Evlatlarından birini mutlaka ayıranlar !

Kayınvalideniz geliyorsa aşılama durumunuzu vs de biliyordur. Bu kadar yormasaydiniz kendinizi, çamaşırı eşinize artırabilir , yemekleri dışardan yaptirabilirdiniz. Kim olsa anlayışlı yaklaşmak zorunda şu duruma.

Ve annenizi tanıyorsunuz neden böyle bir durumda ona bel bağlayıp , bunca zahmeti ve üzüntüyü kendinize cektirdiniz ki ?

Şu halde daha çok üzülmeyin ama kendi canınızın kıymetini öncelikle siz korumalısiniz. İlk ve asıl sorumlu sizsiniz.

Aynen. Aşılama durumunu bilmiyorsa bile rahatsızım, reglim ağır geçiyor vs diyebilirdi.

Bugünkü misafir konusunun, hele ki aşılamanın tutup tutmamasının anneye bağlanması ne alaka...

Kayınvalideniz geliyorsa aşılama durumunuzu vs de biliyordur. Bu kadar yormasaydiniz kendinizi, çamaşırı eşinize artırabilir , yemekleri dışardan yaptirabilirdiniz. Kim olsa anlayışlı yaklaşmak zorunda şu duruma.

Ve annenizi tanıyorsunuz neden böyle bir durumda ona bel bağlayıp , bunca zahmeti ve üzüntüyü kendinize cektirdiniz ki ?

Şu halde daha çok üzülmeyin ama kendi canınızın kıymetini öncelikle siz korumalısiniz. İlk ve asıl sorumlu sizsiniz.
Cvp icin teskkur ederim ilk yorum yazan arkadaşlar direk beni suçladılar çok üzüldüm...

Annenize kafayi takmissiniz siz. Esinizin dusuncesizligi,kaynananizin dusuncesizligini goremeyecek kadar hem de. Haksizsiniz. Ne olursaniz olun,o evde esinizle siz yasiyorsunuz,herkes kendi isine kendi evine bakmali.
Eşim 3 gündür hasta yatıyor malesef. Kv gil aşılama olduğunu bilmiyor...ben ne yapauim simdi bir bilem annem var oda yardımcı olmadi

Cagirmasaydin misafir? Sen cagirmadiysan kim cagirdiysa, geldiyse ona suç bul. Herkesin annesi dizinin dibinde durmuyor. Benim annem her cagirdigimda şip diye gelebilecek yerde değil mesela.
Bakim için cagirmis olsaniz neyse ama gelecek olan kvnin yemegini yapmak zorunda mi? Disardan birseyler soyleseydiniz esiniz gormuyor bilmiyor mu durumunuzu?

Tek suç annenizin yani şurada? Hiç dusunmuyorsunuz "ben niyee bu kvye sürüne sürüne yemek hazirliyorum, davet etmemisim bile????" Bunlar suç degil, anneniz suçlu bir tek.
Esin hasta, sen rahatsiz kvnin tatlisi da eksik kalsaydi. Kendin etmissin kimin suçu.

Aynen. Aşılama durumunu bilmiyorsa bile rahatsızım, reglim ağır geçiyor vs diyebilirdi.

Bugünkü misafir konusunun, hele ki aşılamanın tutup tutmamasının anneye bağlanması ne alaka...
Anneme başlamadım bugün hiç oturamadıgim için ve Çok yorulduğum için bugüne bağlarım tutmazsa dedim.ve sonrası tabiki niye i gün öyle yaptım o yüzden böyle oldu diye pişmanlıklar baslar. Annemi suçlarım demedim litfen düzgün okuyup yorum yapın yeterince hassasim bugün

