eşimle bir ömür boyu konuşmak istemiyorum

E tamam da milletin düşüncesi sizi niye bu kadar enterese ediyor, ben bir adamdan soğursam eğer kırk kat el laf etse yine de boşanırdım, sürekli bahane buluyorsunuz 🤷‍♀️
boşanmamak için bahane buluyorum değil mi? oysaki başta boşanmak istemediğimi konuda yazan ben ... gelen yorumlar boşanmalısın fakir kız konfor ortamını bozmak istemiyorsun şeklinde olunca boşanma konusunu nasıl neden kafamdan attığımı anlattığım için bahane sayılıyor... sanki boşanmak istiyorum demişim gibi... ya gerçekten buraya alkolik desem belki birileri çıkardı eşekten düşmüş anlaşırdık ama ne kadar az işkolik varmış meğer ... tanısı konuldu diyorum hala komfor ortamım sorgulanıyor.. haklısınız buraya niye yazdım ki açıp makale okusam konu hakkında daha faydalıı olurdu. boşa zaman kaybı.

Yani 28 yaşında çocuğu olan bir adam en az 50-60 yaşlarında olmalı. Bu yaşlardaki bir adamın bu saatten sonra duygusal davranıp sizinle ilgileneceğini düşünüyorum. Boşanmak istiyorum ama beni boşamıyor demeniz gerçekten çok ilginç. Siz de biliyorsunuz ki boşanmak için bir tarafın istemesi yeterli. Ayrıca ilk eşiniz nasıl boşadı ise sizde boşar. Sadece eşinizin boşamak istemiyorum demesi hoşunuza gidiyor. O yüzden sürekli boşanmaktan söz edip geri adım atıyorsunuz.

Şunu da ekleyeyim. Eşim zeki biri demişsiniz fakat eşiniz zeki falan değil. Sadece çok çalışan biri zaten kim bu kadar çalışsa eşinizin yaşına gelmeden epey bir varlık sahibi olur.
Ayrıca zeki adam adam eşi ve çocukları ile ilgilenir. Onlara karşı sorumluluklarını bilir.

doğru vallahi küs gibi yaşıyor... becerebileceğimden emin değilim zaten ... sadece denemek istedim bi de gerçekten artık çok ama çok kırgınım... birine bu kadar kırgınken sadece ona küsmek geliyor içimden
Sizi anlıyorum. Ben de farklı sebeplerden boşanma aşamasındayım. Eşimle ilgili kocaman bir kırgınlık hissediyorum, tekrar aynı evin içine girsek nasıl olur diye bazen aklımdan geçiyor. En basiti aynı yatağa giremem, yüzüne gülemem, onun için kılımı kıpırdatmam diye düşünüyorum. Kırgınlık çok başka bir duygu, işin sonu soğumak. Aynı evin içinde hiçbir güzel duygu paylaşmadan nereye kadar yaşayabilirsiniz. Evladınızda ne gibi olumsuz duygular geliştirebilir bu durum lütfen bir düşünün.

evet maalesef ama o zamanlar maddi sıkıntıları vardı . bu yüzden hak veriyordum hatta evliliğimizin ilk 2-3 yılı da maddi sorunlarımız vardı . zaten hep bunu söylüyordu . ama evlendikten 1-2 ay sonra bana benim hayatımın %95 i iştir. hayatta sadece işe verdiğin emek karşılık verir demişti. ben öylesine bir söylem olduğunu düşünmüştüm gerçekmiş.
Duzelir mi bilmiyorum ama yaşlanip iş goremez duruma geldiginde, geçmişine dair hatirlayacak bir anı dahi bulamayinca pişman olacak. O zaman anliycak işin verdigi karşilik sadece para ama ailenin verdiği karşilik hatira, mutlulukdur diye. Maddi gucunuz varsa yipratmayin kendinizi. Ilgisizlik, sevgisizlik tokatdan, dayakdan daha fazla acitir.

