Eşimle yaşadığım sorunlar lütfen yardım edin!!!

Senin şimdi ki çaresizligini öyle iyi bilmiyorum kii sana ilham olsun istedim.Adim adim bana git diyebilecek kıvama geldiği zaman biri bana sabret yerine bırak gitsin deseydi ben o yaşadıklarımı yasamazdim.Bana dava açtığı zaman dedim ki benim olan benden gitmez boşanamaz bu onun sınavı.Akilli aslında kendini sinadi😁Sende sessizce bekle ne derse ok de hic aman bitmesin aman yapma deme ne derse sen bilirsin de bakalim ne biliyormus???Senin çabanla bi yere kadar devam eder bu evlilik ve sonunda bir şekilde biter.Ama evlilik 2 kişilik ve 2 kişilik çaba istiyor demi?
Kesinlikle gidene dur diyemicem o yüzden de biraz da kendisi çaba göstersin biraz da kendisi değişmeye çalışsın biraz da kendisi kendi olmaktan çıksın da görsün hayat ne kadar sıkıcı ve sıradan! Hiç hayal ettiğim gibi bişey değilmiş evlilik hem de hiç

Tovbe yarabbi anneyi babayi aramak da neymis ya kimi kime sikayet ediyor sanki ilkokulda bir ogrencinin arkadaşını ogretmene sikayet etmesi gibi birşey...daha neler...kusura bakmayin ama esinizgercekten buyuyememis cok onur kırıcı bir davranis lutfen eve donecekseniz de burnu surtsun oyle eve donun mutlaka.Aksi takdirde bundan sonra en ufak tartışmada bile ailenizi arama potansiyeline sahip bir es.
Ayrica kayinvalidenize de hayran kaldim.Her kayınvalide geliniyle bu sekilde konuşmaz
Kayınvalideme hayranlığımdan bu bekleyişim aslında yoksa hayattan aldığım zevk bekarlığıma nazaran yok denecek kadar azaldı

Tamam evlenmeden o sartlarini soyledi bende kabul ettim diye bu yasananlara sabir gosterip, sineye cekmissin buraya kadar seni anlayabilirim ama bu demek degil ki bu ona istedigi gibi terbiyesizlesme hakki verir!

O kadar cirkin ki su yasattiklari, ne demek alin kizinizi terbiye edin oyle gonderin. Bugun 7 yasinda oglum icin kimse tutup bana boyle birsey soyleyemez. Aileniz de cok yuz vermis cok hatali davranmis. Ilk aradiginda agzina tikayacaklardi o laflarini. Olan olmus bari suan hem ailen hemde sen dik durun lutfen. Karsi taraf hamle yapmadigi sure uzarsa hemen cozulmeyin.
Gerci ben esin adim atip konussanizda aranizdaki barisin bir sonraki kavgaya kadar sureceginden eminim.
Koca kadinsin, Ögretmensin. Sigara ictin diye inkar edip korkman... Kendine gel lutfen.
Kendimi tanıyamıyorum ki zaten evlendiğimden beri ben ben değilim ben gitmişim yerine bir robot gelmiş gibi

Beni en çok kıran inciten o söz oldu zaten terbiyesini verin öyle yollayın!! Kendi ayağımla gitmeyi hiç düşünmüyorum kendimi geçtim kaç defadır aileme yansıttığı bu durum onlara yaptığı bu saygısızlık haddini aştı. Ailemden çekinmem ama ailem de benim gibi aman olay büyümesin aman kızımız üzülmesin diye dallandırıp budaklandırmadılar ama hata ettiklerinin farkına vardılar. Annem bu sefer çık gel kesinlikle yazma arama gerekiyosa da boşanırsınız dedi. Şu an durumlar böyle sonrası nolur bilmiyorum karşılıklı konuşup anlaşır mıyız yoksa yolları ayırır mıyız bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Adam sana köpekmişsin gibi davraniyor (ki insan köpege bile böyle davranmaz) ve halen anlaşirmiyiz diyorsun.

O evlilik sana asla mutluluk getirmez. Bebek hiç getirmez. En iyi evlilikler bile bebekten dolayi sarsiliyor, böyle dengesiz bir adam gece günduz aglayan bebeyede hakaret eder, onu 'susturamayan' annesinede.

