Evime habersiz giren kaynana!

Kv nizin eve girmesi doğru değil diyecem de bu izni ve cesareti evladından almış e girer tabii kadın
Uğraşmış heves etmiş yiyin istemiş yapmış tencereyle kapıda kalınca yine size kıyamamış bırakıp tencereyi çıkmış bir kötülük yok bunda
Ayrıca orası gelininin evi değil, oğlunun ve gelininin evi, ne kadar sizinse bir okadar da eşinizin evi
Aradığında söyleseydiniz madem habersiz gelme diye eve girme diye
En önemlisi de oğluda yiyemedi zaten sert ve diri kalmış lafınız okadar çirkin okadar ayıp ki, bunu söylemeseniz olmuyor muydu? Sarması çiğ kalmış diye daha da kötü kv mi olacak bizim nezdimizde
Ananız yapsaydı o sarmayı burda methiyeler düzüyor ah canım anam dünya iyisi mükemmel anam diye anlatırdınız
Ocağa koyup 15dk daha pişirmek sonrada afiyetle yiyip kadına eline sağlık demek çok mu zor
Eşimin bir lafı var bayılırım, sizin gibisine yağmurlu havada bir lokma su bile verilmez
Kaynanam beni eve girip yemeği bıraktıktan sonra aradı ayrıca. Çıktım şimdi evden dedi. Ne deseydim tüh gitmeseydin keşke anne mi diyecektim

Öyle tripli ve her şeyden nem kapabilecek bir kadın ki ben de eşimi üzmemek için demedim doğrusu. Sonra aramız açılır diye düşündüm her ikisiyle
istediği şeyden nem kapabilir , siz saygıyınızı bozmadan konuştuktan sonra geri kalan onun problemi, düzgün davranmayan istemediği şeyleri işitir kendisine ona göre çeki düzen versin o zaman ... Aman aramız açılmasın diye kendinizi ezdirdiğiniz her konu ileride pişmanlığınız olacak. Eğer sessiz kalmayı tercih ediyorsanız şikayet etme hakkınızda olmuyor :KK66:

Kaynanam beni eve girip yemeği bıraktıktan sonra aradı ayrıca. Çıktım şimdi evden dedi. Ne deseydim tüh gitmeseydin keşke anne mi diyecektim
Elinize sağlık çok memnum ettiniz bizi ama bir daha gelmek istediğinizde arayıp haber verirseniz biz yokken de eve girmezseniz memnun olurum deseydiniz
Böyle dik dik konuşarak ne elde edeceksiniz?
Tekrar söylüyorum suç eşinizde ve sizde, kv de değil kadına boşuna bilenmeyin

Sizinki daha betermis cidden. Allah sabır versin umarım artık yapamıyordur
Hayır yapamıyor. Anahtarı elinden aldım zorla. Tamam bir daha olmaz falan dedi bende tartışmaya gerek yok sen laftan anlamıyorsun dedim. Sonra benim anahtardan bir tane daha varmış onu takmış anahtaelığına. Bir 10 gün sonra fark ettim çaktırmadan onu da aldım 🤣şuan yok ona eminim. Çok ayıp gerçekten. O kadar tatlı dille anlattım bak ben çalışıyorum evim dağınık olur havasız olur perde kapalı olur ortada çamaşırı olur gecelik olurbenim evimi niye böyle görsünler diyorum. Çalıştığını biliyorlar niye kınasın lar diyor. Sanki eski insanlar çok anyışlı gibi 🤣

Öncelik anne değil mi ama. Özellikle bizim türk erkekleri genelde böyle maalesef..
yoo öncelik her zaman kendi evidir kendi huzurudur insanın, cinsiyetle alakalı değil ırklada alakalı değil , insan önce kendi evini kendi huzurunu düşünür. Benim kocam annesini sevmiyor mu? seviyor,niye annesi yanlış yaptığında yanlışsın diyor , niye iznim olmadan anahtarı vermiyor. Evlilik bilinci , sorumluluk diye birşey var.
bir erkek'' yemeğimi yapan olsun,temiz çamaşır olsun e kadınlıkta yapsın'' niyetiyle evleniyorsa kendi evi haricinde herşey önceliği olur.

açık açık eşinizle konuşmalısınız rahatsız olduğunuz şeyi uygun şekilde söylemelisiniz ,devam ederse buna devam edemeyeceğinizi söylersiniz .