Bu konuda oldukça muzdaribim..
Belkide ortanca çocuk olduğum içindir..
Ama artık bardağım dolmaya başladı tasacak diye korkuyorum.
Benim büyüğüm ve küçüğüm her zaman için daha çok kayirildi malesef ve bunu hayatımın her alanında hissettim . Büyüğümün beni kıskanmasi mi diyeyim yoksa annemin büyüğümu çok Çok daha fazla kayirması mi desem..
Bir kaç yillik evliyim çok değil ama annem yillardirrrrr büyük kardeşimin işlerini yapar. Hatta hala yapıyor.ne istese yapar öyle söylim. Ama ben hicbirsey istemem kolay kolay.. çok nadir annemi çağırırım gerçekten ihtiyacım olduğu zamanlarda yardim için. Ama O zamanlar bile büyük kardeşimin işi var diyerek beni reddeder..
Bugün çok hassasim iki gündür cok kasik ve bel agrım var 10 gün önce aşılama oldum.
.. yarına yetişmesi gereken işlerim var gercekten. Annem de geldi ama sagolsun hicbirsey yapivermedi. Ağrıdan duramıyorum bi o yana bi bu yana büküle büküle oturuyorum gerci hic oturamadim ayri mesele.
Sabahtan beri 3 kez çamaşır attım serdim belimin ağrısından duramıyorum ilaç da alamiyorum..
Evi topladım akşama misafir var çorba yemek pilav vs derken birsuru şey yaptım.
Annem kalkipta bu kızın ağrısı var yardim edeyim demedi.ustune akşam misafir var onlara da az önce yemek yaptım topladım yıkadım. Üstüne pasta tatlı koydum çay koydum az sonra servis edeceğim.
Anlayacağınız bugün hiç oturamadım belim çatlıyor resmen. Eğer aşılamam tuttu ise yan dollenme olduysa ve tutunamazsa yada tutunurda hemen duserse ben sebebi bugün oturamamamda ararim.. oturup ağlayacağım firsatim olsa.Büyük kardeşimin her dediğini yaparken, beni bu halde görüp hiç yardim etmemesi.. yetti artık gerçekten büyük kardeşim gibi herşeyi emrivaki edip zorla mi yaptırmalıyım..
Neden illaki çocuklardan biri kayiriliyor Allah aşkına ya ..
Ağridan yüzün gözüm şaştı doğru düzgün yürüyemiyorum hiç mi görmüyor bunları oturup aglicam şimdi ya gözyaşlı cay ikram edicem yaksın içlerini ...
Küçüklüğümden beri bütün zorlukları ben çektim. Ben okurken ailemin duru iyi değildi en en kötü şartlarda ben okudum param yetmedi hicbir zamam ihtiyaçlarımı alacak para bulamazdım.. benden çok Çok daha iyi sartlarda olmasına rağmen hala bana bu konularda laf söyleyen bir buyuk kardesim var.. annem bana 5 liralık hediye alsa kıskanır. Kendisinin 3 tane evi var. Ben kiradayım. Daha neler neler yazmak isterdim ama yazamıyorum. Bütün herkesi bırakıp eşimle gitmek istiyorum. Kimsenin faydası yok çünkü bana.
Kusura bakmayın da o bebek bugün yaptiklariniz yüzünden tutunamazsa tek sorumlusu sizsiniz başka hiç bir sorumlu yok. Ya misafir kabul etmeyi ya hazır birşeyler alıp bir çay ikram edin. Mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Yapmayiverin o kadar.

Anneniz yardım etmek zorunda değil ama etse hoş olurdu tabi. Yine de yardımını beklemeniz gereken kişi, eşiniz. Aşılamayı eşiniz ve ailesi de bilmiyor mu? Onların düşünceli davranıp gelmemeleri, gelecekse de size iş yaptırmamaları gerekirdi. Ama onlara alınmıyorsunuz anlaşılan. Açıkçası ben kayınvalideler gelecek diye annemi yormaya kıyamazdım.

Ann
Cagirmasaydin misafir? Sen cagirmadiysan kim cagirdiysa, geldiyse ona suç bul. Herkesin annesi dizinin dibinde durmuyor. Benim annem her cagirdigimda şip diye gelebilecek yerde değil mesela.
Bakim için cagirmis olsaniz neyse ama gelecek olan kvnin yemegini yapmak zorunda mi? Disardan birseyler soyleseydiniz esiniz gormuyor bilmiyor mu durumunuzu?

