Eşimin özelimizi abisiyle konuşması

Sorununa çözüm araması bence iyi birşey abiside yakını diye demiştir, abi isteksizlk var bende ne yapabilirim diye akıl danışmış.bunda bir sorun yok sanki eşimle sunu yapıyoruz bunu yapamıyoruz demiş gibi gerilmenize gerek yok bence

Kızlar. Biz evleneli 3 sene oluyor. Son 1-1.5 senedir eşimin cinsek isteksizlik gibi bi sorunu var. Yani bu gerçekten bi problem mi yoksa değişen ruh hali mi onu da bilmiyorum. Neyse. Abisi eşime bseyler önermiş. Mesir macunlu şeker sucuğu falan almış. Ne alaka abin aldı, özelimizi mi konuştun diyorum. Ben bsey demedim. Abim hisseder bilmem ne diyor bana. Saçma sapan. Evlendiğimiz ilk zamanlarda da abisinin eşime gönderdiği bi resim vardı. Hem kadın hem erkek için istek arttırıcı çikolata resmî göndermiş eşime. Benim hiç haberim bile yok. O zaman bi sorunumuz da yoktu. Ben de bilmek istemiyorum onların özelini. Onlar da benim özelimi bilmesin. Çok sinirliyim eşime bu konuda. Haksız mıyım ? Ne düşünüyorsunuz ?
Bu benim ıçın boşanma sebebi olacak bir konu, ne demek abim hissetmiş Yuhhh yani

Bu konu çok hassas, erkekler bunu herkese anlatamazlar. Demekki bunu paylasabilecegi kisi abisiydi. Kimse ozelinin bilinmesini istemez ozelliklede boyle birseyin ama söylediğine göre sorunu asmak için yardım istiyor. Eşinize bu konuda anlayis gösterin, olayi bizim ozelimiz olarak degerlendirmeyin

Belki abiside aynı şeyi yaşadığı için ona sormuş olabilir. Ben kendi problemini anlattığı için problem yaratmazdım. Sonuçta sizi anlatmamış. Ya da yatakta şunu yaptık vs dememiş. Abiside eşin şöyle yapsın böyle yapsın diye fikir söylememiş. Benim böyle problemim olsa ilk danışacağım kişi ablam olurdu.

Benimle ilgili bsey anlattığını zannetmiyorum. Ama bilmiyorum yani. Onun sorunu bizim özelimiz olduğu için sonuçta yani benim de özelim oluyor. Bilmiyorum
Ben evlendikten sonra eşlerin özeli olmaz olayına katılmadığım için eşinizin özeli sizin özeliniz gibi gelmiyor. Hele bu mevzu cinsel erkeklikle alakalı bir mevzu tamamen eşinizin özeli bana kalırsa. Herkesin düşüncesi farklı tabiki burasıda o yüzden var farklı görüşler ile bakış açısını genişletmek için 😊

Bence abisine danışmakta bir sorun yok. Özelini anlatmak değil yardım istemiş. En yakını o sonuçta. Ben sorun olduğunu düşünmüyorum.

Bu yorumunuza takıldım, siz 3 senedir yurtdışında yaşıyorsunuz, eşiniz daha fazla muhtemelen, doktora gidecek kadar dil bilmemeniz çok vahim değil mi?
Eşim Fransa da doğdu. 6-7 yaşına kadar orada büyüdü. Okudu. Ama sonra ailesi Türkiye’ye gönderiyor. Babaannelerine. Sonra lise çağına kadar Türkiye’de kalıyorlar. Sürekli Fransa Türkiye arasında gidip geliyorlar. Öyle olunca öğrenememişler. Ben de A2 ye kadar sertifika aldım ama sonra pandemi olunca gidemedim daha da kursa. Evde de çalışamadım kendim. Boşa gitti biraz o seneler

Şöyle abisine herşeyi mi anlatıyor ondan mı gıcık oldunuz siz? Genel tavrı da önemli bence
Şimdi eşim abisi ve kardeşini çok küçüklerken , aşağı yukarı 8-7-5 yaşlarındayken, babası Türkiye’ye gönderiyor. Oradaki herkes yabancı tabi bizimkilere. Sonra en küçüğü amcası ve yengesi yanına alıyor bakmak için. Bir süre onlar bakıyor. En küçük de gidince eşim ve abisi birbirine daha da kenetlenmişler. Aralarındaki bağ çok sıkı. O yüzden hemen hemen her şeyini bilir yani

Kızlar. Biz evleneli 3 sene oluyor. Son 1-1.5 senedir eşimin cinsek isteksizlik gibi bi sorunu var. Yani bu gerçekten bi problem mi yoksa değişen ruh hali mi onu da bilmiyorum. Neyse. Abisi eşime bseyler önermiş. Mesir macunlu şeker sucuğu falan almış. Ne alaka abin aldı, özelimizi mi konuştun diyorum. Ben bsey demedim. Abim hisseder bilmem ne diyor bana. Saçma sapan. Evlendiğimiz ilk zamanlarda da abisinin eşime gönderdiği bi resim vardı. Hem kadın hem erkek için istek arttırıcı çikolata resmî göndermiş eşime. Benim hiç haberim bile yok. O zaman bi sorunumuz da yoktu. Ben de bilmek istemiyorum onların özelini. Onlar da benim özelimi bilmesin. Çok sinirliyim eşime bu konuda. Haksız mıyım ? Ne düşünüyorsunuz ?
Ben de eşimin wp grubunda gördüm bu tarz ürünleri birbirine tavsiye ettiklerini ama sorun etmedim bence biraz abartmışsiniz. Çünkü onlar için çok önemli bir mevzu bu.

Evlenmeden öncede var olan bir sorun olabilir. Yani baştan beri soruna çözüm arıyor olabilirler

eşinizin bir sıkıntısı var ve bir çözüm yolu aramak için abisiyle paylaşmış . cinsellik tabu değildir belki bir hastalığı var genetik kaynaklı. abartmayın.üzmeyin eşinizi daha fazla uzatarak.

evliliğinizin ilk döneminde de göndermiş, demek ki eşinizin evlilikten öncede sorunları vardı. abisi de bunu biliyordu doğal olarak.
sizin özeliniz değil eşinizin geçmişten beri var olan sıkıntısının bilinmesi bence durum.

Büyütme olayı bence tamam ozel konu paylaşmakta hata yapmış ama inşallah faydası olursa düzelir diye dusun artik

Bu durumda abisinden yardım istemedi çok kötü birsey değil aslında. Benim böyle bir sorunum olsa ablama anlatıp akıl isterdim sanırım. İyi tarafından bakın sorunu olduğunu kabul etmiş ve çare arıyor, bu bile çok kıymetli bence. Eşinizi de kendinizi de yıpratmayın.

X