Eşimle kavga ettik, gidiyorum dedim çıktım odasından giyindim evden çıktım, bu saat oldu ses soluk yok.

Eşine yumuşak davranan kadınlarla da “ay erkek mi kalmadı, ayyy kocişi de çok değerli bunun, kocasız kalmasın aman” diyerek dalga geçiyorlar.
Sitede “kapak” yorumlar çok like aldığı için, genelde birilerine yardımcı olmak yerine 3 iq’lu kapak yapma yarışları yapılıyor. Hayatlarına da baksan, eheh. Neyse..
Kesinlikle. Ak diyene kara, kara diyene ak diyorlar çünkü niyetleri sadece muhalefet olmak ve beğeni almak. Ben de sanmıyorum ki burada bunları yazanlar eşleriyle hep şahaneler, buradaki kadınlara söyledikleri gibi her an “gel hayatım kahve yaptım birlikte içelim” sakinliğinde ve nezaketindeler. Nihan Kaya’nın İyi Aile Yoktur kitabında çok güzel bir sözü var: insan anne olunca esas kimliği ortaya çıkar, diye. Çünkü kimse çocuğuna kızan, vuran bir anneye karışmaz, bir bildiği vardır der. Çocuk ve anne evde genelde yalnızdır ve görüp ayıplayacak bir yetişkin olmayınca, çocuk da anneye mecbur olunca anne istediği gibi davranır, bağırır, kızar, isterse döver(maalesef). Aynısı bu platform için de geçerli bence: seni tanıyan biri yok, sana karışan cevap veren yok, biri ciddi bir cevap bile verse dalga geçmeye devam edebiliyorsun… yani özün ortaya çıkıyor, gerçek kimliğin. Eşine küfür eden bir beyi ne olursa olsun haklı bulan da ne bileyim… Kimseyi tanımadığı bir ortamda bile böyle nezaketsiz olan bu insanlar gerçek hayatta kibar olduklarını iddia ediyorlar, bir de konu sahibine anlayışlı olma dersi/ayarı veriyorlar. Bana tamamen samimiyetsiz geliyor.

