Evlatlarından birini mutlaka ayıranlar !

Eşim 3 gündür hasta yatıyor malesef. Kv gil aşılama olduğunu bilmiyor...ben ne yapauim simdi bir bilem annem var oda yardımcı olmadi
Ben sizi haklı buldum maalesef. Anneniz bu durumu bilip de size o kadar ayakta dolaştırılması çok yanlış Bence kayınvalidenizi de arayıp bugün onları kabul edemeyeceğini söylemeliydiniz. Ben de bugün kv ağırladım belim filan koptu artı şuan iş yapıyorum heryer berbat halde laminatlara yağ sürülmüş sanki:işsiz::işsiz: . Çocuk konusunda da korkmayın gezdiğiniz için aşılama tutmaz diye bir şey yok.Allah nasip etmişse o zaten tutunur size.

Kabul etmeseydin keşke.Bilmiyorlarmı aşılama olduğunuzu.Benimde iki evladım var.ikisinide canım gibi seviyorum Ve hiç farkları yok.Bence bi anne evlat ayrımı yapamaz.
Onun her istediğine hiç hayır diyemiyorken benim yanıma gelip hayır diyemiyorum mecbur yapıyorum derken bana hep hayır demesi neden peki ...

Gerçekten öyle bende öyleyim.ama öyle yorumlar geldi ki gerçekten haksizim diye dusunmeye basladim. Kendimi yeterince ifade edemedim saniirm herkes yanlış anladı o yüzden bana yüklendiler..
Yasamayan anlamaz canim mesele os yapması vs degil destek yaninizda hissetmek bu hayatta insanin nesi var Rabbin, Ailen var ama anlayana ben zaten babami hic gormedigim icin herseyim annem derdim ama ...ama iste neyse bu konu bende derin sizide uzmeyim sevgiler

E
Bugün için:
Aşılama için yanlış zaman seçmişsiniz.
Süreci bilmiyorum ama dinlenmeniz gerekiyorsa eşiniz ya da siz dışardan almayı önerecektiniz.
Kayınvalide aşılamayı neden bilmiyor? Aşılamaya ters mi bakıyorlar? Böyle biri için kendinizi üzmeye yormaya değmez.
Siz hatalısınız.
Genel:
Evlat ayrımına inanıyorum. Küçüklükten beri her çocuk farklı mizaçta olduğundan ona öyle yaklaşılmaya devam ediyor. Siz yardım istemeyen dik duran biraz da soğuk biriyseniz hep öyle gitmiştir. Ben de hep kendim uğraştım birçok şeyle. Ama kardeşim hep ilgi ister, iş yapar batar çıkar, kavga eder ama gönül almasını bilir... Hamilelğimde annem hiç gelmedi evime. 1saatlik mesafedeyiz. Lohusalığımda 10gün kaldı gitti. Sonra da iki üç ayda bir iki gün kaldı. Nedeni oğlu yalnızmış evde... 30yaşında genelde sevgilisinin evinde kalan koca adam ama yok benimki gidecek... En son patladım senin bir evladın mı var bir evladının mı sorunları var sadece dedim. O da anladı sanırım. Annem çok hamarattır şen şakraktır. Şimdi ayda bir 4-5gün geliyor sağolsun. Zorunda mı değil tabi ki ama ayrımı hissetmek kötü.
Evet ayrımı hissetmek çok Çok kötü hep yaşarım. Bugüne gelince çok hassasim o yüzden abarttım galiba. Asilama için ise bekleyemedik kistim var doktor bir an önce hamile kalman lazım dedi birinciyi yaptık ara vermeden ikinciye geçelim dedik gelecek ay eşim yok zaten öyle denk geldi.tek hatam bugün hassas olduğum için fazla abartım sanirim

Ben sizi haklı buldum maalesef. Anneniz bu durumu bilip de size o kadar ayakta dolaştırılması çok yanlış Bence kayınvalidenizi de arayıp bugün onları kabul edemeyeceğini söylemeliydiniz. Ben de bugün kv ağırladım belim filan koptu artı şuan iş yapıyorum heryer berbat halde laminatlara yağ sürülmüş sanki:işsiz::işsiz: . Çocuk konusunda da korkmayın gezdiğiniz için aşılama tutmaz diye bir şey yok.Allah nasip etmişse o zaten tutunur size.
Tesekkir ederim işallah tutar güzel sonuclar aliirz..

Siz istemeyi bilmiyorsunuzdur belki.Bilemiycem.
Doğru bilmiyorum. Başkalarına işimi yaprirtmayi ve boyle seyler istemeyi hiç beceremem benlik degil maalesef. Ve bunu hiç te kötü birsey olarak görmüyorum. Sonucu beni üzebilir . Uzer diye de başkalarına yine emrivaki yapmam.

