Evliliğim bitmeli mi?

Hiç spermi yok zaten. Burda azospermi başlıklarını da okudum umut çok az ki zaten doktor bize kendi diyor umutlanmayın diye. Bununla ilgili zaten her yola başvurduk.
Tedavisi var bunun imkansız değil. İyi bir laboratuvarı olan tüp bebek merkezi size yardımcı olur. Drlar iın bazısı öyle kesin konuşur.

Azospermi konusunda yardımcı olmak isterim. Meni hacmi nasıl? Hormonal değerleri vs nasıl? Genetik durumu? İnhibin b? Transrektal renkli doppler çektiniz mi? Skrotal doppler çektiniz mi? Kusura bakmayın ama bence sizin kayınvalide biraz bahane gibi olmuş. Bence tek sorun çocuk olamaması. Baskın karakter olduğunuz için de dışarıdaki durumu çok önemsiyorsunuz. İnşallah eşiniz için Allah yardımcı olur gönlünüzü ferah tutun.

Çocuğu olması imkansız dye bisey yok bnm esiminde olmuyordu Bn hep dua ettim ümidimi kesmedim.1.tup bebek denemesine kızım doğdu.2.deneme basarsz.
Sonra eşim vitaminler macun vs icti kendiliğinden hamileyim.allahtan umut kesilmez

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 6 ay önce de evliliğimde ki sorunlarla ilgili konu açmıştım, eşimin pasifliği kayınvalidemin aşırı derecede bizi rahatsız etmesi vs vs. Bi dönem çift terapisi de aldık. Özet geçmem gerekirse kayınvalidem aşırı sorunlu bi insan görüşmeyi kestim (6 aydır) ama yakamdan düşmüyor eşimi darlıyor, sürekli aramam konusunda görüşmek konusunda eşime baskı yapıp türlü türlü acındırma halleriyle bizi huzursuz ediyor. Haricen eşimle anlaşamadığımız noktalarda var. Ve eşimin tıbben çocuk sahibi olması imkansız. Bunlar olumsuz yönler. İyi yönleri de; eşim ahlak olarak insan olarak iyi bi insan. Birçok konuda ortak şeyler yapabiliyoruz. Ev işine vs yardım eder. Cinsel hayatımız çok güzel. Ve eşimi seviyorum. Ama beni anlamadığını görüyorum ailesine aşırı derecede düşkün yapılanlara sesini çıkaramıyor ve hem bu hem başka konularda yetersizliğini gördükçe ayrılmak istiyorum. Yaşımız çok genç 26-28. Aile evimde de çok huzurlu değilim keza kendimde sorunlu bir insanım baskın karakterde biriyim. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Boşanıp pişman olmaktan korkuyorum böyle de nereye kadar gider hiç bilmiyorum, 2 sene olacak evleneli huzurumuz yok.
Bence o kv için eşinle boşanma.Belli ki kadın sağlıklı,düşünceli biri değil.Hatta belki de siz boşanin diye böyle davranıyor 🤷 Öyle şeyler gördüm,okudum şahit oldum ve yaşadım ki artık her şeyi düşünürüm.Ben eşimi seviyor olsam inadima eşime daha çok sarılır kv yüzünden olanlara güler geçerdim.Siz bu konuyu ne kadar takmaz ciddiye almazsanız eşiniz o kadar annesini korumayı bırakır.Hem kv amacına ulaşamaz kendi kendini yer bitirir😅Çocuk konusunda sorunlarınızı hallettikten sonra düşünün.Umudu kesmeyin bir yolu bulunur inşallah

Benim ve kız kardeşimin çocuğumuz yok. Kendi adıma konuşayım evliliğimde hiçbir zaman çocuk olmaması sorun olmadı Elhamdülillah kız kardeşimde evlliğinde çok mutlu
Benim eşimde spermlerin de sorun var kız kardeşimin eşi azosperm amelyatla bile bulunamadı ama hiç bir zaman ne ben ne kız kardeşim boşanmayı bu sebeble düşünmedik
Kaldı ki kaynana yüzünden boşanılır mı ya