yok anladım her çocuk diyene maval diyen mavallarınızdan kurtulun önce siz. ne kadar zor değil mi kalıplaşmış düşüncelerden kurtulmak ... zengin oğlan fakir kız hemen ye etiketi... ben boşanmak istemediğimi konumda yazdım zaten neden zorla boşanma konusu açılıyor... ben ne istediğimi ne istemediğimi söylediğim ve açık açık söylediğim halde ... eveet benim yaşadıklarımı yaşamış olmayabilrisiniz bu durumda boşanmayı siz uygun görebilirsiniz... boşanmayı tavsiye edebilirsiniz.. ama boşanmak konusunun aklımdan çıkmasına neden olan yaşanmışlıkları ve manevi duyguları başka türlü yere çekmeyin artık ... saçma gelirse yorumda yapmaya bilirsiniz.
ben zaten benim durumumu tecrübe etmiş kişilerin fikrini arıyorum .. işkolik bir insan ile nasıl ilişki sürebilir başaran var mı diye yazdım buraya.
Neden sürekli zengin oğlan fakir kız vurgulaması yapıyorsunuz?Adam iflas etti de beş kuruş parasız kaldı, siz onu yeniden ayağa kaldırdınız öyle mi? Bir de boşanırsam kendimi çok iyi bir şekilde geçindirecek kadar birikimim var diyorsunuz.Kendinizce bir savunma mekanizması oluşturmuşsunuz, her gelen cevaba karşı aynı savunmayı yapıyorsunuz.Bu anlattıklarınıza göre boşanmamanız için hiç bir sebep yok, o halde neden boşanmıyor sunuz? Adam boşamıyor bilmem ne, pek inandırıcı gelmiyor şu anlattıklarınıza göre.Bir de yazdıklarınız arasında en iç gıcıklayıcı olan şey, adamın gönül bağı kurmadığı taktirde fiziksel bir şeyler yaşaması aldatma sayılmıyor mu size göre, ya da ben mi yanlış anladım orayı?

Duzelmiyorsa bosanin bisey kaybetmezsiniz ki adam zaten hayatınızda yok sadece kimlikde var. Siz alismissinizdir yokluğuna bosaninca zor olmaz.iyi bir avikt bulup yola devam edin
Bu arada es kisisi ve sizin yasiniz kac

Yani 28 yaşında çocuğu olan bir adam en az 50-60 yaşlarında olmalı. Bu yaşlardaki bir adamın bu saatten sonra duygusal davranıp sizinle ilgileneceğini düşünüyorum. Boşanmak istiyorum ama beni boşamıyor demeniz gerçekten çok ilginç. Siz de biliyorsunuz ki boşanmak için bir tarafın istemesi yeterli. Ayrıca ilk eşiniz nasıl boşadı ise sizde boşar. Sadece eşinizin boşamak istemiyorum demesi hoşunuza gidiyor. O yüzden sürekli boşanmaktan söz edip geri adım atıyorsunuz.

Şunu da ekleyeyim. Eşim zeki biri demişsiniz fakat eşiniz zeki falan değil. Sadece çok çalışan biri zaten kim bu kadar çalışsa eşinizin yaşına gelmeden epey bir varlık sahibi olur.
Ayrıca zeki adam adam eşi ve çocukları ile ilgilenir. Onlara karşı sorumluluklarını bilir.
yazdığım son cevap olacak sanırım ,, gidip işkolikle evliliğin yöntemleri konusunda makale okuyacağım ... ben boşanmak istiyorum DEMEDİM.. boşanmak istemediğimi yazdım konumda . Eşim işkolik tanısı aldı. ben de destek aldım bu tanıyla birlikte konuyu nasıl yönetebileceğime dair. o zaman kadar evet sürekli boşanmaktan söz ediyordum ... kararsız kalıyordum.. deniyordum yıldırılıyordum vs ... sonuçta şuan istemiyorum yani kağıt üzerindeki konuya takılmıyorum... ayrı yaşamak olabilir , konuşmamak olabilir... neyse bu durum ile mücadele etmiş birileri vardır da bir tecrübeden faydalanırım düşüncesindeydim.

boşanmamak için bahane buluyorum değil mi? oysaki başta boşanmak istemediğimi konuda yazan ben ... gelen yorumlar boşanmalısın fakir kız konfor ortamını bozmak istemiyorsun şeklinde olunca boşanma konusunu nasıl neden kafamdan attığımı anlattığım için bahane sayılıyor... sanki boşanmak istiyorum demişim gibi... ya gerçekten buraya alkolik desem belki birileri çıkardı eşekten düşmüş anlaşırdık ama ne kadar az işkolik varmış meğer ... tanısı konuldu diyorum hala komfor ortamım sorgulanıyor.. haklısınız buraya niye yazdım ki açıp makale okusam konu hakkında daha faydalıı olurdu. boşa zaman kaybı.
Tepki toplamanizin sebebi bosanmamaniz değil bence. Her denilene bahane bulmanız. Burada bir sürü tehdit altında, maddi güçlüğü olup, uzaklastirmalarla boşanan var. O yüzden bu sitede bosanamiyorum, cocugum var onun için gibi kalıplar çok geçerli değil. Zaten boşanmak istemiyorum diyorsunuz. Tamam o opsiyonu kapatalım. Görmezden gelip kendi sosyal çevrenizle mutlu olamıyor musunuz?

