Esimle anlaşamadığımız bir durum var sizce hangisi dogru ?

Bazı planlarimız var geleceğe dönük ve birikim yapıyoruz esim calısiyor sadece bebeğimin biraz daha büyümesini bekliyorum calışmak için aylık 4500 5000 kadar gelirimiz var ev kira esim diyor ki mutfak kira ve çocugun masrsflarindan hariç hiç bir şey almayıp birikim yapalım gerekirse yırtık eşyalarla gezelim ama almayalim ben de diyorum ki kemer sıkalim evet ama en azından iç camasır en azından yirtilmıs eşyanın yırtılmış corabın yerine yenisini alalım o kadar da değil bu konuda anlaşamıyoruz sırf harcayamayalim diye altın hesabına yatırıyor kişisel bakim(bana kaş bıyık alma onun da berbere gitme)parası dahi ayırmıyor sitem edince ben düşüncesiz oluyorum canımız çikolata cekse 10 kere düşünüp alıyor çocuğa oyuncak almıyor anneannesi babaannesi alıyor onlar almasa cocuk oyuncaksız kalacak mesela kızımız 1 yaşına girecek diyorum ki şatafatli parti istemiyorum kutlama da yapmayalım ama 750 800 liralık konsept cekim var en azından onu yaptıralım ona da hayır diyor hatıra kalir diyorum çocuga araba konforu sağlayamadiktan sonra kendimize ait ev olmadıktan sonra anıyı ne yapalım diyor alinıyorum ben mi alinganlık ediyorum ya ? Çocugun deterjanı bitmisti atopik ciltli özel deterjan kullanıyorum karta para yükle alalım siparis edelim dedim eczanelerde bulamadık yükleyememiş ama para vardı benim telefonumun arkasında 100 lira para vardı 50 lirasıyla kontor yukledim madem sende para vardı neden deterjani onunla almadın beni sıkıştırdın deterjan almak yerine paket yaptın diye kizıyor senin gorevin o deterjanı almak bu harcligı babam verdi dedim senin paran benim param hesabı yapıyorsun diye bana küstü konusmuyor 5 6 aydır hadi olsun 7 aydır böyle

Bazı planlarimız var geleceğe dönük ve birikim yapıyoruz esim calısiyor sadece bebeğimin biraz daha büyümesini bekliyorum calışmak için aylık 4500 5000 kadar gelirimiz var ev kira esim diyor ki mutfak kira ve çocugun masrsflarindan hariç hiç bir şey almayıp birikim yapalım gerekirse yırtık eşyalarla gezelim ama almayalim ben de diyorum ki kemer sıkalim evet ama en azından iç camasır en azından yirtilmıs eşyanın yırtılmış corabın yerine yenisini alalım o kadar da değil bu konuda anlaşamıyoruz sırf harcayamayalim diye altın hesabına yatırıyor kişisel bakim(bana kaş bıyık alma onun da berbere gitme)parası dahi ayırmıyor sitem edince ben düşüncesiz oluyorum canımız çikolata cekse 10 kere düşünüp alıyor çocuğa oyuncak almıyor anneannesi babaannesi alıyor onlar almasa cocuk oyuncaksız kalacak mesela kızımız 1 yaşına girecek diyorum ki şatafatli parti istemiyorum kutlama da yapmayalım ama 750 800 liralık konsept cekim var en azından onu yaptıralım ona da hayır diyor hatıra kalir diyorum çocuga araba konforu sağlayamadiktan sonra kendimize ait ev olmadıktan sonra anıyı ne yapalım diyor alinıyorum ben mi alinganlık ediyorum ya ? Çocugun deterjanı bitmisti atopik ciltli özel deterjan kullanıyorum karta para yükle alalım siparis edelim dedim eczanelerde bulamadık yükleyememiş ama para vardı benim telefonumun arkasında 100 lira para vardı 50 lirasıyla kontor yukledim madem sende para vardı neden deterjani onunla almadın beni sıkıştırdın deterjan almak yerine paket yaptın diye kizıyor senin gorevin o deterjanı almak bu harcligı babam verdi dedim senin paran benim param hesabı yapıyorsun diye bana küstü konusmuyor 5 6 aydır hadi olsun 7 aydır böyle
Eşiniz gibi adamla bırak evli olmak selam bile verip aynı yolda yurumem

