Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annemi idare edersin cümlesi bile ürkütücü bence.
Kendi kizi alsın madem.sen el kizi olduğun halde için el vermiyor yalnız yaşamalarına e kendi kizi neden evlenip ayrı eve gitmiş?

Bu düşüncedeki insanlar evlenmeyip omur boyu ailesinin başını beklemeli.ayni apartman bile olmaz diyorsun.kimse sana söz hakki tanımıyor. Bir omur neden ayni ev.

Yalnız yaşıyorum
gercekden ama gercekden anlamiyorum kendine hic mi saygin yok, hic mi kendine deger vermiyorsun? adamin agzindan altin mi damliyor, yoksa yürüdügü yere nur mu saciyor? daha tam olarak ne düsüneceksin? su kocam olsunda sinekden olsun kafasindamisin? yeter ki evlenip dogurim kafasinda misin? nedir yani anlamiyorum?

Tüm yorumları okumadım ama birçok yorumu okudum. Herkes gerçekten çok güzel yorumlar yaptı. Sizin de ilk evliliğinizin bitmesinde kayınvalide faktörü olduğunu söylüyorsunuz. Neden tekrar aynı hatayı yapma isteğiniz var? Madem buraya konu açtınız buradaki yorumları dikkate alın.
Hani çevrenizdeki herkes olabilir demiş ya. Belki de işinize karışmak istemediler. Hani bizde olumsuz bişeye sebep olmama isteği var ya, evlilik de bizim için kutsal bir müessese. Ondan belki çok da olumsuz yorum yapıp sebep olmak istemediler.

Evlenmeyi istemenizde hiç sıkıntı yok. Ama doğru düzgün bir insanla hayatınızı paylaşınca evlilik gerçekten mükemmel birşey. Evlenmek nasıl doğalsa evlenmemiş olmak, boşanmak, dul kalmak 2. Evliliği yapmak vs de çok doğal.Üzerinizde baskı mı hissediyorsunuz acaba evlilik yapmaya dair ya da evlenme isteğiniz mi sizi böyle yanlışa sürüklüyor? Aileniz bu konuda ne diyor?
Gerçekten size acı da olsa doğruyu söyleyecek birisiyle bu konu hakkında görüştünüz mü?

gercekden ama gercekden anlamiyorum kendine hic mi saygin yok, hic mi kendine deger vermiyorsun? adamin agzindan altin mi damliyor, yoksa yürüdügü yere nur mu saciyor? daha tam olarak ne düsüneceksin? su kocam olsunda sinekden olsun kafasindamisin? yeter ki evlenip dogurim kafasinda misin? nedir yani anlamiyorum?

OFF keşke şu ülke topraklarında erkek olsaydım, her türlü fedakarlığı yapan dolu kadın var
ne güzel her istediğimi yapıyor, anneme bakıcı evime hizmetçi kendime eş alıyorum üstüne üstlük para da kazanıyor!

Dediğim konu da bu. Açın bütün konularına bakın. Yaşayacağınız hayat üç aşağı beş yıkarı bu

Sanırım 2 evlilik kararınız da da iyi bir karar veremeyeceksiniz bir de kaynana ile dip dibe olacaksınız 2 evliliğimizin olmasa sık eleyip sık dokuma olması gerekirdi belkide hep aynı tarz adaylar size cazip geliyor epey bir yük göğüsleyeceksiniz ve kaynananın sorumluluğu kadın olarak üstünüzde olacak zor sınav sizi bekliyor olacak aynı evin içinde 2 kadın , kaderinizin acımasızlığı gibi sanki
3 kadın. Bir de görümce var evde

Tüm yorumları okumadım ama birçok yorumu okudum. Herkes gerçekten çok güzel yorumlar yaptı. Sizin de ilk evliliğinizin bitmesinde kayınvalide faktörü olduğunu söylüyorsunuz. Neden tekrar aynı hatayı yapma isteğiniz var? Madem buraya konu açtınız buradaki yorumları dikkate alın.
Hani çevrenizdeki herkes olabilir demiş ya. Belki de işinize karışmak istemediler. Hani bizde olumsuz bişeye sebep olmama isteği var ya, evlilik de bizim için kutsal bir müessese. Ondan belki çok da olumsuz yorum yapıp sebep olmak istemediler.

Evlenmeyi istemenizde hiç sıkıntı yok. Ama doğru düzgün bir insanla hayatınızı paylaşınca evlilik gerçekten mükemmel birşey. Evlenmek nasıl doğalsa evlenmemiş olmak, boşanmak, dul kalmak 2. Evliliği yapmak vs de çok doğal.Üzerinizde baskı mı hissediyorsunuz acaba evlilik yapmaya dair ya da evlenme isteğiniz mi sizi böyle yanlışa sürüklüyor? Aileniz bu konuda ne diyor?
Gerçekten size acı da olsa doğruyu söyleyecek birisiyle bu konu hakkında görüştünüz mü?
Ailem karşı değil kayınvalide ile yaşamaya. Tüm yorumları tabiki ciddiye alıyorum. Beni ikna eden şu oldu. Ben her zaman öncelikle çiftlerin uyum içinde olması gerektiğini düşündüm. Eş kişisi hanımına değer vermezse arada kilometreler de olsa sorun çıkıyor. Adama büyük iş düşüyor. Dengeyi sağlayabilmeli. Ben aslında başka biriyle aynı evde yaşamayı sorun etmedim. İstediğimi giyerim yer içerim vs bu tarz kaygılarım yok. Bilemiyorum açıkçası.

