Eşimin ikinci karısıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendi konusunda kendini çekirdek çitleyerek okuyan akıldan yoksun bir üyeymiş. En büyük fantezisi evli adamlara metres olmak ama karılarına üzülmekmiş
🤣🤣🤣🤣🤣
Onu bunu bırakın da şimdi bu konu uydurma mıymış? Ayşegül bacımız mıymış aslında?

Eki Görüntüle 3037842
Ayşegül'ün suçu ne? 🤔 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Eki Görüntüle 3038428

Kızlar 2. Round başlamak üzere, hazırlanın :KK53::KK55::KK59:
Hazırımmmmm :cool::sopa:

Gidin tedavi olun gelin!!!

Bunu genele yazacağım, sadece size söylemiyorum.
Bunu çok yapıyorlar sosyal medyada: Birinin karakterinde aşağılık bir hal gördüklerinde "Git tedavi ol" diyorlar.

Bakın bunlar tedavi edilesi türden şeyler değil, çünkü hastalık değil.
Ben bu söylemlerin birilerine hakaret olarak kullanılmasından ya da işte her önüne gelen karaktersize sarf edilmesinden sıkıldım. Tipin biri ukala dümbeleği mi? Git tedavi ol. Biri ahlaksız mı? Git tedavi ol. Biri şerefsiz mi? Git tedavi ol.

Şerefsizlik, cahillik, ahlaksızlık, fesatlık vb... Bunlar tedavilik şeyler değil arkadaşlar.

"Kral Kaybederse"nin başkasında hayat bulmuş halimiydi neydi bu şimdi?
Bu tarz hikayelerin sonu hep aynı bitiyor:" Kız yıllar sonra akıllanır ve ben ne salakmışım" der...

Ay inşallah bizim mahallede değilsindir 😱

Eklentiler

• 20220331_232559.jpg
    20220331_232559.jpg
    302,2 KB · Görüntüleme: 61
Bunu genele yazacağım, sadece size söylemiyorum.
Bunu çok yapıyorlar sosyal medyada: Birinin karakterinde aşağılık bir hal gördüklerinde "Git tedavi ol" diyorlar.

Bakın bunlar tedavi edilesi türden şeyler değil, çünkü hastalık değil.
Ben bu söylemlerin birilerine hakaret olarak kullanılmasından ya da işte her önüne gelen karaktersize sarf edilmesinden sıkıldım. Tipin biri ukala dümbeleği mi? Git tedavi ol. Biri ahlaksız mı? Git tedavi ol. Biri şerefsiz mi? Git tedavi ol.

Şerefsizlik, cahillik, ahlaksızlık, fesatlık vb... Bunlar tedavilik şeyler değil arkadaşlar.
Evet haklısınız aslında.. Ne bileyim kendi kendine yazıyor ya yorum filan yapıyor.. Hani bir insan bunu neden yapar?

Evet haklısınız aslında.. Ne bileyim kendi kendine yazıyor ya yorum filan yapıyor.. Ha i bir insan bunu neden yapar?

Pek çok sebepten yapar; banlandığı ve sürüyle yanıta cevap veremediği için okudukça öfkelenir, girer diğer üyeliğinden başkası gibi yapar. Basit bir öfke, basit bir insani hal. Tedavilik bir durum göremiyorum ben bu davranışta; öfkesine yenik düşen toy, kendi yalanına inanmış karaktersiz birini görüyorum sadece.

Pek çok sebepten yapar; banlandığı ve sürüyle yanıta cevap veremediği için okudukça öfkelenir, girer diğer üyeliğinden başkası gibi yapar. Basit bir öfke, basit bir insani hal. Tedavilik bir durum göremiyorum ben bu davranışta; öfkesine yenik düşen toy, kendi yalanına inanmış karaktersiz birini görüyorum sadece.
Işte benim de dediğim gibi anca kendi kendilerini kandirirlar.. gerçekten utanma yok ahlak yok.. aslında değmez bunlara yorum yapmaya vakit harcamaya

Yok asla öyle gayem olmadı. Ama sizin yorumlar Özgüvensizlik kokuyor. Kociskom ya bendeki eksiklikleri görür de kendine başka birini bulursa ihtimalinden yola çıkarak şimdiden nefretinizi bana kusmussunuz
Kociskolarımız bizdeki eksikleri görürse boşanır. Arkamızdan iş çevirmez. Bizim koynumuzdan çıkıp, başka kadına gitmez. Giderse de koçişkomuz olmaz. Evlilik sadakat üzerine kurulur.
Bir de sana kötü bir haberim var. Metres tutan, haftanın 3-4 günü eve gelmeyen adamların karıları gayet herşeyin farkında ama kocalarını bırakmıyorlar. Çok iyi biliyorum. Florya’da mafyamatik Doğulu bir iş adamı vardı. Canlı müzik yapan mekanlarda çok görürdüm. Her hafta başka kadınla görürdüm. Meğer evliymiş. Karısı ne diyormuş biliyormusun. “Kızlar aptal olmasın. Kocam dönüyor dolaşıyor benim evime geliyor.” Yani sizin bu mide bulandırıcı ilişkilerinizde herkes razı birbirinden.

