Evleneceğim peki ya işim ?

Herkese merhaba,
İyi hafta sonları diliyorum. Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var.
İlk başlarda beraber olduğum sonra kendisinin atanması sebebi ile bir süredir uzaktan yürüttüğüm bir ilişkim var. Erkek arkadaşım ile iyi anlaşıyor, birbirimizi seviyoruz. Şu zamana kadar yaşadığımız büyük bir sorunumuz yok. İlişkim ile alakalı sorunum yok anlayacağınız.
Ben şuan Ankara'da yaşıyorum. Yaptığım işi çok seviyorum diyemem ama çalışma arkadaşlarımi ve çalıştığım ortamı seviyorum fakat her zaman aklımda bir gun kamuya geçmek var. Bu sebepten dolayı kpss çalışıyorum dönem dönem.Maaşim ise asgari ücretin biraz üstü.Dediğim gibi en büyük artısı çalışma ortamim.

Erkek arkadaşım memur, iyi bir işi var. Şuan doğunun büyük sayılacak bir şehrinde. Tayin için 3 yılı var.

Uzaktan ilişki yürütmek zor, bu sebeple ölçüp tartıp evlenmeye karar verdik. O gelemeyecegi için benim yanına gitmem gerekiyor. Ailem ise işimi bırakıp gitmem konusunda ciddi sorun çıkarıyorlar kendi açılarından haklı olarak. 3 yıl beklememi istiyorlar fakat uzaktan ilişkiyi 3 yıl yürütmek neredeyse imkansız.

Ben ise işimi bırakacağım için üzgünüm ama bu süreci kpss çalışarak geçirmeyi planlıyorum. Ekstra aklıma yatan bir iş bulursam da çalışacağım orada. Erkek arkadaşım kpss çalışmam konusunda da bir işe girip çalışmam konusunda da çok destekçi. Üreten bir kadın olmam konusunda inanılmaz destekci her zaman. Masami odami bile hazırlamış. İyi hissetmem için herşeyi yapıyor.

Bana gelecek olursak, çalışmak benim için çok önemli. Evde oturacak bir vizyonum yok. Bu nedenle aileme hak veriyorum fakat bu bir süreç olduğu için, ve iş arama kpss çalışma gibi uğraşlar edinecegim için daha sakinim. Özel sektörden bıkmış durumdayim. İlerimi özelde istemiyorum, fakat işsizlik de haliyle korkutuyor. Yani herkes kendi açısından haklı. İş bulunur iyi bir hayat arkadasi her zaman bulunmaz diyorum ama bir yandan da elbette aileme de hak veriyorum, üzülüyorum, başka bir şehirde bir süre yaşayacağım belirsizlik beni korkutuyor.
Önerileriniz nelerdir ?
Ben yapmazdım

Evlendikten sonra atanmanın kolay olmadığını düşünüyorum, sorumluluklarınız artacak çünkü, alışık olmadığınız bir yaşantı başlayacak sizin için. Ben olsam (maddiyat sıkıntı olmayacaksa) işimden ayrılır kpssye odaklanırım. Puanımı garanti eder aonra evlenirim

Herkese merhaba,
İlk başlarda beraber olduğum sonra kendisinin atanması sebebi ile bir süredir uzaktan yürüttüğüm bir ilişkim var. Erkek arkadaşım ile iyi anlaşıyor, birbirimizi seviyoruz. Şu zamana kadar yaşadığımız büyük bir sorunumuz yok. İlişkim ile alakalı sorunum yok anlayacağınız.
Ben şuan Ankara'da yaşıyorum. Yaptığım işi çok seviyorum diyemem ama çalışma arkadaşlarımi ve çalıştığım ortamı seviyorum fakat her zaman aklımda bir gun kamuya geçmek var. Bu sebepten dolayı kpss çalışıyorum dönem dönem.Maaşim ise asgari ücretin biraz üstü.Dediğim gibi en büyük artısı çalışma ortamim.

