Bahçe Bakımı ve Çiçekler Evdeki saksı çiçeklerimizi gösterelim mi?

unbendable teşekkür ederim. Diktim bakalım yapragı minik yapraklar çıkar çıkmaz (tabi çıkarsa:Saruboceq:) hemen göstericem size :roflol:

nasıl düzeltiliyor bu resimler acaba

Eklentiler

• $kaktüs.jpg
    $kaktüs.jpg
    96,5 KB · Görüntüleme: 203
sağol canım ya benim yüklediğim resimler neden görünmüyor sizinkiler gibi? siz nasıl yüklüyorsunuz ki

sağol canım ya benim yüklediğim resimler neden görünmüyor sizinkiler gibi? siz nasıl yüklüyorsunuz ki

şöyle yaparsan gözükür canım ImageShack® - Image Hosting bu siteye girip gözat dan bilgisayarındaki yüklemek istediğin resmi seçip aşağıdaki HOST IT i tıkla biraz zaman sonra yüklenir ve önüne yeni bir ekran çıkar bu ekranda aşağıdaki kutucuklardan ilkinin içindeki linki kopyalayıp burda mesajına yapıştır Hotlink for forums (1) yazıyor.Resimlerin bizimkiler gibi gözükecektir

Kaktüslerin çok güzel canım :nazar: ayrıca saksılarıda ayrı güzel yenilerinide bekliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaktüslerin hakkaten çok güzeller tabi saksılarındaki modern uyuz da gözümüzden kaçmadı hani :) güle güle büyüt ,onlar yeterli güneş alabiliyorlar mı orda?

teşekkür ederim ama galiba güneş alamıyorlar. bi saksıda üç tane olan var ya onun bitanesi sivri ve garip bi şekilde uzadı.sordum çiçekçiye fazla güneş görmediği için dedi. havalar ısınsın dışarıya koyacağım zaten.

teşekkür ederim ama galiba güneş alamıyorlar. bi saksıda üç tane olan var ya onun bitanesi sivri ve garip bi şekilde uzadı.sordum çiçekçiye fazla güneş görmediği için dedi. havalar ısınsın dışarıya koyacağım zaten.

en doğrusunu yaparsın canım bizim de ofiste var birsürü kaktüs, benden önce erkek egomonyasındaydı ofis tek çiçek de kaktüstü :p günde bir kaç kez doğrudan güneş altında bırakmak iyi olur hiç yoktan iyidir yani

...

Arkadaşlar çiçekleriniz çok güzel ellerinize sağlık. Çiçeklerinizi eklerken isimlerini de belirtirseniz hepimiz için de faydalı olur. Ben de şimdilik bir iki çiçeğimin resmini ekleyeceğim. Fırsat buldukça da eklemeye devam ederim.
Sevgiler.

Bu benim ilk etobur bitkim olan venüs sinekkapanı. Kapanlarındaki gösterişli renkleri ve kokusuyla sinekleri cezbediyor ve kapanlara sinek konduğu anda çok hızlı bir şekilde kapanıp sineği hapsederek enzimlemeye başlıyor.

Bir kaç gün kadar kapalı kalan kapan bitkiye lazım olan azot ve fosforu sinekten sağladıktan sonra açılıyor ve sinekten geride sadece besin değeri olmayan kanat bacak gibi artıklar kalıyor.

Bu da başka bir etobur bitki türü. Türkçe ismi yok şimdilik:) Sarracenia olarak geçiyor. Diğerinde olduğu gibi bunda hareket eden kapan yok onun yerine ibrikler var. yine bu ibrikler koku ve cazibenin etkisiyle sinekleri kendine çekiyor. İbriğin giriş kısmında yapışkan mumsu bir nektar var. bu nektar sinek ve ya böceğin sinir sistemini etkileyip sersemleştiriyor. Ayrıca ibriğin iç yüzeyinde asla hiç bir sinek veya böceğin yürümesi mümkün değil. Böylece içine giren bir sinek asla dışarı çıkamayarak ibriğin dibine kadar düşüyor. Burada yine aynı sistemle enzimlenerek gerekli maddeler bitkiye sağlanmış oluyor.
Farklı türleri, boyutları ve renkleri var sarraceniaların şimdilik bende iki türü mevcut.
İkinci resimdeki sarracenia purpurea diye bilinen tür. Bu türün ibrikleri 1/3 oranında sindirim sıvısıyla doludur. Çok net değil ama fotoğrafta da görülüyor.

