Ev temizliği yapamıyorum

Ya bu makine olayı bende var sanıyordum bende kendimi depresyonda ve psikolojik bozuk sanıyordum çok mutlu oldum ya hahahahhahaha yani psikolojim bozul değil
Bende öyle eşimin isten gelmesine yakın hemen makinayı calistiriyorum ki snaki koca gun iş yapmisim gibi görüneyim diyorum ahahaha sonra onları makinadan asmaya kendisi yapıyor😂 bazende unutup 3/4 gün bekletip yeni çamasır atacagım zaman aklıma geliyor 🤦🏻‍♀️ umarım adımız pasaklıya cıkmaz

yok ya bence tamamen ruh haline bağlı. bazen günde 3 makine yıkar, kurutur, katlarım. bazen de haftalarca birikir onlar 😂 cok şaapmamak lazım.
Bu ruh halimiz ne zaman düzene girecek acaba o düzene girince hayat enerjimiz yerine gelip bütün gücü topluyoruz😂

Çalışmıyorsanız, eşiniz eve geldiğinde yatağın bile toplanmadığını görüyorsa sorun çıkarması gayet normal.
Sürekli temizlik yapacak bir şey olmaz zaten 2 yetişkinin yaşadığı evde. Evi geçtim size emanet bir kediye, canliya bile gereken özeni göstermiyorsunuz. Bu kadar amaçsızca yasamakta bir başarı olsa gerek.

Acaba evi mi kabullenemiyorsun. Bu problem bende de oldu. Normalde temizliği severek yapan bir insanken eşim hep daha temiz olmasını istedi mesela hergun ev süpürmek en ufak bir saç kılı bile yerde olmasın isteyen bir insan. Ve sürekli uyarılarda bulunup elestirirken bir baktım salmışım. Sonra tabii kavgalar meydana gelmeye başladı. Evde değersiz hissettiğim ve evi kabullenemedigim için de yapmak gelmiyormus içimden. Şuan psikolojik destek alıyorum. Ve bu konuyu kendimi anlayarak çözmeyi başardım çok şükür. Öncelikle sana psikologumun bana dediğini söyleyeyim. Evinde olusturdugun bir masa düzeni bile seni yansitir. Eşini değil demişti. Eşim ne kadar karissa da o eşyaların düzeninden kimse eşimi sorumlu tutmayacak. Bunu kafamda bir süre dusundukten sonra burası beni yansıtıyor diye tekrar ozenmeye temizlemeye başladım. Gözüne buyuttugun hersey zor gelecek sana o yüzden düşündüğün an hemen bir ucundan tut ve ne ara temizlendiğini fark etmeden bitecek.is bitiminde kendine güzel bir kahve yap ve evini temiz hale getirdigin için kendini ödüllendirmis ol.
ben sanırım suan kendimi okudum gibi oldu, cogu zaman elestiri alıyorum veya da esim yapıyor nasıl olsa rahatlıgı da olabilir bu bende ki

Çalışmıyorsanız, eşiniz eve geldiğinde yatağın bile toplanmadığını görüyorsa sorun çıkarması gayet normal.
Sürekli temizlik yapacak bir şey olmaz zaten 2 yetişkinin yaşadığı evde. Evi geçtim size emanet bir kediye, canliya bile gereken özeni göstermiyorsunuz. Bu kadar amaçsızca yasamakta bir başarı olsa gerek.
Öncelikle bizimle yasayan bir canlıya özensiz ben asla davranmıyorum maması suyu sevgisi herşeyi var sadece tuvaletiyle ilgilenemiyorum kum kokusu bir kere ağır geldi öğürdüm bir daha yaklasamadım onun dağıttığı tozu gördükten sonra sanırım ön yargım bu şekilde kumuna başladı. Yoksa el bebek gül bebek çok güzel bir şekilde bakımları da yapılır sevgisi de gösterilir asla dıslanma gibi veya da bakımsız gibi bir durum mümkün değil🤗

Ben kesin yine üsenirim acaba bazen psikolojik bir sorun mu diye dusunmuyor degilim yada esyalardan mı sıkıldım acaba😂

Bunu yapmayın işte. Diğer yapmamalarınız kendinize zarar ama sorumluluğunu aldığınız bir canlının temizliğine özen göstermek zorundasınız. Kediler tabiatları gereği çok titizdirler ruh ve beden sağlığını olumsuz etkiler bu durum.
Eşim kumundan sorumlu diğer geri kalan ise bana ait, kum dısarısında ki hiçbir durumu bende esimde kesinlikle aksatmıyoruz 2 tane tuvalet kabı var belki de bende ki o yuzden bu rahatlık🥹.

Hiç öyle sıraya koymadım girişince ben tam girişiyorum işi paylaştırayım bari bende bir gün o birgün bu daha rahat olur snaırım😄
Tek seferde yapınca daha temiz geliyor o yüzden biriktirmeden yapmaya çalışıyorum artık bende biriktimi durum vahim 😁

Tek seferde yapınca daha temiz geliyor o yüzden biriktirmeden yapmaya çalışıyorum artık bende biriktimi durum vahim 😁
kesinlşkle birikince birde insan nereden baslayacağını kestiremiyor evlenmeden önce yemek yapmayı dahi bilmezdim temizlik bilmezdim şimdi çok zor geliyor 😂

