Ev kiranız ne kadar ?

• Konu Sahibi pembe_bal10cuk
  • Başlangıç Tarihi
Kira 500 TL. Oturduğumuz şehre göre yüksek sayılır ama ev ve muhit çok güzel. 130 m2. Aidat vs yok. İstanbulda evimiz var içinde kiracı var, birbirini karşılıyorlar işte...Ama bu oturduğumuz evi almak istiyoruz kısmetse çok sevdik çünkü...:nazar:

kayseri de 150 TL yee oturuyorum, 2+1 toki konutları... tek başıma yaşadıgım için yetiyor da artıyor bileeeeee:KK55:

Ankara'da 550+25 tl de aidat...

325 kira
+
70 aidat (kapıcı,özel guvenlık,bahce peyzajı, cocuklar için park ve basketbol tenıs sahaları vs..vs)
=
395 tl eylulde zam yapar buyuk ıhtımal ev sahıbımız.. oda sanırım 375e cıkartır tahmını... - 170m2 3+1 -

ev satın alacaklara;eger kiraya verıceksen ya buyuksehır olup merkez olacak yada kucuk sehırlerden dilediğin yerden alacaksın... izmirdeyim evim carsıya uzak oldugu için bukadar az kira ödüyoruz..
önceki evimiz kucuk bi ilçedeydı oradan 600le cıkıs yaptık.. şimdi oturdugum evle kıyas edersem,bu evden çok kucuktu ,ısı yalıtımı yoktu,camlar eskiydi pakpen değildi,asansoru yoktu,kapıcısı yoktu,ev merkezi sistemdi kışın aylık 250 verıyorduk(yada bızı soyuyorlardı yakıtı bahane ederek) ama ev ısınmıyordu biturlu.. daire kapısı oda kapısı gibi ince tahtaydı celık değildi yani.. vsvs ornekler cogaltılabılır ıllaki.. ilçede mecbursun boş ev kısıtlı olunca ev değiştiremıyorsun oyuzdende ev sahıplerı biz kiracılar sayesınde yasıyorlar hayatı..ama illerde özellıkle buyuk illerde öyle değil oyuzden sahıbı fiyatı asagıya cekmek zorunda.. bence öyle yani..

önceden eşime sureklı buyuk sehırden ev alalım daha kazanclı oluruz dıyordum sımdıyse tam tersını dıyorum :KK66: kucuk sehır olabılır yada ilçede makul ev alalım diyordum kredi çekeceksen diyee.. eşim kredi çekti ama köye ev yaptı ,çok gereksız sankı gidipte orda yasıycazzzz :KK23::KK47:

X