Tek suç annenizin yani şurada? Hiç dusunmuyorsunuz "ben niyee bu kvye sürüne sürüne yemek hazirliyorum, davet etmemisim bile????" Bunlar suç degil, anneniz suçlu bir tek.
Esin hasta, sen rahatsiz kvnin tatlisi da eksik kalsaydi. Kendin etmissin kimin suçu.
Annem yardim için gelmişti. Etmedi. Eşim yarın askere gidecek ve hasta iyileşmiyor. Oğlunuzu asker öncesi görmeye gelmeyin mi deseydim. Mecbur yapıyorum herşeyi kıvrana kıvrana. Azicik yardim bekledim gelmeyince cok alındım.onceden gelen olaylar var zaten ekledim konuya .. n3 diyim ki daha

Anneniz yardım etmek zorunda değil ama etse hoş olurdu tabi. Yine de yardımını beklemeniz gereken kişi, eşiniz. Aşılamayı eşiniz ve ailesi de bilmiyor mu? Onların düşünceli davranıp gelmemeleri, gelecekse de size iş yaptırmamaları gerekirdi. Ama onlara alınmıyorsunuz anlaşılan. Açıkçası ben kayınvalideler gelecek diye annemi yormaya kıyamazdım.
Eşim hasta yatıyor ayakta duracak hali yok. Kv gul bilmiyor aşılama olduğumu. Ilgilendilleri yokki öğrensinler. Bi yüzden anneme sitemlerim kaydı saniirm.. bide önceden beri bana hep böyle davrandığı için.. Büyük kardeşimin her işine koşup beni bu halde görüp yardim etmedi diye isyan ettim.. hassasim çok bu aralar.neden bu kadar kırıcı konuşuyor herkes..

Anneme başlamadım bugün hiç oturamadıgim için ve Çok yorulduğum için bugüne bağlarım tutmazsa dedim.ve sonrası tabiki niye i gün öyle yaptım o yüzden böyle oldu diye pişmanlıklar baslar. Annemi suçlarım demedim litfen düzgün okuyup yorum yapın yeterince hassasim bugün

Biz de onu diyoruz işte, yapmasaydınız. Kv haberi olmayabilir, söyledim biraz önce de, ben de hastayım ya da reglim ağır geçiyor, sizi başka zaman ağırlayalım diyebilirdiniz.

İlla ki geldilerse de annenizden hizmet beklemek yerine dışarıdan yemek yaptırabilirdiniz, evin hali olduğu gibi kalsaydı, temizlik vs yapmasaydınız. Çaydanlığı getirip ortaya koysaydınız, çayı biten doldursaydı vs. Pek çok çözüm var yani istedikten sonra.

Eşinizin ailesinin misafirlikten memnun kalıp kalmaması sizin tedavinizden önemli değil. Ama siz daha çok önemsiyorsanız da kimseye sitem etmeyin.

Ann

Annem yardim için gelmişti. Etmedi. Eşim yarın askere gidecek ve hasta iyileşmiyor. Oğlunuzu asker öncesi görmeye gelmeyin mi deseydim. Mecbur yapıyorum herşeyi kıvrana kıvrana. Azicik yardim bekledim gelmeyince cok alındım.onceden gelen olaylar var zaten ekledim konuya .. n3 diyim ki daha

Amac ogullarini gormekse bir suru cesit yemeğe, tatlisina kadar yapmaya gerek var miydi? Zaten ve rahatsiz oldugunuzu gorurlerdi herhalde. Disardan birseyler soyleseydiniz veya basit biseyler ayarlasaydiniz, hayatinizda ilk defa evinize geliyor sanki kv.

Yok agridan yuruyemiyorken illa bir suru yemek ve tatli yapicam diye giriştiyseniz size kim acısın? Yapmasaydiniz.

Eşim hasta yatıyor ayakta duracak hali yok. Kv gul bilmiyor aşılama olduğumu. Ilgilendilleri yokki öğrensinler. Bi yüzden anneme sitemlerim kaydı saniirm.. bide önceden beri bana hep böyle davrandığı için.. Büyük kardeşimin her işine koşup beni bu halde görüp yardim etmedi diye isyan ettim.. hassasim çok bu aralar.neden bu kadar kırıcı konuşuyor herkes..

Kimsenin niyeti sizi kırmak değil. Ben yerinizde olsam aşılama olduğumu bilmeyecek derecede bana uzak kayınvalideler için kendimi bu kadar yormazdım. Hele annemin yorulmasını hiç istemezdim. Gelmek istediler madem, mutfağa da girsinler bir zahmet. Siz annenize dolmuşsunuz ama yanlış düşünüyorsunuz. Ayrımcılık olduğuna inanıyorsanız alın bir gün karşınıza dertleşin. Ama hiç bir yardım görmediğiniz insanlara annenizi hizmet ettirmeyin. Kendinizi de yıpratmayın böyle meselelerle.

