Evlenme isteğim yavaş yavaş azalıyor…

Başka şehirde evleri varmış.Konu yanlış açılmış sanki tek sorun ailesinin yardım etmemesi gibi.Asıl sorun nişanlının kabul etmesi davranışları Ben aileye yardım konularında çok hassasım.Bizler hayatlarına girmeden önce kim ne fedakarlık yaptı bilemeyiz.O yüzden işimize gelmeyen bi düzen varsa sessizce olay yerini terk etmeliyiz diye düşünüyorum.

Evliliğimin 2.günü evime gelmek isteyen kv deyi ne ben alırım ne de eşim alır.
Bu tarz şeyler sizin koyduğunuz sınırla alakalıdır.
Düğün istiyorlarsa kendileri yapar sizde memnun olursunuz.

Evlenmeye karar verdiyseniz kendi kararlarınızı alabilecek durumda olun.

Zaten dediğiniz gibi yaptı bunu ilk mesajda da söyledim benimle fikirleri aynı merak etme bu tarz şeyler olmayacak diyor zaten. Ayrıca derin analizler yapmışsınız ama gelip giden telefon yok bunlar olurken ben de oradaydım bizzat kendim şahit oldum misafirlik konusuna. Belki ailesi konusunda dediklerinizde haklısınız ama nişanlım için aynı şeyler söz konusu değil.

Biz evlenirken her şeyi kendimiz yapmak istedik. Bütçemizi buna göre ayarlamıştık ve ailelerimize evlenmeye karar verdiğimizi söylerken bunu da söyledik.
Onlar yine de destek olmak istediler ve oldular ama olmasalardı da kimseye bozulmazdık.
Onca sene okutup meslek sahibi etmişler bizi. Bir de evliliğimize sponsor olmak zorunda değillerdi.
Bu kısımda takılacağınız bir şey yok bence. Kendi bütçeniz neye izin veriyorsa onu yapın. Düğün istemiyorsanız da yapmayın. Ama burada sevgilinizin duruşu önemli. Ailesine "Biz düğün istemiyoruz" diyebilmeli. Kendi paranızla rezil olmak var işin ucunda. İstemediğiniz düğün için borca batmayın bir de.

Diğer konularda da yine sevgilinizin tavrı önemli. Bu tarz sorunları size hissettirmeden çözebilmesi gerekir.
Ben 2. gün gelecekler mi diye stres yaşadıktan sonra eşimin buna engel olup olmamasının pek bir anlamı kalmaz çünkü.
Siz o stresi tolere edebilirsiniz ya da edemezsiniz bilmiyorum ama böyle şeyleri sormaktan, konuşmaktan, kendinizi, beklentilerinizi anlatmaktan çekinmeyin. Beklentileriniz uyuşmuyorsa o yola girmeden bitmesi daha iyi.

ben de hiç görmedim....
zaten konu sahibi bir şey de beklemiyor
gölge etme yeter diyor, onu da demiyorlar.

bu aileye gelin gitmeyi kabul ederseniz çok şeyden taviz vereceksiniz demektir nişanlınız o evlilik süresinde muhakkak ailesine döecek ki şimdiden maaşının yarısıyla ailesinin borçlarını ödeyen birisi. Ben evleneceğim diye para biriktirmeye bile sesini çıkaramamış. O çok aslan olan erkekler nişandan sonra annesinin kediciği oluveriyor haberiniz olsun. Bu arada sizin evinize 3. gün gelemezlerse bir kaç hafta sonra milleti toplayıp gelirler ama GELİRLER. 2. gününde çok merak ettim bahanesiyle gelen kadını engelleyebileceğinize ve bu şartlarda evliliğinizi sürdürebileceğinize inanıyorsanız evlenin

Belki ailesi konusunda dediklerinizde haklısınız ama nişanlım için aynı şeyler söz konusu değil.

inşallah "gerçekten" değildir.
burada ne konular gördük çünkü evlenince birden aileci olanlar
ya onlar sevdiklerinden...
ya annem iyiliğinden...
bizim iyiliğimizi düşündüğü için...
ya canım merak etmiş....
bunlar gelebilir yani sonrasında

ben de hiç görmedim....
zaten konu sahibi bir şey de beklemiyor
gölge etme yeter diyor, onu da demiyorlar.
Çünkü bu ülkede aile ilişkilerinde ya alan taraf olucaksın ya da veren ortası çok azdır .Bu tür bir aileye gelin giden kişinin sürekli parayı isteyen olması gerekir yoksa ömür boyu sömürülüyor.

