Eşimin ilgisizligi

Denizdeniz14

Cennet kuşum Damla'm 🕊
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Mart 2019
3.294
4.437
40
Merhaba hanımlar. Çalışan bir kadınım . 1,5 aylık evliyim. Eşimle 2. haftamızdan beri ailesi konusunda tartısıyoruz . Annesi sürekli çagırıyor eşim annesinden gelmez oldu sürekli orda olmak istiyor hatta orda yatıya kalmak istiyor. Bu arada yakın oturuyoruz kalmamiza gerek yok dedim diye 3 gun tavir yapti.

Ben gitmek istemeyince tartısmaya basladık ailemin yanına gitmek için senden izin mi almam gerekiyor diye sert çıktı . Onlar senin de annen baban vs diyor . Hastayım rapor aldım 2 haftadir ilaclar fayda etmiyor. Pazartesi bir daha hastaneye gidecegim dedim bugün, senin hastalıgın benim umrumda degil nereye gidersen git dedi . Sabah da kahvalti hazirlamıstım ben sana bir saat önce hazırla dedim yemiyorum dedi .
Huzursuzmuş eve hapsolmus benim yüzümden huzur vermiyormusum vs.

Ottan çöpten sürekli kavga çikariyor su getiriyorum bardagi niye almadin diyor sehpa önünde oraya birak dedim sen hep böyle yapiyorsun gecen babama da su verdin bardagi beklemedin diye söylendi . Ekmek almaya gidiyorum diye çıkiyordu evde ekmek var dedim tabi ya sana sormam lazimdi ben niye düsünüyorum ki her seyi sen bilirsin zaten sana danismadan ekmek dusunmek almak benim ne haddime diye söylendi. Senin derdin ne dedim derdimi biliyorsun dedi ( derdi ailesyle vıcık vicık olmamam ).

Yaptigim hicbir yemegi begenmiyor sürekli kusur buluyor yemiyor evden işim var deyip cikiyor annesinin oraya gidip yemek yiyor. Ben istemiyorum diye beni artik zorlamiyor gidelim demiyor ama tek basina gidiyor . Gecen sabah gitti aksama dogru aradim gelecekmisin diye ben yemegimi yerim cayimi icerim sohbetimi yapar gec gelirim bekleme dedi bunu defalarca yasadik her izin gunünde . Bana karşı çok öfkeli ve tepkili . Her şeyi denedim kahvalti hazirlamadim yemek yapmadim disarda yedi annesinde yedi beni aç birakıyor diye orda burda söylendi. Annesinde yemek yedigimizde herkesin icinde bak ögren ben böyle seviyorum sen böyle yapamiyorsun diye insanlarin icinde rencide etmeye başladı.

Ayni evin içinde birbirimize duvar ördük evli oldugunun farkinda degil alişamadi sahiplenemedi . Gittikçe uzaklaşiyoruz birbirimizden . Sürekli bir laf sokma savunma halinde her seyi sen biliyorsun benim fikrime saygin yok farkinda olmadan beni asagiliyorsun saygisizsin . Amcamlar geldi sen telefonla oynadin (2 dakka bir seye bakip birakmistim ) , babamin bardagi bitti kalkip cay doldurmadin , uykusuzum diye bahane ettin uyukladin (cok uykusuz ve yorgundum annesigilde oturdugum yerde uyuklamisim kasitli degildi ) kasten yaptin beni rezil ettin dedi.

Üzerimde otorite kurmaya her dedigini yaptirmaya çalısıyor . Hicbir seyi unutmuyor uzerini kapatmiyor çözdük sorunumuzu tamam diyorum içimden alakasiz bir zamanda eski tartismalari acip tekrar kavga ediyor . Nisanliykenki tartismalarimiza kadar götürüyor kavgayi. Birlikte hicbir seyi paylasamiyoruz ne duygusal ne de cinsel hicbir yakinligimiz kalmadi. 1,5 aydir ilk haftamiz disinda her gunumuz tartismayla geciyor. Bosanmak dısinda butün onerilerinize açıgım nasil aşabilirim bu sorunlari.

