Bahçe Bakımı ve Çiçekler Evdeki saksı çiçeklerimizi gösterelim mi?

Bu benim ilk etobur bitkim olan venüs sinekkapanı. Kapanlarındaki gösterişli renkleri ve kokusuyla sinekleri cezbediyor ve kapanlara sinek konduğu anda çok hızlı bir şekilde kapanıp sineği hapsederek enzimlemeye başlıyor açıkçası byle bir çiçek hiç duymamıştım çok ilgimi çekt,

bayıldım çiçeklerinize :) bizim eski evimiz bahçeliydi, bahçesinde içinde de çeşit çeşit çiçekler vardı :) ama ne yazıkki şu anda kiraya çıktık hemen hemen hepsiyle vedalaşmak zorunda kaldık :KK43:

bizimde menekşelerimiz vardı ve herkes bayılırdı :) mutfakta camın içinde duranlar özellikle diğerlerindne daha canlı oluyolardı, annemde heralde yemek yaparken olan buhar falan iyi geliyo diye düşünüyodu, bilmem böyle birşey deneyeniniz varmı ama aklınızda olsun eğer mutfağınız güneş görüyosa çiçeklerinizi koymayı deneyin :)

bizim evde sadece menekşeler bol bol ççek açardı, diğerleri yeşil yapraklıydı.. hazır gelmişken size onu sorayım dedim, yaz kış çiçek açan bildiğiniz çiçekler varmı? bi mum çiçeğini duydum, eğer yerini severse sürekli açarmış ki zaten mum çiçeğinin çiçeğine bayılıyorum :)) başka böyle güzel açan, hatta güzel kokan çiçekler biliyorsanız onların isimlerini toparlayalım, benim gibi yeni evlenecek olan yeni ev kuracakolanlarada faydalı olur, hangi çiçeği alacağımızı biliriz :)

teşekkürler canım mutfakta çiçeklerin daha güzel olduklarına katılıyorum.

dün iki cicek daha aldik ve 3 cicegimiz oldu,
biri kizimin bakimini kendi yapmak istedi ( su vermek)
isim de verdik ciceklerimize, :smiley-cool:
melodi, alexa, elia ciceklerimizin isimleri

melodi, alexa, elia üçlüsünüü bizde görmek istiyoruzzz.
Bak bende eklicektim yeni aldıklarımı unuttum

Bu benim ilk etobur bitkim olan venüs sinekkapanı. Kapanlarındaki gösterişli renkleri ve kokusuyla sinekleri cezbediyor ve kapanlara sinek konduğu anda çok hızlı bir şekilde kapanıp sineği hapsederek enzimlemeye başlıyor açıkçası byle bir çiçek hiç duymamıştım çok ilgimi çekt,

tşk ederim tvnin yanındaki daha güzeldi ama yaprakları hep döküldü

bugün 3 saksı daha cıcek aldım:lepi:

ınsallah koyabılecek büyükde bır evım olur.

Selam arkadaşlar daha önce eklediğim çiçeklerimden bir tanesi çok güzel çiçek açtı :asigim: sizlere göstermek istedim. Eksi resmi ve yeni resmi yan yana.
Onun altındada yeni aldıgım bi kaktüsüm var oda çok ilginç tüyleri var. :nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:
bende de dua çiçegi var. nem istiyor nazli bir çiçek. aksam olunca yani karanlikta yapraklarini yukari kaldiriyor tipki dua eder gibi. gözüm gibi bak1yorum. yapraklar1na ilik suyla yikiyorum arada bir. ööle dedi satan kisi. aydinlik ve nemli ortami seviyomus. banyoya koymay1 düsünüyorum nemli oldugu icin daha güzel büyür dedi cicekci.

bende de dua çiçegi var. nem istiyor nazli bir çiçek. aksam olunca yani karanlikta yapraklarini yukari kaldiriyor tipki dua eder gibi. gözüm gibi bak1yorum. yapraklar1na ilik suyla yikiyorum arada bir. ööle dedi satan kisi. aydinlik ve nemli ortami seviyomus. banyoya koymay1 düsünüyorum nemli oldugu icin daha güzel büyür dedi cicekci.

Resmini eklermisin bizde görelim .a.s.

superisi22 menekşe harika görünüyor ama anlamadığım yaprakları ne kadar irileşmiş , bol çiçek açmış bunun için özel kulandığınız bir besin mi var?

superisi22 menekşe harika görünüyor ama anlamadığım yaprakları ne kadar irileşmiş , bol çiçek açmış bunun için özel kulandığınız bir besin mi var?

tşk özel kullandığım bişiy yok su veriyorum sadece ama diğer menekelerimin yaprakları yukarı kalkık en güzei buydu

annem öylede yapıyo yumurta kabukları çiçeklerin solmasını engelleyip parlaş görünmesiini sağlıyor

bu arada çiçeklere ne tarz müzik dinletirseniz çiçekler müziğe göre tepki veriyor bi yerde duydum denedim hareketli müzik dinletince açıyor canlı kalıyor slow müzik olunca sararıp dökülyıor

canım bu çiçeğin adı ne?

o çiçeğin adı difanbahyadır...
solon çiçeğidir ve yerini sevdiği taktirde ard arda yaprak açıp yükselerek asil bir güzelliğe bürünür..
favori çiçeğimdir..
şu an elimde 4 adet bulunmakta..

çiçeklere resmen aşığım kızlar çiçeksiz bir ev düşünemiyorum...
bende en kısa zamanda çiçeklerimin reismlerini ekleyeceğim..
sağlıcakla...

X