bu yazınızdan anladığım kadarı ile siz de eşim gibisiniz? çünkü benim iş hayatımda nasıl olduğumu bile sormadan etiketlediniz. eşim de böyle yapıyor en çalışken başarılı kişiler bile yada hakkında bir şey bilmediği kişiler bile ona göre laylaylom .. direk etiketliyor. herkesin başarısını yok sayma eğiliminde yeterli bulmuyor. sanki sadece kendisi en iyi çalışan ... ne diyim yapmayın desem yapacaksınız biliyorum (eşimden ) ..
Hayır yorumumu(işi savsaklayan) konuda belirttiğiniz iskolik olmayan, eşinizin burun kivirdigi çevre için yaptım, sizinle alakası yok yorumumun. Eşiniz sizin içinde bahsettiğiniz gibi davranıyor ise bu evlilikte tutunacak dal kalmamis gibi görünüyor sanki, sizin başarınızı kucumseyen kendini ön plana çıkarmaya çalışan bir insanla devam etmek zor. Kendimden yola çıkarak söylüyorum ki eşinizin boşanmayı kabul etmemesinin sebebi de evliliği bir iş gibi görüp başarısızlığa uğramasını kabullenmemesi muhtemelen. İşiniz çok zor kolaylıklar diliyorum.

Neden sürekli zengin oğlan fakir kız vurgulaması yapıyorsunuz?Adam iflas etti de beş kuruş parasız kaldı, siz onu yeniden ayağa kaldırdınız öyle mi? Bir de boşanırsam kendimi çok iyi bir şekilde geçindirecek kadar birikimim var diyorsunuz.Kendinizce bir savunma mekanizması oluşturmuşsunuz, her gelen cevaba karşı aynı savunmayı yapıyorsunuz.Bu anlattıklarınıza göre boşanmamanız için hiç bir sebep yok, o halde neden boşanmıyor sunuz? Adam boşamıyor bilmem ne, pek inandırıcı gelmiyor şu anlattıklarınıza göre.Bir de yazdıklarınız arasında en iç gıcıklayıcı olan şey, adamın gönül bağı kurmadığı taktirde fiziksel bir şeyler yaşaması aldatma sayılmıyor mu size göre, ya da ben mi yanlış anladım orayı?
1. bu vurgulamayı gelen yorumlara cevap olarak yapıyorum çok yorum aldım komfor ortamını terk etmek istemiyorsunuz maddi kaygılar vs diye..
2- boşanmak istemiyorum ya ..eskiden istiyrodum işkolik tanısı almadan önce ve bende destek almadan önce uğraştım beceremedim ikna oldum herseferinde .. ama işkolik tanısı alınca ben de boşanmak istemedim diyebilirim kendimce ve aldığım terapilerle yönetmeye çalıştım. zaten boşanmak istemediğimi yazdım konumda ... hala boşanma konuşuluyor.
3- yanlış anladınız . birisi yazdı aldatmaya zamanı varsa işkolik değil diye ben de ona cevap verdim ... aldatmak sadece zaman ayırarak yapılan bir eylem değil manasında yani bulur bir eskort ayağına çağırır sevişir gönderir manasında .. gönül ilişkisi kurmadığı sürece zaman alıcı bir durum söz konusu değil demek istedim.

Hayır yorumumu(işi savsaklayan) konuda belirttiğiniz iskolik olmayan, eşinizin burun kivirdigi çevre için yaptım, sizinle alakası yok yorumumun. Eşiniz sizin içinde bahsettiğiniz gibi davranıyor ise bu evlilikte tutunacak dal kalmamis gibi görünüyor sanki, sizin başarınızı kucumseyen kendini ön plana çıkarmaya çalışan bir insanla devam etmek zor. Kendimden yola çıkarak söylüyorum ki eşinizin boşanmayı kabul etmemesinin sebebi de evliliği bir iş gibi görüp başarısızlığa uğramasını kabullenmemesi muhtemelen. İşiniz çok zor kolaylıklar diliyorum.
boşanma davası açtığımda başarısız oldum diye oturup ağlamış .. dediğiniz teşhisi dr koymuştu.

