Evimle ilgili sorunum var bakarmısınız lütfen

Siz olsanız napardiniz?

• Evet tasinirim

OY: 51 100,0%
  • Kendi evimde oturmayı tercih ederim

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    51
O kadar kötü anlatmissiniz ki,sizi benim eve davet edesim geldi:) Sokakta yasayan evsizler bile daha rahattır. Satamiyorsaniz kiraya verin. Hemen!

O kadar kötü anlatmissiniz ki,sizi benim eve davet edesim geldi:) Sokakta yasayan evsizler bile daha rahattır. Satamiyorsaniz kiraya verin. Hemen!
Bahçe katıma birileri gelip gelip yerleşmese kolay kolay çıkmayı düşünmezdim. Allah'a havale ettim vurdumduymaz komsulari ama artik çocuklarımın güvenliği söz konusu olunca oturmak istemiyorum burada. Inanın daha fazlaları varda anlatıp bunaltmak istemedim. Binaya giren zahmet edip dış kapıyı örtmediği için çatımızdan çok ergen toplanip atıldı dışarı yönetici tarafından. En son polislik oldu. Yönetici çatı katında oturmasa onunlada ilgilenmezdi işte ucu kendisine dokunduğu için mudahele etti. Çok konuştuk birleşip bina kapısını bina çevresini düzenleyelim kamera koyalım dedik yanaşmadı kimse artik bizimde umrumuzda değil

1 senede 3 ev degistirmis biri olarak soyluyorum. Kesinlikle tasin. Insanin huzuru daha onemli. 2 ultra lux denecek ev deneyiminden sonra lojmanda daha huzurluyum. Kucuk, bakimsiz hatta ama guvenilir. Kurallari belli. Sacma sapan saygisiz komsular yok. Tepemden kimse bisey cirpmiyor. Herkes gayet saygili birbirine. Olmayan da bir sekilde ogreniyor burda saygili olmayi. Huzur onemli hele ki okullu 2 cocuk varken ben olsam okula yakin bir muhitten ara katlardan falan ev tutarim.
En guzelini yapmissiniz. Zamanimiz en fazla evimizde geciyor ve evde bile huzur olmayınca cokkez bunalıma girdim kendi evimiz diye cikmayi dusunmedim. Esim teklif edince artik oda raziyken taşınmayı bende düşünmeye başladım inşallah bizde gönlümüzce biryer buluruz.

Bence en önemlisi mühit.Çünkü çocukların gelişiminde önemli rolü oluyor muhitin.2.si komşu illa ki samimi olmaya gerek yok önemli olan saygılı düzgün insan olmasıdır komşunun.Eşiniz kira ya çıkmayı sorun görmüyorsa düzgün bir mahalleye taşınabilirsiniz.Ama taşının insanın en huzur bulduğu yer evidir.

Kalan kredi borcu ile birlikte satış ta yapabilirsiniz.
Alacak kişi bankanın kredibilite koşullarına uyuyorsa, kredi yeni evsahibinin üzerine devredilebiliyor.

Ancak evet, Bence de taşınmak gerek bu anlattığınız koşullarda.
Kiraya vermek husunda ise şunu söyleyeyim ki eğer tutan kişiler aile olursa, onlar da bu koşula fazla dayanamazlar ve evi kısa sürede boşaltırlar. Yeni kiracı arayışı dönemlerinde eviniz boş kalacağından kira gelirinden olursunuz. Eğer oranın kirasına bütçenizde düzenli olarak her ay ihtiyaç var ise en mantıklı yol direkt satarak kurtulmak..

Taşınmanız için bir dolu sebebiniz var eşiniz de kararı size bırakmış madem. Ev aramaya başlayın bile

Orada oturmaniz icin bir sebep kalmamiski
Bende kendi evimi kiraya verip kiraya ciktim
Illa aldigin evde oturacaksin diye bir kural yok
Hic dusunmeyin

Kalan kredi borcu ile birlikte satış ta yapabilirsiniz.
Alacak kişi bankanın kredibilite koşullarına uyuyorsa, kredi yeni evsahibinin üzerine devredilebiliyor.

Ancak evet, Bence de taşınmak gerek bu anlattığınız koşullarda.
Kiraya vermek husunda ise şunu söyleyeyim ki eğer tutan kişiler aile olursa, onlar da bu koşula fazla dayanamazlar ve evi kısa sürede boşaltırlar. Yeni kiracı arayışı dönemlerinde eviniz boş kalacağından kira gelirinden olursunuz. Eğer oranın kirasına bütçenizde düzenli olarak her ay ihtiyaç var ise en mantıklı yol direkt satarak kurtulmak..
Evet haklisiniz ama bulunduğumuz mahallede evlerin çoğu dükkan vs tarzında kiralanmış. Merkeze çok yakın ve e5 üzeri olduğu için farklı konumlarda kiralanabilir diye satmıyoruz. Dibimizde metro çalışmaları başladı eşim buyuzden satmaz yatırım amaclı kalsin der. Kredisi de çok yüksek oyuzden herkesin alabileceği bir ev de değil malesef. Suan krediler cok yuksek.Bizde konumuna eve bayılarak aldık neyazikki yaşamadan mahalleyi komşuları bilemedik.

X