evlilik aşkı öldürür

biriktirmenin manası sıkıntı yaşamamak. araba almak lüks olmuş demek ki. bakış açınız çok yanlış.
bakış açım lüks olmak değil zaten sıkıntı yaşamıyoruz ev kirazmız ve 1 2 binlira borçla sıkıntımı bunlar zaten 2 mizde çalışıyorz bunun üstesinden gelmiceksen hiç birşey yapamayız

Bir terapiste gidin derim ben. Eğer bu problemi bir an önce halletmezseniz büyüyecek ve ayrılmanız kaçınılmaz olacak. Eğer terapistle de sorunlarınızı çözemiyorsanız çok fazla uzatmadan kendi yolunuzu çizersiniz.
evet bende terapiste iyi bakıyorum ama eşim ben gitmem diyor

bence ayrılın, arabayı da alın
ayrılmak da ne kadar kolay diyorlar valla haklılar da,yani her şey bu kadar kolay olmamalı, ayrılmak böyle zırt diye olmamalı ama böyle şeyler de yaşanmamalı yaaa

bir de araba araba diyip durmuşsunuz diye sizi eleştirmelerini hiç anlamadım. Çok kolay sanki araba almak, sanki 1000 liralık telefon alyorsunuz gibi yorum yapanları anlamadım.

Hem parayı biriktir, hem de diğer taraf arabayla gezsin ne güzel iş.
Madem öyle alın siz gezin gece 5te gelin eve bakalım karşı taraf ne yapıyor?

bakış açım lüks olmak değil zaten sıkıntı yaşamıyoruz ev kirazmız ve 1 2 binlira borçla sıkıntımı bunlar zaten 2 mizde çalışıyorz bunun üstesinden gelmiceksen hiç birşey yapamayız
eşiniz sizden gizli gizli para biriktirseydi ve sizin zor durumunuzda para yok deseydi ne düşünürdünüz?

ya canım zaten bu erkeklere agzinla kus tutsan yaranamazsin ,elim yok mu elinle niye tutmadin derler
aynen canım
2. konuda haklısınız.

1. konuda ise haksızsınız. sürekli destek oldum kadın olmama rağmen masalı anlatıyorsunuz ama sizin göreviniz de evi geçindirmek eşinizin görevi de evi geçindirmek. sanki siz hayır işliyor gibi lanse ediyorsunuz. ayrıca para varken adama yok demek de yalan söylemek oluyor. demek ki bu meseleye istinaden size olan bakış açısı değişmiş. her iki lafınızdan biri araba aldım araba aldım. bu kadar başına kaktıysanız adam soğumakta haklı.
kendisine araba aldım diye başına kalkmadım toplumda bile beraber biriktirdim eşim almış gibi gösterdim incilmesin diye taki arabyı o kullanıyor ortak yani

bence ayrılın, arabayı da alın
ayrılmak da ne kadar kolay diyorlar valla haklılar da,yani her şey bu kadar kolay olmamalı, ayrılmak böyle zırt diye olmamalı ama böyle şeyler de yaşanmamalı yaaa

bir de araba araba diyip durmuşsunuz diye sizi eleştirmelerini hiç anlamadım. Çok kolay sanki araba almak, sanki 1000 liralık telefon alyorsunuz gibi yorum yapanları anlamadım.

Hem parayı biriktir, hem de diğer taraf arabayla gezsin ne güzel iş.
Madem öyle alın siz gezin gece 5te gelin eve bakalım karşı taraf ne yapıyor?
ben biriktirirken üzerime kıyafet almadım harcama yapmadım dışarı çıkmadım birikimi borcum gibi birktirdim bu süre zarfında hemde kira ödeedim daha ne yapabilirim bilmiyorum teşekkür ederim

evet bende terapiste iyi bakıyorum ama eşim ben gitmem diyor

Kim haklı kim haksız bilemem ama eşiniz size karşı bir şeyler kurmuş içinde ve günden güne büyütmüş bunu. Büyüttükçe de sizden soğumuş. Siz ne yaparsanız yapın düzeltemezsiniz bunu. Bunu ancak eşinizin tarafsız olduğuna güvenebileceği 3. bir kişi çözebilir. Eğer terapiste gitmiyorsa vaktinizi harcamayın derim.

Once altından o arabayı bir çekin. Madem sizin birikimimiz ve o saygısız olabileceğini düşünüyor toplu taşıma ile gidip gelsin. Ama kendiniz sıkıntı zamanlar olduğunu söylüyorsunuz. Ve o zamanlarda katkıniz olmadiysa ve birikim yaptiysaniz orasi yalnis. Bence eşler varını yoğunu birbirinden saklamamali. Harcanırdi diyorsunuz ama ha o dar zamanda borca gitti ha simdi arabaya. Bir yere gidiyor değil mi?

