Evlenmekten ümidi kestim

30 yaşından sonra evlenemiycem fobisi oluştu sevgilim oldu gerçi ama evlilik olmadan ayruldım 33 olunca iyice psikolojim bozulmuştu herkes nasıl evleniyor neden ben demeye başladım sonra baktım ben aşık olduğum adamla evlenmek istiyorum ama aşk var adam var evlilik yok tak etti canıma görücü usulü tanıştırmalara evet dedim bira z hoşlantıyla evde kaldım diye evlendim zaten çogu arkadaşımda evde kaldığı için evlendi benim ki boşanmayla sonuçlandı. Yani kısaca sı evlilik niyetiyle tanışabilirsin insanlar la
sonunda evlenmek için evlenme acele etme gibi bir mesaj bekliyordum ters köşe yaptınız. herşeyin hayırlısı olsun.

Ben seni anlıyorum.. suanki sevgilinle bu durumu ciddi olarak gorussen. Elbette suanki zor durumda ertelenebilir ama en azından ne düşünüyor onu ogren.

konu sahibi yok o nasıl başardı ben neden evlenemedim kusurum mu var hepsi hikaye. elbetteki bazıları evlenecek. ama evlenemeyen çok. yani zamanımızda bu işler 20-30 sene öncesine göre çok çok farklı. sorunu kişiselleştirmeyin. mesela artık birçok kişi hamile kalamıyor. ama 20-30 sene önce böylemiydi. 100 kişide birdir. şimdi 3 kişide bir. yine önceden lise mezunları bile okumuş sayılıp güzel iş bulabiliyorlardı. şimdi üniversite mezunlarının çoğu işsiz. önceden hiç boşanan yoktu 2019 yılında boşanma oranları yüzde 30 olmuş.sorun kesinlikle kişisel değil. zor zamanlardayız. ha ama neden bazılarının oldu da bizim olmadı diceksiniz. ama bizim gibi de çok.

Canım ya cidden bak sen evlenmediğin icin sana ne desek belki anlamiyor diye gorunebilirz ama bazi evlilikler varki ömür boyu bekar kalsaydm da olmasaydi diyosun senin de karsina cikmamis demekki dogru insan sosyal cevreni degistir farkli kisilerle tanısmaya calış bu şekilde doğru olani bulabilrsin herseyin zamani vardr ne yaparsak yapalim önune gecemiyoruz

Ama iyice konuş anlamaya calis hayatini alt ust edebilir sorumsuz biri olabilir evliligi taşiyabilmek gerek

Canım ya cidden bak sen evlenmediğin icin sana ne desek belki anlamiyor diye gorunebilirz ama bazi evlilikler varki ömür boyu bekar kalsaydm da olmasaydi diyosun senin de karsina cikmamis demekki dogru insan sosyal cevreni degistir farkli kisilerle tanısmaya calış bu şekilde doğru olani bulabilrsin herseyin zamani vardr ne yaparsak yapalim önune gecemiyoruz
iste bunu maalesef yasamadan bilemeyecek

