Eski sevgilinin mesaj atmasi ve iyilesme sürecinin uzamasi

TheIntrovert

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2023
116
208
Merhaba hanimlar,

gecen ay actigim konuya ayni mesaji yazmistim, ama yeni konu acmak daha mantikli sanirim. Buraya cevap verebilirseniz sevinirim. Bir kac ay önce ayrilik yasadim. Hepsini burada yazmayacagim, eski konuya bakabilirsinz detaylar icin.

Eski sevgilim onu her yerden engellememe ragmen bir sekilde yolunu bulup bana bir kac kez mesaj atti (yeni hesaplar falan acip). Ben ayrildigimiz günden beri hic bir sekilde irtibata gecmedim ve gecmiyorum. Mesajlarinada cevap vermedim. Cünkü ben her zaman söyle diyorum: Bir kere ayrilmissam birinden, bitmistir. Ben öyle ayril baris tip bir insan degilim. Kolayca ayrilmam, ama bitincede artik biter, ne kadar canim yansada.

Eski sevgilim ilk günden beri barismak istiyor, bana yaz, beni ara diyor, degiscegim diyor, seni unutamiyorum falan diyor, bu kadar kötümüyüm ben diyor, ama ben onun sadece kendisini sevebilecegine inaniyorum artik. Sorunlari cözmek icin cok ugrastim ben. Cok dil döktüm. Üstelik kendisiydi sorunlari cözmek yerine ayrilk konusunu acan. Bende bunaldigim icin ve gelecek göremedigim icin, severek ayrildim kendi ruh saglim icin. Cünkü belirsizlik istemiyorum artik hayatimda.

Attigi bir mesajda dahi sen nasilsin diye sormamis. Hep kendi rahatsizligini üzüntüsünü belirtmis. Kendime sinir oluyorum niye halen etkileniyorum diye. Ona sinir oluyorum cünkü tam unutmaya basliyorum, normallesiyorum, daha az düsünüyorum onu, pat diye mesaj geliyor sanki tekrar günlerce kendimle ugrasiyorum. Böyle durumlarda siz ne yapiyorsunuz? Gercekten mesaj yazmak istemiyorum ama insan ikileme düsüyor böyle olunca. Cünkü olumsuz dahi cevap versem sonucta yine irtibata gecmis oluyor insan ve bunu istemiyorum. Sanki o zaman iyilesme sürecini uzatirmisim gibi olur diye düsünüyorum. Kac ay oldu, nasil tamamen bitirebilirim bu insani icimde? Niye bu kadar zor oluyor bana iyi gelmeyen biri oldugunu bildigim halde? Cok mantiksiz degil mi? Benim yerimde bir arkadasim olsa bana böyle anlatsa derim ki, niye böyle egoist bir adami düsünüyorsun diye. Kendi kendime bu yüzden sinir oluyorum. Lütfen bana siz böyle durumlarda neler yaptiniz anlattin. Ilk actigim konundada sizin yapici yorumlariniz bana cok iyi gelmisti.

Simdiden tesekkürler yorumlariniz icin.

Sunu dip not olarak eklemek istiyorum, bir arkadasin güzel bir yorumuna yazdigim gibi: Cok deger verdim ona. Hemde cok fazla. Etrafimda herkes bana hatta neden ona bu kadar kiyimsiz davrandigimi ve bir cok insanin benim yerimde olsa, cok daha erken bitirecegini söylüyordu bana (onun davranislarini ve tutumlarini göz önünda bulundurarak). Kendi bile itiraf ediyordu bunu. Ben ama öyle düsünmüyordum, sevdigim icin, ki ta bu hale gelene kadar. Ben ayrilirken bile kötü söz etmedim. Saygili bir sekilde bitirdik. Hic bir soruyu acik birakmadim. Karsilikli her seyi konustuk ve düsüncelerimi bir bir söyledim. O da ayni sekilde söyledi ve bitirdik. O yüzden hala bu konuyla mesgul olmami saglamasi beni üzüyor sanirim.

Son düzenleme:
Tersle gider .
Cevap vermemek çözüm olmuyor.
Ben eski sevgilime yazdım cevap vermedi aylar sonra yine yazdım mesela .
Cevap vermedi yine .
Kararlı durdu .
Cevap verse baslicaktu yeniden bunu biliyordu .
Bence vermemesi daha iyi oldu .eğer kararsizsa tabi .istiyorsa gelsin .
Sorununuz ne bilmiyorum ama yıllar sonra pişman olma da .
Adam seni seviyor gibi duruyor bu kadar çaba verdiğine göre.
Her erkek böyle cabalamaz .
Egolu diyorsun da egolu bir insan sallamaz bu kadar seni sen egolu görmemişsin.

