Eski eşim kızımıza çok daha ilgiliyken, oğlumla ilgilenmiyor. Kızım bana geldiğinde sürekli o kadını anlatıyor. Neden? Ben yanlış mı yapıyorum?

Çok üzüldüm kızınızla aranızdaki ilişkiye. Kendimi sizin yerinize koydum. Bu kızınızın yaşadığı yerde mutlu olmasından öte sizinle kıyas yaptığında orayı daha iyi görmesi. Sizin evinizi kutu gibi diye küçümsemesi. Ergenliğin ve orada gördüğü bolluğun etkisi var tabi.
bizim zekamız bu durumun içinden çıkmaya yetmez bence. Uzman birinden destek almalısınız.

Neden arkadaşlar? Neden yani neyi yanlış /eksik yapıyor olabilirim?
Gerçekten soruyor musunuz?
Yazınizdan kizinizin mutluluğunu istemiyor gibi görünüyorsunuz. Ergenliğin esigindeki kızınız da eminim bunu hissediyordum cunku çok açık.
eski eşim evli ve o kadını bile seviyor benim bu kız bu da benim çok canımı sıkıyor. Sürekli Duygu abla şöyle yapıyor böyle yapıyor bana şunu aldı falan.
Üvey annesini sevmesi mesela sizi sinirlendiriyor. Hem kızınizi öyle ya da böyle başka şehire bırakmişsiniz, hem de onun orada sevilen bir evde olması sizi rahatsız ediyor. Peki kızınızın üvey annesini hiç sevmemesini, üvey annesinin ona mutluluğuna atilan bomba gibi davranmasıni, aşağılanmasini,dayak yemesini falan mı isterdiniz? Kızınızın velayetinin olduğu evde mutlu olması çok güzel bir şey değil mi???
Kızınız zaten annesi tarafından terkedilme hissini yaşamış. En ihtiyacı olan zamanda annesiyle arasına şehirler girmis. Ayda yılda bir birlikte oluyorlar. O zaman da devamlı bağırıp çağıran, köpüren, ona iyi davranan üvey annesini sevdiğini icin bile hirpalanan bir anne ve arasında kardeşlik bağı kuramadigi, devamlı kendisine sitem eden bir abi buluyor.
Bu kız neden gelmek istesin ki böyle bir eve???
Babaisyla oğlu arasında baba oğul bağı kurulamadı diye üzülüyorsunuz ama sizce sizinle kızınızın arasinda anne kız bağı var mı??
Eğer kendinize çeki düzen vermezseniz ilerleyen senelerde çocuğunuz hiç gelmek istemeyecek. Baginiz tamamen kopacak.
Lütfen çocukla çocuk olmayın, bağırıp çağırmayin. Onu bir yerden kazanmaya çalışın.
Burada keyifli zaman geçirsin ki annesi,abisi çocukluk hafızasında silik bir nokta olmaktan çıksın.
Mesela ev mikrofonlari var ya. Onlardan sipariş edin, bir akşam evde karaoke yapın. Hem kiziniz hem oğlunuz çok eglenecektir,eminim.
Durumunuz da iyiymiş. Scrabble,Monopoly ya da daha yeni nesil kutu oyunlarından sipariş edin, bazı akşamlar oynayin... İnternetten güzel saç örme modelleri öğrenin, kızınızın saçlarını örün. Bazı akşamlar geçmişten konu açın ,sizin hayatınızla ilgili bazı anılara sahip olsun...
Ne bileyim, hızlandırılmış anne kız anılarına sahip olun işte.
Yoksa çocuğunuz için öylesine bir figürden ibaret olursunuz.
Kızlar en çok annelerine kırılırlar. Çoğu psikolojik sıkıntının altında anneler yatar. Benim annemle babamın oldukça mutlu bir evliliği var. Annem dövmemiştir bile bizi. Özene bozene büyütmüştür ama hakimiyet kurmayı çok isteyen,fevri bir kadındır ve ebeveyn olmak yerine dedektifcilik oynadığı için (yaşım otuz olacak) ona asla ne bir sevgilimden bahsetmisimdir, ne bir konuda akıl danismisimdir, ne bir planımi anlatmisimdir. 5 ay önce aldığım uçak biletini bile son hafta -vizem falan çıkmışken anca söylerim. Aramızda kurulması gereken anne çocuk bağı kurulamadı. Ve bu sene psikologa gitmeye basladim. Adam daha ilk seanstan anladı tüm problemimin temelinde annemin yattığını, annemle ilgili ödev falan verdi...
Yani kısaca ne yapin edin, bu bağı kurmaya çalışın. Ona bagirmayin, dediklerinizi dikte etmeyin.
Ebeveyn çocuk arasındaki bağda İpin ucu bir kere kaçinca tekrar yakalamak o kadar güç ki

