Eşimin iş değişikliği

Şuanki düzen mi yeni iş mi?

• Şuanki okulda devam etmeli

OY: 12 92,3%
  • Yeni iş avm'ye geçmeli

OY: 1 7,7%

• Ankete Katılan
    13
bence okul her türlü daha iyi

bir de çocuk hep 3 yaşında kalmayacak ki

yani ilkokul çağında bakıcı mesela daha farklı gerekir vs ama gece bakıcı bulmak sıkıntı

altlı üstlü yaşamalarda vs belki olur da o bile zor zira evde ana baba yok çocuk uyku saati gelmiş gece 11 de babası gelsin diye bekliyor

ayrıca bence okulun iş şartları daha iyidir yani avm ye her türden insan gelir de okul daha stabildir

özellikle gece okulda ne olur ki, evet maaşı bir tık az olabilir ama bana uygun geldi

aslında sizin servise geçip hep gündüz çalışma imkanınız varsa o da olabilir, o zaman eşinizin AVM ye geçmesinde sıkıntı olmaz
Şimdilik sorumlum gunduz yazabiliyo gibi en azından ayda 2 hafta hep haftaici 8-16 yazabiliyo suanki düzende. Rica ederim ayın 3 haftasi en azindan gunduz olabilir mi diye. Belki 1 ay boyunca full gündüz de yapabilir bazı haftasonlari esimin evde olduğu gunler de 24 saatlik nöbet yazdiririm kendimi illa arada nöbet de tutman gerek derse eşimin evde olduğu günler istemeye çalışırım. Ama bizim sistem de malum belli olmuyo ki bi ay yapabilirse ilerleyen aylarda hep bana böyle liste yapacağının garantisi yok malesef ekip değişiyo bisey oluyo mecbur nöbetlerimi arttirabiliyo. Benim gunduz olma ihtimalime güvenmek kalıcı bi etken değil gibi. Ben riske edemiyorum

Merhabalar bi konuda kararsisiz burada anket olarak da sormak istedim cevaplarsanız sevinirim. Ben kamuda hemsireyim bazen 8-16 bazen 16-08 bazen 08-08olmak üzere 24 saat çalıştığımız oluyo. Eşim de özel bi okulda güvenlik görevlisi. 3 yaşında çocuğumuz var şuan kayınvalidem burda o bakıyo ama yakında memlekete gidecek burda bakacak kimse kalmıyo bakıcı ayarlayacağız.

Eşimin şuan çalışma şartları 2 gün ark arkaya gündüz 07.30-19.30 takiben 2 gün gece 19.30-07.30 nöbeti. Sonraki 2 gün de istirahat. Böyle 6 günlük döngüsü var. Hep 6li gittiği için bir sonraki ay listesinde nasıl devam edeceğini biliyorum ve öncesinden sorumluma iletip eşimle nöbetlerimizin aynı gün olmamasını rica ediyorum çocukla gece birimiz kalsın diye. Genelde çakışmıyoruz eşimle yani gece çocukla kalabiliyo birimiz. Aldığı maaş da 3150 falan. Ben bu düzenden memnunum

Eşimin yeni düşündüğü iş ise avm'de güvenlik görevlisi olmak. Bahsettiği avm'de 2 grup güvenlik varmış bi grup sürekli kapıda bekleyip geceli gündüzlü 2 vardiya çalışan grup eşim o grupta başlamayacak. Başlamayı düşündüğü grup şöyle çalışıyor şuanlık 12-20 pazartesiden cumartesiye cts dahil bitek pazar izin şimdilik böyleyken ayni 3150 falan maas. 1-2 ay sonra esas önemli olan çalışma saatleri şöyle olacak. Bazen 08-20 bazen 10-22. Ve 2 gün çalışıp 1 gun izin 2 çalışıp 1 izin hep böyleymiş. Ne aralıkla 8-20 ne aralıkla 10-22 geleceği belli degil. Böyle çalışınca maaş 3500 olacakmış. Bu düzendeyken nobetimi yine ona göre ayarlayabilme şansım var gibi liste önceden tahmin edilebilir olacak gibi. Eşimin bu yeni işi isteme sebebi gece nöbeti tutulmaması. En gec 22de çıkıp 23e doğru evde olcam diyo. Ben de kendi rahatını cok düşünme bu şartlarda bakici bulabilecek miyiz onu düşün dedim. Benim 8-16 olduğum günler sorun olmaz 17de evde oluyorum bakıcı o saatte çıkar ama bazen nobetlerimiz çakışırsa bakici bazen 09-23 bazen 15-23 calismasi gerekebilir. 23te çıkmayı hangi kadın ister maaşı bi tık çok gece nöbeti yok diye is değiştireceksin ama bu şartlarda bakıcı bulabilcez mi bakalım bulduğumuza da çok para istiyo diye laf edersin arttı dediğin maaşın hayrı da kalmicak diyorum. Olsun en azından gece evimde ben olcam kesin sen nobette de olsan diyo. Evine taksiyle gider yakınlardan buluruz taksi ücretini konusuruz duruma gore anlaşırız diyo. Ben ise suanki duzeni değiştirmeme taraftariyim. Sizce? Uzun oldu ama bu karar çocuğumuzun bakım kalitesini cok etkileyecek o yüzden iyi düşünmek istiyoruz okuduğunuz icin teşekkürler :)
Ben mağazada 1 yıl çalıştım 10 da kapanıyor dendi. Toplayıp kapatana kadar 11 oluyordu. eşiniz 11e dogru çıkar eğer mağaza 10 da kapanıyorsa. Bakıcı içinde ücret eşinizin maaşı kadar tutar taksiyide dahil ederseniz. Walla sıkıntılı bir durum. Eşiniz bence iş değiştirmesin bu yeni iş te kolaylık sağlamıyor. Vardıyasız iş bulması mumkun olsa süper olur . İnşallah bulur

