eşimle bir ömür boyu konuşmak istemiyorum

yok anladım her çocuk diyene maval diyen mavallarınızdan kurtulun önce siz. ne kadar zor değil mi kalıplaşmış düşüncelerden kurtulmak ... zengin oğlan fakir kız hemen ye etiketi... ben boşanmak istemediğimi konumda yazdım zaten neden zorla boşanma konusu açılıyor... ben ne istediğimi ne istemediğimi söylediğim ve açık açık söylediğim halde ... eveet benim yaşadıklarımı yaşamış olmayabilrisiniz bu durumda boşanmayı siz uygun görebilirsiniz... boşanmayı tavsiye edebilirsiniz.. ama boşanmak konusunun aklımdan çıkmasına neden olan yaşanmışlıkları ve manevi duyguları başka türlü yere çekmeyin artık ... saçma gelirse yorumda yapmaya bilirsiniz.
ben zaten benim durumumu tecrübe etmiş kişilerin fikrini arıyorum .. işkolik bir insan ile nasıl ilişki sürebilir başaran var mı diye yazdım buraya.
Valla kusura bakmayın ama asla normal değilsiniz, bitmiş bir evlilikte kalma çabanız çok ilginç , burda kimse size tavsiye veremez çünkü siz bağımlı bir evlilik sürdürme peşindesiniz ve bu sağlıklı değil ...

boşanmamak için bahane buluyorum değil mi? oysaki başta boşanmak istemediğimi konuda yazan ben ... gelen yorumlar boşanmalısın fakir kız konfor ortamını bozmak istemiyorsun şeklinde olunca boşanma konusunu nasıl neden kafamdan attığımı anlattığım için bahane sayılıyor... sanki boşanmak istiyorum demişim gibi... ya gerçekten buraya alkolik desem belki birileri çıkardı eşekten düşmüş anlaşırdık ama ne kadar az işkolik varmış meğer ... tanısı konuldu diyorum hala komfor ortamım sorgulanıyor.. haklısınız buraya niye yazdım ki açıp makale okusam konu hakkında daha faydalıı olurdu. boşa zaman kaybı.
E boşanmayın çekin o halde 🤷‍♀️

Kac yasindasiniz bilmiyorum ama esiniz kendisi istemiyorsa davranislarini degistiremeyeceginizi farketmis olmaliydiniz simdiye kadar. Bi insan ilgi gostermek istemiyorsa gostermez ya icinde yoktur ya icinden gelmiyordur.
Küsersin, önüne dilekce koyarsin, bağırır çağırırsın 2 hafta duzelir sonra basa sarar. Esinizi cezalandirarak istediğiniz sonucu elde edemezsiniz.

ama tüm bunların yanısıra maddi olarak hiç bir şeye karışmaz . ne aldın niye aldın diye sormaz . çocuğu en iyi okula göndeririz. en iyi otele gideriz gidersek . en iyi restorana gideriz.
çevremde herkes daha ne istiyrosun diyor kocalarının cimriliklerinden yada maddi sorunlardan şikayet edenler oluyor .
evet bunları duyunca evliliğimi çocuğum ve kendi geleceğim için bitirmek istemiyorum . ona sonsuza kadar küsmek istiyorum.
Sevmek, sevilmek, gururunun okşanması falan hikaye demek ki sana göre. Kocişin işinin bir parçası olarak yaşamaya devam yani...

Sanki bu konu bana bir şey çağrıştırdı dedim ve yanılmadım. Eşiniz sizin arkanızdan iş çeviriyordu oğlunun kızının üstüne yapıyordu malı mülkü mal kaçırıyordu sizden. O zamanlar da boşanıyorum yazmıştınız. Ortak çocuğunuz dışında bir kızınız daha var. Bırakın artık şu adamla bir arada olma ısrarını. Ne sevgi, ne saygı, ne çocukla ilgilenme ne onun geleceğini garantiye alma var. Ben de çalışıyorum gelirim iyi diyorsunuz. Çocuk bu ortamda nasıl mutlu huzurlu büyüyebilir? İkinci evliliğim de bitsin istemiyorum mu diyorsunuz?

paranız varmış anladığım kadarıyla, boşanmakta istemiyorsunuz o zaman maddi gücü olan yalnız anne olarak kabul edeceksiniz kendinizi. bir sürü yalnız anne var. hiç değilse sizin maddi sıkıntınız olmayacak.
bu yorumunuzu okumadan önce ben de tam olarak böyle düşündüm. yalnız yaşıyormuşum konusunu kendime empoze etsem ... ve ona sınır çizsem ... ah yapabilsem .