Kendine saygin varsa boşanirsin. Yoksa o adamin fake iki akacak göz damlasina tav olursun ve artik sözünden çikmazsin.

Kadının konuşmasına bile fırsat vermeden kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın dedi.
Ay hadsize terbiyesize bak.
Bu ne cesarettir Allah aşkına
Anneniz babanız ne dedi telefonda umarım ağzının payını vermişlerdir
Sizin terbiyenizi ağzına alabilecek vaziyette miymiş eşiniz bi de öyle yollayın diyor
Siz evdeki sehpasınız herhalde
Ya evden gidin yalvarana kadar dönmeyin ya eşinizi yollayın ve eve almayın
Ağzını toplamayı öğrenirse ailesi yollasınlar geri

Ayy en sevmedigim erkek tip bunlatin hepsi simarikliktan gonderim gitsin temelli degil sonra gelsin trip atim hep o alttan alsin ...yalvarmanida beklerse sasirmam...sen o an serin kanli olsaysin asiri yukselemezdi ..cocuk gibi dusun serin kanli ve net olmazsam tepene cikar kuralci tatli sert olman lazim bu tiplere en ariza gorunup en saftitik olan tipler bence...cool dur engellemis mi burak engellesin aramiyor mu birak aramasin ...ilk konusmafa bunlar nasil laflar hareketler yakistiramadim cok saskinim lutfen biraz bana musade et diyip olgunca tavrini koy da az yetiskin insan gorsun

Esiniz zaten cekilecek gibi degil de bana aileniz de bir tuhaf geldi. Adamin biri zirt pirt kizimi bana sikayet edecek en sonunda is terbiye konusuna kadar gidecek de ben evladimi ayirip yanima almadan duracagim. Bir de cok lazimmiz gibi bu densizin ailesine serzeniste bulunacagim. Yahu neresi sizin orasi soyleyin de lutfen kimse oralardan biriyle evlenip kendini yakmasin.

Kadının konuşmasına bile fırsat vermeden kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın dedi. Çok denememe rağmen sakinleşmedi. Ben şimdi işe gidiyorum geldiğimde burda olmicaksın dedi. Çekti kapıyı çıktı gitti.

Bu ne hadsizlik ya?
Eşin kim oluyorda annene senin için böyle kelime kullanabiliyor? Ve seni evden kovuyor?
Sende evden gidiyosun..
Kendisi defolup gitseymiş.

Hala büyümemiş ergenler gibi ailene şikayet etmek nedir yahu?
İşin var valla, Allah yardım etsin sana.

Sigara konusunda hatalısınız.Eşinizin katı olduğunu bildiğiniz halde içmiş ve yakalanınca da inkar etmişsiniz.Bu tür şeyler evlilikte baştan konuşulmalı.Küçük sorun gibi görülebilir ama ileride büyük sorun oluyor.Diğer konularda saygısızca konuşması yenilir yutulur cinsten değil.Çocuk gibi aileye şikayet etmek çok saçma.Sorun varsa konuşulur.Çözülmezse yollar ayrılır.

Keşke herkes birbirini evlenmeden de tanıyabilse. Şunu yapın bunu yapın diyemem. En basiti bırakmış olasanız bile önceden sigara içtiğinizi bile bile evlendi sizinle. Hakkımı helal etmem yerine 'bak birlikte yaşıyoruz bu hayatı ikimizinde sağlığı için gelecekte doğacak çocuğumuz için içmesen gerekirse ben sana her türlü destek olurum' demek zor galiba. Evet sizde içtiğiniz halde içmedim diyerek yalan söylemişsiniz ama bu 'kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın' demek için yeterli değil bence tek sebebin o olduğunu düşünmüyorum. Sizinde hatanız var ama adım atması gereken taraf siz değilsiniz o yüzden bekleyin bırakın engellesin paşa paşa kaldıracak o engelleri ve sizi merak edecek lütfen hatasını farketmesini bekleyin

Hazır ailenin yanına gelmişsin bence orda kal hiç donme. Eşin daha çocuk. Aile aramak nedir engellemek nedir ?? Kızabilir ama tepkiler çok büyük bu sekılde olmamalı. Bak gözden düşmüş ailen icin. Çünkü beyni yok kocanın.