Erkek arkadaşım memur, iyi bir işi var. Şuan doğunun büyük sayılacak bir şehrinde. Tayin için 3 yılı var.

Uzaktan ilişki yürütmek zor, bu sebeple ölçüp tartıp evlenmeye karar verdik. O gelemeyecegi için benim yanına gitmem gerekiyor. Ailem ise işimi bırakıp gitmem konusunda ciddi sorun çıkarıyorlar kendi açılarından haklı olarak. 3 yıl beklememi istiyorlar fakat uzaktan ilişkiyi 3 yıl yürütmek neredeyse imkansız.

Ben ise işimi bırakacağım için üzgünüm ama bu süreci kpss çalışarak geçirmeyi planlıyorum. Ekstra aklıma yatan bir iş bulursam da çalışacağım orada. Erkek arkadaşım kpss çalışmam konusunda da bir işe girip çalışmam konusunda da çok destekçi. Üreten bir kadın olmam konusunda inanılmaz destekci her zaman. Masami odami bile hazırlamış. İyi hissetmem için herşeyi yapıyor.

Bana gelecek olursak, çalışmak benim için çok önemli. Evde oturacak bir vizyonum yok. Bu nedenle aileme hak veriyorum fakat bu bir süreç olduğu için, ve iş arama kpss çalışma gibi uğraşlar edinecegim için daha sakinim. Özel sektörden bıkmış durumdayim. İlerimi özelde istemiyorum, fakat işsizlik de haliyle korkutuyor. Yani herkes kendi açısından haklı. İş bulunur iyi bir hayat arkadasi her zaman bulunmaz diyorum ama bir yandan da elbette aileme de hak veriyorum, üzülüyorum, başka bir şehirde bir süre yaşayacağım belirsizlik beni korkutuyor.
Önerileriniz nelerdir ?
Ben önce iş derim. Bu dönemde iş bulmak çok zor, kpss ondan da zor. kpss ye girmeyi düşünmeyen insan yok ki. Ama alımlar sınırlı.
İlla evleneceğim diyorsanız da umarım ailenizin maddi durumu iyidir. İleride tökezlerseniz size ve olası çocuklarınıza maddi olarak bakacak güçleri ve istekleri olmalı. Kimse kötü şeyler yaşamak için veya boşanmak için evlenmez ama her şey insanlar için. Şu devirde benim için her şeyden önce güvence gelir.

Herkese merhaba,

Önerileriniz nelerdir ?
Kpss ile atan .
Evlen evlenme diyemem ama orada burada çalışarak bişey olamazsın.

Vazgeçilmeyecek iş olsa ailen haklı derdim ama asgari ucretin 1 tık ustü haftanın 6 günü calisılan is her yerde bulunur. sirf arkadas ortamı iyi diye özlük hakları iyi olmayan bir işe bu kadar bağlanılmaz bence.

Zaten kendinizde özel sektorden bıktım surekli devam edemem diyorsunuz.

Erkek arkadaşınızda destekcinizmiş. kpss ye calışın.

Su an calistiginiz sartlari her kosulda bulursunuz zaten. bulunmayacak sartlar değil.

Herkese merhaba,

Önerileriniz nelerdir ?
Evlen

Bende özelde çalıştım bir süre ve şartları maaşı hepsi benim için kötüydü. İşten ayrılıp kpss çalışmaya karar verdim. B grubundan girmek istiyordum malum 2 yılda bir oluyor. Çalışmaya başladım o süre içinde sevgilimle evlendim. Bana her konuda destek oldu. Her zaman kararı bana bıraktı. Maddi manevi yanımda oldu sağ olsun. Evlendikten sonra da kpss çalışmaya devam ettim. Bu yıl sınava girdim tercihleri bekliyorum aynı zamanda alese hazırlanmaya devam ediyorum istediğim puanı alırsam yds de hazırlanacağım. Kısaca evlenmiş olmak hayallerinden vazgeçmene engel değil. Buradaki en önemli faktör eşinin seni desteklemesi ve yanında olması. Sonuçta özel sektörde her zaman iş bulunuyor. Sınavlar olmazsa ve çalışmak istersen başka bir işyeri yine bulursun. Ama gerçekten sevdiğin ve evlenmek isteyeceğin insanı kolay kolay bulamazsın