Sanki bu konu bana bir şey çağrıştırdı dedim ve yanılmadım. Eşiniz sizin arkanızdan iş çeviriyordu oğlunun kızının üstüne yapıyordu malı mülkü mal kaçırıyordu sizden. O zamanlar da boşanıyorum yazmıştınız. Ortak çocuğunuz dışında bir kızınız daha var. Bırakın artık şu adamla bir arada olma ısrarını. Ne sevgi, ne saygı, ne çocukla ilgilenme ne onun geleceğini garantiye alma var. Ben de çalışıyorum gelirim iyi diyorsunuz. Çocuk bu ortamda nasıl mutlu huzurlu büyüyebilir? İkinci evliliğim de bitsin istemiyorum mu diyorsunuz?
ayı olmayan ayı diye bir çocuk kitabı var okudunuz mu hiç denk geldiniz mi bilmiyroum . çevresindeki herkes ayıyı en son ayı olmadığına inandırıyor . ne kadar itiraz etse de , o da en son inanıyor ... ben kendi durumumu bu ayıya çok benzetiyorum. herkes yanlış yaptığım konusunda hem fikir. ve beni suçluyor...idare etmediğim için .. hatta eşimle boşanmak istediğimi anlattığım yakınlarım benim başka birini istediğimi bile ima eder olmuştu. en sonunda ben kabul ettim sanırım boşanmamam gerektiğini. psikoloğum , ailem , avukatım vs hepsi .... artık boşanmayı düşünmek bile istemiyorum.

Sizi anlıyorum. Ben de farklı sebeplerden boşanma aşamasındayım. Eşimle ilgili kocaman bir kırgınlık hissediyorum, tekrar aynı evin içine girsek nasıl olur diye bazen aklımdan geçiyor. En basiti aynı yatağa giremem, yüzüne gülemem, onun için kılımı kıpırdatmam diye düşünüyorum. Kırgınlık çok başka bir duygu, işin sonu soğumak. Aynı evin içinde hiçbir güzel duygu paylaşmadan nereye kadar yaşayabilirsiniz. Evladınızda ne gibi olumsuz duygular geliştirebilir bu durum lütfen bir düşünün.
anlayabilen birine denk geldiğim için sevindim.. 1 sene önce gittiğimiz profesör psikiyatrist eşimin yanında bana dediki asla ama asla değişmez yaşı var çünkü kalıplaşmış durum ... evliliğini bu nedenle bitirmek senin tercihin ama tavsiye etmiyorum dedi. çünkü bu bir hastalık , evet çok çekersin ama bunu sana çektirmek için yapmadığından emin olmalısın dedi. kendimi sanki eşim sakat kalmış da terk ediyorum gibi hissediyorum boşanma konusunu düşününce ... ama susmak istiyorum da artık dr bana evliliğindeki olumlu şeylere odaklan demişti ... bana ne dediyse yapıyorum ama sanki iyileşme ümidi onun elinde de yapmıyor gibi hissediyorum .. bu yüzden içim kırgın...