Her seyin en ekonimigine giderim bir de ay bilmiyorum ya bizim kiramiz ucuk degil odun komur buyuklerden geliyor ama yine sefiliz yine sefil
Keşke bu kadar kötü durumda iken çocuk yapılmasa imiş bacım.. hani bu devirde sobalı ev falan öyle baba o çocuğa hiçbir şey almaz. Bugün mamalar, bebek bezleri çok pahalı marketler de kilitliyorlar..

Kızlar madem eşin öyleydi kıtkanaat geciniyordunuz çocuğu erteleseydin diyenler olmuş ama eşim şu son 5 6 aydır böyle.Ondan önce markete giderdim fuzuli şeyler alırdı hic ihtiyac yokken magazaya gider çay bardaği alirdi nevresim ne bileyim gider radyo alirdı mesela ben bıraktirirdim alma falan diye bir anda bu kivama geldi eşim.Çocuktan kısmıyor oyuncak dışında bezine ek gıdasına koydugum etine tavuğuna falan sorunsuzca alıyor almak zorunda zaten sadece oyuncak gereksiz ona göre zaten alıyorlar diyor.Mutfak masrafı çok olmuyor zira köyde yaşadığımız için yazdan konservesi kompostosu fasulyesi hep koyarım buzluga turşu yaparım domates sosu falan haliyle az oluyor masraf.Çocuğu k.valideme baktıramam kendisiyle aramız iyi değil ona minnet etmek istemiyorum ama böyle de nereye kadar kıs kıs kıs kemer mı kaldı daha kısmaya.Zaten mesele cocuk ve mutfak dışındaki diğer masraflara kemer sıkması köy yerindeyiz dogalgazi bilmem nesi yok kiramız az kışlık hazırlıgı yapıyorum rahatla yetecek artı sosyalleşecek para kalabiliyorken bir bilinmeze gidiyor paramız ya belki ölecem görmeyecem o günleri sefalet icinde neden yaşayayım diyorum
Şaka gibi konu cidden kışın bir şeyler hazırlayınca masraf mi olmuyor. Bunun hiç ekstra harcamaları olmuyor mu, çikolatası,keki,tatlısı ben bu işten bir şey anlamadım .. cidden zor ve saçma bir hayat

700-800 konsept çekim çok uygun burda 1500-2000 arası.benim eşimde böyleydi çok kavga ettim onunla kendi ihtilaçlarım olduğunu söylerdim para yok derdi.ama kendi sigarasına para vardı.şimdi aylık 500 tl alıyorum kendim için hem ihtiyaçlarımı gideriyorum hemde evin eksiklerini alıyorum yetmiyor ama idare ediyorum.bazam kırık yatağım yerde almıyor koltuklarım perişan almıyor kendi evi karışmıyorum kimseyi davet edemiyor.pandemiden dolayı bende çalışmıyorum 2 yaşında oğlum.geçende sünnet yaptırdım babam karşıladı sünnet kıyafeti kıraladım stüdyoda fotoğraf çektirdim.800 tl tuttu babam hepsini karşıladı.fotoğraflarıda beğenmedi üstelik.allah razı olsun bile demedi aileme.boşver takma derim hastalık sadece at içine at içine nereye kadar
Ben anlamıyorum ki bosanmadiysaniz eğer neden benim babamın,annemin parası gitsin kocam ödeyecek net... Boşanırsin adam kansız çıkar bakmaz çocuğuna o zaman tamam derim ailen sana yardim etsin. Ama yatağına yattigim kocam varken babam oğlumun benim herşeyini karşılaması gerek!! Böyle adamlar evlenmesinde uremesin de

Ya bu konsept çekim, dış çekim olayları da hep sosyal medya ile ortaya çıktı. Eskiden konsept çekim mi vardı. Annem beni fotoğrafçıya götürür bir fotoğrafımı çektirirdi tamam. Hiç gerek yok böyle fuzuli harcamalara. Yani benim fikrim :) Siz bilirsiniz. Ben bekarım, bahsettiğiniz rakamlarda maaşım ben geçinemiyorum. Sizde çocuk vs Allah yardımcınız olsun.

