Ev alma ve kredi borcu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba eviniz hayırlı olsun konu dışı.olacak ama.ben 1 yıl sonra eskişehire taşınmak istiyorum iki kızımla birlikte ortaokula başlayacak kızım Küçük kızımda 1. Sınıfa. Hangi semtleri tercih etmeliyim.yardimci olurmusunuz.guvenli olsun istiyorum ama hiç bilmiyorum eskisehiri

Merhaba eviniz hayırlı olsun konu dışı.olacak ama.ben 1 yıl sonra eskişehire taşınmak istiyorum iki kızımla birlikte ortaokula başlayacak kızım Küçük kızımda 1. Sınıfa. Hangi semtleri tercih etmeliyim.yardimci olurmusunuz.guvenli olsun istiyorum ama hiç bilmiyorum eskisehiri
Tabii yardımcı olmak isterim.
Benim oturduğum semt çocuklar için çok uygun.her tarafı park ve genelde emekli insanlar oturuyor.biraz çarşı merkeze uzak otobüsle 15 dk.ama çarşı yakın olsun otobüsle ugrasmayayim derseniz ona uygun mahalle tavsiye ederim.
Mahalle seçince okul tavsiye ederim.ben kızımın ilkokulundan ve ortaokulundan çok memnunum.bir kaç okul biliyorum.daha önce çalıştığım devlet okullari da var.elimden gelen yardımı yaparım.

Tabii yardımcı olmak isterim.
Benim oturduğum semt çocuklar için çok uygun.her tarafı park ve genelde emekli insanlar oturuyor.biraz çarşı merkeze uzak otobüsle 15 dk.ama çarşı yakın olsun otobüsle ugrasmayayim derseniz ona uygun mahalle tavsiye ederim.
Mahalle seçince okul tavsiye ederim.ben kızımın ilkokulundan ve ortaokulundan çok memnunum.bir kaç okul biliyorum.daha önce çalıştığım devlet okullari da var.elimden gelen yardımı yaparım.
Minnet duyarım.kizlarimin biri ortaokula diğeri ilk okula başlayacak o nedenle yakın okullar tercih etmeyi düşündüm.bekar bir anneyim güvenli ve genel olarak aile oturan apartmanlar düşünüyorum semt olarak nereleri önerirsiniz.

Hazır konuyu tekrar hortlattiniz son gelişmeleri yazayım hanımlar

Bankalarla görüştüm kredi için.o kadar çok evrak istediler ki.bi şekilde hepsini hallettim bu sefer az kredi verdiler ev için.50 bin TL.
bizde acele ediyoruz alalım kurtulalım diye
banka işi çok yokuşa sürdü.esim de kızdı ben o kadar ödeme yaparsam kredi çeker arabayı satarsam başka ev alırım hem huzurum olur dedi.

ev sahibi ile 10 gün önce anlaştık.biz bir sene daha kiracı olarak evde kalalim.evi boyayalım.martta kredimiz bitince peşin alalım sende razıysan dedik.ev sahibi kabul etti bir sene evi satmam istediğiniz kadar oturun kiraya da zam yapmam dedi.

cumartesi günü ev sahibi eşimi aramış.evi sattım demiş.tabii eşim sinirlenmiş.ev müsaitse yeni sahipleri gelecekler demiş ev sahibi.esim beklemiş beklemiş gelen giden yok.

suan eşim çok sınırlı.bedava versen ben bu evde durmam demiş adama.ev de satılmadı galiba satıcı alıcı çıktı ama ev sahibi bize öyle dedi
ben şuan şehir dışındayım.haftaya eve gidicem acil ev bulup evi bosaltacagiz
demekki bu ev bize nasip değilmiş.bosuna o kadar çok uğraştık ki belki şuan taşınmış,yerleşmiştik.
en kötüsü de ev sahibi ile anlaştık diye kızımı okula kayıt ettirdik yakın diye.simdi okul nakil olur mu diye bakacağız.olmazsa yine o civarda ev tutacagiz.
o kadar plan yapmistik burada cok fikir alışverişi yaptık ama hepsi boşuna 😔
çok sinirim bozuldu,çok üzgünüm.birde ev bulma,taşınma,okul nakil işlemleri çıktı başımıza 😤

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X