Not: Nişanliyken hic mi farketmedin diyenlere ithafen anneci oldugunu biliyordum bu kadarini beklemiyordum. Ayrica nisanliyken böyle sert kaba degildi kücük bir tartismada bile işini gücünu birakir yanimda olur kendini affettirirdi çok degisti taniyamiyorum.

NOT : Son durum 69. sayfada
Güncelleme : Zaman sonucu degiştirmedi boşaniyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz yeterince dişli değilsinizdir, iki laf söyleyip kenarda üzülüyorsunuzdur. O da anasının aklıyla ipleri eline almaya çalışıyordur.
Bu gibi insanlardan uzaklaşmak gerekir. Bunu yapacak gücünüz yoksa evde sittiri çekersiniz. Evde oturuyosa bile annene git evi temizlicem de. Yemeği kendine yap, annende yiyosun zaten ayrıca beğenmiyorsun yaptıklarımı de o konuşunca hiç cevap verme ama. O annesine gittiği gibi çık. Bende annemdeyim yada dışarıdayım evde canım sıkıldı de.
Bakalım kim kendine çeki düzen veriyormuş

Ben de göbek bagını kesmedigini düsünüyorum.

Daha yeni evlisiniz simdiden boyleyse sonrasini dusunemiyorum. Bosanmak disinda butun onerilerinize acigim demissiniz ama yorum yaparken hepimiz kendi hayatimiza gore empati yapabiliriz. Ben boyle bir sey yasamadigim icin pek faydam dokunmaz ama yasasaydim neler olurdu dusunmek bile istemiyorum :) sizin gibi sakin kalamayacagim kesindi :)))
Allah yardimciniz olsun.

İnşallah alışma sürecindedir ve düzelir yoksa bu iş yürüyecek gibi görünmüyor
Alışamadigini soylüyor etrafimdakiler annesinin yemegi eski yatagi eski duzeni evlendi ama aklı hala orda yaşiyor. Benden tepki alinca da uzaklasti . Nasil aşılır ki bu cikmaz sokaktayim gibi

Bu adamlar herhalde 50 yaşına kadar olgunlaşamıyorlar. Ne yazık. İlk aylar en güzel zamanlardır, ben öyle özlüyorum ki evliliğimin ilk aylarını. Eşin evliliğe adapte olamadı belki de, ama cidden aşırı çocukça davranıyor. Kazık kadar adam evliyken zırt zırt annesinde yatıya kalacak hala..ilginç.. Bir süre bağırmadan kızmadan konuşsan.. güzel muhabbetler etsen her şeyi unutup.. belki o zaman evine ve evliliğe ısınır. zor gerçekten..

Eşinle severek mi evlendin? Evlenmeden önce böyle geri bi kafa yapısı mı vardı. Klasik çilekeş gelin moduna sokmaya çalışmış seni girmeyince de erkekliğine hakaret olarak algılamış. Eşin anneci ya da aileci olduğu için değil de geri kafalı bi hödük olduğu için yapıyor bunları. Lütfen çocuk için bekle ve mğmkğnse eşinle birlikte bi terapiste git. Ama bu adam düzelmez gibi geliyor bana. Lütfen 2 malzemeyle korunuyorsan 3. Malzemeyi de kullan derim

Siz yeterince dişli değilsinizdir, iki laf söyleyip kenarda üzülüyorsunuzdur. O da anasının aklıyla ipleri eline almaya çalışıyordur.
Bu gibi insanlardan uzaklaşmak gerekir. Bunu yapacak gücünüz yoksa evde sittiri çekersiniz. Evde oturuyosa bile annene git evi temizlicem de. Yemeği kendine yap, annende yiyosun zaten ayrıca beğenmiyorsun yaptıklarımı de o konuşunca hiç cevap verme ama. O annesine gittiği gibi çık. Bende annemdeyim yada dışarıdayım evde canım sıkıldı de.
Bakalım kim kendine çeki düzen veriyormuş
Dediklerinizi yapacagım bundan sonuc alirim insallah .

X