Eski sevgilim psikolojimi bozdu

Daha geçen gün ailesinin baskısından kaçıp şehir değiştirerek okumaya ve ayakta kalmaya çalışan genç bir kadın, eski erkek arkadaşı olacak şerefsiz adamın ailesini fitlemesi yüzünden erkek kardeşi tarafından öldürüldü. Evet Türkiye'de yasalar var kadını koruyan, bunun yanında bir de bu yasaların yaptırımlarının ne kadar gerçek hayata uygun olduğu sorunu var. Savcılık uzaklaştırma kararı veriyor, uygulaması uzaklaştırılana bağlı. "Canım yaklaşma ayol, aaa" oluyor kararın uygulaması. Bu arada atı alan Üsküdar'ı geçiyor. Sanki yasalar müthiş tedbirler doğuruyormuş gibi konuşuluyor sonra burada.

Konu sahibi, ailenizin durumu çok ters karşılayacağından emin misiniz? Bazen aileler bu tip durumlara beklendiği kadar sert karşılıklar vermeyebiliyor, babanız belki size kızar ama arkanızda durur, olabilir mi? Yani hiç değilse ailenizin karşısına çıksa da nasıl bir it kopuk olduğunu bilirler ve söylediklerini ciddiye almazlar?

Kadın örgütlerinden yardım almak ister misiniz? Hangi ildesiniz bilmiyorum, Google'dan bulunduğunuz ilin kadın örgütlerini araştırın ve onlardan profesyonel destek isteyin. Hem psikolojik hem hukukî olarak sizi en iyi onlar yönlendirecektir diye umuyorum.

Korkmayın, umarım hasarsız atlatabilirsiniz bu süreci.
Birdaha beni rahatsiz ederse konusarak halletmeye calismicam. Biraz dik baslilik gostericem bir de oyle denicem. Ama insallah unutmustue coktan gerek kalmaz. Ailem konusuna gelince... Daha once komsumuzun kuzeni bendsn hoslanmis konusmak istemis. Ben adimiz berabe anilmasin diye mesajlarina cevap dahi vermedim. Anneme soyledim, ne yaptin da sana yanasti cocuk dedi. Daha da bir sey diyemedim ona.

Cocugunuzun sıkıntısından önce üslubuna takılıyorsaniz size cevap verme zahmetine bile girmem. Neyseki beni anlayan, saygi duyabilecegim sekilde bana akil veren, nasil tavir almami soyleyen insanlar var. Siz bir baskasini anlayabilme lüksüne sahip degilsiniz. Her dedigime yargilayici bir tavirla cevap verirseniz, size tesekkur edecek degilim. Bu konu hakkinda dalga gecip yorum yapacaginiza, her seyin bu kadar basit olmadigini, cok degisik aileler oldugunu, ve basima bir is gelse yardim isteyebileecegim bir anne babaya sahip olmadigimi dusunun.
Baban duyarsa hafizanallah canına mı kıyar?

Sen korktukca o seni tehdit etmeye devam edecek korkmadığını belli et aileme söyle de hatta keşke sen söylesen neyse ailene söylemesinden korkmadığını anlayınca yapmaz amaç korkutmak seni nerden vuracağını biliyor

Baban duyarsa hafizanallah canına mı kıyar?
Allah korusun... Ne haltlar karistirdin basina bela ettin bunu der. Sevgilim olmasina karsi degil ama bilelim her zaman derdi. Bu ilskimi anlatamadan olaylar yasandi zaten. Ama boyle bir insanla zamaninda ssvgili oldugumu gorunce once okula gitmeme izin vermez sonra isyan etmeyeyim diye biriyle evlendirir evimde otururum. Boyle.

Baban erkek arkadaşın olduğunda seni öldürecek biri ama sen erkek arkadaş edinme hususunda bu kadar rahatsın ? Çelişiyor ya babandan söylediğin kadar çok korkmuyorsun ya da baban söylediğin gibi biri değil. Babanı berbat biri gibi anlatıyorsan annen erkekler konusunda hep suçlayıcı ise hep seni suçluyorlarsa neden sevgili edindin ? o vakit korkmadın mı babam duyar da öldürür diye ? baban ilişki bitince mi öldürüyor sadece ilişki içindeyken öldüremiyor mu ?