Vazgeçilmeyecek iş olsa ailen haklı derdim ama asgari ucretin 1 tık ustü haftanın 6 günü calisılan is her yerde bulunur. sirf arkadas ortamı iyi diye özlük hakları iyi olmayan bir işe bu kadar bağlanılmaz bence.

Zaten kendinizde özel sektorden bıktım surekli devam edemem diyorsunuz.

Erkek arkadaşınızda destekcinizmiş. kpss ye calışın.

Su an calistiginiz sartlari her kosulda bulursunuz zaten. bulunmayacak sartlar değil.
İşimin şartları çok kötü diyemem. Haftasonlari çalışma sistemi ile ilgili bir iyileştirme yapılacak mesela. Tamamen kalkmayacak ama shift gelebilir.Yani çalıştığım yerler içinde en iyisi ama tabi ki aman aman bir maaşa çalışmıyorum. Evime yakin ortamım iyi. Fakat sonuçta özel sektör. Her zaman özel sektörde olmak istemiyorum. Gideceğim yer içinde kaygılıyım ama başka ne yapabilirim ki ? Hayatta her zaman şartlar istediğimiz gibi olmayabiliyor işte

Evde oturacak vizyonum yok diyosun, işten ayrılıp ne yapabileceğin meçhul..seni gerçekten seven birinin tüm hayatını bırakıp doğunun ücra bir köşesine gelmeni isteyeceğini düşünmüyorum.KPSS kazanamazsan ne olacak? Oralarda iş güç bulmak kolay mı? Ha önemli değil çalışmasam da olur yeter ki onla oluyum diyosan tüm dediklerimi boşver.

Kpss süreci çok zorlu bir süreç bence evlenin ve kpssye odaklanın aynı zamanda çalışmak zor olur zaten. 2 yıl evde sadece yemek temizlik yaptım eşim de anlayış gösterdi 90 üstü puan aldım ve 30 yaşımda atandım gerçi biz de 3 yıl ayrı yaşayacağız ama uçaklarla mesafeler kısa

Neden imkansız olsun uzaktan ilişki yürütmek? Anlattiginiza göre saygı, değer, sevgi var bu ilişkide.
Yine de kamu taraftari olarak gidip kpss çalışmaniz tarafindayim. Özelden hic bir halt olmuyor

ben de evlilik sebebiyle özel sektördeki işinden ayrılan biriyim o yüzden sizi anlıyorum. ben şehir değiştirmedim. eylülde kpss kursuna başladım haftaiçleri çalışıp hsonu kursa gidiyordum. şubatta evlendim, martta istifa ettim. martta istifa ettim tazminatımı da aldım. temmuzda sınava girdim 93le atandım. iyi ki özel sektördeki işimden ayrılmışım çok yoğundu emeğimin karşılığını alamıyordum zaten evlilikle birlikte çok zor olurdu. evde iyi motive olurum çalışırım ve atanırım diyorsanız muhakkak istifa edin gözünüz hiçbir şeyi görmesin. yolunuz açık, istediğiniz gibi olsun konu sahibi..

İşimin şartları çok kötü diyemem. Haftasonlari çalışma sistemi ile ilgili bir iyileştirme yapılacak mesela. Tamamen kalkmayacak ama shift gelebilir.Yani çalıştığım yerler içinde en iyisi ama tabi ki aman aman bir maaşa çalışmıyorum. Evime yakin ortamım iyi. Fakat sonuçta özel sektör. Her zaman özel sektörde olmak istemiyorum. Gideceğim yer içinde kaygılıyım ama başka ne yapabilirim ki ? Hayatta her zaman şartlar istediğimiz gibi olmayabiliyor işte

siz erkek arkadasınızın caliştiği yere gitmek istemiyorsunuz anladığım kadarıyla. Aileniz fikri ağır basıyor.