Öncelik anne değil mi ama. Özellikle bizim türk erkekleri genelde böyle maalesef..
Yok valla benim kocam da böyle değil . Abim de , kardeşimde. Evlenince her iki tarafında önceliği kendi çekirdek ailesidir. Sen bu düşüncede olursan daha çok tencere girer evine :KK70:

Yine eşine hiçbirsey söylememeyip onun yerine kayınvalidesine bilenen bir üye daha.

Birşey söylerseniz kayinvalidenizden değilde eşinizin tepkisinden korkuyorsunuz. Ama sorsan tüm suç kayınvalide de.

Kadın sarmayı bırakıp, size haber vermiş. Art niyetli değil belli ki. Yine de rahatsız oluyorsanız bunu ilk önce tepki verir diye korktuğunuz eşinizle çözün.

O halde neden anahtarı almıyorsunuz elinden ? Eşinle gerilmek istemiyorsun değil mi ? Hayır yani eşlerinize neden bu kadar izin veriyorsunuz ? Hoff ben anlayamıyorum yaw.
Aldım canım almaz olur muyum . Bir iki defa eşim gerekli uyarıları yaptık Bi daha yapmayacak mış falan dedi sineye çektik. Ama söz dinlemeyin aldım. Eşimde beni haklı bulduğu için karışmadı pek. Valla ben anlarım evime biri girince kapıdan giresiye anlamdım hepsini 🤣

Kadin hamile olduğumu biliyor ve canın bir şey çekerse söyle yapayım diyor ama en çok sevdiğim pilavı bile yapmayıp katır kutur sarma yapıp getiriyor bir de habersiz içeri gidip.
Yüz göz olmamak için birdaha size sorduğunda pilav istiyorum demek yerine ona düşünmeniz yeterli sağolun ben kendim yapıyorum dersiniz. o lafın gelişi şirin görünmek için soruyorsa sizde birşey isteyerek minnet etmiş oluyorsunuz , biri size ne kadar emek verirse üstünüzde o kadar söz sahibi olur. Mesafenizi hep koruyun derim .

Çocuk değil bu ya koskoca adam. Sizin tabirinizle yönlendirmeye bu kadar açık olmaması gerekiyor. Kayınvalidenizin hiçbir şeyden haberi yok, kadının ne suçu var? Bunu yapabileceğini düşünüyor çünkü eşiniz izin veriyor. Yeni anahtar yapılsa size sormadan verecek adam hakkında konu açmak bence daha doğru olurdu. Hadi eve taşınmadan önce cidden bir şeyler için verdi de yenisini sizin fikrinizi almadan vermek saygısız bir davranış değil mi?

Yine eşine hiçbirsey söylememeyip onun yerine kayınvalidesine bilenen bir üye daha.

Birşey söylerseniz kayinvalidenizden değilde eşinizin tepkisinden korkuyorsunuz. Ama sorsan tüm suç kayınvalide de.

Kadın sarmayı bırakıp, size haber vermiş. Art niyetli değil belli ki. Yine de rahatsız oluyorsanız bunu ilk önce tepki verir diye korktuğunuz eşinizle çözün.
Konuya bunu yazmamış. Biliyor çünkü tepki geleceğini. Ben bu koca koca kocaaa diyenleri anlamayacağım asla.

Anahtar vermelere karşıyım.
Hadi güvenlik için verdin diyelim alan kişi onu alır evinde muhafaza eder. Öyle yanında taşımaz.
Kadın resmen size habersiz geliyor, anahtarı da alıyor, olmasanız da sorun yok. O bunu göze almış. Bu büyük sorun bana göre.
Türlü oyunlarla anahtar geri alınmaz artık. Yok değiştik yok kırıldı, bunlar inandırıcı olmaz.
Açık açık söyleyecek eşiniz. Olağanüstü haller dışında girmeyecek bu kadar basit.
Baştan vermeyecekti de neyse.

Sarma yapıp getirmesi kötü bir şey değil. İlla ki size söylemiştir eve girdim diye o zaman elinize sağlık ben gelince evdeyken gelirseniz çok memnun olurum ev bazen müsait olmuyor ben acilen çıkıyorum bana söylerseniz ben de alırım diyeceksiniz. Bunu diyemeyecekseniz kilit kapı kırma çoğaltmama işlerine mecbur kalırsınız ama ben her zaman güzel bir ifadeyle açık konuşmaktan yanayım. Kırılacak diye düşünmeyin o sizin alanınıza giriyor siz de sınırlarınızı koruma mücadelesi veriyorsunuz. Önemli bir durum bu yani.

X