Kreş döneminde kalmış.
O büyüsün de öyle gelsin asıl.
Barışmak isterse baban desin ki sana verecek kızım yok. Bıktık saçmalıklarından.
Elleri boş mors mors dönsün.

Sizin de ne olursa olsun yalan söylemeniz çok yanlış. Bunu da belirteyim.

Ama her kavgayı ailenize yansıtması o kadar çirkin ki sizin hatanıza takılamadım bile.

Aslında o konuda yine ben hatalıyım en başta tanışma aşamasında o herşeyi söyledi bana ben kabul ettim yaparım ederim bunca yıl gezdim tozdum istediğimi giydim dedim bundan sonra da eşimin dediği olsun onca sene annem çok karıştı kadını hiç dinlemedim bari bu sefer eşimi dinliyim dedim ama sonuç bu ya ra na ma dım! En ufak hatada annemlerdeyim

Boşanmayı düşünmüyorum ama kendisi düşünürse asla hayır demem. Ama iletişime geçmek asla istemiyorum benim üzüldüğüm tek nokta o kadar sene bekleyip böyle bişeyle karşılaşmak ve en önemlisi de ailemi böyle bişeyle muhatap etmek
Evet bence de asla boşanmazsınız, çünkü sizde o özgüven ve özsaygı gelişmemiş maalesef, hayırlısı.
Ama adam da boşanmaz. Sizin gibi yemeğini, temizliğini, ütüsünü, cinselliğini karşılayan, eve para getiren, bir de üstüne hakaretini, edepsizliğini size ve ailenize yaptığı affedilmeyecek adiliklerini yutup ona hizmetçilik yapmaya devam edecek başka birini zor bulacağını hatta bulamayacağını kendisi çok iyi biliyordur eminim.
Bu yüzden rahat olun siz boşanmazsınız. :)

Size bu kadar karışması, anne babanızı araması falan çok yanlış. Sigara konusundaki tavrı da yanlış. Ben de sigaradan nefret ederim. İçmeyene çok kötü kokuyor kokuya hassassa insan. Sabahları o ağız kokusu, normalden de kötü kokan ter, cilde kıyafetlere sinen o pis koku... Yani ben de sigara içmeyen insanları tercih ediyorum iliski icin Bunu bastan size demeliydi o zaman ya da sizle hiç olmamalıydı buna bu kadar takıyorsa Anne babanızı araması terbiye verin falan demesi o kadar saçma ki Kendisini kücük düsürüyor Kendisinin terapiye ihtiyacı var

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ilk defa konu açıyorum.32 yaşındayım 1 buçuk senelik evliyim.bu arada 1 sene içinde tanışıp evlendik. Eşimle severek evlendik ama ne olduysa evlendikten sonra olmaya başladı. Herşey başta çok güzeldi iyi anlaşıyorduk. Ama sonra eşim herşeye karışmaya sürekli beni düzeltmeye başladı. Ben de 8 sene yalnız yaşadığım için biraz rahata alışmıştım. Alınganlık kavgalar küslükler... eşim başta sinirlendiği zaman evi terkedip giderdi bikaç sefer bunu yaptı sakinleştiğinde oturup konuştum hallettik.

Bide eften püften şeylere sinirlendiğinde bağırır çağırır küfretmez ama hakaretvari konuşur ben de hiç öyle değilim. Sesim yükselir cevap veririm ama asla şahsına hakaret etmem. Bikaç kere yine eften püften şeylere sinirlenip ailemi aradı. Kızınız bana sesini yükseltiyo yok bana karşılık veriyo falan filan. Neyse onu da bi zaman sonra oturup konuştuk annemlere yansıttığı için özürdiledi bidaha olmaz dedi uzun süredir de yoktu. Tartışsak da kendi aramızda hallediyorduk.

