Evde kedi beslemek psikolojiye iyi gelir mi?

Kedi beslemek insana çok çok iyi geliyor, kokuyor diyen evime gelmesin. Kun temizliği düzenli yapıldığında koktuğuna inanmıyorum. Sadece cinsine göre benim kedim uzun tüylü, tüy dökme durumu rahatsız edebiliyor. Onun içinde dönem dönem traş ettiriyorum, taranmaktan da hoşlanmadığı için yumak olabiliyor.

Kediler herşeye iyi gelir 😍😍😍 astrolojik haritalarda kediler Venüs gezegenini temsil ettiği için kedi beslemek insanın güzelliğine ve maddiyatina spritüel anlamda iyi gelir , sifalandirir ( Venüs gezegeni kişinin dış güzelliği ve maddi gelirleri ile ilgilidir ). Bir kere kucağınıza alıp opseniz bağımlısı olursunuz 🥰 lütfen alışma sürecini bir veteriner talimatı doğrultusunda geçirin.

Niye salonda sizinle birlikte duramıyor kedi. Kim söyledi salonda durmasın diye?

Benim evimde amerikan mutfak, kedim heryerde geziyor. Yemek yaparken temizlik sirkesiyle siliyorum bitti gitti.
Parayla kedi almış olmanıza yorum yapmıyorum ama keşke sokaktan yavru bir kedi kurtarsaydiniz.
Kediler kokmaz, kendini temizleyip duran tertemiz hayvanlar onlar. Sadece kumunu hergün temizlemezseniz, haftada 1 tamamen değiştirmezsiniz kumu kokar.

Kediler kapalı kapı sevmez. Eşim uyku sersemi dün gece yatak odasının kapısını kapatmış gece 4 te ikimizide dikti ayağa nasil ağlıyor kapıyı yumrukluyor yavrum kapıda kalmış hemen aldık yanımızda uyudu. Bütün kapıları açın dolaşsın hayvan. Sizde uzak durmayın, alın kucağınıza nasıl iyi gelecek göreceksiniz.

Yok yanlış anlaşıldı
Ben odaya kapatmadım bütün odalar sıcak ve yatağını kumunu herşeyini diğer odaya koyduk ama üzülür mü kötü olur mu diye merak ettim, hayatımda hiç hayvan bakmadım. Karşıdan beslemeyi severdim ama öyle çok yanına yaklaşamazsın hala öyle
Sabah uykudan uyanır uyanmaz ona bakıyorum hemen geliyor seviyorum ama ayağıma deydiği zaman yada yanıma geldiği zaman huylanıyorum içim bir değişik oluyor
Yerde gezerken yanlışlıkla ezersem diye korkuyorum
Eşim alıştı o işten geldiği zaman oğlum diye seviyor çok tatlı ama sadece mutfakla salon bir olduğu için nasıl olur bilemedim fikir almak için yazdım hiç bilgim yok çünkü
Beyin gucuyle mi seviyosunuz hayvani?

Beyin gucuyle mi seviyosunuz hayvani?
O sırada eşimle benim sevme şeklimizin ortama girişi 🌝
IMG_20231205_170657.jpg

Niye salonda sizinle birlikte duramıyor kedi. Kim söyledi salonda durmasın diye?

Benim evimde amerikan mutfak, kedim heryerde geziyor. Yemek yaparken temizlik sirkesiyle siliyorum bitti gitti.
Parayla kedi almış olmanıza yorum yapmıyorum ama keşke sokaktan yavru bir kedi kurtarsaydiniz.
Kediler kokmaz, kendini temizleyip duran tertemiz hayvanlar onlar. Sadece kumunu hergün temizlemezseniz, haftada 1 tamamen değiştirmezsiniz kumu kokar.

Kediler kapalı kapı sevmez. Eşim uyku sersemi dün gece yatak odasının kapısını kapatmış gece 4 te ikimizide dikti ayağa nasil ağlıyor kapıyı yumrukluyor yavrum kapıda kalmış hemen aldık yanımızda uyudu. Bütün kapıları açın dolaşsın hayvan. Sizde uzak durmayın, alın kucağınıza nasıl iyi gelecek göreceksiniz.
Bizim kedimiz erkek. Kısırlaştırma durumu ne zaman oluyor nasıl oluyor
Kısırlaştırma olmazsa çok hareketli oluyormuş öyle duydum
Hiç bir bilgim de yok

Çünkü çoğu heves uğruna alınıp oyuncak gibi oynanıp bırakılıyor. Ablam da o şekil sahiplendi, sokağa terkedilmişti hem de tüm eşyalarıyla😒

Almaya niyetlenmedim çünkü baya sokağa adapte olmuş insanlara yaklaşmıyordu. Ben de mamasını suyunu koydum. Kedi bakabileceğimi sanmıyorum çünkü. Hayvana eziyet olur benim sahiplenmem

Kedi bakmaya alışkın olmayan veya kediyi sevmeyen insanlar her şeyi söylerler olumsuz olarak.
O yorumlara takılmadan veteriner hekime danışarak bilgi alın derim .
Ve YouTube da çok güzel sayfalar var yeni kedi bakanlar için o sayfalarda her türlü bilgi var.
Benim iki kedim var annem sürekli olumsuz konuşur asla takmam.
Sizde zamanla alışırsiniz ufak ufak sevmelerle zamanla evin bireyi haline geliyorlar zaten.
Birde keşke satin almak yerine sahiplenseydiniz söylemeden edemicem.
Sokakta muhtaç çok fazla yavru var çünkü.

Iki tane anneleri ölmüş yavru kedi gelmisti kapimıza o zamana kadar kedileri severdim ama uzaktan annem mama verdi onlara sonra baktım sevimliler bodrum kata yer yaptık orada baktık onları kocaman oldular biri bal biri badem hep böyle uyurlardı canlarımızdı bizim ❤ Badem 2 yil kadar bizimle kaldi sonra kaybettik onu Bal bizimle kaldi 7 8 yıl yaşadı yavrulari oldu balımı da kaybettik ama torunlarina cocuklarina hep baktık.Balımın yeri çok ayrıdır o öleli 8 yılı gecti ama hala çok özlüyorum onu.Ona sarılmam öpmem koklamam ayni evlat sevgisi gibi iyi geliyordu bana saatlerce onunla ilgilenir severdim.Mır mır sesine ölürdüm zaten o mirladıkca daha cok okşardım bu canlar nasıl sevilmesin

Eklentiler

• 2012-06-22 16.47.59.jpg
    2012-06-22 16.47.59.jpg
    129,6 KB · Görüntüleme: 68
X