2. resimdekinin de etobur oldugunu yeni ögrendim.
baska biseyi merak ettim, güzel sinek böcek avlayabiliyolarmi?

unbendable; okudum verdigin bilgileri bende denicem:lepi:

bu cicegin adi nedir? cok begendim bunu.
benim evimde sadece mum cicegim kadar, gecen yil dikmistim, 1m kadar büyüdü
ve büyümeye devam ediyor:sm_cool:
baska cicegim yok, koyacak yerim de yok simdilik:çok üzgünüm:
olanlarida sipa yoldu, arasira tek cicegime de saldiri yapiyo :1no2:

hepinizin cicegi bir baska güzel bayildim:nazar:
kaktüslerde harika.

2. resimdekinin de etobur oldugunu yeni ögrendim.
baska biseyi merak ettim, güzel sinek böcek avlayabiliyolarmi?

unbendable; okudum verdigin bilgileri bende denicem:lepi:

bu cicegin adi nedir? cok begendim bunu.
benim evimde sadece mum cicegim kadar, gecen yil dikmistim, 1m kadar büyüdü
ve büyümeye devam ediyor:sm_cool:
baska cicegim yok, koyacak yerim de yok simdilik:çok üzgünüm:
olanlarida sipa yoldu, arasira tek cicegime de saldiri yapiyo :1no2:

hepinizin cicegi bir baska güzel bayildim:nazar:
kaktüslerde harika.

faydalı bişeyler söyleyebilmişsem ne mutlu bana :teytey::teytey::dance::dance:

Kızlar biri beni tutsun,2 yeni çiçek daha aldım biri kaktüs gerçi en kısa zamanda eklerim resimleri ev ormana döndü ne yapcaz bilmiyorum.
unbendable menekşe yapraklarından tık yok daha :)

Son düzenleme:
Kızlar biri beni tutsun,2 yeni çiçek daha aldım biri kaktüs gerçi en kısa zamanda eklerim resimleri ev ormana döndü ne yapcaz bilmiyorum.
unbendable menekşe yapraklarından tık yok daha :)

sabır canım sabır benim de evdekilerde tık yok ama ofistekilerin resimleri ni çekip eklerim yakında delirdiler hatta tek kelimeyle kudurdular :)

bayıldım çiçeklerinize :) bizim eski evimiz bahçeliydi, bahçesinde içinde de çeşit çeşit çiçekler vardı :) ama ne yazıkki şu anda kiraya çıktık hemen hemen hepsiyle vedalaşmak zorunda kaldık :KK43:

bizimde menekşelerimiz vardı ve herkes bayılırdı :) mutfakta camın içinde duranlar özellikle diğerlerindne daha canlı oluyolardı, annemde heralde yemek yaparken olan buhar falan iyi geliyo diye düşünüyodu, bilmem böyle birşey deneyeniniz varmı ama aklınızda olsun eğer mutfağınız güneş görüyosa çiçeklerinizi koymayı deneyin :)

bizim evde sadece menekşeler bol bol ççek açardı, diğerleri yeşil yapraklıydı.. hazır gelmişken size onu sorayım dedim, yaz kış çiçek açan bildiğiniz çiçekler varmı? bi mum çiçeğini duydum, eğer yerini severse sürekli açarmış ki zaten mum çiçeğinin çiçeğine bayılıyorum :)) başka böyle güzel açan, hatta güzel kokan çiçekler biliyorsanız onların isimlerini toparlayalım, benim gibi yeni evlenecek olan yeni ev kuracakolanlarada faydalı olur, hangi çiçeği alacağımızı biliriz :)

dün iki cicek daha aldik ve 3 cicegimiz oldu,
biri kizimin bakimini kendi yapmak istedi ( su vermek)
isim de verdik ciceklerimize, :smiley-cool:
melodi, alexa, elia ciceklerimizin isimleri

bunlarda bizim evin çiçekleri

X