Yorumları okumadım sadece dusuncemi yazıp gidicem. Kızınıza ofkelenmenizi gayet net anlıyorum bir anne olarak çok sinir bozucu yasadiginiz durum. İleride kızınız sizin hissettiklerinizi anlayacak, size hak verecek ama şu an küçük.

Oğlunuza ise epey üzüldüm,onun için mümkünse bir çocuk psikoloğu ile iletişime geçin.

Bende yeni bosandım. Hayatlarımıza bırılerı gırer mı bılemem. Ama tek bıldıgım bırsey var her cocugun bır annesı bır babası olur. Ben kötü davransa kahrolurdum haklısınız ama kızınız duygu ablam bana soyle davranıyor boyle sevıyor dıye anlattıgında bagırmanız kızınızı o kadına daha da iter. Tavsıyem kısa bır zaman dılımınde gorustugunuz kızınıyla daha fazla kalıtelı vakıt gecırmenız, sınırlerınıze hakım olmanız ve o evde yasananları cocugun dılınden duymaya zorlamamanız yonunde olur. Kendını ıyı ıfade edebılecek bır yasta kızınız. Kotu muamele gorse kı sızde belırtmıssınız eskı esınızden dolayı ıyı davranmak zorunda!! diye. O kısmı anlamlandıramasamda..bence sizinle paylasırdı burda mutsuzum dıye. Oglan ıcın dıyecek bırsey bulamıyorum. Erkekler anne gıbı olamıyor, gözden ırak olan gönülden de ırak olur misali sanırım böyle dusunuyor

Kızınız belli ki içten içe size kızgın ve bu duygu hanım meselesinin sizin canınızı yaktığının farkında ve bunu kullanıyor. Oradaki maddi yaşam özgürlükte ona daha cazip geliyor bir yandan. Şu konumda eski eşinde kabul edip psikolojik destek alınması gerekiyor hepiniz icin.

Evet babalık annelik gibi bir duygu değil bence de. Ama eşimin kızıma olan düşkünlüğü sevgis boşanmadan da aynıydı. Bir şey fark etmedi yani sadece uzaklaştık ve bu durum daha belirgin oldu.
Karısı iyi davranmak zorunda derken eski eşim üst kamu yöneticisi ve kızına aşırı düşkün birisi belirttiğim gibi. Biraz da kindar plancı bir insandır. Böyle bir durumdan şüphelense dahi ucu farklı yerlere gider. O konuda eminim. Kadını da eskiden tanırım kendisi de bunun gayet farkında.
Ben öz annesi olduğum halde beni bile uyarırdı evliyken... Oğlumuz için ise neden böyle yapıyor inanın bilmiyorum iletişimimiz kısıtlı ve ben bu konuyu açtığımda bağırıp çağırdı. Oğluma da ilgiliyim diyor. Ama değil....

Hem kizi farkli bir sehirde birakiyorsun, hem o sehirde yasadiklarindan dolayi kiziyorsun. Sonra empati istiyorsun. Peki kizin? Ona empati yokmu? O hiçbirini seçmedi. O cocuk akli ile "babayi istiyorum" dedigi icin, annesi tarafindan terk edildi.

Duygu ablasi üzerine iyi konusuyor diye, baği kuramadiği annesi tarafindan azarlaniyor. Tavsiyem senin iyi bir psikologa gitmen ve bu boşanmayi atlatman. Kendini Duygu ile karşilaştirmaman ve sinirini kizindan almaman.

Cocuk büyütmek takim işi olmali. Kizin hem orda, hem sizin evde kendi iyi his etmeli. Karsilikli birbirinizin üzerinde iyi konusmaniz lazim.

Gerekirse tekrar sehir degistir ve cocuklarin yaninda ol. Kardeslerin ayri olmasi, hic iyi birsey degil.

