Evlat edinilmiş kuzeninizi öğrenseniz

Bu şey bana çok korkunç geliyor.
Zamanında birinden daha duydum ikizlerden birini ablasına vereni. Ne desem bilemedim tüylerim diken diken oldu.

Benim de kuzenim, yengemin çocuğu olamayan kardeşine verilmiş. Geçenlerde nişanlandı ve nişanlısının ailesi tarafından evlatlık verilme olayi duyuldugu için sorun yaşandi.kendisinin haberi olmadan başka bir kuzenim çözmüş olayı nişanlısı ile konuşup. Siz gidip annenize babanıza anlatın zaten onlar büyükler kendi aralarında konuşup bu karar verirler.
Siz biraz duygusal davranıyorsunuz kardeşiniz olduğunu bildiğiniz için. Bırakın anneniz ve teyzeniz halletsin onların sorumluluğu
Sorun edilmez aslında onlara ne ki bu durum . Sonuçta gelinleri anlamadım . Sizde haklısınız ben olaya o şekilde yaklaşıyorum

nasıl başlanır bilmiyorum . Benim bi tane teyzem var annem kadar yakındır. Senelerce çocuğu olmamış ben 7 8 yaşlarındayken teyzemin birden çocuğu oldu. Biz bir kaç gün yengemde kaldık annem oraya gitti sanarak. Sonrasında yengem gelip bana bi kız kardeşimin olduğunu aynı bana benzediğini ve öldüğünü söyledi çocuk aklım bişey anlamadım meğer annem doğum yapıp teyzeme vermiş ben şimdi bunu idrak ediyorum. O günden sonra ne yengem ne annem ne babam kimse bişey demiyor ama ben hissettim hep anladım. Derken teyzemin kızı 10 yaşlarına geldi teyzem hamile kaldı erkek bi oğlan doğurdu. Teyzemin kızı da aynı bana benzer herkeste söyler en basit örneği fiziksel bile hatta ayak serçe parmağımızın tırnağı yok gibi babamda öyle bende o teyzemin kızı da öyle. Neyse ta ki şu güne kadar bişey oldu, kuzenimin erkek arkadaşı beni aradı ikisi de 20 yaşında aileler de biliyor ciddi düşünülüyor . Abla sen çok yakınsın sevgilimle ablasısın sana bişey diyeceğim dedi buyur dedim , babama sevgilimin evlatlık olduğu söylenmiş dedi. Yok öyle bişey o nerden çıkıyor dedim ama şok oldum. Aslında herkesin sakladığı benim bildiğim şey bir kez daha onaylandı. Çok uzattım . Şimdi ben ne yapayım hiç bişey bilmiyor gibi yapıp teyze kızının sevgilisi bana böyle BÖyle dedi doğru mu mu diyeyim yoksa napayım çok moralim bozuk
Cok sacma yaa cocugm olucak kiz jardesime vericem ha gozumun onunde ona anne diyicek nasil dayaniyo bu insanlar boyle bilmiyorum heleki cocuklar buyuyp ogrenince yani buyuk travma ya olmuyosa git baskasindan evlatlik al yurtlardan al yani cok sacma..

nasıl başlanır bilmiyorum . Benim bi tane teyzem var annem kadar yakındır. Senelerce çocuğu olmamış ben 7 8 yaşlarındayken teyzemin birden çocuğu oldu. Biz bir kaç gün yengemde kaldık annem oraya gitti sanarak. Sonrasında yengem gelip bana bi kız kardeşimin olduğunu aynı bana benzediğini ve öldüğünü söyledi çocuk aklım bişey anlamadım meğer annem doğum yapıp teyzeme vermiş ben şimdi bunu idrak ediyorum. O günden sonra ne yengem ne annem ne babam kimse bişey demiyor ama ben hissettim hep anladım. Derken teyzemin kızı 10 yaşlarına geldi teyzem hamile kaldı erkek bi oğlan doğurdu. Teyzemin kızı da aynı bana benzer herkeste söyler en basit örneği fiziksel bile hatta ayak serçe parmağımızın tırnağı yok gibi babamda öyle bende o teyzemin kızı da öyle. Neyse ta ki şu güne kadar bişey oldu, kuzenimin erkek arkadaşı beni aradı ikisi de 20 yaşında aileler de biliyor ciddi düşünülüyor . Abla sen çok yakınsın sevgilimle ablasısın sana bişey diyeceğim dedi buyur dedim , babama sevgilimin evlatlık olduğu söylenmiş dedi. Yok öyle bişey o nerden çıkıyor dedim ama şok oldum. Aslında herkesin sakladığı benim bildiğim şey bir kez daha onaylandı. Çok uzattım . Şimdi ben ne yapayım hiç bişey bilmiyor gibi yapıp teyze kızının sevgilisi bana böyle BÖyle dedi doğru mu mu diyeyim yoksa napayım çok moralim bozuk
Kedi yavrusu mu bu gerçekten korkunç.

Kıza evlatlık olduğu söylenmeyip sevgilisine söylenmesi daha trajik. Bu şekilde öğrenmemeli kimse bunu dışarından öğrenmek istemez. Ailenizle konuşup durumu anlatın. Kendi ailesinden duysun

Böyle bir şeyi annenize sormak varken kendinizi yiyip bitirmeniz, buralarda akıl aramanız bana çok garip geldi. Anne bu ya anne, her şey sorulur.
Bu şüphe aklınıza ilk düştüğü anda hesabını sormalıydınız.
Benzer hikaye çocukluğumdaki bir komşumda vardı, kızın babası bildiği kişi dayısı, annesi ise yengesiydi. Benden 5-6 yaş küçüktü, ben de küçüktüm ama ona rağmen okulda mutlaka duyar o zaman ne yapar diye üzülürdüm.
Yıllar geçti, bağımız koptu ama duyduk tabi. Evleneceği zamanlarda söylenmiş. Biyolojik ailesini istememiş onlara yine hala ve enişte diyormuş vs vs. Korkunç yaralayıcı bir durum. Biri biliyorsa asla gizli kalmaz, bir an çnce aile içinde çözmeniz gerek.

Ha bu arada, bir kuzenin doğdu aynı sana benziyor vs ise mide bulandırıcı bir tavır. Benim için herkesten nefret etme sebebi.
Hem aile bütünlüğünü bozuyorlar, hem de kardeşler arasındaki bağı korumak için birbirine şirin göstermeye çalışıyorlar.

annen doğurup teyzene vermiş
Eskilerde çok yaygındır bu yanlışlık.
Kız artık 20 yaşına gelmiş
Desende muhtemelen o artık teyzeni annesi biliyordur.
Bu saatten sonra sana abla annene anne demez de gerçeği sorun bence anlatsınlar.

Kabus göreceğimi bile bile uykuya yatmam.😎

X