Cagirmasaydin misafir? Sen cagirmadiysan kim cagirdiysa, geldiyse ona suç bul. Herkesin annesi dizinin dibinde durmuyor. Benim annem her cagirdigimda şip diye gelebilecek yerde değil mesela.
Bakim için cagirmis olsaniz neyse ama gelecek olan kvnin yemegini yapmak zorunda mi? Disardan birseyler soyleseydiniz esiniz gormuyor bilmiyor mu durumunuzu?

Tek suç annenizin yani şurada? Hiç dusunmuyorsunuz "ben niyee bu kvye sürüne sürüne yemek hazirliyorum, davet etmemisim bile????" Bunlar suç degil, anneniz suçlu bir tek.
Esin hasta, sen rahatsiz kvnin tatlisi da eksik kalsaydi. Kendin etmissin kimin suçu.
Kusura bakmayın ama yorum yapmış olmak için yorum yapmayin. Benim misafir yada yorgunluktan dolayi kimseyi suçladigim yok. Annemin bana karşı tutumu buradaki mesele. Ha bu ara hassasim abartmis olabiliirm ama Rica ediyorum anlayarak yazın .

Eşimin götürecekleri vardı beyaz renkli vs derken cıktı birsuru.. neyse ben çok yanlış düşünmüşüm herkes suçlu olarak beni gördüyse demekki bende suç.. kafamı toplayamiyorum galoba

Haklı olduğunuz yerler de var, haksız olduğunuz yerler de. Bir çanta hazırlamak ne kadar zor olabilir yahu? Son güne bırakılır mı bu işler? İki ay önce benim eşim de gitti askere, ben günler öncesinden her şeyini yıkadım, hazır ettim. Siz de öyle yapmalıydınız ama geçmiş artık. Bundan sonra önceden hazırlarsınız artık.

Anneniz konusunda da haklısınız bence. İnsan tanımadığına bile böyle durumda yardım eder sizin anneniz yokmuş gibi davranmış. Olmamış. Bence aranıza biraz mesafe koyun.

Amac ogullarini gormekse bir suru cesit yemeğe, tatlisina kadar yapmaya gerek var miydi? Zaten ve rahatsiz oldugunuzu gorurlerdi herhalde. Disardan birseyler soyleseydiniz veya basit biseyler ayarlasaydiniz, hayatinizda ilk defa evinize geliyor sanki kv.

Yok agridan yuruyemiyorken illa bir suru yemek ve tatli yapicam diye giriştiyseniz size kim acısın? Yapmasaydiniz.
Tatliyi yanlarinda getiriyorlar , malum asker öncesi para lazım nerdeyse 1 aylık maaş alınamayacak dışarıdan 5 6 kişilik yemek söylemek ne kadar mantıklı. Bilmiyorum herkese karşıdan daha kolay geliyor olaylar

Üzücü bir durum. Ben de ortanca çocuğum ve ben de ablamla kardeşime olan yaklaşımla bana olan yaklaşımlarının farklı olduğunu hissediyorum. İnsan zor zamanında annesinin desteğini göremeyince elbette üzülür. Annenizin size yardım etmek gibi bir zorunluluğu yok elbette ama eğer herhangi bir sıkıntısı yokken ve siz de bu şekilde kötüyken size yardım etmesini beklemeniz bence doğal. İnsan kötü gününde annesinden destek görmeyecekse kimden görecek? Elbette annesinin görevi değil, elbette evdeki işlere yardım etmek aynı zamanda eşinin de görevi. Ama eşi işteyken nasıl yardım edebilir ki? Her ne kadar ailemin bana olan yaklaşımının daha farklı olduğunu hissetsem de benim annem ben ağrı çekerken benim teklif etmeme dahi gerek kalmadan yardıma gelirdi diye düşünüyorum. Hatta ablam da yapardı bunu. Annenize direkt söyleseydiniz, belim ağrıyor anne, şunları şunları sen yap, bunları da ben yapayım işim erken bitsin. Belki o zaman yardımcı olurdu. Bir de keşke misafirinize deseydiniz, bugün kendimi kötü hissediyorum, sizi başka zaman daha iyi bir şekilde ağırlamak isterim diye.

Haklı olduğunuz yerler de var, haksız olduğunuz yerler de. Bir çanta hazırlamak ne kadar zor olabilir yahu? Son güne bırakılır mı bu işler? İki ay önce benim eşim de gitti askere, ben günler öncesinden her şeyini yıkadım, hazır ettim. Siz de öyle yapmalıydınız ama geçmiş artık. Bundan sonra önceden hazırlarsınız artık.