Biri babanmış gibi arasa konuşsa tehdit etse sizden uzak dursun diye artık tehdit de etmez biliyor sanır hem de korkabilir ne bilim aklıma bir şey de gelmiyor

Allah korusun... Ne haltlar karistirdin basina bela ettin bunu der. Sevgilim olmasina karsi degil ama bilelim her zaman derdi. Bu ilskimi anlatamadan olaylar yasandi zaten. Ama boyle bir insanla zamaninda ssvgili oldugumu gorunce once okula gitmeme izin vermez sonra isyan etmeyeyim diye biriyle evlendirir evimde otururum. Boyle.
Bak, 18 yaşından büyüksen eline valizini alıp çıksan baban nereye gidiyon diyemez kanunen. Savcılığa gitsen babana haber verilmez. Okuldan almaya, evlendirmeye falan kalkarlarsa, ortalığı ayağa kaldırırsın, kadın sığınma evine yerleşirim diye. Bu kadarını da yapmazsan ya korku ile yaşarsın, ya da sana birilerinin çizdiği kadere razı gelir onu yaşarsın.

Baban erkek arkadaşın olduğunda seni öldürecek biri ama sen erkek arkadaş edinme hususunda bu kadar rahatsın ? Çelişiyor ya babandan söylediğin kadar çok korkmuyorsun ya da baban söylediğin gibi biri değil. Babanı berbat biri gibi anlatıyorsan annen erkekler konusunda hep suçlayıcı ise hep seni suçluyorlarsa neden sevgili edindin ? o vakit korkmadın mı babam duyar da öldürür diye ? baban ilişki bitince mi öldürüyor sadece ilişki içindeyken öldüremiyor mu ?
Sonraki yazdiklarimi okumadiniz mi? Boyle biriyle mi sevgili oldun sen dicek. Hayatima o karar vermeye baslicak istese okula gondermicek. O kisi gidip de babama yalan yanlis seyler anlatirsa benim aile icinde yuzum kalmicak. Babam da ona ne diyorsun sen dicek insan degil. Gelir beni dover ne diyor bu der.Ben boyle bir insani ellerimle gidip secmedim. Ben babam beni oldurur de demedim ayrica.

Kizini olduren evden atan tonlarca baba?? Hic mi haber okumuyorsunuz?

Ben hayatim boyunca babamin azaeini cekmek istemiyorum. 10 sene sonea evlenmek isteyip karssina birini getirdigimde bana bunlari hatirlaticak. Belki izin bile vermicek. Babamin da o heriften farki yok. Disari arkadaslarimla bulusmaya giderim ssvgilinle mi bulusmaya gittin diye tum gun darlar. Gencken anneme de boyle yaparmis

cok degisik aileler oldugunu, ve basima bir is gelse yardim isteyebileecegim bir anne babaya sahip olmadigimi dusunun.
sımdıde babam kotu bırsey yapmaz dıyorsunuz sevgılım olmasına karsı degıl hep bılelım dedı dıyorsunuz ama sonra yıne yok okula bıle gondermez dıyorsunuz
bahcelerde maydanoz bu ne bıcım lacıvert gel bıze bazı bazı

sız bızden tam olarak ne ıstıyorsunuz ?

Yahu ceza almayacak ama korkacak. Seni tehtid etmeyi bırakacak. Bela olmayacak. Tövbe Haşa Allah mı bu çocuk gözünüzde ne kadar büyütüyorsunuz bu böcekleri.. Türkiye' nin ceza hukukuna mı geldi konu ? Konu çocuktan kurtulmak , kaç yaşındasın ? 18 üstü isen evet ailenin haberi olmayacak , bu konuları savcı ile konuşsan ? bizi adam yerine koymuyorsun belki devletin savcısı seni ikna eder. Herşeye bir cevabın var çocuğu da hallet o zaman , bu dikbaşlılıkla başına gelecekler çağırıyorsun adeta.
Fikir istiyor, yardım istiyor, ne isteyecek başka?
Kendisini tehdit eden adama atar gider yapamıyor diye haksız yere üstüne gelen herkese de atar gider yapamayacak mı? Gayet de yapar, kız bu suratını görünce ayrıldım başıma bunlar geldi diyor. Onu tatlı tatlı ikna etti diye sizi de edecek mi sandınız. Dürüstçe anlatmış işte.

Bak, 18 yaşından büyüksen eline valizini alıp çıksan baban nereye gidiyon diyemez kanunen. Savcılığa gitsen babana haber verilmez. Okuldan almaya, evlendirmeye falan kalkarlarsa, ortalığı ayağa kaldırırsın, kadın sığınma evine yerleşirim diye. Bu kadarını da yapmazsan ya korku ile yaşarsın, ya da sana birilerinin çizdiği kadere razı gelir onu yaşarsın.
Ama ben bunlari yasamak istemiyorum. Ailemin gozunde basina bunlar gelmis biri olaraj gorunmek istemiyorum. Hatirlamasinlar bunlarj diye.Bu yuzden aileme bir sey demedim. Bu yuzden hep alttan alip karsidakiyle yuzlesmedim. Sessizce bu olaylardan kurtulmak onu uzak tutmakti amacim.

