Eşimle sorunumuz

D Deniz3486 dünden beri aklımı kurcalayan bir sorum var.

Bundan 2 ay öncesine kadar eşinizin asgari ücretten fazlasını kazandığı bir işi vardı anladığım kadarıyla, siz de çalışıyormuşsunuz? Ne akla hizmet siz işten çıktınız, eşiniz daha düşük maaşlı bir işe girdi ve bunun için şehir değiştirdiniz? Amacınız neydi bunu yaparken?
Ben hatırlıyorum sanki kv ve görümcesiyle aynı şehirde yAşıyordu önceden sırf onlardan uzak tutmak için eşini istanbuldan taşınmışlardı 😀

Ben hatırlıyorum sanki kv ve görümcesiyle aynı şehirde yAşıyordu önceden sırf onlardan uzak tutmak için eşini istanbuldan taşınmışlardı 😀
Kv ilgili bir sorunum yok görümcemle mesafeli olsa da saygılı bi ilişkimiz var.. istda da uzaktık zaten ne alaka . Şehir değiştirme kısmı istdq artık yaşanacak durumda olmadığı için ortak karardı geldiğiöize pişmanz demedim ki iyi ki gelmişiz .

Borcunuzu ödeyin o zaman yahu. Ne biçim insansınız. Paranız var gözünüz görümcenin parasında 😱
Ben öyle bir şey demedim yalnız ödemeyelim diye sadece eşimin düşüncelerini söylemeye çalışıyorum ne yapmam gerek diye de size sordum burada ödemeyeceğim diye bi algı oluştu resmen en basından ödeyen bizdik zatrn. Cidden garip bi yer burası hemen bombalamaya hazır herkes bilmiş bilmiş..

Ben öyle bir şey demedim yalnız ödemeyelim diye sadece eşimin düşüncelerini söylemeye çalışıyorum ne yapmam gerek diye de size sordum burada ödemeyeceğim diye bi algı oluştu resmen en basından ödeyen bizdik zatrn. Cidden garip bi yer burası hemen bombalamaya hazır herkes bilmiş bilmiş..
Arkadaşım hazırda paran varsa önce borcunu öder bitirirsin. Madem var paranız kapatın görümcenin üzerindeki kredi borcunu. Param var ama şimdi ödemek istemiyorum dersen görümcenin parasında gözün vardır deriz biz de doğal olarak.

Aslında sizi hem haklı hem haksız buldum. Haklısınız şu an durumunuz sıkıntılı, her ay düzenli vermekte zorlanıyorsunuz. Kardeşi anlayış göstersin istiyorsunuz. Benim kardeşim zor durumda olsa borcunu ertelerim şahsen. Ben zor durumda isem ailemden de erteleme isterim. Haksız bulduğum nokta, karşıdaki kişinin maddi durumu ne kadar iyi olsa da borç borçtur. Eşiniz sabit fikirli gibi geldi bana. Ama çok takmayın madem çözüm bulacağını söylüyor, bulacaktır herhalde..Eşinizin borcuna sadık tarafını sevdim. Bizde ki durumlar tam tersi, maddi açıdan iyi olan taraf biziz. Bu nedenle eşimin ailesi borçlarını ödemezler...
Teşekkür ederim anlayışınız için burada herkes bombalama yanlış anlamaya müsait. En basından ödüyorduk zaten şehir değiştirince sadece eşime ben iş bulana kadr kardeşinle konus 1 2 ay müsade etsin dedim sonra ödemeye başlarız dedim. 2 karpuz bi koltukta olmaz dedim ama eşim dediğiniz gibi sabit çalışma bebek diyip durdurdu benm isyanım bu düşüncesizliğine

Ne kadar borç vermişki böyle öde öde bitmiyor ayrıca çok düzensiz bir tutum hem ne kadar ödediği belli değil hemde evin geçimini engelliyor bu durumda borcun peşine düşmesi sizi dusunmemesi çok saçma kardeşinin de ihtiyacı yokmuş onunda durumu bile bile alması garip
Borç borçtur ödenir ödenecek kim olursa olsun benm derdim bu değil benm derdim eşimn plansız pat diye düşünceleri bu konuda çok çakışıyoruz

Arkadaşım hazırda paran varsa önce borcunu öder bitirirsin. Madem var paranız kapatın görümcenin üzerindeki kredi borcunu. Param var ama şimdi ödemek istemiyorum dersen görümcenin parasında gözün vardır deriz biz de doğal olarak.
Ben kendim biriktirdiğim parayı bekarken neden vereyim anlamadım. Birlikte kazanılır ödenir. Evlendikten sonra çalıştık ödüyorduk ne güzel gerekirse kısıp bütçemizden kendi birikimimi babamdan kalan parayı kendi birikimimm için duruyor .. altın kalsa hadi neyse verirdim.

