Eşimin işten ayrılmaları

Evde kendini nasıl geliştiriyormuş çok merak ettim benim bildiğim sahada gelişir de insan🙄
Çalışmaya gönlü yok bana karışıyor, kendine karıştırmıyor diye bir dünya da yok.. Öyle arkadaşınızın dediği gibi borç yapıp rahat da olamaz sizin bizim gibileri..
Alttan almayın ya.. Sorumluluğunu bileceksen bil senin kendini geliştirme savdanla çocuklu ve borçlu halimle uğraşamam deyin!!

Son düzenleme:
Merhabalae,
5 yıldır evliyim ve eşim evlendiğimizden beri iş konusunda çok stresli. Sürekli çalıştığı iş yerlerinden şikayetci oluyor ve yogun oldugunu kendini surekli gelistirmesi gerektigini soyleyerek odasından cogu zaman dışarı cıkmıyor.
Evlendigimiz ilk 3 yil bir firmada calisiyordu her gun eve soylenerek mutsuz geliyordu ben sueekli memnun degilsen is degisikligi yap diyordum o da farklı bir yerde nasıl yaparım kendimi gelistirmem lazım isten cikip diyip isten ayrilmiyordu. Bu arada tabi hafta sonlari, hafta ici aksamlari hep bilgisayar basinda kendini gelistiriyor güya.
Neyse pandemi doneminde calistigi firma isten cikartti esimi. Ben yeni dogum yapmistim izne ayrilmistim. Bu surede de esim hep psikolojik baski yapiyordu uzerimde dogum sonrasi ise donmem gerektigiyle ilgili. Yani calısmama gibi bir lüksüm yoktu, öyle bir imkan sağlamıyordu eşim bana.
Neyse sonra kendisi çok rahat is bulabilecekken hic bir sekilde 4 ay boyunca is basvurusu yapmadı. Kendini gelistirdigini soyledi. 5. Ayda basvuru yapti ve bir kac firmayla goruserek bir firmada ise girdi. 1 yil oldu burda da ayni sekilde soylene soylene calisti. Simdi yine sirketi sevmedigi icin istifa etti ve 2 ay evde kendimi gelistiricem sonrasinda tekrar is basvurusu yapicam diyor. Eksikliklerim var, daha iyi bir maasla bir ise girmem gerekiyor diyor.
Bu arada bende aynı sektorde calısıyorum ve onun isinde iyi oldugunu ve iyi bir maasla ise girebilecegini kendisinj gelistirmesine gerek olmayacagini soyluyorum ama yok sen bana karisma sen kendi isine bak senden para mi istiyorum falan diyor. Ama ben stres oluyorum. Zaten bir suru masrafimiz var cocuk var. Bekar adamlar bile is bulmadan cikmiyor sen neden bu kadar rahatsin diyorum daha cok sinirleniyor. Yıldım artık bu durumdan.
Bende sikayetciyim isimden ama hic bir zaman iş bulmadan istifa etmedim. Esimde sagolsun bu konuda hic bir zaman bu imkani saglamadi. Ama ben ona hic bir sekilde karisamiyorum. Sizce ne yapmaliyim ? Susup oturmakta pek benlik degil icim icimi yiyor resmen onun rahatligi karsisinda. Bir arkadasima anlattim bugun aman bosver ya 3 ay borc yaparsiniz en kotu kendini uzdugune degmez dedi. Ama maalesef öyle olmuyor iste.
Eşine para verme ve evin sorumluluğunu üzerine alma , sadece kendin ve çocuğuna harca , eşine de mesafeli uzak dur düzelmezse bu şekilde devam edemeyeceğinizi belli edin

Öyle zaten. Ben cocuk olmadan arada diyordum ki ev hanimi olayim ben ya. O da ev hanimi olup napacaksin milletle dedikodumu yapacaksin bos bos diyordu.
Aileme cok yansitamiyorum bu durumlari maalesef. Bir kere yansittim bir konu yuzunden artik cok dolmustum annem gidip esimle konustu. Esimle kavga ettik sonra neden ailene soyluyorsun diye. Yani ailem bosansam uzulmezler.
Ailesi baska bir sehirde yasiyor. Onlar kendi hallerindeler zaten. Ailesi de rahat oldugu icin. Hic bir konuda faydalari olmadi bize. Evlenirken bile dogru duzgun para vermediler. Onda bile ben kendi biriktirdiklerimde esimin alacagi seyleri aldim. Aileme mahcup dusmemek adina.

Ev tapumuz henuz yok. Esim faize cok karsi oldugu icin eminevime girdik. Aylardir taksit oduyorum henuz bir sey cikmadi :) ev aldigimiz zaman tapuyu kendi ustume yapacagim.
Evlendikten sonra edinilen mallar ikiye bölünüyor.