Bize böyle kadınlar lazım mis gibi gece geçirmiş. Hepsine iyi olmuş bir kilo verdim yağlarım eridi... Alnından öpülmelik gelin

E yapılanı kabul etmişsiniz ama. Ben aileler yapmak zorunda demiyorum ki "biz her şeyi kendimiz yaptık, yapmak zorunda değiller." lafını manasız bulduğumu söylüyorum. İnsanlar böyle kandırıyor kendisini. Çocuğunu seven, değer veren istisnasız her aile çocuğuna destek olur. Evlatlarımız için bir çok şeyi yapmak zorunda değiliz ama yapıyoruz. İş paraya geldi mi altını çizmek gereksiz.
Bize de yardım etmedi kimse, bir günden bir güne lafını etmem, çünkü benim için konu edilecek bir şey değil. Keşke siz de ailenize yapmak zorunda değilsiniz, yetişkin olarak evimizi kendimiz almalıydık deseydiniz. O zaman büyük harfle yazdığınız "zorunda" lafının bir manası olurdu.

Bir de bu evliliğin ilk sabahı yok bilmem 3. günü yok ilk günü gibi saçmalıkları ile yeni çiftin evine damlayan insanların sapık olduğunu düşünüyorum artık ya.

Ailemin aldigi evde oturmuyoruz zaten. Eşimin evi var. Ailemin bana ev almalarinin nedeni evlenmem degil.
Annemin ben bekarkenden beri istegiydi bana ev almak, bir kocam ve evi olsa da olmasa da bana evi alacakti zaten. Evlendikten sonraya kismet oldu sadece.

Evet benim cocugum olsa ben de birseyler yapmak isterim ama mevzu o degil. Aileler birsey yapmiyor diye evlenirken kavga etmek, hatta evlendikten sonra da ailen birsey yapmadi diye kavga etmek, 265363 yil her konuda bunu dusunmek kin tutmak. Bu tarz insanlar var...

Cocuk dogurduysan belli sorumluluklarin vardir bazi seyleri yapmak zorundasindir gayet ama yetişkin cocugun butun evlilik masraflari bunun icinde degil.
Sirf bu yuzden birbirini yiyen, ailelere dusman kesilen ciftler var bunu dogru bulmuyorum.

hadi ayrıldın diyelim , daha iyisisni nasıl bulacan. bence ayrılma sınırlarını koy. 3. günü balayına git

Evlendikten sonra 3.gün ziyareti ilginç ama yeterince aksiyonlu değil. Bence evlendikten sonra 3.saat ziyareti olmalı ki biraz aksiyon olsun.

Endişelerinde haklısın ama bütün olay senin nişanlını nasıl değerlendirdiğinde bitiyor. Bugün senin yanında gibi duruyor. Evlendikten sonra da senin yanında duracak mı? Yoksa "annem yaşlı alttan al, babam hasta sesini çıkarma, ama onlar bizim iyiliğimizi düşünüyor" mu olacak?

ailesinden yardım almayabilir en azından lafını yapmazlar buna takılmayın birde düşünüp ben düğün istemiyorum demeyin kıymetınız olmaz yani gereksiz fedakarlık fedakarlık değildir. Ablanın söylediğine pek takılmadım düğün erkek ailesinin gururu gibi görünüyor. İlk haftalarda gelini rahat bırakmamaları büyük problem benimkilerde 3 gün sonra balayına gelmişlerdi. Uzak otursanız ? Ya da bu konuyu konuşun ailesiyle istemiyorum uymuyor bana biz 1 ay misafir istemiyorz diyin zorla girmezler ya.

Ben daha bu konuyu daha ona açmamışken o annesi ve ablasına benim yanımda bu ziyaretlerin çok saçma olduğunu sakın ileride bize böyle şeyler yapmayın dediğini duydum. Şimdilik yanımda ama ilerisi için ne olur bilmiyorum. Güveniyorum ama ailesi düşündürüyor dediğim gibi..

Evet net bir şekilde tavrımızı koyacağız bunları yaşamamak için

Konuyu öyle okuyorum da isminizi 2 kez gördüm ikisinde de başıma ağrılar girdi ciddi ciddi

Şimdi ailesinin borcunu öder evlendikten sonra da 180 derece dönüp aileci ana kuzusu olur bu hiç şaşmaz. Tecrübeyle sabit. Bence sen şimdiden mesafeni koy, konusu açılırsa ben habersiz misafirden haz etmiyorum vs diye lafı yapıştır kv'ye öyle yapanlar pek bir kıymetli oluyor çünkü benim gibi gerdek gecesinde kv'yi evinde misafir edenlere kimse aferim demiyor. Kocan olacak şahıs da dahil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…