ben biriktirirken üzerime kıyafet almadım harcama yapmadım dışarı çıkmadım birikimi borcum gibi birktirdim bu süre zarfında hemde kira ödeedim daha ne yapabilirim bilmiyorum teşekkür ederim
Niye böyle bir iş yaptığınızı anlamadım?
Eşiniz demedi mi mesela neden elbise almıyorsun,hayırdır vs. diye?
Evlilikte adımlar beraber atılmaz mı,hele ki araç gibi büyük meblağlı bir ürün alırken tek başına para biriktirmek neyin nesi?
Gerçekten borç harç olmasa da bensiz böyle bir karar verdiği için ben kızarım.

sanırım şey yapacaktınız şöyle diyim
parayı direk kocanıza verecektiniz, sıkıntılı zamanında hemen o da har vurup harman savuracaktı
sonra birikiminiz kalmayacaktı ama araba almak isteyecektiniz bu sefer borçla alacaktınız
sonra hem borcu ödeyecektiniz onun stresini çekecektiniz ama arabayla gezen eşiniz olacaktı TABİ Kİ!

sanırım şey yapacaktınız şöyle diyim
parayı direk kocanıza verecektiniz, sıkıntılı zamanında hemen o da har vurup harman savuracaktı
sonra birikiminiz kalmayacaktı ama araba almak isteyecektiniz bu sefer borçla alacaktınız
sonra hem borcu ödeyecektiniz onun stresini çekecektiniz ama arabayla gezen eşiniz olacaktı TABİ Kİ!
aynen böyle yapsaydım daha çok değerli olurudm

Keşke hiç demeseydin , araba da almasaydın kendine saklasaydın çok ciddiyim. Çünkü eşin adam değil. Eğer o dar zamanında da verseydin çar çur ederdi parayı. Zaten güvenilecek biri değilmiş, nankör
sıkıntılı dediği zamanda sadece ev kiramız ve 1 2 binlira borcumuz vardır oda takiti 300 400 tl bunun dışında bir zor zamanımız olmadı kirayı ödediğim aylar oldu benim hemede birikim yaptım daha ne yapabilirm

Para saklaman hoş olmamış sonuçta kötü günler geçirirken eşim benden para saklasa bozulurum ne gereği var
O yüzden soğuma yaşamış eşin
Sabaha karşı eve geldi diye hemen annene gidip trip atmak da saçma
Adam umursamamış bile bak yine baban aramış
Hiç hoş olmamış
Yapamayacağın şeylere kalkışma bence

2. konuda haklısınız.

1. konuda ise haksızsınız. sürekli destek oldum kadın olmama rağmen masalı anlatıyorsunuz ama sizin göreviniz de evi geçindirmek eşinizin görevi de evi geçindirmek. sanki siz hayır işliyor gibi lanse ediyorsunuz. ayrıca para varken adama yok demek de yalan söylemek oluyor. demek ki bu meseleye istinaden size olan bakış açısı değişmiş. her iki lafınızdan biri araba aldım araba aldım. bu kadar başına kaktıysanız adam soğumakta haklı.
ee eşiminde evi geçindirmesi görevi benimde evimi geçindirmem tabiki böyle ama ben zaten evin kirasını ödeyerek eşime gereken desteği vermişim bunun yanı sıra para birikimi yapmışım bunun dışında sadece 1 2 binlira borcmuzu var onun taksitide 300 400 aylık :) eşim çalışıyor ben çalışıyorum destek verirken birikim yapmaktamı suç ?

eve tyazıyı yanlışlıka büyük yazdım o niye birikim yaptın bana verseydin diyor sıkıntı yaşamazdık diyor ozaman biriktirmenin manası ne ?
Eşinin sana bunu söylemeye hakkı yok. Kadının çalıştığı kendinindir dünya kadar malı olsa kocasına vermek zorunda değil. Kendi isteğiyle verir kocası zorla alamaz.
Evi geçindirmek erkeğin görevidir ama sizde destek olmuşsunuz böyle olduğu halde neden bu triplere girdi garip doğrusu

Severek mi evlendiniz?

Para saklaman hoş olmamış sonuçta kötü günler geçirirken eşim benden para saklasa bozulurum ne gereği var
O yüzden soğuma yaşamış eşin
Sabaha karşı eve geldi diye hemen annene gidip trip atmak da saçma
Adam umursamamış bile bak yine baban aramış
Hiç hoş olmamış
Yapamayacağın şeylere kalkışma bence
ee eşiminde evi geçindirmesi görevi benimde evimi geçindirmem tabiki böyle ama ben zaten evin kirasını ödeyerek eşime gereken seteği vermişim bunun yanı sıra para birikimi yapmışım bunun dışında sadece 1 2 binlira borcmuzu var onun taksitide 300 400 aylık :) eşim çalışıyor ben çalışıyorum destek verirken birikim yapmaktamı suç gibi oldu

Eşinin sana bunu söylemeye hakkı yok. Kadının çalıştığı kendinindir dünya kadar malı olsa kocasına vermek zorunda değil. Kendi isteğiyle verir kocası zorla alamaz.
Evi geçindirmek erkeğin görevidir ama sizde destek olmuşsunuz böyle olduğu halde neden bu triplere girdi garip doğrusu

Severek mi evlendiniz?
[severek evlendik 8 sene çıktık

X