Kızlar bugün şöyle bir olay yaşandı nolur yardımcı olun. En başından anlatacağım olayı ki anlayasiniz.
Geçen haftalarda da ameliyat olacaktım bu yüzden bana yardımcı olmak için kız kardeşim geldi. Eşim izin alamadı iş yerinden. Çok yoğun çalıştığı için de kardeşimi çağırdık. Mühendis eşim. Neyse. Ameliyatim da şans ya iptal oldu. Kardeşimle gezdik bir güzel vs. Eşimin de şöyle bir ahlaki var biri bize yatılı geldiyse cinsel anlamda bir birliktelik yaşamak istemiyor. Olur ya ses gider vs. Haklı da ben de istemiyorum. Neyse. Bir hafta kaldı kız kardeşim. Öncesinde de zaten bir hafta regldim. Yani iki hafta yanasmadik zaten birbirimize. Neyse kardeşim gitti. Gittiği gün ve ertesi gün birlikte olduk. Buraya kadar her şey okey. Ama her şey birliktelik değil yani biz gezdigimiz için falan hiç eşimle bir araya gelemedik zaten bir hafta boyunca sabah çıktık akşam döndük. Kardeşim de olduğu için sarilamadim bile yani. Özledim açıkçası vakit geçirmeyi. Öncesinde de zaten birtakım olaylar olduğu için vakit geçirme anlamında kısıtlı zamanlarimiz vardi. Neyse ben de hastayım iki gündür dün de hastaneye gittim hatta. Bugün de eşim calisiyordu kahvaltı hazirladi bize yaptık kaldırdı sonra gitti odasına. Ben de oturdum oturdum. Sonra gittim işte kendce şaklabanlik yapmaya sarıldım boynuna öptüm falan napiyon vs diye baktım oyun oynuyo. Oyun mu oynuyorsun dedim. Evet dedi. E dedim bunu oynayacağına benimle ilgilensene. Zaten hep çalışıyorsun bir haftasonumuz var. Neyse böyle gıcık gıcık tahrik eder şekilde sanki böyle mala anlatır gibi hani insanlar haftaici çalışıyor ya o yüzden hani haftasonu da oyun oynayıp kafa dagitirlar vs diye konuşmaya başladı. Ben de sinirlendim. Niye böyle konuşuyorsun su an beni tahrik ediyorsun sonra sinirlenince sinirlendi oluyor dedim. Laftan anlamıyorsun vs dedi. Ben de sinirlendim daha önce de yüz defa kavga ettik her seferinde benle az ilgilendiğini ilgi istediğimi söyledim dedim şu oyunu oynacagina benimle ilgilenebilirsin üstelik hastayım dedim. Kapıyı vurdum çıktım. Sonra arkamdan geldi sinirlendi bana bağırdı hadi gel gel evi yıkalım ne yapmaya çalışıyorsun vs diye. Ben dedim beni tahrik eder şekilde konuşuyorsun sonra da noldu ki diyorsun. Sonra aman be tamam dedi gitti odasına böyle siktir eder gibi. Gittim arkasından dedim bak bundan nefret ettiğimi biliyorsun niye cevap vermeden gidiyorsun yüzüme bile bakmadı ben de çevirdim suratına benimle konuş beni takmiyorsun dedim. Ne var dedi dedim benimle böyle konuşup konuşup sonra ben sinirlenince sinirlendi oluyor çekip geliyorsun yüzüme bakmiyorsun sonra bana bağırdı tamam siktir ol git diye. Ben de sinirden delirdim. Parmağımı sallaya sallaya bana bir daha sıktır ol git dersen siktir olup giderim o zaman görürsün dedim. Siktir ol git dedi bana tekrar. Ben de tamam siktir olup gidiyorum dedim çıktım odasından giyindim evden çıktım. Tenezzül dahi etmedi odasından çıkmaya. Öğlen 1 gibi çıktım akşam 5 oldu ne mesaj var ne bir şey. Ailem de şehir dışında. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kalabilecegim tek arkadaşım da evde değilmiş. Ne yapayım bana bir akıl verin. Bir buçuk senelik evliyim daha
İki tarafta hatalı. Siz oyun olayını çok büyütmüşsünüz küçük çaplı trip atmanızı bile anlarım belki eşinizde oyunundan sonra gönül alırdı. Ama oda ayrı terbiyesizlik yapmış ben zaten bu iişkilerde hemen hakaret küfürlerin ağızdan bu kadar kolay çıkmasına anlam veremiyorum ben yapamam yapana da ikinci şansı vermem çünkü saygı çok çok önemli sevgiden bile önce gelir benim için saygı olmayınca sevgide örnek A gibi bitiyor işte. Bırakın kendi haline sizde film izleyin o sıra ya da başka bi şey yapın.

İki taraf da haksız. Sizin benimle ilgilen demeniz kusura bakmayın çocukça. Erkekler biz kadınlar gibi değil özgür alan da istiyorlar. Hatta erkeklerin büyük bir kısmı bu yüzden hep bir kuşkuyla evleniyor. O da küfür etmiş hiçbir ilişkimde küfür etmedim gerçek hayatta biraz küfürbaz olmama rağmen. Öte yandan evi terketmemeliydiniz. İnşallah barışmışsınızdır. Ama küfürden rahatsız olduğunuzu kesin bir dille belirtin. Sizin de haklı olduğunuz taraflar var oyun oynayam erkek çekilmez oluyor bizzat yaşadım bu durumu. Yanında tabak kırsam umursamayacak kadar bağlıydı.

