evlilik aşkı öldürür

ee eşiminde evi geçindirmesi görevi benimde evimi geçindirmem tabiki böyle ama ben zaten evin kirasını ödeyerek eşime gereken desteği vermişim bunun yanı sıra para birikimi yapmışım bunun dışında sadece 1 2 binlira borcmuzu var onun taksitide 300 400 aylık :) eşim çalışıyor ben çalışıyorum destek verirken birikim yapmaktamı suç ?
gizli yapmak suç.

Hayat müşterek, iki kişi çalisırken eşin kirayı faturaları oduyorsa sen de taksit ödüyorsan bu bir lütuf değil olması gereken şey zaten. Bu konuda sana hak veremedim,hele bir de evi ben gecindiriyorum diye gözüne soktuysan küçük gördüysen senden soğumasına zemin hazırlamışsın. Bir de eşim benden gizli para biriktirsin istemezdim,kenarda para varken zorda kaldigin için sinirlenirdim. En azından biriktirdigine dair haberim olmasını tercih ederdim,sıkıntı çekiyoruz ama bir amaç için katlanıyoruz buna diye düşünürdüm.

Diğer tarafa bakarsak, eşinin seni sevmediğini,evliliği gözden çıkardığını hissettim. Büyük konuşmayayım da ben çoktan rest çekmiştim. Bu sekle gelmiş bir evlilikte verici olmaya devam etmek,alttan almak kadını daha da kiymetsizlestiriyor.

Son olarak,başlığa istinaden birşey yazmazsam catlarim. Evlilik aşkı öldürmez, ikinci çocuk aski öldürür🤣

ya madem siz kendinizi haklı görüyorsunuz bu konuyu neden açtınız ki?
belki haklı değilimdir onun için soruyorum ama siz çok farklı düşünüyorsunuz biriktirmek suç destek verceksin kadınım dieye işin içinden çıkmayın destek verceksin birikimini verceksin verceksin verceksin sadece bunu diyorsunuz ben zaten gereken desteği veriyorum

zaten ayrılmak istiyormuş ki siz ayrılalım demişsiniz adam karşı çıkmamış ki
4 gün evden ayrılmışsınız adam sizi aramamış bile olabilir mi böyle bir şey??

araba kimin üstüne?
ay ayrılcaksınız araba ona kalacak diye üzülüyorum

belki haklı değilimdir onun için soruyorum ama siz çok farklı düşünüyorsunuz biriktirmek suç destek verceksin kadınım dieye işin içinden çıkmayın destek verceksin birikimini verceksin verceksin verceksin sadece bunu diyorsunuz ben zaten gereken desteği veriyorum
haklı değilsiniz işte onu söylüyorum. gizli gizli para biriktirmek hoş bi davranış değil. eve de destek olmak sizin göreviniz. vereceksin vereceksin demedim. siz kadın olmama rağmen kira ödüyorum filan diyorsunuz. erkekler mal mı afedersiniz, onlar sanki paşa torunu olduklarından mı kira ödüyolar? şu kafadan çıkın yani.

Ben de birikim yaparım. Ve hepsini de eşime söylemem. Kendime bir güvence. Eşim harcar. Hiç düşünmez. Yani acil bir hastalık çıksa tedavi param olmasın.mı.

Burdaki kadınları da anlamıyorum. Insanin kocasından gizli birikim yapmasıne ne cok anlam yüklemişler.

Daima konu açan kişiye yönelik bi suçlama içinde burdaki üyeler.

Sevgili konu sahibi. Sen çok ideal bir ve iyi bir eşsin. Burdaki kadınların ve kocanın lafına bakma. Sıkıntısız birikim zaten olmaz. Bi şeylerden kısarak olur.

Parayi gidip gece alemlerinde yemeimişsin. Arabaya yatırım yapmissin. Kocana kalsan bi dikili ağacın olmazdi.

Ama kocan nankör bir adam bana kalirsa. Altina araba cekmissin kıymetini bilmiyor. Sıkıştığı zaman cikarip verseydin de kiymet bilmezdi.

Nankör insanla uğraşmak zor. Esin seni sevmiyor artik

zaten ayrılmak istiyormuş ki siz ayrılalım demişsiniz adam karşı çıkmamış ki
4 gün evden ayrılmışsınız adam sizi aramamış bile olabilir mi böyle bir şey??

araba kimin üstüne?
ay ayrılcaksınız araba ona kalacak diye üzülüyorum
araba eşim çalışmadıgı dönemde aldıgımız için onun üzerine olmadı benim üzerime yaptılar

eve destek olmak ne demek beni bilgilendirsin birisi lütfen,eş ile para hesabı olurmu hiç?.sen kirayı ver ben taksidi ödeyeyim :işsiz:bence ortak bir bütçe olmalı,önce borçlar ödenmeli sonra her iki tarafında bilgisi dahilinde birikim yapılmalı,şahsen biz böyle yapıyoruz.örtülü pazar dostluğu bozar.