Şimdilik sorumlum gunduz yazabiliyo gibi en azından ayda 2 hafta hep haftaici 8-16 yazabiliyo suanki düzende. Rica ederim ayın 3 haftasi en azindan gunduz olabilir mi diye. Belki 1 ay boyunca full gündüz de yapabilir bazı haftasonlari esimin evde olduğu gunler de 24 saatlik nöbet yazdiririm kendimi illa arada nöbet de tutman gerek derse eşimin evde olduğu günler istemeye çalışırım. Ama bizim sistem de malum belli olmuyo ki bi ay yapabilirse ilerleyen aylarda hep bana böyle liste yapacağının garantisi yok malesef ekip değişiyo bisey oluyo mecbur nöbetlerimi arttirabiliyo. Benim gunduz olma ihtimalime güvenmek kalıcı bi etken değil gibi. Ben riske edemiyorum

Yani hep gündüz çalışılan birim yok mu

Poliklinik vs gibi yer değişikliği şeklinde

Yoksa gündüz nöbet koyarlar gece çalışan hamile kalır gece yine size kalır o şekilde plan olmaz

Çevremde hemşireler gece çalışıyor, eşleri gündüz

gece de çocuklar baba ile uyuyor, gündüz de anne uyumadan çocuklarla sürünüyor

İkisi sağlıkçı olanlar da bunu uyguluyor, bakıcıdan tasarruf düşüncesi ile ama tabii olan kadına oluyor hem iş hem çocuk ağırlık kadında oluyor

evdeki yardımcım bir sonraki dolmuşu beklemesin diye
ben işten çıkarken arıyorum sen çık ben geliyorum diyorum
işle ev arası kaç dk biliyormusun 7 dk , gece 23 kadar kalacak bakıcı 3 katı maaş ister bunu bilinn

Yani hep gündüz çalışılan birim yok mu

Poliklinik vs gibi yer değişikliği şeklinde

Yoksa gündüz nöbet koyarlar gece çalışan hamile kalır gece yine size kalır o şekilde plan olmaz

Çevremde hemşireler gece çalışıyor, eşleri gündüz

gece de çocuklar baba ile uyuyor, gündüz de anne uyumadan çocuklarla sürünüyor

İkisi sağlıkçı olanlar da bunu uyguluyor, bakıcıdan tasarruf düşüncesi ile ama tabii olan kadına oluyor hem iş hem çocuk ağırlık kadında oluyor
Aynen öyle nöbet çıkışı zombi gibi evde cocuk bakiyodum bazen kayınvalidemin bi işi olduğunda biliyorum o duyguyu zor bu şekilde.

Dediğiniz gibi poliklinik tarzi sürekli gündüz olan yere genc hemsireleri vermiyolar benim açımdan mümkün degil vermezler oraya. yatakli serviste çalışıyorum sadece sorumlumdan rica ediyorum işte gündüz ağırlıklı yazar misiniz diye

evdeki yardımcım bir sonraki dolmuşu beklemesin diye
ben işten çıkarken arıyorum sen çık ben geliyorum diyorum
işle ev arası kaç dk biliyormusun 7 dk , gece 23 kadar kalacak bakıcı 3 katı maaş ister bunu bilinn
Haklisiniz umarim yeni işe geçmemesine ikna ederim ya yoksa çok zorlanıcaz ben onu uyardım yine de göz göre göre yeni işi tercih ederse bilmiyom artık zor ya...

X