Evlenmek benim için bir hayal sadece diyenler....

guzelimm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2009
3.990
426

Merhaba kızlar evlenmek benim için bir hayal artık diyenler buraya.Nedenleri ile yazar mısınız?

Hayal demiyorum ama zor diyorum.. çünkü güvenilebilecek erkek kalmadı kalanlarıda kapıyorlarr ee türünün son örneği yada radikal erkekte bulmak zor iş kaydirigubbakcemile3 birde şu k.k'de evliliklerde olan kötü olayları okudukça gerek şiddet gerek yalan gerekse kayınvaliide olaylarını okudukça bi soğuma hissediyorum evliliğe bakış açımda..buyrunnnnnnnnn

bnm için hayal cünkü kaderimmidir nedir? düzgün insanlar cıkmıo karsıma.. hem bnm sewvecegim hem beni sewcek; mantıklı. eglenceli bi insan bulmak imkansız gibi gelio bana:S:S

bazen hayal bazende imkansiz ama bazi zamanlarda korkutucu geliyor , Neden mi ? Cunku ask sevgi saygi delta ucgenini ariyoruz Oncelikle sevmedigin biriyle mutlu olunmiyacagina inananlardanim .Ama sadece ask ugruna fedakarlik yapacak kadar kor degilim hayatini idame ettirebilmeli benim evlenebilcegim kisi , isi gucu olmali , meslegi olmali , Kendi kriterlerimizde aradigimiz insani bulmak gerekiyor(mantikli , anlayisli ,dusunceli , evine sadik , sadakatli, sevgi dolu, e tabi eli yuzu duzgun yakisikli ) ve karsilikli aski yakalamak gerekiyor bu galiba milyonda 1 gibi bisey .Bu devirde kim evlenmiste mutlu olmuski bosanan evlenenden daha fazla ooo bu gidisle evlilik sadece dusuncelerimizde kalir kaydirigubbakcemile3

akışına bırakın bence soğutmayın biribirinizi boyle şeylerden neden hayal olsun kı
hiç büyük konusmamak lazım ...

akışına bırakın bence soğutmayın biribirinizi boyle şeylerden neden hayal olsun kı
hiç büyük konusmamak lazım ...

akışına bıraktık gürül gürül aktık aktık ama 30 olduk be kankaaa :nazar:
cidden bende sanki evlilikten soğumaya başladım gibi,aldatmaları sorunları sıkıntıları adamların davranışlarını gördükçe duydukça çekinmeye korkmaya başladım, eskiden herkes gibi güzel bi evlilliği bende hayal ederdim ama şimdi artık durup bi düşünüyorum bu konudaCADIARZU

her şey olacağına varır...hiç acele etmeye gerek yok bana kalırsa...en güzeli,huzurlusu,hayırlısı ne

zaman olcaksa o zaman olsun.....evliliği belli yaş aralıklarına, belli konumlara ,kalıplara koymak çok yanlış

ve mutsuzluk getiriyor....

Çevremdeki örneklere bakıyorum da... Kim "hayatımın aşkını buldum, kesin evleneceğiz!" derse yalan, ihanet,ailevi sorunlar vs. ile karşlılaşıyor ve "peri masalı" bitiyor... :sinifsinif: Her kim de " henüz erken, evlilik bana göre değil, başka planlarım var, aldatıldım bir daha hayatıma erkek sinek bile giremez!" diyorsa da (kader "Sen benim hikmetime nasıl akıl erdireceksin..." dedirtircesine) tez zamanda evleniyor. hihoyyyt İlginç ama benim çevremde durum bu... O nedenle bu topikte "sazı eline alanlar"ın düğün tarihini yakın zamanda duymamız olasıdır... Plan program yapmayın...Şu misali inceleyin:

-ALINTI-

Öğrencilerinden birinin eline bir testi verip kuşluk vakti çeşmeye gönderir Fakirullah Hazretleri...

Ne var ki öğrenci çeşmenin başına varınca oradaki çocuklarla oyuna dalar, ta ikindiye kadar oyun sürer. Nihayet gün batarken aceleyle testiyi doldurup döner. Bunca vakittir orada oyuna dalan öğrenciyi bu defa arkadaşları aralarına alıp hırpalamak isterler. Ancak Fakirullah Hazretleri müdahale ederek der ki:

– Neye suçluyorsunuz arkadaşınızı?

– Kuşluk vakti gönderdiniz ikindi üzeri döndü, bizi bu kadar bekletmeye hakkı var mı? derler.

Büyük insan şöyle izah eder geç kalma sebebini.

– Arkadaşınızın kabahati yoktur bu bekleyişte. Çünkü der, çeşmenin başında oyuna dalmaya mecburdu. Kısmetiniz olan su henüz kurnaya gelmemişti, yoldaydı. Başkalarının kısmetini doldurup da size getiremezdi. Ne zaman yoldaki sizin kısmetiniz kurnaya geldi, işte o zaman oynamayı bırakıp testiyi çeşmeye tutarak kısmetinizi doldurup getirdi. Onun kabahati yoktur, yoldaki kısmetinizi beklemiştir...