Anneniz konusunda da haklısınız bence. İnsan tanımadığına bile böyle durumda yardım eder sizin anneniz yokmuş gibi davranmış. Olmamış. Bence aranıza biraz mesafe koyun.
Evet onceden yıkaıp hazır etseydim böyle olmazdi cumartesiye bıraktım hazirligi kimse gelmicek nasıl olsa diye, ama hesap uymadı iste. Annem konusuna gelince hep böyle yapması koyuyor zaten doldum artik paylaşayım dökeyim biraz dedim sağolsunlar daha beter ettiler beni :)

Sizde biraz mesafeli olun bence evlat ayırımı bende yaşadım maalesef çok gurur kırıcı birşey. Hala yapılanları hatırladıkça gözlerim dolar.

Üzücü bir durum. Ben de ortanca çocuğum ve ben de ablamla kardeşime olan yaklaşımla bana olan yaklaşımlarının farklı olduğunu hissediyorum. İnsan zor zamanında annesinin desteğini göremeyince elbette üzülür. Annenizin size yardım etmek gibi bir zorunluluğu yok elbette ama eğer herhangi bir sıkıntısı yokken ve siz de bu şekilde kötüyken size yardım etmesini beklemeniz bence doğal. İnsan kötü gününde annesinden destek görmeyecekse kimden görecek? Elbette annesinin görevi değil, elbette evdeki işlere yardım etmek aynı zamanda eşinin de görevi. Ama eşi işteyken nasıl yardım edebilir ki? Her ne kadar ailemin bana olan yaklaşımının daha farklı olduğunu hissetsem de benim annem ben ağrı çekerken benim teklif etmeme dahi gerek kalmadan yardıma gelirdi diye düşünüyorum. Hatta ablam da yapardı bunu. Annenize direkt söyleseydiniz, belim ağrıyor anne, şunları şunları sen yap, bunları da ben yapayım işim erken bitsin. Belki o zaman yardımcı olurdu. Bir de keşke misafirinize deseydiniz, bugün kendimi kötü hissediyorum, sizi başka zaman daha iyi bir şekilde ağırlamak isterim diye.
Çok güzel yazmışsınız, dedim durdum zaten belim Karnim çok ağrıyor diye :) bide yarin eşim askere gidecek başka zaman yok bide kv gil. Elmucbur :v 'ama ilk yorumlar çok gaddarcaydi bana :KK43:

Çok güzel yazmışsınız, dedim durdum zaten belim Karnim çok ağrıyor diye :) bide yarin eşim askere gidecek başka zaman yok bide kv gil. Elmucbur :v 'ama ilk yorumlar çok gaddarcaydi bana :KK43:

Kayınvalideniz bilmiyor muydu peki sizin durumunuzu? Ya da eşiniz? Kayınvalideniz sizi davet edebilirdi, sonuçta onun oğlu. Yabancı bir insan değil ve siz de rahatsızsınız. Bence hoş bir davranış olurdu böyle olsaydı. Neyse artık, olan olmuş. Annenize duygularınızı güzelce paylaşın ama asla tartışmaya çevirmeyin. Hatta böyle durumlarda kardeşlerinizden de yardım isteyebilirsiniz diye düşünüyorum.

Ben de kardeslerimin icinde en az ilgilenilenim. Kayrildiklarini ya da daha cok sevildiklerini dusunmuyorum. Kucuklugumuzden beri en az sorun cikaran kisiyim. Hep kendim yaptim, herkesin anne babasiyla geldigi yerlerde hep tektim, okurken calistim hatta calistigim parayi artirip gonderdim vs. Cok zorlandigimda agladim da niye yanimda degiller diye ama aslinda ben buna sebep oldum. Cunku bir sekilde halledecegimi biliyorlar. Sizdeki de boyledir belki de. Kucuklugunuzden beri sizinle iliskisi bu sekilde degilse kendisinin dusunmesini verici olmasini beklemeyin. Acik konusun annenizle. Neyse talebiniz net soyleyin. Gelen yorumlara da katiliyorum. Kendinizi bu durumlardan koruyun yorgunlugunuzu ofkenizi annenize yansitmayin. Sonucta bu karar, tedavi, bugunku zorunda olmasaniz da 4/4luk agirlama cabaniz hepsi sizin tercihiniz.

Anneye babaya içten içe kızgın olma durumlarında, bu kızgınlığı haklı çıkarmak için böyle bahaneler nedenler buluruz kendimizce. Bir ara ben bunu anneme yapıyordum. Kızkardeşimi kayırdığını söylerdim ki aslında bunun doğru olmadığını da bilirdim. Değişik bir duygu... bir zaman sonra bunun gerçek olmadığını siz de görüp anlayacaksınız.

X