Ben kendim biriktirdiğim parayı bekarken neden vereyim anlamadım. Birlikte kazanılır ödenir. Evlendikten sonra çalıştık ödüyorduk ne güzel gerekirse kısıp bütçemizden kendi birikimimi babamdan kalan parayı kendi birikimimm için duruyor .. altın kalsa hadi neyse verirdim.
Borç sizin evliliğiniz için yapılmadı mı? Başkasının evine eşya alıp düğününü falan mı yaptılar o parayla?

Eşiniz 42 yaşında.hiç mi birikim yapmadı?siz hiç mi birikim yapmadiniz?biraz da elimizdeki paraya göre evlensek. ..bazı adetleri gerçekten bırakmamız lazım...özellikle evlenirken herşeyim olsun,tam olsunu...evlendikten sonra alin bazı şeyleri...düğün değil nikah yapın...bohça yapmayın...
Pandemi de evlendim nikahtan gittim xagrn bohça da yapmadım

Borç sizin evliliğiniz için yapılmadı mı? Başkasının evine eşya alıp düğününü falan mı yaptılar o parayla?
Ödüyoruz zaten borcu aksini kim söyledi ki anlamadım.. Ben bekarken biriktirmişim duruyo .. Ben sadece taşınma kısmı olduğundan bi kaç ay aksayabiöir dedim eşimn düşüncelerine istinaden de durumu anlattım

Ödüyoruz zaten borcu aksini kim söyledi ki anlamadım.. Ben bekarken biriktirmişim duruyo .. Ben sadece taşınma kısmı olduğundan bi kaç ay aksayabiöir dedim eşimn düşüncelerine istinaden de durumu anlattım
Bir kaç ay aksayamaz. Banka birkaç ay bekleyecek mi sizin ödemenizi? Kendi üzerinize çekseydiniz o krediyi bankaya birkaç ay bekle bankacım diyebilecek miydiniz?

Bir kaç ay aksayamaz. Banka birkaç ay bekleyecek mi sizin ödemenizi? Kendi üzerinize çekseydiniz o krediyi bankaya birkaç ay bekle bankacım diyebilecek miydiniz?
Benm kardeşim bana diyecek 2 ay beklet misin diye neden beklemeyeyim bekledim de ayrıca bankadan ayıran durum da bu kbakmayın kardeşlik kısmında olmadı düşğnceniz bende kardeşime çektim söyledi anlayışla karşıladım. Sonra ödediler .. neyse..

Benm kardeşim bana diyecek 2 ay beklet misin diye neden beklemeyeyim bekledim de ayrıca bankadan ayıran durum da bu kbakmayın kardeşlik kısmında olmadı düşğnceniz bende kardeşime çektim söyledi anlayışla karşıladım. Sonra ödediler .. neyse..
Kadın size hazır parasından vermemiş, kredi çekmiş. Kredi borcu aksatılmaz.

Yaş geçiyor diye bebek istiyor bakış açım bu benim değil eşimn borcun içine bebek sokuyor ben 50 yaşında mı baba olacağım diyır
1 yıllık evlisiniz, 42 yaşında adam bu yaşa kadar çalışıp birikim yapmamış mı? Bugünleri hesab etmeden, yarınlar yokmuşçasına mı yaşamış?

Çocuk sahibi olmak bu zamanda öyle kolay mı?
Bunun doğmadan önce hastane masrafları , doğacak beziydi, beşiğiydi, pusetiydi v.s birdünya ihtiyacı olacak.

Mevcut borçlara bunlarda eklenince nasıl geçinmeyi düşünüyor?

En mantiklisi siz ise girin..maaşın tamamını verirseniz zaten 1 yılda borç biter.bitmesine yakın hamilelik planlarsiniz. Hamileliginiz iyi giderse çalışmaya devam edersiniz...eşinizin de hamilelik planımız var çalışma demesini de anlamadım zaten..düşük tehlikeniz olsa haklı ama daha ortada gebelik yok..zaten bu yüzden borcun bitmesine yakın hamilelik planlayin dedim....bende hamileyken çalıştım.benim canım can degil miydi?😀başka türlü sorununuz çözülmez

Borç borçtur ödenir ödenecek kim olursa olsun benm derdim bu değil benm derdim eşimn plansız pat diye düşünceleri bu konuda çok çakışıyoruz
Durumu duzelince konu sahibi is arıyormuş bulunca en azından ödenebilir karşı tarafın çok acil ihtiyaci yokmuş.asgari ücret alıyor zaten bu durumda da evi mağdur ediyor bu arada borç veren kişi kredi mi çekmiş

X