Evlenmekten ümidi kestim

Sizinle aynı durumdayım sizin yaşınız benden küçük.ben hatırlıyorum yirmialti yaşında idim geç kaldım diye uğraşıp didiniyordum hep ben mi Yok dedim hayır başkalarıda bana Yok dedi ben daha evlenemedim ancak evlenip boşanmış arkadaşlarım var yada mutsuz evlilik içinde olanlarda.mutlu olanlarda var mesala bı bakıyorum çocuğu engelli başkasına bakıyorum bı hastalığı çıkmış.bir arkadaşım yabancı burda gelin oldu şimdi kanseri çok ilerlemiş üzülüyorum.sonucta herkesin sınavı farklı çok şükür sana hastalık imtihanı değmemiş.tecrube konuşuyor,istersen kırk ters takla at nasipte o kişi yoksa olmuyor.en güzeli bugün mesala son günüm olsaydı kendimi nasıl mutlu ederdim diye düşünüyorum.bu şekilde sabretmeye çalışıyorum çünkü yarınlarda ben var miyim acaba olamayabilirim degilmi...bende birini üç yıl boyunca bekledim durdum neyaptimsa olmadı güya benim için ağlıyordu sonra ne oldu biliyor musun gitti kendinden yirmi yaş biriyle anında nikah kıydı ben sana anlatsam bu hiyaden film çıkar ellerim boş gözü yaşlı ah ede ede kaldım degdimi yani şimdi ,o üç yılı mutlu geçirmek varken hergun u kendimi heba etmeye degdimi ,erkek=güvenilmez

yok yok evrene pozitif enerji gönderiyoruuumm olmayacak öyle kötü şeyler . Allah korusun
bitecek kısa sürede bu dönem ben inanıyorum

sizinle cok benzer durumdayız ama ben sizin kadar mantıklı bakamıyorum. üzerimde sürekli bir stres. gecip giden yıllara üzülüyorum ve bunu sorun ettiğim için başka bir konuda ilerleyemiyorum hiç (

7 aydır siteye girmemiş. Evlilikle alakalı bir şey yazmamış. En son yaşlanınca yalnız kalırsam huzur evinde yaşarım diye yazmış.

38 yaşımda yaptim evliligimi esimde 37 yasindaydi.Ikimizin de ilk evliligiydi 39 yasinda hamile kaldim 40 yasinda da dogurdum

Herkesin yasadigi evlilik ve cocuk olayini ben neden inatla yasayamadim demissin.Al benden de o kadar.senden bi kac yas kucugum.daha bugün kuzenim beni durduk yere teselli etmeye basladi bak senden kac yaş buyuk teyzem var o da bekar yani evlenemedim diye üzülme sakin diye teselli verdi durduk yere.sasirdim kaldim.yani etraf sagolsun olan moralimizi de bozuyor.herkes evlenip gidiyo yaşıtım bekar olan insan kalmadi.yani nasil bulup evleniyorlar bi anda gercekten şasiriyorm.benim olmasi icin çabaladigim bi seyi baskasi cok rahat sekilde yapinca ister istemez üzülüyorum.artik çabalamiyorum evlilik icin bir senedir kendi haline biraktim.ama simdi de hayatima kimse girmiyo bir senedir hayatima erkek sinek girmedi.yani bu kendi haline birakma olayi da cözüm degil malesef.napcagimi sasirdim çabalasam miii cabalamasam mii aklimda deli sorular

Ya Allah aşkına ayrıl bundan evlenmeyecegini düşünüyorsan ..evlenmeyi düşünen adam çıkınca karşına kalpler ısınınca 1 yıl bitmeden evleniyorsun hemende çocuk yaparsin olur biter ama hayırlı bir evlilik için dua et Allah'a ..ızdırap olmasin

Asla evlenmek istemedim. Hiç böyle bir hayalim olmadı. Tam tersine gayet mutluydum bekarken. Ben bu adamla evlenmek isterim dediğim adam 35 yaşında karşıma çıktı. 40 yaşında ikinci çocuğuma hamileyim şu anda. Evlenmek bir hedef olmamalı. Zaten hedefi evlenmek olanların sonucu genelde mutsuzluk oluyor. Akışına bırakın.

Erkek değilim ama bana evlilik amacıyla yaklaşan adamlardan hep kaçtım. Adam evlilik dediği anda buz gibi soğuyordum.
Çünkü daha sevmeden, alışmadan kocam olacak gözüyle bakmak güzellikleri yaşamayı engelliyor. Sevgilinin hataları hoş görülürken, koca olarak düşündüğünde ufak şeyler bile göze batıyor. İlişki oluruna bıraktığında evliliğe gider.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…