İki taraf da haksız. Sizin benimle ilgilen demeniz kusura bakmayın çocukça. Erkekler biz kadınlar gibi değil özgür alan da istiyorlar. Hatta erkeklerin büyük bir kısmı bu yüzden hep bir kuşkuyla evleniyor. O da küfür etmiş hiçbir ilişkimde küfür etmedim gerçek hayatta biraz küfürbaz olmama rağmen. Öte yandan evi terketmemeliydiniz. İnşallah barışmışsınızdır. Ama küfürden rahatsız olduğunuzu kesin bir dille belirtin. Sizin de haklı olduğunuz taraflar var oyun oynayam erkek çekilmez oluyor bizzat yaşadım bu durumu. Yanında tabak kırsam umursamayacak kadar bağlıydı.
Erkekler biz kadınlar gibi değil özgür alan istiyorlar derken baya yanıldınız sanırım. Kadınlar da özgür alan istiyor gayet farkı yok. Ama konu sahibi hafta içi gün içinde özgür alanı istediği gibi buluyordur fark orada. Adam ise eşi evdeysen bulabiliyor sadece.
Kim özgür alan istemez ki yoksa.
Eşinin de oyun bağımlısı olduğuna dair bir izlenim de çok alamadım ben. Belki iki saat oynayıp gelecekti bilemedim. Hani dolup taşmışsın demek ki diye kesin yargıya da varamıyorum.
Çünkü iki taraf da yetişkin gibi davranmıyor çünkü. Yetişkin gibi davransa üyeliğini iptal edip gitmezdi şurda nerdeyse herkes onun tarafından yazıp yardım etmeye çalışırken.
Onun dolması böyleyse buraya da dolmuş belli nasıl dolduğu.
İlk baş iki taraf da haklı gibi ve haksız gibi gelmişti ama şu üyeliğini silip gitme kısmımdan sonra konu sahibinin neye göre tavır sergilediğini anlamadm ben.

Erkekler biz kadınlar gibi değil özgür alan istiyorlar derken baya yanıldınız sanırım. Kadınlar da özgür alan istiyor gayet farkı yok. Ama konu sahibi hafta içi gün içinde özgür alanı istediği gibi buluyordur fark orada. Adam ise eşi evdeysen bulabiliyor sadece.
Kim özgür alan istemez ki yoksa.
Eşinin de oyun bağımlısı olduğuna dair bir izlenim de çok alamadım ben. Belki iki saat oynayıp gelecekti bilemedim. Hani dolup taşmışsın demek ki diye kesin yargıya da varamıyorum.
Çünkü iki taraf da yetişkin gibi davranmıyor çünkü. Yetişkin gibi davransa üyeliğini iptal edip gitmezdi şurda nerdeyse herkes onun tarafından yazıp yardım etmeye çalışırken.
Onun dolması böyleyse buraya da dolmuş belli nasıl dolduğu.
İlk baş iki taraf da haklı gibi ve haksız gibi gelmişti ama şu üyeliğini silip gitme kısmımdan sonra konu sahibinin neye göre tavır sergilediğini anlamadm ben.
Evet haklısınız bizde özgür alan istiyoruz. Konu sahibinin tam olarak neler yaşadığını bilmiyoruz. Büyük ihtimalle gelen yorumlardan rahatsız olduğu için hesabını kapattı. Evlilik ciddi bir emek ve sorumluluk istiyor. Davranışların olgun olması gerekiyor. Gereksiz yere sesler yükselmiş.

