Evlilik,eş ailesi, geçinmek ve mesafe.

Gerçekten mi hafifler miyim sürekli iyi olmaya çalışıyorum mutlu olsunlar memnun olsunlar istiyorum hatalıyım biliyorum ama nasıl çözüceğimi bilmiyorum zamanmı lazım acaba
Hiç kimseye yaranmak için uğraşma hele eş ailesine hiç sonra tüm yaptıkların görevin olur bir gün yapmazsın en kötüsü sen olursun . İçinden geldiği gibi davran sana nasıl davranırlarsa ona göre yaklaşırsın artık daha yeni evli sayılırsın bu hislerin normal bende öyle düşünüyordum ama tek bi hatam oldu onda da beni yerin dibine soktular o olay benim dönüm noktam oldu tecrübelerime güvenirsen eğer eş ailesini çok pohpohlama

Nasıl alıştırırsan öyle gider bence bu tarz ilişkiler. Siz de baştan belli bir mesafe koyamayip iç içe gecmissiniz.

ilk olarak şu tavsiyeyi verebilirim
Aile apartmanında dert bitmez
İyiyken kötü olursunuz.
Zaten aile apartmanı da bana göre beraber yaşananın bir üst modeli.
İlk önce daha uzağa taşınmaya ikna edin eşinizi.
Aile bireyleriyle de mesafeli ve saygılı olun

Hiç kimseye yaranmak için uğraşma hele eş ailesine hiç sonra tüm yaptıkların görevin olur bir gün yapmazsın en kötüsü sen olursun . İçinden geldiği gibi davran sana nasıl davranırlarsa ona göre yaklaşırsın artık daha yeni evli sayılırsın bu hislerin normal bende öyle düşünüyordum ama tek bi hatam oldu onda da beni yerin dibine soktular o olay benim dönüm noktam oldu tecrübelerime güvenirsen eğer eş ailesini çok pohpohlama
Zamanla oturmasını istiyorum bu durumun saygısızlıkta yapmak istemiyorum ama onlar mutlu olsun diye de istemediklermi yapıyorum huzursu oluyorum.

ilk olarak şu tavsiyeyi verebilirim
Aile apartmanında dert bitmez
İyiyken kötü olursunuz.
Zaten aile apartmanı da bana göre beraber yaşananın bir üst modeli.
İlk önce daha uzağa taşınmaya ikna edin eşinizi.
Aile bireyleriyle de mesafeli ve saygılı olun
Nasıl ikna edilebilir ki ne sunabilirim erkekler anlar mı durumu ?

Onu dersem ne zararları var ki rahatsız etmiyorlar der seni bişeye zorlamıyorlar der sorun ne der somut olarak sunacağım şeyleri kadın olarak biz birbirimizi anlarız anca 🤕
Tamamda sürekli gıdıp gelmek, aksamları yemek yemek. İzin gununde kv ıle takılmak yeterlı sebep.