anlayabilen birine denk geldiğim için sevindim.. 1 sene önce gittiğimiz profesör psikiyatrist eşimin yanında bana dediki asla ama asla değişmez yaşı var çünkü kalıplaşmış durum ... evliliğini bu nedenle bitirmek senin tercihin ama tavsiye etmiyorum dedi. çünkü bu bir hastalık , evet çok çekersin ama bunu sana çektirmek için yapmadığından emin olmalısın dedi. kendimi sanki eşim sakat kalmış da terk ediyorum gibi hissediyorum boşanma konusunu düşününce ... ama susmak istiyorum da artık dr bana evliliğindeki olumlu şeylere odaklan demişti ... bana ne dediyse yapıyorum ama sanki iyileşme ümidi onun elinde de yapmıyor gibi hissediyorum .. bu yüzden içim kırgın...
O zaman terapistin dediğini yapsanız kafanız daha rahat eder. Kabullenmeli ve kendinize çocuğunuzla bir hayat kurmalısınız, aynı evde yaşasanız da yapmanız gereken bu. Düşünmeyin, üzülmeyin, sorgulamayın neden bunu böyle yapıyor veya yapmıyor diye. Terapist söylenmesi gerekeni söylemiş. Bence bu bir boşanma sebebi ama siz boşanmak istemediğinizi de belirttiğiniz için söylüyorum. Başka bir seçenek yok elde, bu deveyi güdeceksiniz madem hiç değilse bu durumun güzel yanlarına odaklanın. Mesela gezmenize, yemenize, giyim kuşamınıza karışmıyorsa kararlarınıza saygı duyuyorsa, en azından bunları gözünüzün önüne getirin. Bu anlamda da kadınlara hayatı dar eden erkekler de var çünkü. Eğer diğer konulardan şikayetçi değilseniz elinizdeki dallara tutunun. Şuan başka bir çıkış görünmüyor. Küsme mevzusunu da rafa kaldırın bence. Dediğim gibi yaralanan yine siz olursunuz.

ayı olmayan ayı diye bir çocuk kitabı var okudunuz mu hiç denk geldiniz mi bilmiyroum . çevresindeki herkes ayıyı en son ayı olmadığına inandırıyor . ne kadar itiraz etse de , o da en son inanıyor ... ben kendi durumumu bu ayıya çok benzetiyorum. herkes yanlış yaptığım konusunda hem fikir. ve beni suçluyor...idare etmediğim için .. hatta eşimle boşanmak istediğimi anlattığım yakınlarım benim başka birini istediğimi bile ima eder olmuştu. en sonunda ben kabul ettim sanırım boşanmamam gerektiğini. psikoloğum , ailem , avukatım vs hepsi .... artık boşanmayı düşünmek bile istemiyorum.
Boşanmayın siz bilirsiniz ama 6 yaşındaki çocuk için bir şeylerin önlemini alın. Sizin iş çok çetrefilli. Evlenirken haciz icra nedeniyle kredi-çek falan alamıyor diye şirketi benim üstüme kurdu yazdınız. Sonra kızının üstüne de bir şirket kuruldu sanki ve malı falan çocuklarının üstüne yaptı yazdınız. O zaman da size yorum yaptık, beraber çalışıp emek veriyorsunuz ama adam arkanızdan iş çeviriyor dedik. Belki de sizin sayenizde toparladı düzeltti durumunu çünkü siz tamıştığınızda sıfıra sıfır kalmış.

Tabiri caizse ölü toprağı serpilmiş üstünüze. Mutlu huzurlu olmayı siz de hak ediyorsunuz. Ayrılırsanız en azından her şey daha net olur. Ben bir babanın çocuğuyla ilgilenmemesini kabul edemiyorum. Pahalı tatiller restoranlar yetmez bir çocuğun sağlıklı büyümesi için. Kendinize hapishane kurmuşsunuz çocuğu da koymuşsunuz içine.

Boşanmak istiyorum boşanmıyor yok çocuktan boşanamıyorum falan bunlar bana çok hikaye geliyor.ya boşanmak istersin boşanırsın ya istemezsin bahane yaratırsın.adam bu yaştan sonra değişmez boşuna uğraşma madem maddiyat seni tatmin ediyor otur parasını ye kızınla takılın işte.

Eşiniz değişsin istiyorsunuz yalnız kendisi istemediği ve talep etmediği müddetçe başkasını değiştiremezsiniz. Değişim sizden başlar, dışa yansır! Sen değişirsen dünyan değişir.

Boşanmayın siz bilirsiniz ama 6 yaşındaki çocuk için bir şeylerin önlemini alın. Sizin iş çok çetrefilli. Evlenirken haciz icra nedeniyle kredi-çek falan alamıyor diye şirketi benim üstüme kurdu yazdınız. Sonra kızının üstüne de bir şirket kuruldu sanki ve malı falan çocuklarının üstüne yaptı yazdınız. O zaman da size yorum yaptık, beraber çalışıp emek veriyorsunuz ama adam arkanızdan iş çeviriyor dedik. Belki de sizin sayenizde toparladı düzeltti durumunu çünkü siz tamıştığınızda sıfıra sıfır kalmış.