Evet haklısınız bizde özgür alan istiyoruz. Konu sahibinin tam olarak neler yaşadığını bilmiyoruz. Büyük ihtimalle gelen yorumlardan rahatsız olduğu için hesabını kapattı. Evlilik ciddi bir emek ve sorumluluk istiyor. Davranışların olgun olması gerekiyor. Gereksiz yere sesler yükselmiş.
Ben konu sahibine gelen sert bir yorum görmedim. Sadece sen de hatalısın denmiş bazı yorumlarda.
Eee onu da kaldıramıyorsa gelip buraya konu açması yanlış.
Evlilikte de bazen haklı bazen haksız bazen fifti fifti olursun.
Ama bence konu sahibi huyuna çok gidilmeyince atar gider yapıyor belli.
Niye kadın diye illa dolmuştur diyelim ki.
Eşi küfür etmese haklı bile olurdu şu durumda aslında ama küfürle al birini vur ötekine olmuş.
O kadar atarlandı mesela küfür yediğim yerde durmam vs diye.
Kadın başıma çıkayım erkek olarak beni merak etsin yoksa nasıl erkek diyerek çıktı gitti evden ama büyük ihtimalle kendi döndü eve işte.
Oyunlarla bir yere gelinmez işte.
Konu sahibi çıkarken oyun sanıyordu belli.
Merak eder arar süründürürüm dedi belli sonra engeli yiyince kaldı.
Karşısındaki eş de dur kendi dışarıda yapamaz çağırmayım kendi gelir büyük ihtimalle deyip oyun yaptı i, hava kararınca ararım dedi herhalde.
Böyle karşıdakini küçük oyunlarla yenmeye çalışmak evlilikte saçma işte.
Umarım düzelirler diyeceğim de…
Zor

Ben konu sahibine gelen sert bir yorum görmedim. Sadece sen de hatalısın denmiş bazı yorumlarda.
Eee onu da kaldıramıyorsa gelip buraya konu açması yanlış.
Evlilikte de bazen haklı bazen haksız bazen fifti fifti olursun.
Ama bence konu sahibi huyuna çok gidilmeyince atar gider yapıyor belli.
Niye kadın diye illa dolmuştur diyelim ki.
Eşi küfür etmese haklı bile olurdu şu durumda aslında ama küfürle al birini vur ötekine olmuş.
O kadar atarlandı mesela küfür yediğim yerde durmam vs diye.
Kadın başıma çıkayım erkek olarak beni merak etsin yoksa nasıl erkek diyerek çıktı gitti evden ama büyük ihtimalle kendi döndü eve işte.
Oyunlarla bir yere gelinmez işte.
Konu sahibi çıkarken oyun sanıyordu belli.
Merak eder arar süründürürüm dedi belli sonra engeli yiyince kaldı.
Karşısındaki eş de dur kendi dışarıda yapamaz çağırmayım kendi gelir büyük ihtimalle deyip oyun yaptı i, hava kararınca ararım dedi herhalde.
Böyle karşıdakini küçük oyunlarla yenmeye çalışmak evlilikte saçma işte.
Umarım düzelirler diyeceğim de…
Zor
Ben evli değilim ailemle yaşıyorum bizim de kavgamız olur öyle bir durumda ben çıkıyorum gidiyorum bile demem. Evet zamanında yaptım ama o zamanlar liseye gidiyordum. Hiç kimse evliliğinde canım cicim modunda takılmıyor sürekli. Zaten yeryüzünde kusursuz insan da yok illa ki kusurlarımız var adam da küfrederek kendini haksız duruma sokmuş belki de haklıydı. Evden gitmek tehlikeli işte. Sadece geri dönülemez durumlarda gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ben evli değilim ailemle yaşıyorum bizim de kavgamız olur öyle bir durumda ben çıkıyorum gidiyorum bile demem. Evet zamanında yaptım ama o zamanlar liseye gidiyordum. Hiç kimse evliliğinde canım cicim modunda takılmıyor sürekli. Zaten yeryüzünde kusursuz insan da yok illa ki kusurlarımız var adam da küfrederek kendini haksız duruma sokmuş belki de haklıydı. Evden gitmek tehlikeli işte. Sadece geri dönülemez durumlarda gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Kesinlikle öyle.
Ama konu sahibi, nasıl olsa arar ya diye gitmiş üstüne arayınca da gelmiyorum deyip bir daha arayıp dil dökmesini beklemiş belli.
Neden kadın ya merak edilsin diye.
Ki kaç kişi yazmış şurda kadın başına gitmişsin nerde kalırsın diye merak etmiyor diye.
Affedersin biz kadınlar olarak salak mıyız evden çıkarken düşünemiyor muyuz da babamız olsun eşimiz olsun abimiz olsun vs bizi merak etsin peşimizde koştursun.
Evlilik yapan biri aklı başındadır kendini de koruyacak şekilde düşünür herhalde.
Neden eşi merak ettirecek şekilde evden çıkıp gidelim.
Sanki 15 yaşında kız veya erkek çocuğu konu sahibi.
Seni nasıl merak etmezmiş.Asıl konu sahibi kendini nasıl merak etmeyip kafasına göre çıkıp gidiyor?
Ben genel yazıyorum şu an sizin ilk mesajınıza değil.
Gelio duyar kasanlara nasıl kadın başına seni merak etmeyip aramaz diyenlere. Konu o mu önce kadın veya erkek kendini düşünmeli.
Hoş konu sahibi gitti yatağında mışıl mışıl uyuyor bence atarını da attı. Belki özrünü bile aldı bir dahaki kendini wonderwoman sanıp evi terk edeneki kadar olaya kadar.
Biz boşa konuşuyoruz aslında