Amac ogullarini gormekse bir suru cesit yemeğe, tatlisina kadar yapmaya gerek var miydi? Zaten ve rahatsiz oldugunuzu gorurlerdi herhalde. Disardan birseyler soyleseydiniz veya basit biseyler ayarlasaydiniz, hayatinizda ilk defa evinize geliyor sanki kv.

Yok agridan yuruyemiyorken illa bir suru yemek ve tatli yapicam diye giriştiyseniz size kim acısın? Yapmasaydiniz.
Yemek yapalım dedi durdu annem kalktım yaptım Napayim..

Eşim 3 gündür hasta yatıyor malesef. Kv gil aşılama olduğunu bilmiyor...ben ne yapauim simdi bir bilem annem var oda yardımcı olmadi
Herkesin bahanesi var anneniz zavallinin yok yani. Allah evladin da hayirlisini versin ne diyelim
Esiniz hasta,siz hasta. Ama eve yemege misafir cagrilmis. Suclu anneniz. Ya da biziz herhalde baska kimse kalmadi zira.

Kendinize disaridan bir bakin olur mu?

Yemek yapalım dedi durdu annem kalktım yaptım Napayim..

Ayy insani fitik edersiniz. "Anne halim yok, sen yapacaksan yapalim ucundan tutarim yoksa hic girmeyecegim" diyebilirdiniz. Herseye bir bahane herseye bir miy miy...
Esim yatiyor esim yatiyor diyorsunuz, sizden beter durumda ayakta duramiyor, bi makinaya camasir atamiyor yarin askere nasil gidecek ambulansla mi?

O kadar ilgisiz kv madem neden bu halde kendini parçalıyorsun yok yemekti,yok tatlıydı.Oğlu askere gidiyorsada yapacak birşey yok.Kimse için kendimi bu denli üzemem.

insanlar asilama yaptirip ise gidip calisiyorlar bende asilamayla hamile kalan bir insanim asilama dedigimiz sseyin normal bir iliskiyle hamile kalmis olmaktan tek farki islemin disardan yapilmis olmasi
yani eger tutmazsa calistiginizdan yoruldugunuzdan olmaz zaten tutmamistir
agrilarinizin aynisini 2.asilamamda yasadim nasil bir agridan bahsettiginizi ccok iyi biliyorum umarim sizin bebeginizinde yer yapma kazintisidir
annenizin yardim etmemesine icerlemenizide anliyorum aynisindan bendede var aslinda derdiniz yardim degil umursandiginizi hissetmek degilmi
9 ay son gune kadar hamileyken kendi isimi kendim gordum hamileligin 5.ayindaydi sanirim safradan kaynakli kasintilarim oldu sabahlara kadar uyumadim kasilmalarim oldu son zamanlarda doguma gidecegim gune kadar yardimi gectim yanima gelip baskoseye oturmadi bile simdi abimin hanimi hamile 7.haftadan beri dibinden ayrilmiyor insan benim gunahim neydi diyor imreniyor evet ama bakin size ne guzel bir ders cikiyor aslinda bu hayatta tirnagimiz varsa basini kasiyacak insanlariz biz gerisi yok bana uzulmeyene bir bardak su vermeye layik gormeyene artik bende uzulmuyorum cocugunuz olunca sizinde hayata tutunacak baska bir daliniz olacak ve cocugunuzdan baska kimsenin sizi umursamasina ihtiyaciniz olmayacak

Ayy insani fitik edersiniz. "Anne halim yok, sen yapacaksan yapalim ucundan tutarim yoksa hic girmeyecegim" diyebilirdiniz. Herseye bir bahane herseye bir miy miy...
Esim yatiyor esim yatiyor diyorsunuz, sizden beter durumda ayakta duramiyor, bi makinaya camasir atamiyor yarin askere nasil gidecek ambulansla mi?
Aynen valla yaa. Annesine bir kelime laf edemiyor, burada da yorumların hepsine bir bahane.

Konu sahibi sağlıklı düşünemiyor sanırım. Madem kv çok ilgisiz uzakmış, annesi evlat ayırıyormuş. Konu sahibi niye kalkmış kocası askere gideceği sıra aşılama yaptırıyor?

Şimdi böyleyse hamilelik boyunca ne yapacak tek başına acaba?

chamallows chamallows Sanırım evet haklısnız burada çok üstüme geldiler. Içerde herkes oturuyor ben gittim ağlıyorum. Çok hassasim bugün demistim oysa..

X