Tabiri caizse ölü toprağı serpilmiş üstünüze. Mutlu huzurlu olmayı siz de hak ediyorsunuz. Ayrılırsanız en azından her şey daha net olur. Ben bir babanın çocuğuyla ilgilenmemesini kabul edemiyorum. Pahalı tatiller restoranlar yetmez bir çocuğun sağlıklı büyümesi için. Kendinize hapishane kurmuşsunuz çocuğu da koymuşsunuz içine.
evet ben kendimi bir şekilde avutuyorum ama çocuğun bakım ve eğitimi ile ilgilenirken bazen ihtiyaç duyuyorum ... ama şöyle düşünüyorum ben boşansamda ilgilenmeyecek boşanmasamda en azından şimdi bazen ilgilenmesi için mecbur bırakıyorum .. mesela okuldan alınacak sen alacaksın diyorum ... alıyor arabada sohbet ediyor o sıra... boşansam onu bile isteyemem iş yoğunluğundan zaten beni dinlemez bile ... bunun gibi şeyler ...

Psikologuniz aileniz avukatiniz...
Burada bircok meslek grubundan bir suru kadin objektif bir sekilde size yapmaniz gerekeni soyledi dis goz olarak. Ama hic yorumlari dikkate almiyorsunuz bosanma diyenlere kosuyorsunuz, siz gercekten istemiyorsunuz bosanmayi. Ikinci evlilik de bitmesin etraf ne der korkusu mu, yalniz kadin olmak istememek mi? Dul olmayi yedirememek mi bilemiycem artik.
Adam hasta ama ne hastasi? Kanser mi? Kolu mu yok? Kor mu bu adam?
Iskoliklik ne zaman, aman bosanmayalim vicdanim rahat etmez mahvolurum statusunde bir hastalik oldu ben cok saskinim konunuza denk geldigimden beri.
Vallahi billahi etrafimda olsaydiniz arkadasim olsaydiniz sizi bu minvalde yorumlarla yemis bitirmistim hayatiniza kavusmaniz icin😅
Ustelik adamda supheli aldatma durumlari da var... Anasayfada gordukce giriyorum konunuza isterseni cevap vermeyin, oyle icimden geldi yazdim.

Kosk

Şuna dümdüz paraları yiyorum işte, para da olmasa kim çeker yazın herkes anlasın🤐🤐 doktor da bir acaip, özsaygı kavramından bihaber, otur paraları ye ses etme demiş işte😳

İnsanın değişim isteği genelde dışarıdadır. Dışarıdakiler bizi anlasın, onlar değişsin, dış şartlar kolaylaşsın ister. Çünkü kendi içinde direnç vardır. Değişim ve dönüşümün aslında kendisinden başladığının farkına varanlar , herkesi aynası gibi görmeye başlar. Eşiniz size neyi aynalıyor sizce?

Psikologuniz aileniz avukatiniz...
Burada bircok meslek grubundan bir suru kadin objektif bir sekilde size yapmaniz gerekeni soyledi dis goz olarak. Ama hic yorumlari dikkate almiyorsunuz bosanma diyenlere kosuyorsunuz, siz gercekten istemiyorsunuz bosanmayi. Ikinci evlilik de bitmesin etraf ne der korkusu mu, yalniz kadin olmak istememek mi? Dul olmayi yedirememek mi bilemiycem artik.
Adam hasta ama ne hastasi? Kanser mi? Kolu mu yok? Kor mu bu adam?
Iskoliklik ne zaman, aman bosanmayalim vicdanim rahat etmez mahvolurum statusunde bir hastalik oldu ben cok saskinim konunuza denk geldigimden beri.
Vallahi billahi etrafimda olsaydiniz arkadasim olsaydiniz sizi bu minvalde yorumlarla yemis bitirmistim hayatiniza kavusmaniz icin😅
Ustelik adamda supheli aldatma durumlari da var... Anasayfada gordukce giriyorum konunuza isterseni cevap vermeyin, oyle icimden geldi yazdim.
işkoliklik bir hastalık yaşamayan bilmez.. ama boşanmak içinde bir gerekçe .. ama ben istemiyorum hatta boşanmak konusunu konuşmak bile istemiyorum .. çok zorlandım bu süreçte ha kendisi isterse hemen boşanırım.

X