Merhabalar öncelikle hepinizin kadınlar gününü kutluyorum iyiki varsınız ❤️ Sizlerle biraz sohbet etmek istedim. Eşlerinizin ailesiyle nasılsınız mesafeli mi yoksa çok mu yakın ? Ne kadar sıklıkla görüşürsünüz davet ederseniz ? Eşlerinizle rahatsız olduğunuz durumları nasıl çözersiniz ? 7 aylık evliyim tecrübelerinizden faydalanmak istedim. Benim sadece görümcem var benden 2 yaş büyük abla demiyorum yaşlarımız yakın diye abisiyle evliyim. Aramızda sorun yok çok şükür ama abisini kıskandığını hissediyorum o yüzden tam anlamıyla kız kardeş gibi olamıyorum. Kendisi evli bu arada. Kayınvalidemle aynı binadayız onunlada aramız iyi ama çalışıyorum ben izin günlerimde bana sormadan plan yapıyor bunaltıyor ister istemez biraz kendini geri çektim bana karşı sıcaklığıda azaldı gibi. Ne doğru ne yanlış bilmiyorum. Ben mi üstüme düşeni yapmıyorum acaba ? Ya da yeni olduğu içi beni mi benimseyemediler bilmiyorum. Sizi de sıkmayayım nasıl geçiniyorsunuz eşinizin ailesiyle. Bizimkiler bana gelince ayıp olmasın diye her seferinde çağırmak zorunda kalıyorum ama ailemle kocamla başbaşa yemek yemek istiyorum çağırmazsam kötü gelin mi olurum ? Ama çağırdığımdada kızınıda çağırmamız için eşimi zorluyor hiçbirşey anlamıyorum annemden babamdan yemekten hizmet etmekten. Sınırlarınızı nasıl çiziyorsunuz ? İlerde keşke dememek adına fikir almaya geldim ❤️
Aynı binada da olsanız çok içli dışlı olmak zorunda değilsiniz .Saygılı davranıp mesafeli olabilirsiniz.Çok yeni olduğu için bu şekilde ilerliyor olabilir. Eşinizle konuşup bir hafta sonu aile görüşmelerine , diğer 3 hafta sonunu kendinize , temizlik alışveriş , başbaşa vakit geçirme gibi ayırabilirsiniz.
Bence ayıp olmaz, önemli olan bunları tartışma ortamı yaratmadan ve saygıyı elden bırakmadan anlatabilmek.
Ayrıca bunları eşinizle konuşmak bence en kolay yol olmalı, aile büyükleri yanlış anlamalara daha yatkın olabiliyorlar.
Bizim uzak kalıyor , pek görüşmüyoruz eşim çok ailesine onlar da çocuklarına pek düşkün değil.
Benim ailem çok düşkün hepimize ama onlara da pandemi yüzünden az gidiyoruz.

Sevgiler.

Aynı binada da olsanız çok içli dışlı olmak zorunda değilsiniz .Saygılı davranıp mesafeli olabilirsiniz.Çok yeni olduğu için bu şekilde ilerliyor olabilir. Eşinizle konuşup bir hafta sonu aile görüşmelerine , diğer 3 hafta sonunu kendinize , temizlik alışveriş , başbaşa vakit geçirme gibi ayırabilirsiniz.
Bence ayıp olmaz, önemli olan bunları tartışma ortamı yaratmadan ve saygıyı elden bırakmadan anlatabilmek.
Ayrıca bunları eşinizle konuşmak bence en kolay yol olmalı, aile büyükleri yanlış anlamalara daha yatkın olabiliyorlar.
Bizim uzak kalıyor , pek görüşmüyoruz eşim çok ailesine onlar da çocuklarına pek düşkün değil.
Benim ailem çok düşkün hepimize ama onlara da pandemi yüzünden az gidiyoruz.

Sevgiler.
Teşekkür ederim. Yeni olduğumuz için anlamıyor eşim. Sinirleniyorum kalbini kırasım geliyor. Annesi kahvaltı hazır diye aradığında hazır kahvaltı gidelim diyor. Yemek içinde aynı. Banane evde yapıcam diyorum hayatı kolaylaştırıyorum ben neden böyle yapıyorsun diyor. Vurup kırasım geliyor.

Teşekkür ederim. Yeni olduğumuz için anlamıyor eşim. Sinirleniyorum kalbini kırasım geliyor. Annesi kahvaltı hazır diye aradığında hazır kahvaltı gidelim diyor. Yemek içinde aynı. Banane evde yapıcam diyorum hayatı kolaylaştırıyorum ben neden böyle yapıyorsun diyor. Vurup kırasım geliyor.
Birbirinizin kalbimi kırmaya çalışın, biz ilk zamanlar ettiğimiz kavgaları hala unutamıyoruz, bir yara gibi kaldı öyle.
Halbuki birbirimizi çok seviyoruz hala.18 senelik evliyiz bu arada.Şimdiki aklım olsaydı tartışmaları büyütmezdim, onun da büyümesine izin vermezdim, çok önemli bir sorun yoksa inanın değmez.

X