Her insan çeşit çeşittir. Eee hepsini deneyimleme şansımız olmadığına göre kendi deneyimimizi doğru sanıyoruz. Benim kaç tane ilişkim erkek tarafının ilgimi yeterli bulmadığı için bitti. Özel alan isteyen, ilgisi yeterli görülmeyen taraf hep bem oldum mesela.aşırı ilgi düşkünü erkekler olduğu gibi aşırı ilgi isteyen kadınlar da var.ben şu hayatta şunu bilir şunu söylerim.hiç bir özellik kadınlar şöyledir erkekler böyledir tarzı genellenemez.

şurası yanlış anlaşılmış ya da belki ben yanlış ifade ettim:
ilişkisi olan insanlar tabii ki birbirine ilgi göstermeli. (evli olsun olmasın) evlendik aynı eve girdik diye konuşmayacak değiliz. ama işte genel olarak yurdum erkeği, seviyorduk ki evlendik daha neyin ilgisi kafasında...yurdum kızı ise evlendik vuhuuu kendimize ait bir ev hep paylaşım hep ilgi olacak gibi sanıyor... arada ufak bir okyanus oluyor genelde...

valla çocuk kısmı hariç "e aman bütün gün evdesin ne iş yapıyorsun" kısmına katılmıyorum kusura bakmayın...çalışan kadın da evin tüm işini görüyor yavv. ben evime 1 gün yardımcı temizlikçi almış insan deilim üstüne günde 12-13 saat ben işte de çalışıyorum. yani hakketen ben de erkekler gibi çözemiyorum ne yapıyor (yeni nesil) kadınlar evde. eskilere hadi eyvallah. elde çamaşır bulaşık yıkayan sobada bez kaynatan anneler olsalar eyvallah da.

evde çalışma kısmında ise şöye
ben de evden çalışıyorum
cidden zihin olarak çok yorucu 12-13 saat bilgisayar başında çalışmak
insan gerçekten bir süre sadece aptal saptal şeylerle kafa dağıtmaya ihtiyaç duyuyor
hele düzenli spor filan da yapmıyorsa beden o gerginliği atamıyor
bunu çekmeyen insan bilemez.
Katılıyorum ev hanımı kısmına.ben sadece 8 saat çalışıyorum ama 12 lere kadar da sosyal hayatım var. 12 de eve gelsem yatana kadar yarım saat temizlik yapsan tamamdır. Heryer mis gibi. Haa büyük temizliğini de haftasonu yaparsın elbet. Gencecik insanlara mesele mi bunlar şimdi ? Bu forumda bile hâlâ bütün gün ev işi yapıyorum yoruluyorum bir de ilgisiz kalan beyefendi diye kocasına suç buluyor kadınlar. Şimdi bu tarz meselelerde yüzde 90 kimsecikler yorgun falan değildir.30 lu yaşlarda sağlıklı bir insanın konuşamayacak, seks yapamayacak kadar yorulması için maden ocağında falan çalışması gerekir.kimse kimseyi yemesin 😄 ev işine falan da yorgunluk demesinler.sanki her gün büyük temizlik yapılıyor.