Normalde gizli biriktirmeniz doğru değil derdim ama buradaki konuları okudukça ben de olsam biriktirirdim ve araba için bile vermezdim o parayı. Yarın bir gün ayrılırsanız diye muhakkak arkanızda bir birikiminiz olsun. Erkeklere zerre güvenilmez. Çoğu ev kadını mutfak masrafından birikim yapmaya çalışıyor, herhangi bir işte çalışmadıkları için. Eşinizin de peşinde koşmayın keyfi bilir. Alın arabanın anahtarını gidip gezin tozun. İyilik yaramaz bu erkeklere.

Son düzenleme:
Ya madem araba taksidi,ev kirası,aile geçimini sürdürecek kadar kendinize ait geliriniz var ne diye bu adamla uğraşıyorsunuz ki?
Varsın gitsin yoluna.
Siz zaten maddi olarak bu kadar güçlüyseniz psikolojik destek de alırsınız,toparlanırsınız.
Boşanın.

Oturup neden ortak bir butce/birikim plani yapmadiniz? Sizin tutumunuz yanlis. Esim bana sormadan aynisini yapsa ben de kizardim. Ikimiz de hesapta ne var ne yok biliriz, beraber plan yapariz.
Ayrica evlilik aski oldurmek zorumda degil. Kendi tecrubeniz o yonde olmus olabilir ama geneleemeyin. Sizin evlilik kurumuyla ilgili ciddi problemleriniz var. Esiniz de siz de sanirim tam kavrayamamissiniz. Evlilik tsrapisti iyi bir fikir olabilir.

Ikinci konuda da esiniz size haber vermeden mi 5'e kadar disarida kaldi? Oyleyse haklisiniz o konuda. Sanirim birikim meselesi esinizin size olan guvenini sarsmis.

Ben de birikim yaparım. Ve hepsini de eşime söylemem. Kendime bir güvence. Eşim harcar. Hiç düşünmez. Yani acil bir hastalık çıksa tedavi param olmasın.mı.

Burdaki kadınları da anlamıyorum. Insanin kocasından gizli birikim yapmasıne ne cok anlam yüklemişler.

Daima konu açan kişiye yönelik bi suçlama içinde burdaki üyeler.

Sevgili konu sahibi. Sen çok ideal bir ve iyi bir eşsin. Burdaki kadınların ve kocanın lafına bakma. Sıkıntısız birikim zaten olmaz. Bi şeylerden kısarak olur.

Parayi gidip gece alemlerinde yemeimişsin. Arabaya yatırım yapmissin. Kocana kalsan bi dikili ağacın olmazdi.

Ama kocan nankör bir adam bana kalirsa. Altina araba cekmissin kıymetini bilmiyor. Sıkıştığı zaman cikarip verseydin de kiymet bilmezdi.

Nankör insanla uğraşmak zor. Esin seni sevmiyor artik
çok teşekkür ederim şu yorumunuzla nekadar destek verdiniz anlatamam Allah razı olsun sevmeye gelince niy esevmiyim seni seviyorum diyor ama umursamaz tavırlarda çıkmazın içindeyim

Ya madem araba taksidi,ev kirası,aile geçimini sürdürecek kadar kendinize ait geliriniz var ne diye bu adamla uğraşıyorsunuz ki?
Varsın gitsin yoluna.
Siz zaten maddi olarak bu kadar güçlüyseniz psikolojik destek de alırsınız,toparlanırsınız.
Boşanın.
:KK70: dogru diyorsun ama burda evlilik söz konusu 8 senelik ilişkim bu severek aşkla evlendim niye okadar emeği çööpe atayım diye düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum ayrılmak boşanmak çok basit ama niye böyle oldu

araba eşim çalışmadıgı dönemde aldıgımız için onun üzerine olmadı benim üzerime yaptılar

aman iyi
şahsi görüşüm yanlış yapılan bir şey yok
zaten borç da kardeşinin düğünü için yapılan bir borç, sizin borcunuz değil ve siz bunu ödemeyi üstlenerek zaten gereğini yapmışsınız.
babanıza üzüldüm, keşke onu araya sokmasaydınız, adamın başını öne eğdirmeseydiniz. Umarım adam gibi davranmış olsun babanıza karşı.
ben olsam ailemi bu duruma sokan birinin yaptıklarını uzunca bir süre unutamazdım.
Bir arabayı, hele ki kadın da çalışıyorsa erkeğin kullanması çok nahoş.