boşanma davası açtığımda başarısız oldum diye oturup ağlamış .. dediğiniz teşhisi dr koymuştu.
Eşiniz tahmin ettiğim gibi biri, onun sevgisini gösterme yönteminin bu olduğunu dusunuyorum para harcamak çalışmak toplumun gözündeki iyi baba iyi eş tanımı için çabalamak. Gerçekten maddi olarak rahatsaniz çocuğunuzun geleceğine dair bir sıkıntınız yok ise biraz eşinizin gözünden bakarak biraz da eşinizi birlikte vakit geçirmek için kamçılayarak devam edebilirsiniz sanırım başka çare yok gibi duruyor. Umarım gönlünüzce olur her şey.

Tepki toplamanizin sebebi bosanmamaniz değil bence. Her denilene bahane bulmanız. Burada bir sürü tehdit altında, maddi güçlüğü olup, uzaklastirmalarla boşanan var. O yüzden bu sitede bosanamiyorum, cocugum var onun için gibi kalıplar çok geçerli değil. Zaten boşanmak istemiyorum diyorsunuz. Tamam o opsiyonu kapatalım. Görmezden gelip kendi sosyal çevrenizle mutlu olamıyor musunuz?
ah şükür çok sağ olun o konuyu kapatıp ilerlemek daha iyi . öncelikle ben sosyal çevremle mutlu oluyorum .. önerebileceğiniz herşeyi psikoloğum sayesinde yaptım içselleştirdim kendimle ilgili. ama yeri geliyor bir eşin yardımına ihtiyacım olan bir konu çıkıyor misal kat görevlisi erkek ve diyelim millete saran bir tip ve bana sardı çocuğu aşağıda azarladı ben savundum ama hala devam ediyor eşime anlatıyoruım duymuyor bile .. yokki babam erkek kardeşim vs ... yada büyük kızımın okulunda cinsel sözlü taciz olayı oldu yardım istedim işle ilgilenmekten unuttu..
evde yapılacak ağır işler taşınmamız laızm mesela vakit ayırmıyor ... neyse dr bana notlar yaz , hatırlatma mailleri at tam ve net saat kaçta istediğini belirt diye söylüyor ama bazı olaylar spontane gelişşiyor o an müdahale etmesi gereken konu oluyor... işte ben bunları yapamıyorum.

Eşiniz tahmin ettiğim gibi biri, onun sevgisini gösterme yönteminin bu olduğunu dusunuyorum para harcamak çalışmak toplumun gözündeki iyi baba iyi eş tanımı için çabalamak. Gerçekten maddi olarak rahatsaniz çocuğunuzun geleceğine dair bir sıkıntınız yok ise biraz eşinizin gözünden bakarak biraz da eşinizi birlikte vakit geçirmek için kamçılayarak devam edebilirsiniz sanırım başka çare yok gibi duruyor. Umarım gönlünüzce olur her şey.
ama yeri geliyor bir eşin yardımına ihtiyacım olan bir konu çıkıyor misal kat görevlisi erkek ve diyelim millete saran bir tip ve bana sardı çocuğu aşağıda azarladı ben savundum ama hala devam ediyor eşime anlatıyoruım duymuyor bile .. yokki babam erkek kardeşim vs ... yada büyük kızımın okulunda cinsel sözlü taciz olayı oldu yardım istedim işle ilgilenmekten unuttu..
evde yapılacak ağır işler taşınmamız laızm mesela vakit ayırmıyor ... neyse dr bana notlar yaz , hatırlatma mailleri at tam ve net saat kaçta istediğini belirt diye söylüyor ama bazı olaylar spontane gelişşiyor o an müdahale etmesi gereken konu oluyor... işte ben bunları yapamıyorum.

** düzenliyorum gelen yorumlara istinaden ***
1-eşimle boşandığım takdirde şuandaki rahatımı idame ettirebilecek gelirim ve edinimim var .,
2-eşimle boşanmak konusunda çok kararlı şekilde 3 kez girişimim oldu . ama avukat bile eşimin beni ve çocuğunu aşırı sevdiğini bu yüzden bizim geleceğimiz için fedakarlık yaparak işkolik olduğunu boşanmamam gerektiğini söylüyor.
3-eşimle tanıştığımızda işkolik olduğunu belli etememek için daha aktif , dinleyici , çocuklarına ilgili bir baba görünüyordu. ama şuan geçmişi analiz ettiğimde öyle olmadığını yanılttığını görebiliyorum.,
4-eşim ne evlenmeden önce ne evliliğimiz ilk zamanları zengin değildi. sonradan beraber çok çalışarak kazandık ama zekidir benden zeki diyebilirim.. hemen fakir kız zengin oğlan moduna sokmayın.
5-en son olarak ben küsmek istiyorum , eşine böyle hisseden var mı ? tecrübelerini bilmek isterim.
6-ha bir de terapi , aile dizimi , hipnoz vs hepsine gitti. sonuç devam etmedi işi çıktı...