Evlenmek üzere kısmetini bekleyenler, bekleme süresini büyük bir fırsat bilmeli, bu sıralarda kendi özelliklerini geliştirip vasıflarını çoğaltmayı hedef almalı, vasıfsız işçi durumundan çıkıp aranan vasıflı aday özelliğini kazanmalı, kendini bir çok vasıflarla değerli durumuna getirmelidir. Çünkü denklik dünyada da ahirette de esastır. Dünyada vasıflı olanlar Cennette de vasıflılarla evlenirler. Bu bakımdan da kısmet bekleme devresini güzel vasıfları kazanma, çoğaltma devresi olarak düşünmeli, yüksek vasıflılara layık hale gelmeye gayret göstermelidir.

Zaten beklemenin bir faydalı yanı da, güzel vasıflarını çoğalt ikazını yapıyor olmasıdır.

(Ahmed ŞAHİN)

Doğru insanla ebedi mutluluklar diliyorum...

evlilik benim icinde sadece bi hayal ama cokta problem değil acıkcası herşeyin bi zamanı vardır hiçbişey icin acele etmenin anlamı yok ayrıca bu devirde evlenilecek erkekler kore de şehit oldu haberiniz yok mu kaydirigubbakcemile3 bir gün benimde iyi bi sevgilim olacak.o iyi sevglim sonrada eşim olacak umudumu yitirmedim yinede :eek:

Çevremdeki örneklere bakıyorum da... Kim "hayatımın aşkını buldum, kesin evleneceğiz!" derse yalan, ihanet,ailevi sorunlar vs. ile karşlılaşıyor ve "peri masalı" bitiyor... :sinifsinif: Her kim de " henüz erken, evlilik bana göre değil, başka planlarım var, aldatıldım bir daha hayatıma erkek sinek bile giremez!" diyorsa da (kader "Sen benim hikmetime nasıl akıl erdireceksin..." dedirtircesine) tez zamanda evleniyor. hihoyyyt İlginç ama benim çevremde durum bu... O nedenle bu topikte "sazı eline alanlar"ın düğün tarihini yakın zamanda duymamız olasıdır... Plan program yapmayın...Şu misali inceleyin:

-ALINTI-

Öğrencilerinden birinin eline bir testi verip kuşluk vakti çeşmeye gönderir Fakirullah Hazretleri...

Ne var ki öğrenci çeşmenin başına varınca oradaki çocuklarla oyuna dalar, ta ikindiye kadar oyun sürer. Nihayet gün batarken aceleyle testiyi doldurup döner. Bunca vakittir orada oyuna dalan öğrenciyi bu defa arkadaşları aralarına alıp hırpalamak isterler. Ancak Fakirullah Hazretleri müdahale ederek der ki:

– Kuşluk vakti gönderdiniz ikindi üzeri döndü, bizi bu kadar bekletmeye hakkı var mı? derler.

– Arkadaşınızın kabahati yoktur bu bekleyişte. Çünkü der, çeşmenin başında oyuna dalmaya mecburdu. Kısmetiniz olan su henüz kurnaya gelmemişti, yoldaydı. Başkalarının kısmetini doldurup da size getiremezdi. Ne zaman yoldaki sizin kısmetiniz kurnaya geldi, işte o zaman oynamayı bırakıp testiyi çeşmeye tutarak kısmetinizi doldurup getirdi. Onun kabahati yoktur, yoldaki kısmetinizi beklemiştir...

Evlenmek üzere kısmetini bekleyenler, bekleme süresini büyük bir fırsat bilmeli, bu sıralarda kendi özelliklerini geliştirip vasıflarını çoğaltmayı hedef almalı, vasıfsız işçi durumundan çıkıp aranan vasıflı aday özelliğini kazanmalı, kendini bir çok vasıflarla değerli durumuna getirmelidir. Çünkü denklik dünyada da ahirette de esastır. Dünyada vasıflı olanlar Cennette de vasıflılarla evlenirler. Bu bakımdan da kısmet bekleme devresini güzel vasıfları kazanma, çoğaltma devresi olarak düşünmeli, yüksek vasıflılara layık hale gelmeye gayret göstermelidir.

Zaten beklemenin bir faydalı yanı da, güzel vasıflarını çoğalt ikazını yapıyor olmasıdır.

(Ahmed ŞAHİN)

süper hikaye:lepi:

süper ders :lepi:

teşekkürler a.s.