haklı değilsiniz işte onu söylüyorum. gizli gizli para biriktirmek hoş bi davranış değil. eve de destek olmak sizin göreviniz. vereceksin vereceksin demedim. siz kadın olmama rağmen kira ödüyorum filan diyorsunuz. erkekler mal mı afedersiniz, onlar sanki paşa torunu olduklarından mı kira ödüyolar? şu kafadan çıkın yani.
ama burda paşa torunları olduklarından
aman iyi
zaten borç da kardeşinin düğünü için yapılan bir borç, sizin borcunuz değil ve siz bunu ödemeyi üstlenerek zaten gereğini yapmışsınız.
babanıza üzüldüm, keşke onu araya sokmasaydınız, adamın başını öne eğdirmeseydiniz. Umarım adam gibi davranmış olsun babanıza karşı.
ben olsam ailemi bu duruma sokan birinin yaptıklarını uzunca bir süre unutamazdım.
:KK43:

MERHABALAR KONUYA NERDEN BAŞLASAM BİLMİYORUM.... BEN 2 SENELİK EVLİYİM DAHA EVLİLİK SÜRECİM HEP BÖYLE EŞİMLE RAKİP HALİNDE GEÇTİ TABİKİ GÜZEL ANLARDA YAŞADIK HERŞEY ÇOK GÜZEL OLMASI İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM LAKİN NE YAPSAM YARANAMIYORUM BAYAN OLDUĞUM HALDE PARA BİRİKTİRDİM MAAŞIMDAN HEP EVE DESTEK ÇIKTIM HEM PARA BİRİKTİRDİM İLK BAŞLARDA PARA BİRİKTİRİDİĞİMİ SÖYLEMEDİM EŞİME HARCANIR DİYE GİZLİ BİRİKTİRDİM SONRA 10 AYDA BAYA BİRİKTİRDİM SONRA EŞİM SIKINTI ÇEKMEYE BAŞLADI DESTEK VERDİM AMA BİRİKİMİMDEN BAHSETMEDİM BAHSETSEM HARCANIRDI. SONRA 1 AY SONUNDA SÜPRİZ BİR ŞEKİLDE SÖYLEDİM BEN PARA BİRİKTİRDİM ARABA ALALIM DEDİM ÇOK MUTLU OLDU İLK TEPKİSİ BAYA ŞAŞIRDI SONRA SOONRA ÇORAP SÖKÜĞÜ GİBİ DEVAM ETTİ HERŞEY BENDEN HABERSİZ PARA BİRİKTİRDİN BEN ZOR GÜNLERİMDE PARA LAZIMKEN SEN BANA PARA VERMEDİN CART CURT DEMEYE BASLADI BİRİKTİRDİĞİME PİŞMAN ETTİ... KENDİSİ ÇALIŞIYOR BEN ÇALIŞIYORUM EVEDE DESTEK ÇIKIYORUM BİRDE BİRİKİMİMİ VERİRSEM BİRİKTİRMENİN ANLAMI VARMI ???? NEYSE BİZ ARABA ALMAYA KARAR VERDİK ARABAMIZI TAKSİTLE ALDIK TAKSİTLERİNİ YİNE BEN ÖDEMEYE DEVAM EDİYORUM HİÇ BİR ŞEKİLDE TAKSİTLERE DAHİ KATKISI OLMADI ODA EV KİRASINI ÖDÜYOR ELEKTRİĞİ SUYU ÖDÜYOR ÖDEYEMEDİĞİ YERDE BEN DESTEK ÇIKIYORUM HEMDE ARABA TAKSİTİNİ ÖDÜYORUM ARABA TAKSİTİ ÖDERKEN EŞİM PAT DİYE İŞTEN ÇIKTI BEN BİRAZ DİNLENCEM BASKA BİR İŞ BULCAM BANA YETMİYOR PARA DİYE İŞTEN AYRILDI BİZ 4 AY ORTALAMA ÇALIŞMADI EK İŞLERE GİTTİ İLK AY EVİN KİRASINI ÇIKARDI 2 NCİ AYDA ÇIKARDI BİR ŞEKİLDE 3 NCÜ AY ÇIKARTAMADI BEN VERDİM YARISINI BEN HEM ARABA TAKİSİTİ ÖDEDİM HEM KİRAYA DESTEK HEM ELEKTİRİK SU HEM EV İHTİYACLARI HEM SİGARASI CARTI CURTU DESTEK ÇIKTIM..... BU SÜRE ZARFINDADA ARABAMIZI TESLİM ALDIK ARABAMIZ OLDU YA ÇALIŞMAMASINI HİÇ SORUN YAPMADIM SABRETTİM DESTEK ÇIKTIM AMA HİÇ BİR ŞEKİLDE YARANAMADIM ARABAYI ALDIK İŞE GİRDİ YENİ İŞE GİDİP GELİYOR ARABAYLA GWZİYOR TOZUYOR AMA.... HERŞEY BURAYA KADAR İYİ AMA EVLİLİK BİTTİ NASIL BUKADAR FEDAKAR OLURUMDA EVLİLİĞİM KÖTÜYE GİDER ANLAYAMIYORUM HALA SEN BENDEN HABERSİZ PARA BİRİKTİRDİN SIKINTILI ZAMANIMDA PARA VERMEDİN DİYE LAF SÖYLÜYOR VE SON 1 AYDIR SEVGİSİ İLGİSİ SAYGISI AZALDI NE SEVGİ NE İLGİ GÖSTERYOR KENDİ HALİNDE TAKILIYOR NE MUHABBET EDİYOR NE BAŞKA BİRŞEY NAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM OTURUYORUM KONUŞUYORUM HİÇ MUHABBET ETMİYORSUN EV ARAKADAŞI GİBİYİZ DİYORUM NE MUHABBET ETCEM GİT BAŞIMDAN DİYOR BUGUNE KADAR HİÇ SAYGISIZLIK ETMEDİM ONA AMA BANA HAKKETTİĞİM DEĞERİ SEVGİYİ VERMİYOR YANİ BİR ARABA ALDIM ARABA EVİME HUZURSUZLUK GETİRDİ... HERŞEY PARA MÜLK DEĞİL HUZURUM YOK