Annesi babası normal insanlar değil diye sevgili edinmeyecek miydi? Bkz. Nereden vuracağını şaşırmak...

Sonraki yazdiklarimi okumadiniz mi? Boyle biriyle mi sevgili oldun sen dicek. Hayatima o karar vermeye baslicak istese okula gondermicek. O kisi gidip de babama yalan yanlis seyler anlatirsa benim aile icinde yuzum kalmicak. Babam da ona ne diyorsun sen dicek insan degil. Gelir beni dover ne diyor bu der.Ben boyle bir insani ellerimle gidip secmedim. Ben babam beni oldurur de demedim ayrica.
Boynunu ailene eğ, döven baban olsun, ezen baban olsun. Anlattığın türk filmi tadında senaryo gerçek değil. Baban standart bir baba ise seni kaybetmek istemez. Kötü yola düş bir erkeğin elinde oyunca ol istemez. Yarın başka birine aşık olacaksın onun düzgün olacağına garanti veriyor musun ? bu işin çözümü bu değil, tabii sen görmüş geçirmişsin sen en iyisini bilirsin kardeşim. Bize laf düşmez.

Fikir istiyor, yardım istiyor, ne isteyecek başka?
Kendisini tehdit eden adama atar gider yapamıyor diye haksız yere üstüne gelen herkese de atar gider yapamayacak mı? Gayet de yapar, kız bu suratını görünce ayrıldım başıma bunlar geldi diyor. Onu tatlı tatlı ikna etti diye sizi de edecek mi sandınız. Dürüstçe anlatmış işte.
aılene soyle dedık
soylememem dedı
polıse gıt dedık
gıdemem dedı
savcılıga gıt dedık
gıdemem dedı
bızde o yuzden ne ıstıyorsunuz o zaman bızden dedık

Annesi babası normal insanlar değil diye sevgili edinmeyecek miydi? Bkz. Nereden vuracağını şaşırmak...
Sizinle konuşamam , çünkü eski konunuzda tanıyorum. Sağlıksız kararlar konusunda deneyimleriminiz sizinle iletişim kurmamı engelliyor. Sağlıksız kararlar verenler , bir terör örgütü olup birbirini destekliyor sanırım 😂

Sizinle konuşamam , çünkü eski konunuzda tanıyorum. Sağlıksız kararlar konusunda deneyimleriminiz sizinle iletişim kurmamı engelliyor. Sağlıksız kararlar verenler , bir terör örgütü olup birbirini destekliyor sanırım 😂
Valla çaresiz ve korkutulmuş bir insana car car baskı kuracak biri değilim o da bana yeter, eski konumdan tanıyorsanız ne kadar yardımsever biri olduğumu da biliyorsunuz demektir :))

bence sız konuyu bastan sona okuyun oyle yorumları alıntılayın :KK70:
babası sevgılın olursa soyle dıyormus aslında babası anormal falan degıl
anormal adam sevgılın olursa bılelım der mı ?
bu adam ıcın sankı kendısını öldururlermıs gıbı konustu aılene soyle dedık o yuzden soyleyemem dedı
polıse de gıdemem dedı
ne yapalım ne yapsın hadı sız soyleyın

Ama ben bunlari yasamak istemiyorum. Ailemin gozunde basina bunlar gelmis biri olaraj gorunmek istemiyorum. Hatirlamasinlar bunlarj diye.Bu yuzden aileme bir sey demedim. Bu yuzden hep alttan alip karsidakiyle yuzlesmedim. Sessizce bu olaylardan kurtulmak onu uzak tutmakti amacim.
Ailen hatırlarsa hatırlasın. Hiç yoktan aile içinde kalır. Ama o keko durmayacak, biliyorsun değil mi?

Evdeki "masum prenses " modu yerle bir olsun istemiyor. Evde anlattığı gibi kölelik sistemi vs yok. Benim anladığım konunun sonunda bu. Ailem beni kötü kız bilmesin diye düşünüyor. Hepimizin çocuğunun başına gelebilir , ben kızımı değil kendimi suçlarım bu durumda duygusal olarak Allah sınamasın.

X