Biraz uzun olacak çünkü burada evlenemeyenlere sizin suçunuz siz kimseyi beğenmiyorsunuz diyenler var o yuzden detaylı anlatmak istiyorum. Okuyanlara ve yorum yapanlara şimdiden tesekkürler. Annesi babası ayrı ve sorunlu kopuk bir ailede büyüdüm. Onlar boşanana kadar çocukluğum bile ailem yüzünden berbat kavga dövüş içerisinde geçti.
Hep güzel ailelere özendim. Kendi kendime dedim ki ileride benim de güzel bir ailem olacak ve o aileyi ben kuracağım. Iyi bir eşim ve çocuklarım olacak. Inadına ailemi mutlu etmeye çalışacağım dedim. Ama bir şeyi ne kadar isterseniz o kadar olmaz ya... 31 yaşına geldim bir türlü olmadı. Bu yaşa kadar kimse mi karşına çıkmadı diyeceksiniz. Çıktı çok güzel aşklar da yaşadım. Ama evlilikle sonuçlanmadi. Üniversitedeyken mesela gerçekten hayatımın aşkını bulduğuma inandım. 2 yıl inanılmaz güzel bir ilişkimiz oldu. Tam nişanlanmayı düşünürken, onun ailesi ailemi hor gördü. Anne baba boşanmış aile sorunlu dediler. Bu kız anasına düşkün ömür boyu ona maddi destek olur, ya size annesi yerleşirse dediler. Böyle iğrenç laflar döndüre döndüre adamı evlilikten vazgeçirdiler. Adam bana ben mantık evliliği yapmak istiyorum dedi ve ailesinin bulduğu kızla evlendi. Hayatımda en güvendiğim insandı kendisi. Yaşadığım şoku ve acıyı anlatamam. Böyle bi travmadan yıllar sonra başka birisi evliliğe ikna etti beni. Ikna etti diyorum çünkü evlenmeyi benden çok istiyordu. Aşığım ölüyorum bitiyorum diyen adam bilin bakalim ne oldu? Bir anda aşkının bittiğini ve evlenmekten vazgeçtiğini söyledi.
Ben tabi yine şok. Bi anda aşk nasil biter diyorum anlayamıyorum derken bu adamda bipolar bozukluk olduğunu öğrendim ve benden sakladığını. Yani adamda duygu durum bozukluğu varmış. Ve ayrıldıktan sonra bile başıma bela oldu. Depresyon dönemine girip intihar edeceğini söyledi defalarca. Ilişkimiz kalmamasına rağmen sırf insanlık olarak vicdanen onu defalarca psikiyatriye götürdüm ölmesinden korktuğum için. Sonuç; o hayatına devam etti hiçbir şey olmamış gibi. Ben yaşadığım travmalarla yine başbaşa... yine araya zaman girdi ve hayatıma şu anki sevgilim girdi. Çok iyi anlaştık ve mutlu vakit geçirdik. Bir süre ilişkimiz güzel giderken evlilik konusunu hiç açmadığını fark ettim ve konuyu ben merak edip sordum. Evlilikten korktuğunu söyledi. Bunu söylediği için ayrılmak istedim. Bırakmadı. Beni sevdiğini, Bunu aşacağını, bu fikre yavaş yavaş alıştığını söyledi. Anlayisla karşılamaya çalıştım. Bu arada kendisi 35 yaşında. Derken beraber ilişkimize devam ettik. Gelecek hakkında hayaller kurduk. Artık baharda aileler tanışsın isteme olsun dedik. Derken şu virüs belası çıktı. Şirketi onu ücretsiz izine çıkardı. Şu an maddi sıkıntıda ve kredi borcunu nasil ödeyeceğini düşünürken evlilik konusu tabiki gündemden kalktı. Zaten bahara zaman yaklaştıkça adamın evlilikten bahsetmediğini ve gerilmeye başladığını hissetmeye başladım. Yani evlilik korkusu hala yaşıyor diye düşünüyorum. 1.5 yılım bu adama gitti. Gerçekten çok sevdim ve değer verdim. Hâlâ da öyle. Ama geçmiş travmalarımdan mi ondaki bu hevessizlikten mi bilmiyorum. Artık hiç evlenemeyecegimi düşünüyorum. Umidim kalmadı. 31 yaşına geldim zaten. Sanki simdikiyle evlendim evlendim yoksa hiç evlenemezmişim artik çok geç gibi hissediyorum. Çaresiz bu adamın adım atmasını bekliyorum. Yaşayan bilir berbat bir psikoloji. Düşünsenize ayrılsam etsem ne ara birisiyle tanışacağım onu tanıyacağım da bi de evlilik yoluna gireceğim? Çocuğum da olmayacak dolayısıyla yaş itibariyle. O kadar üzülüyorum ki. Ömrümü yalnız geçireceğim sanırım. Çok mu şey istedim ben bu hayatta? Herkesin yaşadığı evlilik ve çocuk olayını ben neden inatla yaşayamadım? Neden evlilik konusu milletin takır takır ilerlerken benimki ilerlemiyor. Yorumlarınızı merak ediyorum...
Bence çok kafaya takmışsın biraz bu konuyu unutup başka şeylerle ilgilen. Sevgilini de serbest bırak dönerse senindir dönmezse hiç senin olmamıştır diye 2000lerin moda klişesini tavsiye ediyorum. Ha ben evlendim nasıl evlendim ben de bilmiyorum. Ben de kendimi umutsuz vaka sanırdım. Kısmet olacaktı demek ki bi anda oldu. Yani demem o ki kasma sen olacağına varır her evlenen mutlu değil. İnanma instadaki o havalı yalan fotolara

Bence sizdeki sorun tamamen birlikte olduğunuz adamlara evlilik amacıyla yaklaşmanız ve bu durumu da onlara hissettirmeniz inanın ki erkekler evlilik heveslisi kadınlardan hiç hoşlanmıyor 20den fazla erkek kuzenim var hepsi aynı yorumu yapıyor, yarısı evlendi hep onları istemeyen ters davranan peşinden koşturan kızlarla evlendi erkekler zoru seviyor.

