Evlatlarından birini mutlaka ayıranlar !

Miyavhanim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2016
429
162
Bu konuda oldukça muzdaribim..
Belkide ortanca çocuk olduğum içindir..
Ama artık bardağım dolmaya başladı tasacak diye korkuyorum.
Benim büyüğüm ve küçüğüm her zaman için daha çok kayirildi malesef ve bunu hayatımın her alanında hissettim maalesef . Büyüğümün beni kıskanmasi mi diyeyim yoksa annemin büyüğümu çok Çok daha fazla kaçırması mi desem..
Bir kaç yillik evliyim çok değil ama annem yillardirrrrr büyük kardeşimin işlerini yapar. Hatta hala yapıyor.ne istese yapar öyle söylim. Ama ben hicbirsey istemem kolay kolay.. çok nadir annemi çağırırım gerçekten ihtiyacım olduğu zamanlarda yardim için. Ama O zamanlar bile büyük kardeşimin işi var diyerek beni reddeder..
Bugün çok hassasim iki gündür cok kasik ve bel agrım var 10 gün önce aşılama oldum.
.. yarına yetişmesi gereken işlerim var gercekten. Annem de geldi ama sagolsun hicbirsey yapvermedi. Ağrıdan duramıyorum bi o yana bi bu yana büküle büküle oturuyorum gerci hic oturamadim ayri mesele.
Sabahtan beri 3 kez çamaşır attım serdim belimin ağrısından duramıyorum ilaç da alamiyorum..
Evi topladım akşama misafir var çorba yemek pilav vs derken birsuru şey yaptım.
Annem kalkipta bu kızın ağrısı var yardim edeyim demedi.ustune akşam misafir var onlara da az önce yemek yaptım topladım yıkadım. Üstüne pasta tatlı koydum çay koydum az sonr servis edeceğim.
Anlayacağınız bugün hiç oturamadım belim çatlıyor resmen. Eğer aşılamam tuttu ise ve tutunamazsa ben sebebi bugün oturamamamda ararim.. annemin yaptığı zaten.. oturup ağlayacağım. Büyük kardeşimin her dediğini yaparken, beni bu halde görüp hiç yardim etmemesi.. yetti artık gerçekten büyük kardeşim gibi herşeyi emrivaki edip zorla mi yaptırmalıyım..
Neden illaki çocuklardan biri kayiriliyor Allah aşkına ya ..
Ağridan yüzün gözüm şaştı doğru düzgün yürüyemiyorum hiç mi görmüyor bunları oturup aglicam şimdi ya gözyaşlı cay ikram edicem yaksın içlerini ...

Ne istese yapıyor demişsiniz.
Ama ben istemem demişsiniz.
Eee siz de isteyin.
Sana ihtiyacım var anne deyin..
Yani burada annenin açık açık kayırması yok ki.
Bir evladı istiyor yardımcı oluyor.
Diğeri yardım istemediği için, ihtiyacı olduğunu düşünemiyor..
Belki düşüncesiz diyebiliriz ama çocuk ayırıyor diyemeyiz bence.

Ne istese yapıyor demişsiniz.
Ama ben istemem demişsiniz.
Eee siz de isteyin.
Sana ihtiyacım var anne deyin..
Yani burada annenin açık açık kayırması yok ki.
Bir evladı istiyor yardımcı oluyor.
Diğeri yardım istemediği için, ihtiyacı olduğunu düşünemiyor..
Belki düşüncesiz diyebiliriz ama çocuk ayırıyor diyemeyiz bence.
Benim yardim istediğim zamanlarda oldu anne gel diye büyük kardeşimin işi var diyerek gelmedi hep reddetti

E cagirana soylenseydiniz? Cagirana bir sey diyemiyorsunuz ama anneniz evlat ayiriyor oluyor oyle mi? Cok ayip
Büyük kardeşim her isini yapar ben cagirinca gelmez ki hiç. Bugün ağrıdan duramıyorum ufacık yardim bekledim sadece çok mu şey istiyorum

Büyük kardeşim her isini yapar ben cagirinca gelmez ki hiç. Bugün ağrıdan duramıyorum ufacık yardim bekledim sadece çok mu şey istiyorum
Evet cok sey istiyorsunuz. Evlisiniz. Sizin misafirinizi neden anneniz agirlasin? Kardesiniz hizmet bekleyerek dogruyu yapmiyor diye siz de mi yanlis yapmalisiniz?

Benim yardim istediğim zamanlarda oldu anne gel diye büyük kardeşimin işi var diyerek gelmedi hep reddetti

Sıra ne zaman bana gelecek anne diye sordunuz mu?
İçten içe üzülüp kendinizi yemek yerine açıkça paylaşın.
Anneniz sağlıklı, ne mutlu hala konuşmak için şansınız var.
Keşke yakınımızdaki herkes konuşmadan bilse içimizi, akıp gitse ilişkiler..
Ama mümkün değil..
Koca kafalı eşlerimiz için uzun uzun dil döküyoruz anlaşılabilmek için değil mi?
Söz konusu anneniz. Çabuk yorulmayın. Anlatın.

Kayınvalideniz geliyorsa aşılama durumunuzu vs de biliyordur. Bu kadar yormasaydiniz kendinizi, çamaşırı eşinize artırabilir , yemekleri dışardan yaptirabilirdiniz. Kim olsa anlayışlı yaklaşmak zorunda şu duruma.

Ve annenizi tanıyorsunuz neden böyle bir durumda ona bel bağlayıp , bunca zahmeti ve üzüntüyü kendinize cektirdiniz ki ?

Şu halde daha çok üzülmeyin ama kendi canınızın kıymetini öncelikle siz korumalısiniz. İlk ve asıl sorumlu sizsiniz.

Evet cok sey istiyorsunuz. Evlisiniz. Sizin misafirinizi neden anneniz agirlasin? Kardesiniz hizmet bekleyerek dogruyu yapmiyor diye siz de mi yanlis yapmalisiniz?
Annemin agirlamasını beklemiyorum zaten çok agrım var gerçekten ilaç ta alamiyorum azıcık yardim bekledim sadece ablama böyle yapıp benim halimi görüp hiç yardim etmemesi coo üzdü..

Annemin agirlamasını beklemiyorum zaten çok agrım var gerçekten ilaç ta alamiyorum azıcık yardim bekledim sadece ablama böyle yapıp benim halimi görüp hiç yardim etmemesi coo üzdü..
Annenize kafayi takmissiniz siz. Esinizin dusuncesizligi,kaynananizin dusuncesizligini goremeyecek kadar hem de. Haksizsiniz. Ne olursaniz olun,o evde esinizle siz yasiyorsunuz,herkes kendi isine kendi evine bakmali.

Sıra ne zaman bana gelecek anne diye sordunuz mu?
İçten içe üzülüp kendinizi yemek yerine açıkça paylaşın.
Anneniz sağlıklı, ne mutlu hala konuşmak için şansınız var.
Keşke yakınımızdaki herkes konuşmadan bilse içimizi, akıp gitse ilişkiler..
Ama mümkün değil..
Koca kafalı eşlerimiz için uzun uzun dil döküyoruz anlaşılabilmek için değil mi?
Söz konusu anneniz. Çabuk yorulmayın. Anlatın.
Soruyorum aynen. oda sıkılmış artik birsey diyemiyorum diyor. Büyük kardeşime anlattım durumu.annem çok bunalmış dedim. Ne önerirsin dedi bana tersledi

X