Son düzenleme:
Eski sevgilim ilk günden beri barismak istiyor, bana yaz, beni ara diyor, degiscegim diyor, seni unutamiyorum falan diyor, bu kadar kötümüyüm ben diyor, ama ben onun sadece kendisini sevebilecegine inaniyorum artik. Sorunlari cözmek icin cok ugrastim ben. Cok dil döktüm.
Exten next olmaz. O zaman düzelecekti.

Kac ay oldu, nasil tamamen bitirebilirim bu insani icimde?
Sana ulaşmasını keseceksin öncelikle. Numaranı bile değiştirebilirsin. Hayatına yeni şeyler katacaksınız. Bu bir hobi olur yeni flört olur onu kafandan silecek yoğunlukta bir uğraş olur. Onu hatırlatacak şeyleride sil onu hayal ederek dinledigin muzikleride. Anca böyle unutursun.

Tersle gider .
Cevap vermemek çözüm olmuyor.
Ben eski sevgilime yazdım cevap vermedi aylar sonra yine yazdım mesela .
Cevap vermedi yine .
Kararlı durdu .
Cevap verse baslicaktu yeniden bunu biliyordu .
Bence vermemesi daha iyi oldu .eğer kararsizsa tabi .istiyorsa gelsin .
Sorununuz ne bilmiyorum ama yıllar sonra pişman olma da .
Adam seni seviyor gibi duruyor bu kadar çaba verdiğine göre.
Her erkek böyle cabalamaz .
Egolu diyorsun da egolu bir insan sallamaz bu kadar seni sen egolu görmemişsin.
Inanin bana ilsikimiz sürecindede her zaman kendi problemlerini öne süren bir insandi. Beni cok üzdü, kendide biliyor ve bu yüzden özür diliyor zaten. Egolu olmaninda cesitleri var. Ben daha kötüleri oldugunu biliyorum. Bu ama o kisinin huyunu iyi yapmaz.

Sana ulaşmasını keseceksin öncelikle. Numaranı bile değiştirebilirsin. Hayatına yeni şeyler katacaksınız. Bu bir hobi olur yeni flört olur onu kafandan silecek yoğunlukta bir uğraş olur. Onu hatırlatacak şeyleride sil onu hayal ederek dinledigin muzikleride. Anca böyle unutursun.
Kestim. Ilk günden hemde. Ama yeni yeni hesaplardan ulasti. Bende engelleyip duruyorum. Artik benim tanidigim insan olmadigini söylüyorum kendime. Beynim buna daha inanamiyor sanirim.

Inanin bana ilsikimiz sürecindede her zaman kendi problemlerini öne süren bir insandi. Beni cok üzdü, kendide biliyor ve bu yüzden özür diliyor zaten. Egolu olmaninda cesitleri var. Ben daha kötüleri oldugunu biliyorum. Bu ama o kisinin huyunu iyi yapmaz.
Sevdiğinden dolayı özür diliyordur .
Kimse mükemmel değil.
Sen sevmemissin demek ki boşver o zaman.
Daha iyisini bulursun umarım

Merhaba hanimlar,

gecen ay actigim konuya ayni mesaji yazmistim, ama yeni konu acmak daha mantikli sanirim. Buraya cevap verebilirseniz sevinirim. Bir kac ay önce ayrilik yasadim. Hepsini burada yazmayacagim, eski konuya bakabilirsinz detaylar icin.

Eski sevgilim onu her yerden engellememe ragmen bir sekilde yolunu bulup bana bir kac kez mesaj atti (yeni hesaplar falan acip). Ben ayrildigimiz günden beri hic bir sekilde irtibata gecmedim ve gecmiyorum. Mesajlarinada cevap vermedim. Cünkü ben her zaman söyle diyorum: Bir kere ayrilmissam birinden, bitmistir. Ben öyle ayril baris tip bir insan degilim. Kolayca ayrilmam, ama bitincede artik biter, ne kadar canim yansada.

Eski sevgilim ilk günden beri barismak istiyor, bana yaz, beni ara diyor, degiscegim diyor, seni unutamiyorum falan diyor, bu kadar kötümüyüm ben diyor, ama ben onun sadece kendisini sevebilecegine inaniyorum artik. Sorunlari cözmek icin cok ugrastim ben. Cok dil döktüm. Üstelik kendisiydi sorunlari cözmek yerine ayrilk konusunu acan. Bende bunaldigim icin ve gelecek göremedigim icin, severek ayrildim kendi ruh saglim icin. Cünkü belirsizlik istemiyorum artik hayatimda.

