Eşimin işi bırakması

Eşiniz diğer işten neden ayrıldı? Canına tak eden bir durum mu oldu? Kargo şirketinde aldığı ücret ne kadar olacak mesela. Ama zaten biz ne söylesek boş sonuçta siz her durumda yanındasınız kabul etmişsiniz

Adamın amacı işi bırakıp yan gelip yatmak öyle kargo cart curt işten çıkmak icin kısa süreli bahanesi. Kargo işine girer 1 ay dolmadan türlü bahanelerle çıkar KPSS çalışacağım ayağına evde yatar siz evi geçindirir köpek gibi çalışır bir de parazit beslersiniz 🥲
Konunuzu 2 ay içinde güncelleyin bu dediklerim sırası ile olacak

bir kargo firmasında çalışacak. Temmuz ayında kpss girip atanmayı planlıyor.
Atanmayı planlayınca insan hemen atansa keşke. Ben anlamadım nasıl bir işten çıktı da kargo firmasında çalışacak? İşiyle sorunu neydi mesela da tak diye işi bıraktı ve bütün düzeni değiştirip taşınıyorsunuz?

Adamın amacı işi bırakıp yan gelip yatmak öyle kargo cart curt işten çıkmak icin kısa süreli bahanesi. Kargo işine girer 1 ay dolmadan türlü bahanelerle çıkar KPSS çalışacağım ayağına evde yatar siz evi geçindirir köpek gibi çalışır bir de parazit beslersiniz 🥲
Konunuzu 2 ay içinde güncelleyin bu dediklerim sırası ile olacak
Ayrıca kargo işi gerçekten çok zor. O ağırlıkları taşımak, hergün başka evlere kargo dağıtmak..

Madem 2 ay içinde istifa edip geri dönmek vardı eşinizin kafasında niye İzmir’e götürüp masraf yaptırdı ki? Normal şartlarda imkansız diyemem ev hanımı olup atanan vs çok oluyor umarım eşiniz de başarılı olur diğer yandan plansız, içinden geldiği gibi hareket ediyor o yüzden derdinin Kpss olduğunu düşünmüyorum. Şu an yeni evlisiniz ayaklarınız yerden kesilmiş ama eşiniz kafasındakileri geç söyleyerek ev dizmenize de mani olmuş bence doğru değil. Düğün olurken ev masrafı yapmamışsınız şimdi aileler yardım eder mi bilemem. Bana biraz uyanıklık gibi geldi.

Merhaba sevgili kadınlar🌸
2 aylık evliyim. Ankara’da düzenli bir hayatın içerisinden çıkıp İzmir’e eşimin çalıştığı ilçeye geldim.
Eşimle aram her anlamda çok iyi. Eşim ile mesleği iyi,geliri düzenli diye değil gerçekten kalbi,iyi niyeti,bana değer vermesi,ince ve nazik olduğu için evlendim.
İşi bırakmadan önce enine boyuna bana danıştı ve neler yapabiliriz diye uzun uzun konuştuk.
En sonunda devam etmek istemediğine karar verdi ve istifa etti.
Biz evlilik sürecinde ortak karar ile eşya almadık,eşyalı bir eve taşındık. Kısacası hiç borcumuz yok şükür.
Ben özel sektörde öğretmendim
Bu karar üzerine eski iş yerimle görüştüm ve geri dönüş isteğimi sevinerek kabul ettiler. Kısa bir süre içerisinde başlayacağım.
Kısacası ben yarıda kalan düzenime devam edeceğim,eşimde bir tanıdığı sayesinde bir kargo firmasında çalışacak. Temmuz ayında kpss girip atanmayı planlıyor.
Benim kafamı karıştıran ise duygularım.
ankarada eşyalı ev bulacağız. Birimizin maaşı kiraya bağlanacak,diğeri ile geçinir miyiz? Sonra kendime diyorum herkes zaten zar zor geçiniyor önemli olan birlik,beraberlik,sağlık olsun.
Cesur gibi davranıp acaba cesaretsiz mi yaklaşıyorum diye kendimi sorguluyorum.
Empati kurduğunuz zaman siz ne düşünürdünüz?
Şimdiden teşekkür ederim🌸mutlulukla kalın💚
Eşinizle mesleği ve maaşı için evlenmeyip adam işi bırakınca acaba nasıl gecinicez derdine dusmeniz bana çok ironik geldi.

Sizcede durum çok saçma değil mi? Madem amaç çalışırken KPSS'ye hazırlanmak işinden istifa etmeden yapsaydı bunu. Kargoda çalışırkende aynı hesap, hatta belki de daha yorucu bir temposu olacak. Şu ekonominin zor olduğu dönemde iyi cesaret ama malesef pekte mantıklı değil.

Önceki yorumlarınıza baktım, eşiniz size yıllardır çalışıyorsun biraz ara ver evde otur, maddi olarak ihtiyacımız yok çalışmaya demiş. Aradan 2 ay geçmeden hoop tekrar işe koşmuş sizi, paşamız da istifa etmiş 🤣 kadını kaldır başka şehre getir hop olmadı geri gidek.. Bir de çocuk düşünüyoruz yazmışsınız 3 4 ay sonrası için. Valla bu plansız adamla zor bunlar, tekrar düşünün derim.