Işte benim de dediğim gibi anca kendi kendilerini kandirirlar.. gerçekten utanma yok ahlak yok.. aslında değmez bunlara yorum yapmaya vakit harcamaya
Anlıyorum, ben de altını çizme gereği hissediyorum bu tarz söylemlerle karşılaştıkça, farkındalık gerektiren bir konu.
"Tedavi ol" tamlamasını hakaret olarak alınabilecek şekilde yazmamalıyız.

Tedaviye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız birinin bir konuda (ki belki farklı bir şey yakalamışsınızdır, olamaz mı olabilir), bunu da tüm o yazdıklarınızla beraber "Ağır rahatsızsın" gibi çok rahat hakaret algılanacak tanımlamalarla, ünlemler vura vura yazmayın. Birinin ahlaksız, pişkin vb. olduğunu düşünüyorsanız da tedavi ol demeyin.

Son düzenleme:
Üniversiteden hocanızla dost hayatımı yaşıyorsunuz acaba 🤔 aklıma üniversite de okurken yaşadığım bir olay geldi. Pansiyonda yan odamda kalan kızın yanına bir arkadaşı gelmişti telefon da o kadar hararetli tartışıyordu ki bütün konuşmaları odamdan duyuluyordu, sonra mutfakta rastladım arkadaşla kıza, kıza sordum sevgilimle tartıştım dedi sonra anlatmaya başladı bende sordum çocuk ne iş yapıyor okuyor mu filan dedi ki emeklisini az kaldı nasıl yani dedim meğerse adam kendi okuduğu bölümde öğretim görevlisi imiş adamın karısı da başka üniversite de öğretim görevlisi 2 yetişkin çocuğu varmış üniversiteye giden. Kız adamla, adamın odasında birlikte olmuş şimdi mezun olma zamanı gelince adam buna yol vermiş bu da hırsından okuldaki başka hocaya söylemiş adam demiş ben ne yapayım beni ilgilendirmez kız da kendini paralıyordu beni kandırdı karısını boşayıp beni alacaktı diye tabi bu olay olalı 20 sene oldu sonu nasıl bitti bilmiyorum.

Kazen yazmış. Kim bilir hangi sayfada kaldı? Benim o mesajı yazdığım sayfanın 1 ile 3 sayfa gerisiydi sanki.
Fake mi diye bi ara düşünmedim değil. Çünkü bazı yazdığı şeylerden dolayı yok ya bizimle dalga geçiyo bu kadarda olamaz demiştim. Ama gerçek olma ihtimaline karşı kendimi tutamadım :KK70:
Bu kadarını beklemiyodum ama. Kendi açtığın konuya gelip,ikinci hesaptan yazmak falan.
Off ağır işsizlik yemin ederim ya.
Ne geçti yani eline?

Anlıyorum, ben de altını çizme gereği hissediyorum bu tarz söylemlerle karşılaştıkça, farkındalık gerektiren bir konu.
"Tedavi ol" tamlamasını hakaret olarak alınabilecek şekilde yazmamalıyız.

Tedaviye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız birinin bir konuda (ki belki farklı bir şey yakalamışsınızdır, olamaz mı olabilir), bunu da tüm o yazdıklarınızla beraber "Ağır rahatsızsın" gibi çok rahat hakaret algılanacak tanımlamalarla, ünlemler vura vura yazmayın. Birinin ahlaksız, pişkin vb. olduğunu düşünüyorsanız da tedavi ol demeyin.
Ağır rahatsız derken hakaret anlamında değildi, açtığı konulardan ve yazdıklarından mütevellit bir nevi cidden piskolojik destek görmesi gerektiğini hissettim.. Sanırım ikisi bir arada olarak gördüm hem hasta hem de ahlaksız .

Inanır mısınız zaten tedavi ol derken tereddüt ettim.. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki kalbimden onu yazmak geçmedi.. Sanırım duygularım dalgalandı ve silmeden gönderdim..

Fake mi diye bi ara düşünmedim değil. Çünkü bazı yazdığı şeylerden dolayı yok ya bizimle dalga geçiyo bu kadarda olamaz demiştim. Ama gerçek olma ihtimaline karşı kendimi tutamadım :KK70:
Bu kadarını beklemiyodum ama. Kendi açtığın konuya gelip,ikinci hesaptan yazmak falan.
Off ağır işsizlik yemin ederim ya.
Ne geçti yani eline?
Ama ben hala aynı kişi olduğuna inanamıyorum. Kesin bilgiyse ben niye fake konuları anlayamıyorum yaa? Çok saftirik hissediyorum.

Bence sizin de bildiğiniz gbi bu isin sonu yok olsa bile varsayalm eşi ogrendi ayrildi sizinle oldu yine sonu yok yuva yikann yuvasi olmaz misali suclamak icin asla soylemiyorum ama yapmanz gerkeen en acil sey okl biterkenden ailenzn yanna donmek elbet size iyi gelecek seyler olacaktır ise başlayınca zamn da gecince biraz mesafeden dolayi uzaklasip kopacaksiniz zaten bence o da gorusmek zor oldugundan telefondan bu isi yurutemeyecek zor ama en iyisi olacak.birdaha da asla size yapilmasini istemedgnz bssyi baska kadina yapmayin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X