Attigi bir mesajda dahi sen nasilsin diye sormamis. Hep kendi rahatsizligini üzüntüsünü belirtmis. Kendime sinir oluyorum niye halen etkileniyorum diye. Ona sinir oluyorum cünkü tam unutmaya basliyorum, normallesiyorum, daha az düsünüyorum onu, pat diye mesaj geliyor sanki tekrar günlerce kendimle ugrasiyorum. Böyle durumlarda siz ne yapiyorsunuz? Gercekten mesaj yazmak istemiyorum ama insan ikileme düsüyor böyle olunca. Cünkü olumsuz dahi cevap versem sonucta yine irtibata gecmis oluyor insan ve bunu istemiyorum. Sanki o zaman iyilesme sürecini uzatirmisim gibi olur diye düsünüyorum. Kac ay oldu, nasil tamamen bitirebilirim bu insani icimde? Niye bu kadar zor oluyor bana iyi gelmeyen biri oldugunu bildigim halde? Cok mantiksiz degil mi? Benim yerimde bir arkadasim olsa bana böyle anlatsa derim ki, niye böyle egoist bir adami düsünüyorsun diye. Kendi kendime bu yüzden sinir oluyorum. Lütfen bana siz böyle durumlarda neler yaptiniz anlattin. Ilk actigim konundada sizin yapici yorumlariniz bana cok iyi gelmisti.

Simdiden tesekkürler yorumlariniz icin.
Kendinize kizmayi bırakarak yaşanması gereken duyguları yaşayın. O kadar unutmam lazım dusunmemem lazım diye kodlamissiniz ki kendinizi zora getiriyorsunuz.ornegin ; Bir korku varsa insan içinde her zaman tetikte olur korkuyu unutmaz.Bastirmaz hep bir yerlerde aktif olur o duygu.

Kendinize kizmayi bırakarak yaşanması gereken duyguları yaşayın. O kadar unutmam lazım dusunmemem lazım diye kodlamissiniz ki kendinizi zora getiriyorsunuz.ornegin ; Bir korku varsa insan içinde her zaman tetikte olur korkuyu unutmaz.Bastirmaz hep bir yerlerde aktif olur o duygu.
Evet, haklisiniz. Kendime baski uyguluyorum bu konuda. Neredeyse anksiyete gibi olmaya basladi ne yazik ki :). Ben artik bir süre baska seylerle mesgul olmak istiyorum hayatimda. Böyle olunca sinirleniyorum sanirim.

Evet, haklisiniz. Kendime baski uyguluyorum bu konuda. Neredeyse anksiyete gibi olmaya basladi ne yazik ki :). Ben artik bir süre baska seylerle mesgul olmak istiyorum hayatimda. Böyle olunca sinirleniyorum sanirim.
İnsansiniz, sevmiş değer vermissiniz bir ozlem duymanız imkansız değil siz sürekli kendinize sinirlenerek o duyguyu aktif tutuyorsunuz. İçinizden nasıl geliyorsa öyle davranın ağlamak , gülmek , gezmek vs ama bastırmak için değil iyi olmak için.

İnsansiniz, sevmiş değer vermissiniz bir ozlem duymanız imkansız değil siz sürekli kendinize sinirlenerek o duyguyu aktif tutuyorsunuz. İçinizden nasıl geliyorsa öyle davranın ağlamak , gülmek , gezmek vs ama bastırmak için değil iyi olmak için.
Bakin, bu acidan düsünmemistim: Sinirlenerek o duygulari aktif tutmus olmam aklima gelmedi. Tessekür ederim. Evet, cok deger verdim. Hemde cok fazla. Etrafimda herkes bana hatta neden ona bu kadar kiyimsiz davrandigimi ve bir cok insanin benim yerimde olsa, cok daha erken bitirecegini söylüyordu bana (onun davranislarini ve tutumlarini göz önünda bulundurarak). Kendi bile itiraf ediyordu bunu. Ben ama öyle düsünmüyordum sevdigim icin ki ta bu hale gelene kadar. Ben ayrilirken bile kötü söz etmedim. Saygili bir sekilde bitirdik. Hic bir soruyu acik birakmadim. O yüzden hala bu konuyla mesgul olmami saglamasi beni üzüyor sanirim.