gel hayatım kahve yaptım birlikte içelim”
Atıfta bulunduğunuz mesaj bana ait olduğu için cevap yazma gereği duydum :)
Eşimle sürekli nezaket abidesi bir hayatım yok yeri gelir tartışır sesler yükselir sinir katsayılarımiz epey artar..Mükemmel ilişki yoktur bana göre de..Eşim bir aralar oyunlara epey daldı,sonra borsa,yatırım şu bu.Ve tabiki sohbet ya da birlikte geçirilen vakit azaldı.İlk zamanlar alttan alta sitem ettiğim oldu.Ama asla gel benimle ilgilen gibi,insanın duyduğunda ilgisinin varsa bile kacacagi bir cümle kurmadım..Kursaydım eşim gelir miydi evet gelirdi belki,sadece çenemi kapatmak için.Ama ben mutfağa gidip kahve suyu koyup kahve yapıyorum canım balkonda içelim demeye başladım.Bu teklife itiraz edecek insan istisnadır bence.Ederse de zaten kendi haline bırakırım yakasına yapışmam ondan gelicek ilgi gelmesin..Ben burda kendi adıma,uygulamadığim hiç bir şeyi tavsiye etmiyorum,kendim de olan kusuru burda başkasında görünce akıl vermiyorum.Buna en başta vicdanım izin vermez..Ama dediğiniz konularda çok haklısınız.Sadece tek cümlenizi üzerime alındığım için bunu açıklamak istedim🙂

Atıfta bulunduğunuz mesaj bana ait olduğu için cevap yazma gereği duydum :)
Eşimle sürekli nezaket abidesi bir hayatım yok yeri gelir tartışır sesler yükselir sinir katsayılarımiz epey artar..Mükemmel ilişki yoktur bana göre de..Eşim bir aralar oyunlara epey daldı,sonra borsa,yatırım şu bu.Ve tabiki sohbet ya da birlikte geçirilen vakit azaldı.İlk zamanlar alttan alta sitem ettiğim oldu.Ama asla gel benimle ilgilen gibi,insanın duyduğunda ilgisinin varsa bile kacacagi bir cümle kurmadım..Kursaydım eşim gelir miydi evet gelirdi belki,sadece çenemi kapatmak için.Ama ben mutfağa gidip kahve suyu koyup kahve yapıyorum canım balkonda içelim demeye başladım.Bu teklife itiraz edecek insan istisnadır bence.Ederse de zaten kendi haline bırakırım yakasına yapışmam ondan gelicek ilgi gelmesin..Ben burda kendi adıma,uygulamadığim hiç bir şeyi tavsiye etmiyorum,kendim de olan kusuru burda başkasında görünce akıl vermiyorum.Buna en başta vicdanım izin vermez..Ama dediğiniz konularda çok haklısınız.Sadece tek cümlenizi üzerime alındığım için bunu açıklamak istedim🙂
Sizi kırdıysam özür dilerim öncelikle. Ben kimseye gönderme yapmadan genel bir sitemde bulunmak istedim. Asla size ya da bir başkasına has değil söylediklerim. Ne mutlu size ki sizin eşiniz anlayışlı biriymiş ve sevginizi, sabrınızı, çabanızı, iyi niyetinizi görüp hakkınızı veren bir beyefendiymiş. Konu sahibi de eşinin yanına ilk gittiğinde kendince tatlılıklar yapmış zaten fakat eşi bunlara karşılık vermemiş. Kadınlar olarak çok vericiyiz, orantısız bir şekilde. Sevgisi ve iyi niyeti suistimal edilen kadın görmeye; ilgisiz sevgisiz, göbek bağını koparamamış, eşine küfür edebilen erkekler görmeye böyle bir coğrafyada tahammülüm kalmadı doğrusu. Bu tarz beylerin karşısında kadına “yeterince anlayışlı olamamışsın” benzeri şeyler söylenmesi beni bir kadın olarak kırıyor. Her insan bir değil işte, konu sahibi sizin kadar metanetli olamamış daha atik davranmış, eşi de sizin eşiniz gibi anlayışlı değilmiş diyelim. Umarım konu sahibi için her şey yolunda gider, sizin muhabbetiniz daim olur. Kadın kadının yurdu olur🌸