Sizin ne istediğiniz en önemli olan. Bu hayatı yaşayacak olan sizsiniz. Ailenizle yasadığınız sehirde kalıp isinize devam etmek istiyorsanız tabiki kararınız bu yönde olsun.

Erkek arkadasınızla konusun. 2 yıl sonra nisan yaparsınız 1 yıl nisanlı kalırsınız toplam uç yıl sonra sizin yasadıgınız sehre gelebilir.

Erkek arkadasınız kabul etmezse 3 yıl sonra sizin yasadığınız sehre tayin istemeyi yollarınızı ayırırsınız.

Aslinda gonlundeki karar belli ama bizim bunu onaylamamizi bekliyorsun sanirim. Sevgililik ile evlilik ayni degil, hep bunu soyluyoruz kizlarimiza. Su an icin iliski mukemmel olsa da evlenip ayni evin icine girince isler oyle de olmayabiliyor. Isinizi herseyinizi birakip uzaktan iliski yurutmek zor diye evlenmeyi dusunuyorsunuz da gittiginuz yerde is bulabilecek misiniz ya da diyelim ki kpss ile baska bir sehire atandiniz o zaman ne yapacaksiniz? Diyelim ki evlendiniz, o yerde de is buldunuz ama evliliginizde sorun cikti... bu da olabilir. Hicbirimiz bosanmak icin evlenmiyoruz sonucta. Ben bu kadar riski goze alip gelecegimi bir erkek icin feda etmezdim. Is bulunur, koca bulunmaz demissiniz de tam tersi koca bulunur ama iyi is bulunmaz. Ben olsam ailemi dinlerdim. Once kpss ye girin atanin. Duruma ondan sonra bakin.
Herseyi birakip sirf adam kacmasin diye gelecegi belirsiz bir sey icin fedakarlik yapmayin. Omur boyu fedakarlik hep sizden beklenir sonra.
Uzak iliski de yurur pekala. Adam gercekten sizinle evliligi dusunuyorsa 3 yil sabredebilir merak etmeyin. Seviyorsa bekler merak etmeyin.
Once geleceginizi bir garantileyin.

Son düzenleme:
Nisan yapin. O sirada siz de oturup evde kpss ye sıkıca calisin. Sonra atanma isini de garantileyince geleceginizi ona gore belirleyin. Sizin nereye atanacaginiz da belli degil daha cunku. Yani baska sehire de atanip evli iken ayri sehirlerde olabilirsiniz. Ne gerek var once kendi isinizi bir garantileyin sonra evlilik durumlari dusunulur.

Evlendikten sonra atanmanın kolay olmadığını düşünüyorum, sorumluluklarınız artacak çünkü, alışık olmadığınız bir yaşantı başlayacak sizin için. Ben olsam (maddiyat sıkıntı olmayacaksa) işimden ayrılır kpssye odaklanırım. Puanımı garanti eder aonra evlenirim
İsimden ayrılacak olsam evlendigim yerde de çalışırim sınava. Ha kendi evimde ha evlendigim yerdeki evimde. Ben işimden ayrılma konusunda aklım karışık

Neden imkansız olsun uzaktan ilişki yürütmek? Anlattiginiza göre saygı, değer, sevgi var bu ilişkide.
Yine de kamu taraftari olarak gidip kpss çalışmaniz tarafindayim. Özelden hic bir halt olmuyor
Evet var fakat uzaktan ilişki bir süre sonra aradaki sevgi ve saygıya zarar veriyor, nitekim yakından iliski yürütmek gibi değil

X