Konuya gercekten cok uzuldum ama en cok oglunuza insallah omur boyunca bunlarin izini tasimaz
Malum biz koca kadin olduk ama halen gecmisi yasiyoruz

Umarım taşımaz... Ben onun bu düşüncelere girmesine çok üzülüyorum. Kaç kez böyle olmadığını: babasının okulunu ödediğini harçlık gönderdiğini bunların da önemli olduğunu sevdiği için yaptığını söyledim ama ne derece etkili tabi tartışılır...

Suan kirmizi oda da buna benzer bi olay var
Bir babanin 2 evladi arasinda ayrim yapmasi sonrada o cocugun yasadiklari
Allah islah etsin boyle babalari

bu foruma dert yazılmaz, kadın çocuğu istiyor diye baba ile bırakmış- ki şartları gayet iyi-, kızıyla sık sık görüşüyor ama yine de terk etmiş anne muamelesi görüyor. Eski kocasının yeni eşinin sürekli övülmesine dayanamadığını söylediği için de kızının mutlu olmasını istemeyen anne ilan ediliyor. Gerçekten inanılmazsınız.
Hanımefendi, ben sizin durumunuzu gayet iyi anladım. Kızınız 11 yaşında ve bir çocuk. Onunla ne yaşarsanız yaşayın onun halen küçük bir çocuk olduğunu unutmayın. Düşüncelerinden dolayı hiç bir çocuk kızılmayı ve ya bağırılmayı hak etmez. Hatta bence duygu ablasını övünce siz de içinizden gelmese de destek olun. ''Evet, öyle birine benziyor'', ''aranızın iyi olmasına çok sevindim'' gibi. Çünkü tepki gösterdikçe daha çok o davranışı göstermeye eğilimli olacak.
Oğlunuza gelince, bence babasıyla daha çok vakit geçirmeli. Buna zemin hazırlayın. Şimdi ayrı şehirlerde olunca iyice ayrı düşmüşler sanki. Ebeveyin ayrımcılığı nadir bir durum değil ne yazık ki. O yüzden çok anormal karşılamadım ben. Ama yine de oğlunuz için daha iyi olmasına uğraşın lütfen.
Umarım herşey gönlününzce olur

Çok teşekkür ederim sonunda beni anlayan biri. Gerçekten forumda kızının mutluluğunu istemeyen anne oldum ve bu aklımın ucundan bile geçmiyordu. O kadar kötü hissettim ki kendimi. Sonradan gelen yorumlar bir nebze rahatlattı beni. Burda hiç empati yapmıyorlar ve öyle sert yazılar yazıyorlar ki ekranın arkasında olmak kalp kırmaya bahane oluyor. Önerilerinizi dikkate alıcam...

Sizin yaapbilicrginiz bisiy olduğunu sanmiyorum. Kızınız buyuyunce kendi mantığıyla doğru yolu ogrenicektir. O kadın da kötü niyetli biriyse zaten birkaç yıla bu yönünü de belli edicektir. Oglunuzun hisleriyle ilgili eşinize dikkatli davranmasını rica edebilirsiniz bilincli ya da bilinçsiz yapiyodur bilinmez ama uzuntunuzu dile getirin. O kadınla kendinizi çocuğunuzun yaptığı gibi kıyaslamayın siz çocuk değilsiniz.

Oglunuza cok uzuldum siz ne iske mesgulsunuz acaba. Zaten belliki kiziniz orda mutlu bir kere kafadan kizi dusunmeyi birakin artik. Bellliki ona iui bakiliui kizda mutlu. Siz oglunuza cok ilgi gosterin gezin tozun guzel resimler paylasin belki kizinizda ozenir bigun gelmek ister. Bence dedigim gibi yapin.

Haklı olmak her zaman mutlu etmiyor insanı. Rahatsız olabilirsin ama bağırıp çağırınca "o kadına " daha çok itiyorsun çocuğu. Bence bir pedogogdan yardım alın.

Bu arada eski eşiniz çok bencil bir insan gibi geldi bana. Kardeşleri ayırmak, ayrı evlerde yaşatmak hele ki ayrı şehirlerde olmaları zaten çok aptalca bir fikir. Doğrusu 2sinin de sizde kalması. Bir pedagoğa danışın, fikrini alın kızın velayetini size versin olmazsa. Bu şekilde 2 kardeş birbirine yabancı büyür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…