Sizi kırdıysam özür dilerim öncelikle. Ben kimseye gönderme yapmadan genel bir sitemde bulunmak istedim. Asla size ya da bir başkasına has değil söylediklerim. Ne mutlu size ki sizin eşiniz anlayışlı biriymiş ve sevginizi, sabrınızı, çabanızı, iyi niyetinizi görüp hakkınızı veren bir beyefendiymiş. Konu sahibi de eşinin yanına ilk gittiğinde kendince tatlılıklar yapmış zaten fakat eşi bunlara karşılık vermemiş. Kadınlar olarak çok vericiyiz, orantısız bir şekilde. Sevgisi ve iyi niyeti suistimal edilen kadın görmeye; ilgisiz sevgisiz, göbek bağını koparamamış, eşine küfür edebilen erkekler görmeye böyle bir coğrafyada tahammülüm kalmadı doğrusu. Bu tarz beylerin karşısında kadına “yeterince anlayışlı olamamışsın” benzeri şeyler söylenmesi beni bir kadın olarak kırıyor. Her insan bir değil işte, konu sahibi sizin kadar metanetli olamamış daha atik davranmış, eşi de sizin eşiniz gibi anlayışlı değilmiş diyelim. Umarım konu sahibi için her şey yolunda gider, sizin muhabbetiniz daim olur. Kadın kadının yurdu olur🌸
Yok kırılmadım estağfurullah.Ne demek istediğinizide anladım.Fakat benim bakış açıma göre aynı tavrı erkek karısına yapsa,ona da aynı tavsiyeyi veririm.İletişim dilini keşke kadın erkek herkes güzelce ögrenebilse.
Güzel temennileriniz için teşekkür ederim,umarım sizde ve tüm kadınlarda evlerinde huzurlu ve mutlu olsunlar.İletişim kazalarının kurbanı olmasınlar 😇

Malesef butda bile gruplasma var.kk bir kac kisinin elinde sanki.surekli herkese sallayan ve birbirlerinin arkasini kollayan bi kac kisi var.onlar olmazsa cok daha guzel olurdu.

Forum nedir ; amacı, özellikleri nelerdir diye müsait bir zamanınızda bakmanızı öneririm.

Sitede : Farklı yaş,gelir düzeyi, eğitim, aile yapısı , kültürel alt yapı vb özelliklere sahip binlerce üye mevcut.

Konuları okuyarak herkes kendi fikrini paylaşıyor. Binlerce üye arasında benzer fikre sahip olanlar da var , farklı fikre sahip olanlar da. Forumda sizin de katıldığınız ve bunu beğeni yaparak ifade ettiğiniz yorumlar yok mu ?

Sitede "onlar olmasa" diye ifade ettiğiniz üyeler olmasa ( kimleri kast ettiğinizi bilmiyorum, tüm üye ve farklı görüşleri gözeterek yazıyorum ) , olaylara farklı yönlerden bakan diğer insanların fikirlerini öğrenme imkanımız da olmazdı.

Kk da gruplaşma var yazana kadar , konulara fikirlerinizi yazarsanız ; farklı fikirleri okuma ve görme imkanımız da olur.