2nci konu: birgün eşim arkadaşlarıyla dışarı çıktı gece 5 de geldi eve aradım aradım gelmedi kiminle olduguna dair bilgim var erkek arkadaşlarıyla sabah kadar aradım uyuyamadım evli bir insan eve gece 5 de gelmez dedim evi terkettim 4 gün annemde kaldım ne aradı gel eve diye ne geldi aldı en sonda babam aradı eşimi gel konuşalım diye geldi konuştu bana gidelim dedi gittik eve ama eve gittikte soğukluk başladısaygısız ve ilgisiz davranmaya vurdum duymaz davranmaya başladı ilgilenmemeye başladı oturdum konuştum ne bu ilgisizlik dedim araba aldık huzursuzluk getirdi dedim git başımdan dedi ben böyle iyiyim dedi takıl kafnagöre dedi ben daha gencim sende gençsin önümüz açık dedim istersen ayrılalaım dedim böyle ilgisiz konuşmamamzlık olmaz dedim içimden gelmiyor cart curt dedi yani son 1 aydır sevgisiz ilgisiz saygııız bir adamla evliyim napacağımı bilmiyorum önceki konumda yukarda böyle davranmaaısnın sebebi bumu okadar herşeye destek vermek para vermek sevgisizliğimi değerimimi yitrdi hiç birşekilde değer vermiyor düşmanı gibiyim düşmanı rakibi olarak görüyor beni
Evlilik aşkı öldürmez siz aşkı öldürmüşsünüz.
2017 ocakta evlendim. 2 sene 4 ay olmuş. Toplasan 2ay çalışmadım bu sürede. Eşime hiç bir katkıda da bulunmadım. Hep o çalıştı, kazandı bizim için, evimiz için harcadı. Hiç bir zaman da ben çalışıyorum getiriyorum, senin sigaranı alıyorum, faturaları ödüyorum, senin ihtiyaçlarını, evin ihtiyaçlarını karşılıyorum demedi. Ama siz diyorsunuz. Niçin?
Ben de para biriktirdim ama bundan eşimin haberi oldu. Parası olmadığında, evet çıkarttım verdim. SONUÇTA İHTİYAÇ OLDUĞUNDA KULLANILMAYACAKSA, NİÇİN PARA BİRİKTİRİYORUM Kİ? KEYF İÇİN Mİ?

Bir kadın olarak, çok sorumluluk almışsın. Eşin sorumsuz olmuş çıkmış. Olmuş olan bu..
Valla, aslında sen para saklayacağına, paylaşsaydın, şu an araban da olurdu paran da.. Eşin de yanında olurdu...

aman iyi
çok teşekkür ederim

Kendiniz söylemişsiniz. Aşırı fedakarlık yapan insanlar hep sonunda sizin durumunuzu yaşıyor. Yüzlerce örnek var. Saçlarınızı süpürge etmişsiniz resmen. Bırakın karşınızdaki mücadele etsin. Siz niye çırpındınız bu kadar?

X