Madem çalışıp kpss hazırlanacak eski işinde yapmalıydı. Adamın amacı türlü bahane ile evde yatmak bunu nasıl göremezsiniz. Aşırı saçma 2 aylık evlilikte şehir değiştirip istifa fln etmek. Ortalık yanıyor önümüz kış sonra seçim nasıl böyle cesaretli ama plansız hareket ediyorsunuz
Madem bir yılda aranması garanti şimdiye kadar neden yapmamis

Merhaba sevgili kadınlar🌸
2 aylık evliyim. Ankara’da düzenli bir hayatın içerisinden çıkıp İzmir’e eşimin çalıştığı ilçeye geldim.
Eşimle aram her anlamda çok iyi. Eşim ile mesleği iyi,geliri düzenli diye değil gerçekten kalbi,iyi niyeti,bana değer vermesi,ince ve nazik olduğu için evlendim.
İşi bırakmadan önce enine boyuna bana danıştı ve neler yapabiliriz diye uzun uzun konuştuk.
En sonunda devam etmek istemediğine karar verdi ve istifa etti.
Biz evlilik sürecinde ortak karar ile eşya almadık,eşyalı bir eve taşındık. Kısacası hiç borcumuz yok şükür.
Ben özel sektörde öğretmendim
Bu karar üzerine eski iş yerimle görüştüm ve geri dönüş isteğimi sevinerek kabul ettiler. Kısa bir süre içerisinde başlayacağım.
Kısacası ben yarıda kalan düzenime devam edeceğim,eşimde bir tanıdığı sayesinde bir kargo firmasında çalışacak. Temmuz ayında kpss girip atanmayı planlıyor.
Benim kafamı karıştıran ise duygularım.
ankarada eşyalı ev bulacağız. Birimizin maaşı kiraya bağlanacak,diğeri ile geçinir miyiz? Sonra kendime diyorum herkes zaten zar zor geçiniyor önemli olan birlik,beraberlik,sağlık olsun.
Cesur gibi davranıp acaba cesaretsiz mi yaklaşıyorum diye kendimi sorguluyorum.
Empati kurduğunuz zaman siz ne düşünürdünüz?
Şimdiden teşekkür ederim🌸mutlulukla kalın💚

Açıkçası böyle toz pembe bir dünyada yaşamıyoruz. Düşünerek hareket etmek gerekir.

Haspam bir de çok yapacakmış gibi kargo işini öne sürüp kandırmıs saf olmayın bu kadar 😅 bu adamın hayatta çalışmayacağı ta buradan belli… kadın parası yiyecek kendince işte

İstifa etme fikrinin kocaniza bir anda geldiğini düşünmüyorum. Hep aklında varmış. Ama düşüncesiz davranmış bulacağı iş kesinleşmeden çıkmış birde keşke çalıştığı zamanlarda birikim yapsaydı. Neyse geçindir bakalım evini ve kocanı.

2 ayda ne degistide yeni kurulan duzeni bozdunuz? Esiniz pek isine bagli calismayi seven biri gibi gelmedi madem boyle bir fikri vardi hic oraya gitmeseydiniz yani cocukca olmus

Ben de yeni evliyim. 1 ay oldu tam anlamıyla. Ailemden ve kayınvalidemgilden farklı bir şehirde yaşıyorum. İzmir’in bir ilçesinde.Eşimin görevi gereği. Bunu kabul ederek geldim. Ve senelerce burda kalmayacağız. Seneye muhtemelen gideceğiz.
Evlenmeden önce düzenli çalışma hayatı olan, aşırı sosyal bir insandım.
İyi bir eğitim almış ve yaşamı boyunca saygınlık gören bir kadınım.
Eşim senelerdir sürekli çalıştığımı ve kendime zaman ayırmamı istiyor. Kısaca sen bilirsin ama ihtiyacımız yok çalışma bence modunda.
Geldiğimden beri sadece 1 arkadaşım oldu(eşimin arkadaşının eşi) 2-3 defa onlarla görüştük. Hamile yakın zamanda doğumu olacak sonrasında bebek vs derken çok dışardada görüşemeyiz. Sonuç ben yine arkadaşsız😂
Eşim benim çok aktif ve hareketli bir insan olduğumu,evde çok sıkılacağımı bildiği için aktivite ve ihtiyaç olması adına sürücü kursuna yazılmamı önerdi. Son günlerde onunla ilgileniyorum.
Ama arkadaşlarımı çok özledim,tek içilen kahvenin tadı çok acıymış :) anlamış olduk
Evime henüz kayınvalidem gelmedi. Senede 1 veya 2 kere gelirse gelir. Bana bir zararları yok. Eşim aradığı zaman nasılsınız iyi misiniz vs deyip kapatıyoruz.

Kısacası kendine zama ayır. Şu yemeğe gitme işi başlı başına saçmalık. Kimseye gitmeye veya çağırmaya mecbur değilsin. Bunu uygun bir dille kırmadan eşine anlat. Mutlu olmadığını söyle. Eminim ki sana değer veriyorsa seni anlayacaktır.

Ve arkadaşım sana önerim,kimse için değişme. Bir kere alttan alırsan hep üste çıkar insanoğlu.
Yakin zamanda yazdiginiz bir yorum
Kendinizle celisiyorsunuz resmen
"Kocam uzan dinlen dedi ve 5 dk sonra da manti acmami istedi" tarzinda bir hayat..🤷‍♀️

X