Azospermi konusunda yardımcı olmak isterim. Meni hacmi nasıl? Hormonal değerleri vs nasıl? Genetik durumu? İnhibin b? Transrektal renkli doppler çektiniz mi? Skrotal doppler çektiniz mi? Kusura bakmayın ama bence sizin kayınvalide biraz bahane gibi olmuş. Bence tek sorun çocuk olamaması. Baskın karakter olduğunuz için de dışarıdaki durumu çok önemsiyorsunuz. İnşallah eşiniz için Allah yardımcı olur gönlünüzü ferah tutun.
İnhibin b testi nerede yapılıyor

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 6 ay önce de evliliğimde ki sorunlarla ilgili konu açmıştım, eşimin pasifliği kayınvalidemin aşırı derecede bizi rahatsız etmesi vs vs. Bi dönem çift terapisi de aldık. Özet geçmem gerekirse kayınvalidem aşırı sorunlu bi insan görüşmeyi kestim (6 aydır) ama yakamdan düşmüyor eşimi darlıyor, sürekli aramam konusunda görüşmek konusunda eşime baskı yapıp türlü türlü acındırma halleriyle bizi huzursuz ediyor. Haricen eşimle anlaşamadığımız noktalarda var. Ve eşimin tıbben çocuk sahibi olması imkansız. Bunlar olumsuz yönler. İyi yönleri de; eşim ahlak olarak insan olarak iyi bi insan. Birçok konuda ortak şeyler yapabiliyoruz. Ev işine vs yardım eder. Cinsel hayatımız çok güzel. Ve eşimi seviyorum. Ama beni anlamadığını görüyorum ailesine aşırı derecede düşkün yapılanlara sesini çıkaramıyor ve hem bu hem başka konularda yetersizliğini gördükçe ayrılmak istiyorum. Yaşımız çok genç 26-28. Aile evimde de çok huzurlu değilim keza kendimde sorunlu bir insanım baskın karakterde biriyim. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Boşanıp pişman olmaktan korkuyorum böyle de nereye kadar gider hiç bilmiyorum, 2 sene olacak evleneli huzurumuz yok.
Seviyorsanız ve cinsel hayatınız iyiyse çok zor bir karar gerçekten.cinsel.açıdan sağlam adam bulmak da hiç kolay değil valla.bence sizin çok şiddetli bir tepki vermeniz gerek.fırsatını bulunca esaslı bir cingar çıkartıp, gerçelten çekip gideceğinizi göstermelisiniz bence.bu arada bana yapılmiştı gerçekten büyük etkisi oldu.bir daha da o günü yaşamamak için elimden geleni yaptim.ama inandırıcı olmalı tabi.aizi durdurmama ihtimalini de göze almalısınız.

Bu Arada çocuk meselesini korunurken öğrendik 2-3 yıl çocuk düşünmüyorduk evliliğimizi toparlamak vs istiyorduk. Eşimin kasık ağrısı sebebiyle ürolojiye gittiğimizde bunu öğrendik maalesef.
O işler hiç belli olmaz.hiçbir sorun olmayanın ömür boyu olmuyor.yok seninki mucize yok tüplerin kapalı, yok pcos var falan filan denilenler 1.aydan hamile.bu konularda bence doktorlara güvenmeyin.neler okuduk buralarda.olacağı varsa, kımetinde varsa oluyor, yoksa olmuyor işte.bazen diyorum keşke bende de sorun çıksaydı.o zaman olacaktı heralde.baksana sağlıklıyken olmuyor 😀.yarın öbür gün doktor şöyle böyle demişti o yüzdne korunmayı bıraktık ilk aydan hamile kaldım diye buralarda linç yemeyin sonra.gram itimadım yok gram.bence kimsenin olmamalı.sorunu olmayan bir adamla evlenseniz hamile kalma oranınız değişmeyecek bana kalırsa.kısmetinizde varsa yoksa aynı.bunu bilir bunu söylerim.

Son düzenleme:
X