Eşimle ev konusunda uzlaşamıyoruz

Çalışmak neden fedakarlık olarak adlandırılıyor anlamadım. Normal olan bu çünkü. Ama eşinizin ailesine yakın sizinkilere uzak oturmanız özel bir durum yoksa haksızlık bence. Orta mesafede bir evde oturun.
Fedakarlıktan kastım çalışmak değildi. Kendi tayinimi onun isteklerine göre yapmaktı.

Daha en baştan evlenmeden once resti cekecektiniz. Önce evini kaynananin dibine kurdugun yetmez gibi bir de işini de tasirsan, elini verir kolunu kaptirirsin tabi. Konut kampanyasinda belki ev alabilir miyiz diye arastirma yaparken, esimin meslegi geregi memlekete tayin olma durumu olmamasina ragmen, orada bir ayagimiz bir bağımız olmasin diye memleketinden ev bakmasina bile izin vermiyorum su an mesela. Direkt kapattim konuyu. Şu an oturdugumuz yerden ya da benim memleketimden de fiyatlarin yuksekligi sebebiyle alamiyoruz zaten, o yuzden ev almaktan vazgeçtik. Orda evim olacagina hic olmasin dedim, bu ksdsr net yani. Basta kabul ettiklerinden sonra su an verdigin mücadele esinle ve kayin aileyle iliskilerinin gerilip kopmasina sebep olacak. En sonunda esin seni seviyorsa yine iyi olursunuz da kayin aileyle kesin aralar bozulacak , esin de ana kuzusuysa ailesiyle aranin bozulmasi evliliginize mutlaka yansiyacak. Cok zor durumlar

Keşke analarından ayrılamayan erkekler evlenmese 🙄
grace’in eşi kendisi ayrılmadığı gibi annesinden hiç kopmamak için daha ortada olmayan bebeğini bile annesine baktırma planı yapıyor, grace’in ileride bebeği olursa ücretsiz izne ayrılıp bebeğine bakma isteğine bile müdahale ediyor.

Merhaba. Şuan kirada oturuyoruz ve eşimin ailesine yakınız. İkimiz de çalışıyoruz. Ben aslında en başındam burda oturmak istemememe rağmen alttan aldım kendimi net bi şekilde ifade edemedim ve evi burda tuttuk işimi de buraya aldım. Ama kendi aileme çok uzak ailem çok zor geliyor. Eşimin ailesinin arabası var. Ev alma planımız var ve ben burdan almak istemediğimi, en azından anneme 1 vesait, biraz da güzel site tarzı bi yer istediğimi söyledim. Sürekli bunu tartışıyoruz çünkü eşim ailesine düşkün ve onlar da yakınlarında kalmamızı istiyor, benim ailemi düşünmüyorlar. Zaten buraya kiraya gelirken de manipüle edildim. Duygu sömürüsü de var biraz. Çalışıp yorulup eşime yardımcı olmama rağmen fikrimin önemsenmemesi kırıyor. Eşim bana soracağına babasına soruyor o ev alırken yardım edecek vs. diyor. Hem her türlü fedakarlığı yapayım çalışayım onlara gideyim onlarla vakit geçireyim hem de istedikleri yerde oturayım istiyorlar. Eşim nereyi söylesem beğenmiyor. Uzak vs diyor. Ben işimi seçerken ondan fikir aldım onun istediği yere geldim eşimdir dedim. Ama onun bana aynısını yapmayacağını duymak ağırıma gitti. İşimi başka bi yere alma fırsatım olunca tavrımı koymalı mıyım?
Ailesi sürekli geliyor mu,hayatınıza çok mu dahil oluyorlar, çocuk var mı bilemiyorum ama olursa belki bir tarafa yakın olmak iyi olabilir,iyi semtlerde okullar daha iyi diye ikna edebilirsiniz belki..ya da şu semtte almazsak çok üzülürüm falan diyin,aile aile diye tutturmayin, mesela ben ailemden 1.500 km uzaktayım, siz aynı şehirdeymissiniz, buna hiç takılmayın bile..

Merhaba. Şuan kirada oturuyoruz ve eşimin ailesine yakınız. İkimiz de çalışıyoruz. Ben aslında en başındam burda oturmak istemememe rağmen alttan aldım kendimi net bi şekilde ifade edemedim ve evi burda tuttuk işimi de buraya aldım. Ama kendi aileme çok uzak ailem çok zor geliyor. Eşimin ailesinin arabası var. Ev alma planımız var ve ben burdan almak istemediğimi, en azından anneme 1 vesait, biraz da güzel site tarzı bi yer istediğimi söyledim. Sürekli bunu tartışıyoruz çünkü eşim ailesine düşkün ve onlar da yakınlarında kalmamızı istiyor, benim ailemi düşünmüyorlar. Zaten buraya kiraya gelirken de manipüle edildim. Duygu sömürüsü de var biraz. Çalışıp yorulup eşime yardımcı olmama rağmen fikrimin önemsenmemesi kırıyor. Eşim bana soracağına babasına soruyor o ev alırken yardım edecek vs. diyor. Hem her türlü fedakarlığı yapayım çalışayım onlara gideyim onlarla vakit geçireyim hem de istedikleri yerde oturayım istiyorlar. Eşim nereyi söylesem beğenmiyor. Uzak vs diyor. Ben işimi seçerken ondan fikir aldım onun istediği yere geldim eşimdir dedim. Ama onun bana aynısını yapmayacağını duymak ağırıma gitti. İşimi başka bi yere alma fırsatım olunca tavrımı koymalı mıyım?
Ben olsam çocukça gelebilir size istediğim yerden ev almazsan maddi destek sağlamam derim.

