Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Etrafınızda saçı seyrelip tekrar gürleşen birini gördünüz mü :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Benimde ergenlik doneminden beri sacim acayip dokuluyordu. O zamanlar doktora gittim kanimda bir sey cikmadi. 1-2 yil bioxcin diye sampuan kullanmistim. Dokulmesi azalmisti ama yinede dokulmeye devam ediyordu. Bir suru krem kur denedim hic biri ise yaramadi.
Ne zaman ki hamile kaldim sacim dokulmedigi gibi gurlesti. Memlekette gittigim kuafor bile sacimin boyle gurlesmesine inanamadi.
Simdi 3.5 yasinda ve 1.5 yasinda 2 kizim var. Sacimla ilgili hic sorunum kalmadi.
Sizin adınıza sevindim. Sivilceli ergenlere evlenince geçer der gibi olmuş ama değil mi? 🤣. Stresten veya sudan da olabiliyor.

Selam arkadaşlar 14 yıldır saç dökülmesi yaşıyorum ve tepem iyice seyreldi evden çıkmak istemiyorum :KK43: hayata küstüm.hiç bi umudum kalmadı saça dair dökülen seyrelen saç eski haline gelmiyor artık bence.belki bana bi umut olur diye bu konuyu açtım.hiç etrafınızda saçları bariz bi şekilde seyrelmiş olup tekrar gürleşen seyrek yerleri kapanan bi bayan gördünüz mü saçkıran sebebiyle değil ama.
[/QUOTE
Selam arkadaşlar 14 yıldır saç dökülmesi yaşıyorum ve tepem iyice seyreldi evden çıkmak istemiyorum :KK43: hayata küstüm.hiç bi umudum kalmadı saça dair dökülen seyrelen saç eski haline gelmiyor artık bence.belki bana bi umut olur diye bu konuyu açtım.hiç etrafınızda saçları bariz bi şekilde seyrelmiş olup tekrar gürleşen seyrek yerleri kapanan bi bayan gördünüz mü saçkıran sebebiyle değil ama.
Geçmiş olsun aynı sorunu yaşıyorum şuan.Saçlarınız ne durumda düzelme oldu mu ?

Merhabalar, yıllar önce ben de saçlarımda seyrekleşme yaşamıştım ve ceviz yemek çok iyi gelmişti. Bazen içten tedaviye ihtiyaç duyulabiliyor. Badem yağı, hint yağı ve hindistan cevizi yağı üçlüsü de kısa zamanda iyileştirmişti ancak çok zahmet verici olduğu için bıraktım. Son zamanlarda vitamin kullanmanın da faydasını gördüğümü söyleyebilirim :)

Şuan saçlarınız ne durumda?Umarım düzelmiştir ben de aynı sorunu yaşıyorum

Arkadaşlar, sarımsak sürün demişsiniz ya, kokusu kaliyor mu saçta? Ben kalıyor ve çıkmıyor gittiğim yere kokusu gidiyor diyen birini duydum da

Merhaba. Biraz süre geçmiş ama. KuzEniniz sadce saclarini mi kazitmisti? Sürekli mi kazıttı yoksa bir defa mi kazıttı? Kazitmsk gerçekten gurlesmeye faydalı mı acaba ?
Canım birkere saçımı kazıttı eğer kazitmasaydi şuan hiç saçı olmayacakti okadar dökülüyordu .başta çok garip karşıladım .ama şimdi saçlarının maşallahı var hem gür ckkti hemde uzadi

Canım birkere saçımı kazıttı eğer kazitmasaydi şuan hiç saçı olmayacakti okadar dökülüyordu .başta çok garip karşıladım .ama şimdi saçlarının maşallahı var hem gür ckkti hemde uzadi
Anladım canim Ya çok ilginç ama çok mutlu oldum bunu duyduğuma. Demek kazitmanin faydası varmis. Kazitsam mi diye düşünüyorum ama nasıl cikicaz insan içine

3 yıl önce Belimde gür ve harika saçlarım birden dökülmeye başladı ve iki ayda tamamı elimdeydi.Inanilmaz bir travma oldu bana.cok sosyal olan biriydim eve kapandım kimse ile görüşmedim sonrasında pandemi başladı ve bu işime geldi. Ben vazgeçmişken Farmasi imdadıma yetişti. Yaklaşık 2 yıldır hergün saçıma sabah Farmasi Dr Cevdet Tuna Çay ağacı sos serumu sürüyorum.aksam Kaş kirpik serumu . Aynısefa şampuanı sarımsaklı şampuan haftada 1 sarımsak yağı sürüyorum. Şükür fazlasıyla geri geldi saçlarım. Şu anda ensemde uzamaya başladı. Her saçı dökülene tavsiyemdir.

Canim isine yarar mi bilmiyorum ama islemlerden saclarim azalmis cansizlasmisti yillar once. Ben ogx b5 kullanmaya basladim sac rengimi dogala boyattim ve duz kestidim derken 8-9 ay icinde saclarim toparlandi. Ve sonra insanlardan ne kadar guzl gur saclarin var iltifatlari almaya basladim. Bir dene istersen ama ilk zamanlar saclarini kece gibi yapar silikon icermedigi icin. Sonra alisiyor sac
Hocam bana da yardımcı olursanız sevinirim saçlarım o kadar döküldü ki

Eklentiler

• F774B736-EFED-4F28-B573-FD7877033900.jpeg
    F774B736-EFED-4F28-B573-FD7877033900.jpeg
    140,7 KB · Görüntüleme: 165
  • 85B74F66-CC8E-4FD2-B694-ADC5C217FB32.jpeg
    85B74F66-CC8E-4FD2-B694-ADC5C217FB32.jpeg
    111,3 KB · Görüntüleme: 165
X