bazen gerçektende asla sevmememiz gereken kişileri sevmeye devam edebiliyoruz
ne kötülük yapmış olursa olsun
ben bunu beni aldatan eski sevgilimde farketmiştim uzun bi süre önce
o zamana kadar bu tip şeyler yaşayan insanlar için yok ya bunu yapan insan sevilmez
seni aldatan birini sevmeye devam edemezsin falan derdim
kınadığımı yaşamış gibi oldum yani adam beni aldattı itirafta etti
barışmak istediği dönem hala sevdiğimi farkedip kendimden tiksinmiştim
ama gerçekten insanın elinde olan bi durum değil ya
hakikaten o dönem elimde olsa kendimi döverdim
bitti deyince bitmiyor sevgi bazen karşıdaki ne kadar beş para etmezde olsa maalesef
insan sevebiliyor en azından o sevgi manasız biçimde devam edebiliyor
o yüzden kendine kızma yani niye hala seviyorum niye unutamadım diye
sen kararını vermişsin gayet mantıklı biçimde neden ayrıldığınızı da kendine hatırlatıyorsun
çözüm olarak sosyal medya hesaplarını bi süreliğine kapatabilirsin
sosyal medyada takılmaya , yeni fake hesaplar açarak devam edebilirsin
istersen numaranı da değiştir arayı msj atıyorsa
sen cevap verdiğin süre o kendi kafasında ben ikna ederim diye düşünüyor emin ol
çünkü cevap vermek cevap vermektir :)

Eski sevgilinizi benim eski nişanlıya benzettim. O da bana defelarca ulaşmaya çalıştı bir defa cevap verdim barismanin eşiğinden ailemin karşı olması sebebiyle döndüm. Kafanda bitirdiysen olumsuz da olsa cevap verme. Sonra yine ulaşmaya çalışti ama artık ben de taviz vermedim. Ve bir yılı geçti hala Instagram biosuna benimle ilgili sözler yazıyo ara ara , engeli kaldirdigimda görebiliyorum.
Bu tip insanlarin amacı kafa karistirmak , benimle olmuyo bari başkasıyla da olmasın düşüncesindeler ve acitasyon yapmayı seviyolar , lütfen arkana bakma

Eski sevgilinizi benim eski nişanlıya benzettim. O da bana defelarca ulaşmaya çalıştı bir defa cevap verdim barismanin eşiğinden ailemin karşı olması sebebiyle döndüm. Kafanda bitirdiysen olumsuz da olsa cevap verme. Sonra yine ulaşmaya çalışti ama artık ben de taviz vermedim. Ve bir yılı geçti hala Instagram biosuna benimle ilgili sözler yazıyo ara ara , engeli kaldirdigimda görebiliyorum.
Bu tip insanlarin amacı kafa karistirmak , benimle olmuyo bari başkasıyla da olmasın düşüncesindeler ve acitasyon yapmayı seviyolar , lütfen arkana bakma
Bende öyle düsünüyorum. Yoksa neden durduk yere yazsinlar. Olumsuz cevapta bir cevaptir buradada söylendigi gibi. Bende bir süre sonra bu kafa karisikligininda gececegini düsünüyorum. Tesekkürler yorumunuz icin. Sizde artik daha mutlu olursunuz insallah :).

bazen gerçektende asla sevmememiz gereken kişileri sevmeye devam edebiliyoruz
ne kötülük yapmış olursa olsun
ben bunu beni aldatan eski sevgilimde farketmiştim uzun bi süre önce
o zamana kadar bu tip şeyler yaşayan insanlar için yok ya bunu yapan insan sevilmez
seni aldatan birini sevmeye devam edemezsin falan derdim
kınadığımı yaşamış gibi oldum yani adam beni aldattı itirafta etti
barışmak istediği dönem hala sevdiğimi farkedip kendimden tiksinmiştim
ama gerçekten insanın elinde olan bi durum değil ya
hakikaten o dönem elimde olsa kendimi döverdim
bitti deyince bitmiyor sevgi bazen karşıdaki ne kadar beş para etmezde olsa maalesef
insan sevebiliyor en azından o sevgi manasız biçimde devam edebiliyor
o yüzden kendine kızma yani niye hala seviyorum niye unutamadım diye
sen kararını vermişsin gayet mantıklı biçimde neden ayrıldığınızı da kendine hatırlatıyorsun
çözüm olarak sosyal medya hesaplarını bi süreliğine kapatabilirsin
sosyal medyada takılmaya , yeni fake hesaplar açarak devam edebilirsin
istersen numaranı da değiştir arayı msj atıyorsa
sen cevap verdiğin süre o kendi kafasında ben ikna ederim diye düşünüyor emin ol
çünkü cevap vermek cevap vermektir :)
Evet ya, gercekten öyle: Hak etmeyen birini insan nasil sever derdim bende :). Ama oluyormus. Sevgi böyle garip bir sey demek ki. Bes para etmiyorlar, bakin cok hakli bir söz bu. Bende zaten ikna etmeyi düsünmesin diye hic cevap vermedim. Bunu kendim icinde daha saglikli oldugunu hatirlatiyorum hep. Umarim sizde simde daha mutlusunuzdur yasadiklarinizdan sonra :).

X