Adamın ailesi de ailesi saçma değil mi peki? Sonuçta o da ailesinden uzak olmamak için tutturuyor. Konu sahibesi annemlerin alt katına gidelim demiyor hiç değilse tek vasıta olsun istiyor.
Yok ben zaten bunu iki taraf içinde söylüyorum dedim. Evlenmiş insanların artık kendilerinin aile olduklarını anlamadığını düşünüyorum. Sürekli bi ailem de ailem anlayışı hiç oturuğ da demiyorlar ki biz hangi semti istiyoruz hangi semtte işimiz daha güzel olur. Ha çocuk düşünüyorlarsa tabi bir tarafa yakın oturmak avantaj. Ama bunu da düşünmüyorşar dese ki benim annem bakacak o yuzden oraya yakın olsun amenna

Eve maddı acıdan destek olmayacagınızı soyleyen arkadas var, ona katılıyorum oyle yapın, o parayı bırıktırıp kendınıze uygun bı fıyatta araba alabılırsınız

Eşim kabul etmez ki, farklı şekilde almayı teklif ettim zaten ama ille onun vermesini istiyor belki de söz hakkı olsun diye işte.
Belki de babayı mala ortak edecek söz hakkından daha fazlasını yapacak.
Siz konuyu aileme yakın yer olarak adlandırmayın semt ve evin durumunu sürekli dile getirin .
Ortak karar alınmıyorsa ozaman aldıkları evi kiraya verir taşınmazsınız

Koy tabi. Böyle yapınca ne kadın bak görüyo musun demeyecekler. Benim kp ev alamıza yardım etti. Asla bir gıdım fikrim alınmadı sonrada çalış öde dendi. Çalışmam hiç bir güç çalıştıramaz beni.

anne babaya yakin uzak vs diye ev alinmaz. cocugun ileride okuyacagi okula gore, muhitin guzelligine gore, evin degerlenme durumuna gore alinir. zaten iyi okul/iyi muhit vs hepsi birbirini tamamliyor. neneler dedeler bunlari dusunmuyor tabi, cunku umurlarinda degil torunlarinin vs durumu.

Ailesi sürekli geliyor mu,hayatınıza çok mu dahil oluyorlar, çocuk var mı bilemiyorum ama olursa belki bir tarafa yakın olmak iyi olabilir,iyi semtlerde okullar daha iyi diye ikna edebilirsiniz belki..ya da şu semtte almazsak çok üzülürüm falan diyin,aile aile diye tutturmayin, mesela ben ailemden 1.500 km uzaktayım, siz aynı şehirdeymissiniz, buna hiç takılmayın bile..
Yani evet özellikle kp müdahale eder. Uğramamızı beklerler sık sık dile getirirler yani benim ailemde böyle gücenme vs olmaz ben alışkın değildim mesela. Eşim de çekiniyor gezmeye bile gitsek uğruyorz mutlaka gezmeye gittler bize gelmediler demesinler diye. Biraz dizginlemeye çalışıyorm artık.

Siz annenize sık uğramazsanız bile kirilmazlar, kızımız evlenmiş, yuvasına, gittiği aileye alışsın diye bakarlar,ama erkek tarafı kırılabilir..orta yolunu bulabilirsiniz k.v,k.p in yanında da söyleyin şu semtteki evi çok beğendim,çok pirim yapıyormuş, çevresindeki okullari da güzelmiş,galiba ordan bakacağız, inşaallah olur,yoksa çok üzülürüm diyin..(Bu konularda söz hakkının eşiniz ve sizin olduğunu hissettirin)..ugramadiginiz zamanlarda da evin bekleyen işi çoktu,çamaşır, ütü, temizlik işi fazlaydı, yetiştiremiyorum zaten falan diyin..Kırmadan, saygısızlık yapmadan çözülür diye düşünüyorum..çünkü artık yakın akrabasiniz hatta onların yasal mirasçısısınız..gelinler de genelde kendi ailelerinin yakının da olmak istiyor, o da yanlış,artık bir aile kurduğunuz bilincinde olmak lazım..

Iki aileyede uzak bir ev alın. Ikinizinde daha göbek bağınız düşmemiş anlaşılan. Evlenmişsiniz ya hu kendiniz aile olmuşsunuz hala annemde annem 🤦‍♀️
Birçok mesajda kendimi iyi ifade ettiğimi düşünüyorum. Annem de annem desem baştan gelmezdim istediğim yere gitme imkanım vardı.

Aaa benden kötüsü olmaz o zaman hiç yardım etmiyor gelin yatıyor oğlan yoruluyor derler :d
Desinler çok mu önemli ne derlerse desinler

bir çıngar çıkarmanız lazım şöyle sağlamından.. maalesef çok taviz vermişsiniz

sizin aileniz ne diyor?

X