-ALINTI-

(Ahmed ŞAHİN)

süper hikaye emeğin için sağol.a.s.
kızlar üzmeyin kendinizi Allah kaderlerimize ne yazdı ise onu yaşıyoruz,bugun mutsuzsunuz,endişelisiniz ama ilerde bugunleri gülerek hatırlayacaksınız.zaman kötü evet kabul edıyorum güvenılecek insan sayısı ciddi anlamda azalmış durumda fakat iyi insanlarda var.Allah istemeden yaprak bile düşmez,o ol dediğinde oldurcak ve sizin karşınıza doğru insanları çıkarcak.Zamanı var demekki sizinde evlenmenizin yuva kurmanızın.hem saçma sapan bir insanla evlenip mutsuz olucağınıza,birkaç yıl sonra doğru insanla doğru bir evlilik yapmak daha önemli.umudunuzu yitirmeyin...

bende şüpheye bakıyorum bundan 1 hatfa önce evelenceiz diyordu o kadar hayal kurdurdu? ıyi bir iş şart yoksa ondan önce evlenmem diyor bende baskı yapmıyorum.. Ama karasızlığından sıkıldım..

artık takmıyorum bıle hayal gıbı gelıyo bazan evet yasım 27 olacak benımde ama sevdıgım onsuz olmaz dıyebılecegım yerı gelınce arkadas yanı bırcok seyı onda bulamıyorsan olmazkı zaten saygı sevgı en onemlısı kendıımı evlşılık dıye atese atamam bu gunu kadar da benı ıyısı bulmadı zaten hala bırını sevıyorum cok uzakta ben gıdemem sebeplerım var oda gelmıyo olmuyo ıste bı sekılde kısmet ıste ne dıyelım bazı sorunlarım var bılen bılıyo ama evlen demek bazan cok kolay gelıyo ama zor bı karar aradıgını bulamayınca cok bı ozellıkte aramıyorum agzıyla kus tutsunda demıyorum ama olmuyo

bende şüpheye bakıyorum bundan 1 hatfa önce evelenceiz diyordu o kadar hayal kurdurdu? İyi bir iş şart yoksa ondan önce evlenmem diyor bende baskı yapmıyorum.. Ama karasızlığından sıkıldım..

sen 1 hafta dıyosun 1.5 sene evlenıcez dıye konustuk ben doguda yasayamam gelemem deyınce bıtırdı hep gel dedı bana aılesını bırakamazmıs gelmıycegımı bılse benle en bastan hıc konusmazmıs bıle sevgıye bak ıste benı dusunmuyo yanı benım annecıgım ne yapsın ben uzakarda olunca erkeler cok bencıl hep kendılerını dusunuyorlar bana katılan var mı sen gelemıyorsan ben senı cok sevıyorum elımden gelenı yaparım demesını ısterdım ama benı oylesı bulurmu

bırde su var tabı bana katılan olurmu bılmem yas bıraz ılerleyınce yasıtlar evlenınce sız hala bekar 30 adogru gııdyor yas o zaman etrafınızda da bu sozler sızı rahatszız edıyor durup dusunuyorsunuz acaba hıc mı dıye panık oluyorsunuz belkıde elınde olmadan umarım hepımız mutlu olurda yıne burada paylasırız umıdıyle

hiçççççççççççççççç aceleye gerekkk yok..rabbım herseyın iyisını bilir..bekarlığımı arıom bazen kocam melek gıbı olsada..evlılık çokkkkkkkkk farklı çokkkkkk...sabır işi..vefa işi..saygıı..arkadaslık..

bazen hayal bazende imkansiz ama bazi zamanlarda korkutucu geliyor , Neden mi ? Cunku ask sevgi saygi delta ucgenini ariyoruz Oncelikle sevmedigin biriyle mutlu olunmiyacagina inananlardanim .Ama sadece ask ugruna fedakarlik yapacak kadar kor degilim hayatini idame ettirebilmeli benim evlenebilcegim kisi , isi gucu olmali , meslegi olmali , Kendi kriterlerimizde aradigimiz insani bulmak gerekiyor(mantikli , anlayisli ,dusunceli , evine sadik , sadakatli, sevgi dolu, e tabi eli yuzu duzgun yakisikli ) ve karsilikli aski yakalamak gerekiyor bu galiba milyonda 1 gibi bisey .Bu devirde kim evlenmiste mutlu olmuski bosanan evlenenden daha fazla ooo bu gidisle evlilik sadece dusuncelerimizde kalir kaydirigubbakcemile3

evet.Aynen sana katılıyorum.Boşanıp hemen ayrılmak moda oldu.Baştan herşeyi kabul edip sonrada ben vazgeçtip demek için evleniyorlar.Bu yüzden her anlamda birbirlerine uyuyorlarsa evlenmeleri lazım.Ama bu da çoooooooooooooook zor.

her şey olacağına varır...hiç acele etmeye gerek yok bana kalırsa...en güzeli,huzurlusu,hayırlısı ne

zaman olcaksa o zaman olsun.....evliliği belli yaş aralıklarına, belli konumlara ,kalıplara koymak çok yanlış

ve mutsuzluk getiriyor....

Belli kalıplara ya da yaşa koymuyoruz canım benim ama ortada o kadar yalan,iftira.....Çok seviyorum dyor bir bakıyorsun ummadığın bişey yapıyor ve söylüyor.Ben bunu kendimdede çevremdede çok yaşadım ve halada yaşıyorum.Bu yüzden akışına bırakmak doğru fakat hayal gibi geliyor artık.

bu kaynana konuları, eşler karılarını döver eder aldatır bunları okudukca bıze daha yakınmıs gıbı gelıyor sankı bu cırkın olaylar yakın guzel olaylar co k uzak cok ırakmıs gıbı.
o yuzden ewlılık hep cok korkutucu.

X