28 yaşında evlendim ve 8 senelik sevgilimle evlendim evlilik konusu hiç geçmedi aramızda ben söylemeden eşim hep derdi ki ben evlenmicem e bende meraklın değilim derdim evlilik bana çok uzaktı herşey bir anda oldu nasipte varsa bir anda oluyor hiçbirşey anlamıyorsun.

Siz ilişkilerinize hep evlenme olarak yaklaşmışsınız şuna 1.5 yıl verdim buna 2 ama garantisi yok ki bunun ben eşime 8 yılımı verdim evlenmese evde kalmış olmayacaktım asla da böyle bir baskı kurmadım evlenmem diyen adam kendi evlenmek için baskı yaptı bana, demem o ki yaşınız henüz genç ve şu devre göre gayet normal bir yaştasınız, amcamın eşi doğal yolla 44 yaşında hamile kaldı ve doğurdu nasibinde çocuk varsa her türlü olur ama yoksa şu anda dahi evlenseniz 10 yıl uğraşırsınız çocuğunuz olmaz herşey Allahtan hiçbirşeyin garantisi yok herşey nasip dua et nasibine hayırlı kısmetler açılsın inşallah Rabbim yüzünü güldürsün gerekirse geç olsun ama mutlu ol.

Ben de artık nasibimde yok galiba evlilik diyorum. Ben daha önce nişanlılıklar geçirdim. Bir tanesi düğünden 2 gün önce bitti 😢 Son nişanlımla da nikahımıza gün aldık mayıs sonunda düğünümüz olacaktı. Salon tutuldu gün alındı. Bu sefer de küresel bir salgın çıktı. Bırak evlenmeyi birbirimizi göremiyoruz bile. Bu kadar evlenememek olamaz diye hayret ediyorum. Gerçekten başıma gelenleri hayretler içerisinde izliyorum.

Ben de artık nasibimde yok galiba evlilik diyorum. Ben daha önce nişanlılıklar geçirdim. Bir tanesi düğünden 2 gün önce bitti 😢 Son nişanlımla da nikahımıza gün aldık mayıs sonunda düğünümüz olacaktı. Salon tutuldu gün alındı. Bu sefer de küresel bir salgın çıktı. Bırak evlenmeyi birbirimizi göremiyoruz bile. Bu kadar evlenememek olamaz diye hayret ediyorum. Gerçekten başıma gelenleri hayretler içerisinde izliyorum.
Gerçekten nasipte olmayınca olmuyor demek ki..
Umarım salgın geçince evlenebilirsiniz :)

Ceylân dugunden 2 gün önce neden ayrıldın merak ettim aldatma falan mı yakaladı :KK43:

İnşallah canımm. İnsanın hayallerinin üst üste bu kadar çok yıkılması çok kötü bir şey .

Ceylancigim, Corona ne zaman biter, bitmezse issiz mi kalicam, bizim sirkete ne olacak, issiz kalirsam baska is de bulamam her yer kapali nasil gecincem seklinde sorular herkesin kafasinda ... (memur olmadigin surece)

Yani paraya sebep evlilik askida kalir guzelim bence biraz rahatla.

Düşünsenize ayrılsam etsem ne ara birisiyle tanışacağım onu tanıyacağım da bi de evlilik yoluna gireceğim? Çocuğum da olmayacak dolayısıyla yaş itibariyle. O kadar üzülüyorum ki.

Bu kafa yapını değiştir bacım. Yoksa düzelmez hayatında hiçbişey.
Neden evlenme endeksli yaşıyosun ilişkilerini? Baştan belirteceksin o zaman, ben ciddi bir ilişki istiyorum diye. Yada görücü usulü biri ile görüş.

X