merhaba
ben artık eşimi istemiyorum.onunla asla konuşmak istemiyorum.
boşanmak istedim dava açtım boşanmamak için herşeyi yapıyor , olmadı.
eşim iş kolik ..
iş koliğin kulağa basit gibi geldiğini düşünüyorum.
bu yüzden biraz açmak istiyorum. hayatının %95 i iş olan bir insan , ne kendisinin ne de çevresindekilerin insanı ihtiyaçlarını farketmez. kalan %5 lik kısmında sadece karnını doyurmak , uyumak ,sevişmek için çok kısa bir zaman ayırır kendisine. He bir de telefonda gezinmek tv seyretmek boş kaldıysa . çevresindeki insanlar yakınları eğer normalse yani işkolik değilse özellikle (çocukları ve eşi ) onları aşağılar .
5 yaşında bir kızımız var . Bu durumdan aşırı derecede etkileniyor çünkü babası ile birlikte çalışıyoruz. kendisini asla çevresine karşı ilgisi olmadığı için çocuğun eğitim öğretim ve duygusal ihtiyaçlarını da görmez.
ben artık zaten ilgi sevgi nedir unuttum . ancak çıkarı olduğunda yatakta falan varlığımdan haberdar kalan zamanda ben yanında bir çalışanım o kadar.
Daha iyi anlaşılsın diye örnek verirsem mesela yemek yerken bile masada sadece kendisi ve aklında işleri var olduğu için ortadaki bir yiyeceği bitirene kadar (yaptığı işi bitirir gibi ) yer . başka insanlarında masada olduğunu fark bile etmez.
sosyal bir çevresi arkadaşı ailesi ile bir ilişkisi yoktur. ilk evliliğinden 2 tane çocuğu var biri kız 28 yaşında diğeri erkek 25 yaşında . çocuklarını sadece işi düştüğünde arar sorar . onlar ne yaşarsa yaşasın ilgilenmez.
kendi ailesine de öyle kardeşlerine ..
evleneli 7 yıl oldu ne bir arkadaşı ne bir akrabası evimize gelmedi çünkü ailesi onun sürekli çalıştığını bildiği için müsait olmadığını biliyorlar.
diyelim ki tatile çıktı yada benim zorumla bir şey yaptık suratı asılır susar gereksiz bulur ve ilk fırsatta bunu eleştirir.
ne denediysem asla çözemedim . psikolojik destek aldık ama olmadı . oturmuş kalıplaşmış bu durum.
onun güldüğü bir an olduysa ki çok ama çok nadir olur hayret içinde kalıyoruz.
iş dışında bir konu konuşmak istemez . işle ilgili konuşacak fırsatı olmadıysa evde suratı asık gezer.
insan hali konuşmak paylaşmak istiyorum mutluluğumu yada derdimi yok zaten dinlemediği için yıllar içinde paylaşmayı bıraktım.
ama tüm bunların yanısıra maddi olarak hiç bir şeye karışmaz . ne aldın niye aldın diye sormaz . çocuğu en iyi okula göndeririz. en iyi otele gideriz gidersek . en iyi restorana gideriz.
çevremde herkes daha ne istiyrosun diyor kocalarının cimriliklerinden yada maddi sorunlardan şikayet edenler oluyor .
evet bunları duyunca evliliğimi çocuğum ve kendi geleceğim için bitirmek istemiyorum . ona sonsuza kadar küsmek istiyorum.
Ilk evlilikten 25 yas cocuk var sizdrn 5 yas. Esinizin yası var muhtemelrn. 5 yas ona torun gibi gelmis olabilir zor gelmis olabil

