Eşimle sorunumuz

Konu sahibi öyle ya da böyle bu borç ödenecek.
Karşı tarafın ihtiyacı olsun olmasın o sizi ilgilendirmez maalesef.
Tamam çocuk sahibi de olun illaki ama keşke en baştan bunları düşünseydi eşin. 30bin de az değil bu zamanda. Kendi çabalarınızla evlenseydiniz keşke. Hiç bu borcun altına da girmeseydi. İki ucu otlu değnek maalesef

Hamile kalmaya çalışırken de bir işte calisabilirsiniz eşinizden izin almak zorunda değilsiniz. Çocuktan önce o borcu bitirmeniz lazim ihtiyacı olsun olmasın o onun bileceği iş.

Bu adam 42 yaşına kadar gelmiş ve hiç mal, mülk birikim yapamamış. Bir de gidip evlenirken kız kardeşinden borç almış. Şimdi çekiyorsunuz bir şekilde ama , zaten asgari ücret ile bebek bakılmaz . Şimdi para yok gonderemem diyorsunuz konu kapanıyor. Ama bebek olunca bu borcun üzerine tekrar borç almak zorunda kalacak. Siz hadi kendinizden 3-5 kısarsınız ama bebeğin mamasindan , doktorundan, bezinden kıstığınızda artık kocaniza saygınız bile kalmaz. Bir de siz kaç yaşındasınız , çok yaş farkımı var aranız da ?
Ben 35yaşındayım

Kusura bakmayın da haybeye vermiyor borç almış içi rahat etmiyor ödeyecek tabii ki siz de üzerine yatmak istiyor gibisiniz be bir alemsiniz zor geçiniyoruz diyorsunuz ama çocuk istiyorsunuz o zaman hiç çalışamazsınız baya da olmuş evleneli ne iş olsa çalışmaya bakın illa bulursunuz birşeyler birinin ihtiyacının olmaması borcun üstüne yatacağınız anlamına gelmiyor

Kızlar selam .
1 yıl 3 aylık evliyim tek sorun eşimle. Eşim önceliğini hep dışarıya vermesi . Yani hala aile kim anlayamadı gibime geliyor. Evlenirken kardeşinden para almış tamam borcu ödemesi lazım kızın dediği istediği bir şey yok ama tutup evinden kısıp sürekli kardeşimde kardeşim demezsin ki maddi durumları kötü değil anlayabilirler . Kira da değiller evde 4 buyuk köpek besliyor biz kiradayız eşim tek çalışıyor ( yeni taşındığımız için şehre ben daha iş arıyorum) asgari ücret alıyor zaten kira faturalar fln derken yetmiyor ama yok o illa kardeşimde kardeşim diyor diyorum ki tamam yollarız ama nasıl olacak ki diyorum eve para kalmıyor zaten alışveriş yapmıyorz annemlerin köyden gönderdikleri ile idare ediyoruz ki senn kardesinn yanında annende var o yardım da ediyor ama yok benm eşim anlamıyor hem çocuk istiyor hem kardeşimde kardeşim para yolladın mı diyor sürekli hesabı gösterdim taşınma masraflarmız bu da faturalara dedim bize de bu kqdr kalıyor istersen onu yolla dedim yok olmaz dedi sen bilirsin dedim . Bu sadece örnekti genelde de böyle sürekli dışarıya başkalarına öncelik veriyor ama evinn içine yok maalesef aynı öncelik bu da beni üzüyor ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Gecen konustum kardeşin asgari ücret aldığını biliyor evin kira oldugunu biliyor kız beklemez ki dedim anlar abisini ihtiyacımı var dedim yok dedi ee dedim para lafı gelsin istemiyorum dedi durumumuzu bile bile laf ederse dedim yuh dedim sen eder miydin dedim yok etmezdim dedi eee dedim kız niye etsin anlar.. annenle konus dedim oldukça vereceğiz vermeyeceğiz diye bir şey yok ki dedim senn de önceliği kime vereceğini bilsen artık dedim önce can sonra canan dedim ama yok sürekli söylenmekte istemiyorum ne yapmam gerekiyor adamın önceliği için ?
Tek maaşa nasıl çocuk istiyor. Aşırı sıkıntı çekersiniz.

Boş para değil borç . Ben çalışılırken yolluyorduk şimdi şehir değiştirince tek maaş oldu zorlanıyoruz yani ne bilim insan önce evinn içini düşünür sonra bakar dışarıya
Seninki gene borcunu ödüyor benimki öğretmen ve bekar olan kardeşinin kart borçlarını ödüyor o tatillerde gezerken benim eşim ona çalışıyor canim

Aslında sizi hem haklı hem haksız buldum. Haklısınız şu an durumunuz sıkıntılı, her ay düzenli vermekte zorlanıyorsunuz. Kardeşi anlayış göstersin istiyorsunuz. Benim kardeşim zor durumda olsa borcunu ertelerim şahsen. Ben zor durumda isem ailemden de erteleme isterim. Haksız bulduğum nokta, karşıdaki kişinin maddi durumu ne kadar iyi olsa da borç borçtur. Eşiniz sabit fikirli gibi geldi bana. Ama çok takmayın madem çözüm bulacağını söylüyor, bulacaktır herhalde..Eşinizin borcuna sadık tarafını sevdim. Bizde ki durumlar tam tersi, maddi açıdan iyi olan taraf biziz. Bu nedenle eşimin ailesi borçlarını ödemezler...

42 yaşına kadar çalışıp kazandığı paraları ne yapmış da, evlenirken bile kardeşinden borç almış.
Ben de buna takıldım. Her iki taraf için de söylüyorum. Gerçekten ihtiyaç duyduğu için mi çekti krediyi? yoksa köşede duran parasına dokunmamak için mi kredi çekti? Kötü niyetli bir düşünce belki ama olur mu olur.