Dediğim konu da bu. Açın bütün konularına bakın. Yaşayacağınız hayat üç aşağı beş yıkarı bu

2 sene olmuş.
Konu sahibi ne yapıyor acaba şuan.
Çok üzüldüm yaşadıklarına

Ailem karşı değil kayınvalide ile yaşamaya. Tüm yorumları tabiki ciddiye alıyorum. Beni ikna eden şu oldu. Ben her zaman öncelikle çiftlerin uyum içinde olması gerektiğini düşündüm. Eş kişisi hanımına değer vermezse arada kilometreler de olsa sorun çıkıyor. Adama büyük iş düşüyor. Dengeyi sağlayabilmeli. Ben aslında başka biriyle aynı evde yaşamayı sorun etmedim. İstediğimi giyerim yer içerim vs bu tarz kaygılarım yok. Bilemiyorum açıkçası.
He siz adamın denge tutturabileceğini düşünüyorsunuz yani hala. Tamam o zaman.

O sizin düşünceniz. Kendi evinizde tabiki istediğinizi giyer yer içersiniz. Kv evinde istediğiniz kırmızı saten mini geceliğiniz ile evin içinde dolaşabileceğinize gerçekten inanıyor musunuz? o_O

Benim annem cahil diyenler genelde 14 yaş gurubuymuş kadın çalışmayı becermiş okutup yetiştirmeyi meslek sahibi etmeyi becermiş oğlu kalkmış kız arkadaşına annem cahil diyor hiç hoş değil psikologlar zeka matematik çözmek değildir zeka ailendeki sorunları çözebilmektir diyorlar .

Annem cahil sen alttan alacaksın diyen adam denge tutturacak dimi he he canım aynen.

Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
Şimdiden eş adayın yer yapıyo o be solerse solesın sen sldırma o cahil dio:)

Bazen düşünüyorum ben tüm saydıklarınızı yapabilecek kadar rahatım aslında. Ben belki kadını problem etmicem. Ya o beni kabullenemezse?
Üyeye yazdığınız cevaptaki gibi kayınvalide yanında da bornozla dolaşmak, koltukta uzanmak, .. vs gibi hareketleri yapacak kadar rahatsanız üzgünüm ama tabi ki hiç bir kayınvalide kabullenmez. Sizin ki de kabullenmeyecek .

Mesela evlendiniz diyelim. Eşiniz aradaki dengeyi nasıl sağlayacak bir örnek verebilir misiniz? Daha doğrusu sizin için dengeyi sağlaması ne ifade ediyor? ( Eşiniz için denge demek annesini cahil görmesi ve sizin ona cevap vermemeniz gerektiği )

Önceki bitmiş evliliğinizde kayınvalide ile yaşadığınız şeylerde de belki eşiniz dengeyi sağlayamadı. Eski eşiniz ne yaptı da dengeyi kuramadı? Yaşadığınız olayları gözden geçirin. Mesela annesi yanlış birşey yaptıysa “ Anne sen burada hata yaptın şöyle şöyle olması gerekirken böyle yaptın diyebilecek mi? Ya da anne bu eşimle benim kararım bu konu sadece ikimizi bağlar diyebilecek mi?”
Sizin bu evlilikten beklentiniz ne sahi?
Nasıl bir aile kurmak istiyorsunuz?
Nasıl bir ev düzeni oluşturmak istiyorsunuz? ( Kv evine giderseniz var olan bir düzene gideceksiniz )
Eşinizden beklentileriniz neler?
Değerli öğretmenim lütfen bu soruları kendinize sorun ve değerlendirmesini yapın.

Bile bile mutsuzluğa gidiyorsunuz. Isteme zamani bile ayarlanmis bunlari en basta konusarak baslasaydiniz iliskiye bu kadar surumcemede kalmazdiniz. Kesip atmakta daha kolay olurdu zira es adayinin orta yol bulup iki tarafında memnum etmeye niyeti yok.

Evlilikten sonra açacağınız konun başlagı

" siz haklı çıktınız kızlar "

Zaten farklı yetişmiş, bambaşka bir insanla evleniyoruz , idare ediyoruz bir çok şeyi , bir de üstüne sevgili ailesiyle aynı evde yaşayacak, evi düzeni olmayacak idare edende yine kadın olacak.
Valla eşimi severim iyi bir insandır ama söz konusu annesi olunca şeytana dönüşüyor adam, uzak şehirlerdeyiz hiç lafını etmemeye çalışıyorum kayınvalidenin adını anmıyorum. Aynı evde düşünemedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X