Boşanmak istemiyorsanız ki istemiyorsunuz. O zaman bulunduğunuz durumu kabullenip kızınızla mutlu olarak yaşamaya çabalayın. Çünkü ne yaparsanız yapın bu adam değişmeyecek 7 yıldır değişmeyen adam bugünde değişmez. Durumuda şu şekilde kabullenmiş olursunuz. Eşiniz çok çalışıyorsa siz ona müdahale etmeyin. (Zaten etsinizde işe yaramıyor.) Sizde kendinize müdahale ettirmeyin. Sizin de çok çalışmanızı istiyor ya sizde çok çalışmayın işe az gidin bir şey derse ben sana müdahale etmiyorsam sende bana edemesin deyin bırakın geceli gündüzlü çalışsın işyerinde size düşen işi de o yapsın hatta 24 saat çalışsın şöyle düşünün birileri çalışacak ki birileri yiyecek 😁 (Tabi bu etik bir düşünce değil ama eşiniz hak ediyor) Sizde kızınızla kendinize bol bol vakit ayırın gezin yurt içi yur dışı turlarına gidin. Arkadaşlarınızla sosyalleşin aktifleşin. Madem paranız var yazlık aldırın yazın uzun zamanını kızınızla orada geçirin. Orada yiyin için gezin kışları kış tatillerine gidin Hobi kurslarına gidin. Hayatınızı tam anlamıyla renklendirin Bu arada eşinize sen çalış hayatım bizi düşünme deyin 😂Yani o çalışırken siz paraları kızınızla ezin. Aklıma bir akrabamın evliliği geldi Adam Kaptan bi kızla tanıştı kız baya fakir bir ailenin kızıydı . Evlendiler kız çalışmıyor Ben ilk okul mezunuyum mesleğim yok çalışamam diyor. Kocası yokken Sürekli geziyor tatiller , Yurt dışı gezileri Mekanlar , kulüpler Eğlenceler çok güzel yaşıyor. Süreklide paylaşıyor sosyal medyada Adam Gemiden döndüğünde şikayet ediyormuş orda burada karıma artık para yetiştiremiyorum diyormuş. Tabi kızın umurunda değil duysada duymamazlıktan geliyor o hayatına bakıyor çoğu şeyi duymamazlıktan geliyor. Çünkü duyarsa bu düzeni bozulur bu imkanlar gider.

ah şükür çok sağ olun o konuyu kapatıp ilerlemek daha iyi . öncelikle ben sosyal çevremle mutlu oluyorum .. önerebileceğiniz herşeyi psikoloğum sayesinde yaptım içselleştirdim kendimle ilgili. ama yeri geliyor bir eşin yardımına ihtiyacım olan bir konu çıkıyor misal kat görevlisi erkek ve diyelim millete saran bir tip ve bana sardı çocuğu aşağıda azarladı ben savundum ama hala devam ediyor eşime anlatıyoruım duymuyor bile .. yokki babam erkek kardeşim vs ... yada büyük kızımın okulunda cinsel sözlü taciz olayı oldu yardım istedim işle ilgilenmekten unuttu..
Paranız olduğu için söylüyorum. Ünlü boşanan kadınlara bakın. Muhakkak bu tarz işlerini halledecek yarı koruma, ev işlerine koşturmaca abi gibi birsey oluyor. Yaşı genç, iri yarı, şoför adı altında bu işlerinize koşturmaca birini alın. Aylık 25.000 gibi en fazla maliyeti olur. Paranın tadını çıkarın.

İkide bir işkolik, çok yoğun, aşırı çalışkan, %95 iş düşünüyor yazmışsınız, nedir roket bilimi mi yapıyor, nükleer reaktör mü çalıştırıyor? Ticaret yapıyor yazdınız, orta ya da büyük esnaf.

28 yaşında çocuğu varsa aranızda yaş farkı da vardır. Evlendikten 2 ay sonra size itiraf etmiş niye evlendiğini ve size nasıl rol yaptığını. Siz kandırılmayı kabul edip üstüne çocuk yapmışsınız. Adam daha önce evlenmiş evlilik heyecanı yok, çocukları olmuş başka çocuk heyecanı yok. Sizinle ilgilenmiyor, çocuğunuzla ilgilenmiyor. Sadece siz olsanız kendi hayatınız denir tamam da küsmenin kızınıza ne faydası olacak? Babasıyla konuşmayan bir anne ve kendisini hiç umursamayan görmezden gelen bir baba.

O avukatımısya da "dava açarsan 3 veririm dava açmazsan 5 veririm" demiş heralde ki boşanma davasını açmamak için kırk takla atıyor. Başka avukat bulmayı düşündünüz mü? Çocuğa sağlıklı ve huzurlu bir ortam vermeniz, açık dürüst olmanız gerek.

X