Ya kusura bakma da ne çekiyorsun bunu sen. Zaten herseyi bi basina goguslemissin. Adamin iyi yönleri nedir? Cok mu ilah gibi yakisikli iyi sevisiyor falan kopamadigin ne var? Yolla şunu evden. Bosanmayi kabul etmesini beklemen gerekmiyor ki. Adam bi tek sperm verdi diye adi baba olmus cildircam. Sizi zerre düşünmeyen adama nasıl eş denir.
Hahahah yok ya onlarda da kotu maalesef.
Suan tek bosanmama sebebim çocuk babasına düskün. Pedagogla gorusecektim ikna etmeye calistim esimi pedagogla.goruselim bosanalim diye. İlk bir kabul etti sonra yine bir sekilde ozurler dileyip ikna etti beni.
Esimde bana diyorki sen şükürsüzsün. Hic birseyden mutlu olmuyorsun.
Aile terapistinede gittik bie faydasi olmadi yarida biraktik.
Yani aslinda artik okadar sogudumki iyi bir yonunu dusununce bulamiyorum birsey.
Hic elle tutulur bir yani yok.

Evlendikten sonra edinilen mallar ikiye bölünüyor.
Daha once bu konuyu dile getirmistim. Ev kesinlikle benim uzerime daha dogrusu cocugun olacak diye. Oyuzden birsey diyemez.
Arabayi ikiye bolebiliriz. Umrumda degil. Onda da yine benim sayemde aldikta iste artik para umrumda degil.
O kadar tukendimki elimdeki parayida kendisine vermeye raziyim kurtulmak istiyorum kendisinden ama kurtulamiyorum.

esinize sıkı bir konusma cekmelisiniz aile buyukleriniz falan yok mu ? evet yazilimcilar kolay is buluyor ama yeni dogum yapmis kadini ise ginderip ben kendimi gelistircem diye isi birakmasi hos degil. kocanizi bi silkeletin bide aile buyukleri silkelesin .
Aile buyuklerine soyletmiyor kesinlikle. İsten ciktigini falan asla ailesine soylemiyor. Zaten karissalar onlarlada kavga eder isinize bakin diye.

Hahahah yok ya onlarda da kotu maalesef.
Suan tek bosanmama sebebim çocuk babasına düskün. Pedagogla gorusecektim ikna etmeye calistim esimi pedagogla.goruselim bosanalim diye. İlk bir kabul etti sonra yine bir sekilde ozurler dileyip ikna etti beni.
Esimde bana diyorki sen şükürsüzsün. Hic birseyden mutlu olmuyorsun.
Aile terapistinede gittik bie faydasi olmadi yarida biraktik.
Yani aslinda artik okadar sogudumki iyi bir yonunu dusununce bulamiyorum birsey.
Hic elle tutulur bir yani yok.
Kendi çok şükrettiği için mi hayıflanarak öf pöf ederek işe gidiyor ya da 5 ay biri, 2 ay olmuş şimdi iş aramıyor..İş bulup çalışabildiği için şükretmesi gerekir zaten!! Hele ki bu devirde..

Öyle zaten. Ben cocuk olmadan arada diyordum ki ev hanimi olayim ben ya. O da ev hanimi olup napacaksin milletle dedikodumu yapacaksin bos bos diyordu.
Aileme cok yansitamiyorum bu durumlari maalesef. Bir kere yansittim bir konu yuzunden artik cok dolmustum annem gidip esimle konustu. Esimle kavga ettik sonra neden ailene soyluyorsun diye. Yani ailem bosansam uzulmezler.
Ailesi baska bir sehirde yasiyor. Onlar kendi hallerindeler zaten. Ailesi de rahat oldugu icin. Hic bir konuda faydalari olmadi bize. Evlenirken bile dogru duzgun para vermediler. Onda bile ben kendi biriktirdiklerimde esimin alacagi seyleri aldim. Aileme mahcup dusmemek adina.

Ev tapumuz henuz yok. Esim faize cok karsi oldugu icin eminevime girdik. Aylardir taksit oduyorum henuz bir sey cikmadi :) ev aldigimiz zaman tapuyu kendi ustume yapacagim.
Kesinlikle tapuyu üzerinize alın da
boşanırsanız oda zor görünüyor
emin evimdeki yatırım kimin üzerine
ay pek maddiyatçı göründüm bende :)

aileyi tabi karıştırmanızı istemez biliyor hatasını
cins

Kesinlikle tapuyu üzerinize alın da
boşanırsanız oda zor görünüyor
emin evimdeki yatırım kimin üzerine
ay pek maddiyatçı göründüm bende :)

aileyi tabi karıştırmanızı istemez biliyor hatasını
cins
Emine evim batmadı mı yahu! Daha geçen sosyal medyada paramızı geri verin diye tag açmışlardı orası için..

e bu işin kendini geliştirmesi hiç bitmez ki
ucu bucağı yok
benim erkek arkadaşım da ITci, gayet çalışırken bir sürü eğitime katılıyor, hiçbir işinden de bu nedenle ayrılmadı
bir ihtimal eşiniz hazıra konarak yaşamak istiyor
ikinci ihtimal de ciddi özgüven problemleri var

e bu işin kendini geliştirmesi hiç bitmez ki
ucu bucağı yok
benim erkek arkadaşım da ITci, gayet çalışırken bir sürü eğitime katılıyor, hiçbir işinden de bu nedenle ayrılmadı
bir ihtimal eşiniz hazıra konarak yaşamak istiyor
ikinci ihtimal de ciddi özgüven problemleri var
Ya da borsaya felan girdi para mı bekliyor.
Bilet alıp ikramiyenin çıkmasını beklemek gibi birşey.

X