Iyi de bu konuda eşiniz haklı borç dediğin uzun zamana kalınca tadı kaçıyor. O da laf gelsin istemiyor belliki. Anladım durumunuz sıkıntılı elbette konusun kardeşiyle isterseniz o da acele ettirmez umarım ama konu kardeşine öncelik vermek değil borcuna sadık kalmak bence. Ha başka konularda eşiniz yine başkalarını önemsiyorsa o zaman haklısınız derim

Hayır iş arıyorum bebek düşünüyoruz hamile kalma durumun var sen çalışma diyor defalarca söyledim köpek kısmı ihtiyacı yok anlamnda yazdım
Bu maddi durumda, daha yeni evliyken, birikim de yapmamisken, ustelik borcunuz da varken bebek dusunmemeniz daha mantikli degil mi ben gercekten anlamiyorum uzgunum...

Borcu alalı 1 yılı geçmiş düğün için aldıysa eğer.yavas yavaş ödemeye çalışması normal değilmi

Ne demek acelesi yok yahu. Kadın kredi çekmiş her ay taksidi var. Niye sizin kredi taksitlerinizi ödesin ne saçma bir düşünce bu? Hayır bir de kadının yerine karar veriyorsunuz aciliyeti yok ihtiyacı yok diye. Nasıl bir hadsizlik bu.
Birde evleneli 1 yıl 3 ay olmuş. En az o kadar zamandır taksit ödüyor kadın.

Kızlar selam .
1 yıl 3 aylık evliyim tek sorun eşimle. Eşim önceliğini hep dışarıya vermesi . Yani hala aile kim anlayamadı gibime geliyor. Evlenirken kardeşinden para almış tamam borcu ödemesi lazım kızın dediği istediği bir şey yok ama tutup evinden kısıp sürekli kardeşimde kardeşim demezsin ki maddi durumları kötü değil anlayabilirler . Kira da değiller evde 4 buyuk köpek besliyor biz kiradayız eşim tek çalışıyor ( yeni taşındığımız için şehre ben daha iş arıyorum) asgari ücret alıyor zaten kira faturalar fln derken yetmiyor ama yok o illa kardeşimde kardeşim diyor diyorum ki tamam yollarız ama nasıl olacak ki diyorum eve para kalmıyor zaten alışveriş yapmıyorz annemlerin köyden gönderdikleri ile idare ediyoruz ki senn kardesinn yanında annende var o yardım da ediyor ama yok benm eşim anlamıyor hem çocuk istiyor hem kardeşimde kardeşim para yolladın mı diyor sürekli hesabı gösterdim taşınma masraflarmız bu da faturalara dedim bize de bu kqdr kalıyor istersen onu yolla dedim yok olmaz dedi sen bilirsin dedim . Bu sadece örnekti genelde de böyle sürekli dışarıya başkalarına öncelik veriyor ama evinn içine yok maalesef aynı öncelik bu da beni üzüyor ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Gecen konustum kardeşin asgari ücret aldığını biliyor evin kira oldugunu biliyor kız beklemez ki dedim anlar abisini ihtiyacımı var dedim yok dedi ee dedim para lafı gelsin istemiyorum dedi durumumuzu bile bile laf ederse dedim yuh dedim sen eder miydin dedim yok etmezdim dedi eee dedim kız niye etsin anlar.. annenle konus dedim oldukça vereceğiz vermeyeceğiz diye bir şey yok ki dedim senn de önceliği kime vereceğini bilsen artık dedim önce can sonra canan dedim ama yok sürekli söylenmekte istemiyorum ne yapmam gerekiyor adamın önceliği için ?
Ne kadar borç vermişki böyle öde öde bitmiyor ayrıca çok düzensiz bir tutum hem ne kadar ödediği belli değil hemde evin geçimini engelliyor bu durumda borcun peşine düşmesi sizi dusunmemesi çok saçma kardeşinin de ihtiyacı yokmuş onunda durumu bile bile alması garip

Söylüyorum ama yokçalışma diyor eee hem bebek hem kardeşine nasıl olacak diyorum ben iş değiştirdim diyor burası küçük öyle kolay iş bulunmuyor. Ayrıca bebek olursa kbakma da ben parayı önce bebeğime harcarım dedim
Tovbeler olsun ortada daha bebek yok borcunuz var adamda borcunu ödüyor. Bebegide borçlar bitince düşünün. Borç kardeşten alınınca farkli mi oluyor

Hayır iş arıyorum bebek düşünüyoruz hamile kalma durumun var sen çalışma diyor defalarca söyledim köpek kısmı ihtiyacı yok anlamnda yazdım

Bir borç ödeyemiyorsunuz. Ev kira. Asgari ücret. Ve bunlarin hepsine rağmen bebek öyle mi?

Bebek ile o çok konuştuğun banka hesabinda ne kadar para kalacak haberin varmi? Hic! Bez ve mama fiyatlarindan haberin varmi? Ama ne gerek var dimi? Gerekirse bebek sefil büyüsün,o para görümceye gitmenin yerine bare bebeği gitsin. Şahane bir mantik! :KK14:

Aynen öyle söylüyor ama anlatamıyorum en son dayanamadım kbakma madem çalışmayacağım ve bebek olacak o zaman artan parayı ki nasıl artacaksa ben bebeğime harcarım kardeşin umurumda olmaz dedim
Yahu şu söylediklerinizi sizin kafanız alıyor mu. Bankadan krediyi direkt kendi isminize çekmiş olsaydınız kusura bakma banka ben parayı bebeğime harcarım sen umurumda değilsin mi diyecektiniz. Borç bu borç

X