Son düzenleme:
Kesinlikle. Ak diyene kara, kara diyene ak diyorlar çünkü niyetleri sadece muhalefet olmak ve beğeni almak. Ben de sanmıyorum ki burada bunları yazanlar eşleriyle hep şahaneler, buradaki kadınlara söyledikleri gibi her an “gel hayatım kahve yaptım birlikte içelim” sakinliğinde ve nezaketindeler. Nihan Kaya’nın İyi Aile Yoktur kitabında çok güzel bir sözü var: insan anne olunca esas kimliği ortaya çıkar, diye. Çünkü kimse çocuğuna kızan, vuran bir anneye karışmaz, bir bildiği vardır der. Çocuk ve anne evde genelde yalnızdır ve görüp ayıplayacak bir yetişkin olmayınca, çocuk da anneye mecbur olunca anne istediği gibi davranır, bağırır, kızar, isterse döver(maalesef). Aynısı bu platform için de geçerli bence: seni tanıyan biri yok, sana karışan cevap veren yok, biri ciddi bir cevap bile verse dalga geçmeye devam edebiliyorsun… yani özün ortaya çıkıyor, gerçek kimliğin. Eşine küfür eden bir beyi ne olursa olsun haklı bulan da ne bileyim… Kimseyi tanımadığı bir ortamda bile böyle nezaketsiz olan bu insanlar gerçek hayatta kibar olduklarını iddia ediyorlar, bir de konu sahibine anlayışlı olma dersi/ayarı veriyorlar. Bana tamamen samimiyetsiz geliyor.
Bu bahsettiğimiz üye grubunun damarında var samimiyetsizlik. Benim belli başlı konularımda da yapmaya çalıştılar bunu. Kimsenin sallamayacağı şeylere takıp, uzatıp konularımı sabote ettiler, saçma çıkarımlarla zamanımı da boşa harcadılar. Ne b*k olduklarını çok ama çok iyi biliyorum, ağzım da bozuk evet. :) çıldırırlar görseler :KK70:
He bu yorumlara da “mutsuz diyo ehehe bize mutsuz diyoo” diye çıldırıyorlar. Halbuki mutsuzluktan bahsetmiyorum. Tam olarak şu alıntıladığım mesajda yazdıklarınızdan bahsediyorum.
Bir de bu tiplerin genel bir özelliğini daha saptayalım; hiçbirinin kendi evliliği, ailesi ile ilgili falan tek bir konusunu bulamazsın. Dertlerini anlatmaktan çılgınca çekinirler. Bilirler çünkü kendileri gibi sırtlanlar dolu, o yaptıkları yorumların, saçma detaylara takılmanın dik alasını yaşayacaklar, sundukları ütopik derecede ideal dünyaları şu pembe sitede üstlerine yıkılıverecek.

O kadar tanidik ki, ilk konuyu okurken simarik bir cocuk gibiydiniz, sonraki mesajlari okuyunca evliligimin ilk yilini tekrar yasadim. Kufur falan olmadi bizde ama diger kisimlar birebir uyuyor.
Bu evlilikte 11. Yili devirdik 2 de cocuk. Hersey daha kotuye gitti. Su an cocuk yokken yollari ayirmanizi tavsiye ederim. Sonrasi daha da guc.
Seks haric bir paylasimimiz yok esimle. Onu da ben istemiyorum artik.
Omrunuzu size deger vermeyen, sizinle vakit gecirmek istemeyen bir adama heba etmeyin.

1 insanin hayatini paylastigi kisiye kufurlu sozcuk kullanmasi kadar asagilik 1 davranis olamaz. 2 kisi 1 araya birbirini mutlu etmek, yeri gelince sarip sarmalamak, dis dunyadaki kotuluklerden 1 nebze olsun birbirinden destek alarak korunmak icin geliyor. Sanki sokaktaki Ahmet efendi gibi yersiz kufur edince o kisinin elden ne farki olur ki? Kufur eden 1 erkege hangi kadin guvenip ozel yasama devam edebilir? Insani vasiflar adina son derece vahim.
Konu sahibi evine donmus muhtemelen. Cevap vermedigine gore.

X