Üfff ne kadar berbat bi devirde yaşıyoruz, karı koca çalışıyoruz ama aldığımız maaşlar eridi gitti, hiç bişeye yetmiyo, yetiremiyoruz resmen kaldı ki 5000 lirayla neyin tasarrufu
Şu son 2 yılda şahsi harcamalarımdan o kadar kıstım ki ben de, gene de kenara 5 kuruş konmuyor, 5000 lirayla tasarrufu yemeyerek, giymeyerek, hiç bi yere gitmeyerek yaparsınız, eşiniz nasıl bi kafada sizin, siz daha konsept çekim falan diyorsunuz 🤷🏼‍♀️

hiç bir problemim yok.geçinmek zor demişsiniz ama başka konuda da bunu diyen üyeye beğenmedimi koymuşsunuz.sizle aynı fikirdeyim ekonomi de hiç bir sorun yok .
Siyaset yasak canim banlanmak istemiyorum , ekonomi problemli evet, ama o msj farkli yerlere gidiyor onun için bu konu da tartişmak istemiyorum.. iyi geceler

Ben anlamıyorum ki bosanmadiysaniz eğer neden benim babamın,annemin parası gitsin kocam ödeyecek net... Boşanırsin adam kansız çıkar bakmaz çocuğuna o zaman tamam derim ailen sana yardim etsin. Ama yatağına yattigim kocam varken babam oğlumun benim herşeyini karşılaması gerek!! Böyle adamlar evlenmesinde uremesin de
Yapmıyorr.para gidecek diye içi içini yiyor.zaten evlilik hayatı yaşamıyoruz gibi.ben onun evinde kiracı gibiyim sadece para ödemiyorum.üstüne 500 tl veriyor o kadar.kendimi yıpratmıyorum.genel temizliğe yardım etmezse yapmıyorum.canım isterse iyi davranıyorum.istemezse başka odada takılıyorum.boşasın diye bekliyorum.bu arada küçüğü büyütüyorum.iş kuruyorum onunla ilgileniyorum.çok şükür keyfim yerinde.bazı geceler ağlıyorum evet.üzülüyorum niye böyle oldu diye sonra toparlan diyorum. Değmez diyorum sevgi görmediğim her an için uzaklaşıyorum bir bir.çok yakında işim kurulsun başlasın evimide kurucam yeniden yucamıda kurucam kendime sözüm var iyi bakıcam

Yapmıyorr.para gidecek diye içi içini yiyor.zaten evlilik hayatı yaşamıyoruz gibi.ben onun evinde kiracı gibiyim sadece para ödemiyorum.üstüne 500 tl veriyor o kadar.kendimi yıpratmıyorum.genel temizliğe yardım etmezse yapmıyorum.canım isterse iyi davranıyorum.istemezse başka odada takılıyorum.boşasın diye bekliyorum.bu arada küçüğü büyütüyorum.iş kuruyorum onunla ilgileniyorum.çok şükür keyfim yerinde.bazı geceler ağlıyorum evet.üzülüyorum niye böyle oldu diye sonra toparlan diyorum. Değmez diyorum sevgi görmediğim her an için uzaklaşıyorum bir bir.çok yakında işim kurulsun başlasın evimide kurucam yeniden yucamıda kurucam kendime sözüm var iyi bakıcam
Uzaklaşmadan bitirmemen hata. Beklemen sen bosanma evraklarını hazırla ve bitir bu isi

X