Bardağı taşıran son damla bugün oldu. Ben bekarken sigara içiyordum onunla görüşmeye başayınca bıraktım. Hatta bi ilaç bıraktım. Kendisi hayatı boyunca hiç içmediği için sigaraya çok karşıydı içersen hakkımı helal etmem diyip duruyodu. Ben de son zamanlarda hastaneye gidip geliyodum hamile kalmamın zor olduğunu söylemişti doktor. Canım çok sıkkındı bikaç sefer içtim. Bugün de işe gitmişti ama erken geldi habersizce. Yakaladı beni. İnkar ettim korkuyla. Daha da sinirlendi. Yine annemi aradı. Kadının konuşmasına bile fırsat vermeden kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın dedi. Çok denememe rağmen sakinleşmedi. Ben şimdi işe gidiyorum geldiğimde burda olmicaksın dedi. Çekti kapıyı çıktı gitti. Ne dicemi bilemedim o şokla ben de çıktım annemlere geldim. Eve gelince babam yeter artık herşeyde bizi aramasından sıkıldım biraz da kendi ailesi bilsin oğullarının sürekli tartıştığında bize saygısızlık ettiğini bilsinler dedi. Onları aradı. Ne konuştular bilmiyorum. Kayınvalidem beni aradı üzülme kızım biz konuşuruz gerekirse de küserim konuşmam kendisiyle annen de üzülmesin sen de üzülme biraz zaman verin birbirinize herşey düzelir inşallah gibi sakinleştirici cümleler kurdu. Bu arada eşim olacak insan beni heryerden engellemiş ulaşmak istediğimden değil ama çocuk gibi küsmelerinden böyle fevri davranışlarından bıktım. Devam etsem nereye kadar böyle sürecek etmesem boşansam nolacak hiç bilmiyorum afedersiniz ama iki ucu b.klu değnek anlicanız!! Bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Bende 5 aylık evliyim. Evliliğin ilk 3 ayı her gün kavgayla geçti. Flört ve nişanlılık döneminde sorun olduğu zaman, "aman ailelere yansıtmayalım kendi aramızda çözelim diyen" adam, evlendikten sonra her tartışmamızda annesini, ablasını aradı. O da yetmedi benim ailemin yanına gidip anlattı. O da yetmedi tartışmadan sonra beni baba evine bıraktı. "Yok ben boşanacağım. Yok şöyle yapacağım" diye ahkam kesip durdu. Aile terapistine gidip, her defasında tekrar barıştık. Tabi aileler de iyice yıprandı. En son teyzemin yazlığına gitmiştik. Orada da devamlı kavga burnumdan getirmişti. En son yazlıkta durduk yere tartışma çıkarıp sinir krizi geçirmeme sebep oldu. Hemen annemi, babamı arayıp durumu bildirdim. "Hiç düşünme hemen atla gel dediler". Bende hemen toparlanıp çıktım evden. Giderken durdurmaya çalıştı. Benim valizimi götüremezsin deyip, elimden bavulu aldı. Gidersen bir daha dönemezsin diye tehditler savurdu. Sonuç hiç bilmediğim bir yerde gece vakti çıktım baba evime döndüm. Benim gideceğime hiç ihtimal vermemiş. Anneme çok yakın oturuyorum. Ertesi gün eve gidip eşyalarımı aldım. 1 hafta boyu hiç konuşmadık. Sonra bin pişman aradı. Konuştuk barıştık bir daha da öyle büyük kavgamız tartışmamız olmadı. Şimdi hep alttan alıyor. Aileleri artık tartışmamızın dışında tutuyoruz. Size gelince bence boşanmak istemiyorsanız. Hiç arayıp sormayın. Eve de gitmeyin bir süre burnu sürtsün. Baksın hayatında siz olmadan hayat nasıl, mutlu mu? sizde aynı şekilde onsuz mutlu musunuz? Bazen böyle ufak ayrılıklar iyidir.

Lütfen burda gaza gelip sinirle bişey yapma. Arkadaşlar bi zahmet hemen kendileri boşanıversin onlar öyle yapıyor heralde böyle akıl verdiklerine göre.

Eşim bir kere ailemi arayıp gelin kızınızı alın tarzı cümle kurmuş değildir. Olur da bir gün öyle bir laf ederse bir dakika durmayacağımı çok iyi bilir. Başıma gelirse hemen kendim boşanıveririm şüpheniz olmasın

Eşiniz fazlasıyla hadsiz birisi, sigara içmek ne zamandan beri terbiyesizlik oldu da gelin alın terbiyesini verin diyor. Asıl terbiyesiz olan kendisi ama sizi suçlayarak kendi terbiyesizliğini ve oturtamadığı kişiliğini kapatmaya çalışıyor. Sizin yerinizde olsam bir daha dönmezdim.

X