Çalışmıyorum evet bi yandan belki de haklı fakat beni hiçbir şey bilmiyorken kabul etti sürekli temizlik yapılacak aslında cok sey buluyorum ama kaldıramıyorum kendimi ben herkes evin tertemiz der fakat bana herşey batar bilmiyorum belki de terapi görmem de gerekiyor olabilir ben belki de gözümde ve içimde büyütüyorum bugun banyo yıkanacaksa ben bunu bir kaç gün sonraya erteliyorum veya da bulasık makinası bosaltılacaksa ertesi gün ondan sonra ki gün derken kendimi sadece içinden alınacak lazım bisey varsa bosaltırken görüyorum ufff cok zor ama bu🙅🏻‍♀️😂

Çalışmıyorum evet bi yandan belki de haklı fakat beni hiçbir şey bilmiyorken kabul etti sürekli temizlik yapılacak aslında cok sey buluyorum ama kaldıramıyorum kendimi ben herkes evin tertemiz der fakat bana herşey batar bilmiyorum belki de terapi görmem de gerekiyor olabilir ben belki de gözümde ve içimde büyütüyorum bugun banyo yıkanacaksa ben bunu bir kaç gün sonraya erteliyorum veya da bulasık makinası bosaltılacaksa ertesi gün ondan sonra ki gün derken kendimi sadece içinden alınacak lazım bisey varsa bosaltırken görüyorum ufff cok zor ama bu🙅🏻‍♀️😂
Çok şey bilmenize gerek yok ki.
Kalktığınız yatağı toplamak, makineyi boşaltmak, genel bir düzen, küçük çocukların bile yapacağı şeyler bunlar.
8 yaşındaki kızım okula gitmeden yatağını topluyor, bulaşık makinesi boşaltiyor, çamaşırları askından topluyor.
Bunlari yapmamayi ev isi bilmiyoruma getirmek doğru değil.
Her şeyi terapiye bağlamakta moda oldu son zamanlarda. Onlarsız adım atamıyoruz.

Aslında bu konu da motivem ferah ev olursa derli toplu o zaman iyi ki yaptım diyorsun. Temizlik insana çok iyi geliyor. Temizlik bitince oda parfümü de üfleyince oh miss deyip yayılıyorum. Sevgi ile alakalı. Yaparken of puf demeden yaparsan hızla biter ve sonucundan memnun kalırsın. Temizlik hergün yapılmaz zaten ara ve ana temizlik vardır.
Mesela dip bucak temizlik yapılmışsa sadece evi süpürür geçersin koltukları düzenlersin bitti gitti. Ana temizlik haftadan haftaya bu konu da eş de yardım ederse tadından yenmez.
Bilemiyorum derli toplu olunca ev daha huzurlu ve konforlu geliyor. Üstüne kahve yapayım kendime diyorsun artık ne ile ilgilenirsen sonra kitap mı okursun TV mi izlersin kendini ödüllendirerek.
Bizde kediliyiz. Kedi olan yerde düzenli süpürmek iyidir topak topak kürk bırakıyor yoksa sağolsun aşkom.😂

Bu kadar asla değildim ama ben de cocuktan önce daha da salmıştım durumları. Biri geleceği zaman on dakikada toplar on dakikada süpürür silerdim nasılsa. Yemek de bazen hiç yapmaz kahvaltı filan geçistirirdim. Çocuktan sonra bir daha fırsatım olmaz, toplu olsun temiz olsun diye daha çok uğraşıyorum. Özellikle mutfak konusu daha düzenli oldu. Kendime bakmak evde pişirmek zorundayım. Ve o da bi şeyler yemek zorunda olduğu için.

Aslında ben çalışan biriydim evlendim devam ettim kendi işimiz var fakat sonra babam annem EŞİM işi bıraktırdı evden devam et dediler ama sanırım psikolojim bozuldu ev işleri bana saçma geliyor birde şimdi bu tedavi çocuk olayımız var inşallah bir an önce olur Allah isteyen herkese versin. Ama tek başıma olunca kahvaltı yapamıyorum neden bilmiyorum canım istemiyor bazı günlerde yine mi ev işi diyip sanki bunalıma giriyorum ama mesela dışarı çıkıp gelince her şeyi yapıyorum tamamen ruh hali fakat sanki eşitsiz markete bile gidemiyorum sizde de olmuşmuşum ya

Merhaba öncelikle herkese, aranız da yeniyim ve burasını çok geç keşfettiğim için kendime çok kiziyorum siz çok güzel bir ailesiniz🫶🏼🙏🏼

Konuya nasıl başlarım bilmiyorum fakat evleneli 7 ay oldu ilk aylar o kadar güzel temizlik yapar ve evimi o kadar guzel toplardım ki şimdi herşeyi saldım hiçbir şey yapasım gelmiyor. Bu konudan dolayı bazen eşimle çok birbirimizi kırabiliyoruz, yatağı dahi toplayasım gelmiyor ama eşimde ev işlerine çok düşkün çok titiz bir insan fakat bazen yetişemediğimi ve ruh halimin çok yorgun olduğunu hissedip bütün işleri geçiştiriyorum sadece bazen günümü yemeğe ayırıyorum oda zorunda hissettiğim için. Bu sorunla nasıl baş edeceğim bilmiyorum, önerebileceğiniz bütün fikirlere ve bütün detaylara açığım kendimi bu durumdan kurtarmak istiyorum🤦🏻‍♀️😂
Bu aralar pasaklılık üstüme yapıştı. Ayda bi anam yada kardeşim gelip dip bucak giriyo ben sadece günü kurtaracak şeyler yapıyorum. Oda vardiyalı olduğumdan her gün değil genelde izin günümde

X