Evlilik,eş ailesi, geçinmek ve mesafe.

Başından bu şekil alışmışlar aile içinde böyle yaşıyorlar demekki nedemek benim yerime plan yapmak orası sizin eviniz kocanız sizi benimseyememiş bence artık 2 kişilik ailesiniz emribakilerden hiç hoşlanmam 12 yıllık evliyim severek evlendim kv başka şehirde eşimin yengesi ve görümcem bi sokak var aramızda hafta da 1 ancak bazende 2 haftada bir pandemiden dolayı kimse kimseyi görmüyor önceleri de çok içli dışlı olmadım siz hatayı en başından yapmışsınız eşinşzin sizin bi aile olduğunuzu kabullenip senin fikrini almadan hareket etmemesi lazım
Eşim yapmıyor canım annesi yapıyor kızıyla. Oturuyoruz mesela kanarya yarın izinli şunu yaparız diyor. Kalıyorum öyle sorma yok bişey yok. Bakarız diyorum belli değil diyorum kalıyor öyle hiç oralı olmuyorum. Dur daha başımdayım 7 ay oldu işte düzelteyim diye konu açtım 😂😂

Hani şuan ne diyecem bilemiyorum. Ayıp ediyor, siz çalışıyorsunuz onun da sizi kızı gibi görmesi lazım, misafir çağırınca madem kendi de geliyor önceden gelip yardım etmesi lazım. Yaptığı hoş değil, cahillikten. Siz duruşunuzu bozmayın, ha kölesi olun demiyorum asla. Sadece açık ve net olun, bu davranışlar hoşuma gitmiyor, bana değer vermediğiniz hissine kapılıyorum. Bir plan yaparken önce bana bir sorsanız daha iyi olur çünkü 1 hafta sonum var, balayına bile gitmedik, eşimle biraz yalnız kalmaya ihtiyacım var. Biraz evimin tadını çıkarayım, temizlik var, şu arkadaşıma gidecem vs birşey varsa onu söyleyin. Böylece araya sınır çizmiş olursunuz bence. Arada eşine de çıtlat ki,şöyle dedim annene. kaynanan kötü niyetliyse eşini yalan yalnış doldurup üzerine salmasın.
İnanın bende bilmiyorum yavaş yavaş dediklerinizi yapmaya başladım ben ne yapayım evli olduğumu hissedemiyorum eşime ne dicem ki annen neden geliyor mu kardeşin neden geliyor mu ya da akrabaları gelince aşağıdalar gelmesinler mi hep bunu düşünüyorum yanlış anlar diye sonra anlarsada anlasın diye bağırasım geliyor. Tek çözüm aynı apartman olmaması ama 1 sene böyle evlerinin ufak tadilatları kaldı gidicekler o yüzdende şuan eşime açmıyorum konuyu ki farkında zaten kendini baskı altında hissediyorsun diyor bana farkındaymış dikkat etmeye çalışıyor ama bi taraftada anne babası. Artık açık ve netim akşam şunu yapalım diyor valla anne oğlun evi tek başına temizleyemez gitmem lazım diyorum. Plan yaptıklarında da belli olmuyor anne izin günüm altın niteliğinde dicem. Eşime diyorum annene arıyorum ama bak laf sokuyor diye boşver var öyle huyları napalım banada diyor duyma diyor.

Yok yok değil banada uygun değil bende bunalıyorum. Annem ayıp olur kaynananıda çağır diyor bende eşime söylüyorum. Kaynanamda kardeşinide çağırsana abisisin dışlama diyor. Eşimde bana soruyor alınıyor bana diyor bende eşim için tamam diyorum. Ama dememem gerek biliyorum. Çok içli dışlılar. Çözümü nedir bunun ?

Elbette bazen çağırmak hoş olur ama bazen de kendinize kalmak isteme hakkınız var.

" Bir daha ki sefere çağıralım " diyebilin.

Elbette doğrusu o.
Sakın geri adım atmayın.
Her ne kadar aynı binada oturuyor da olsanız (ki hiç tasvip etmem) siz ayrı ailesiniz. Annenize giderken kayınvalidenizi götürmek, haber vermek falan asla girmeyin o toplara.
Onlar size geldiğinde de aynı şekilde, çağırmayın.
Yani 3 kere çağırmazsın bir kere çağırırsın falan. Öyle...
Annenize de söyleyin, kayınvalidenizi de çağırmasın sizle.
Böyle böyle öğreteceksiniz ayrı aile olduğunuzu.
Saygınızı da bozmuş sayılmıyorsunuz ayrıca.
İçimi rahatlattınız çok teşekkür ederim. Birdahaki durumda çağırmayı düşünmüyorum zaten iyi niyetimi hep suistimal ediyorlar. 4 dün beraberiz memleteke gitti bende 1 hafta sonra aradım bana laf soktu numaramı bilirmiydin bilmem ne. Annem de nasılsın diye yazdığında ona da sen kızından iyisin senin kız aramadı diye şikayet etmiş. Aklımı yitircem kim veriyor bu hakkı onlara ? Ne münasebet anneme söylemek kızının kaynanası şikayet etse kadına neler der. Annem ispiyoncu olmasın diye sustum eşime de söylemedim. Ama tekrarı olsun o zaman görür. Kimse yeni evlenmiş kızı için kaynanasından şikayet duymayı haketmiyor. Yazık anneme ya nasıl kötü hissetmiş

Merhabalar öncelikle hepinizin kadınlar gününü kutluyorum iyiki varsınız ❤️ Sizlerle biraz sohbet etmek istedim. Eşlerinizin ailesiyle nasılsınız mesafeli mi yoksa çok mu yakın ? Ne kadar sıklıkla görüşürsünüz davet ederseniz ? Eşlerinizle rahatsız olduğunuz durumları nasıl çözersiniz ? 7 aylık evliyim tecrübelerinizden faydalanmak istedim. Benim sadece görümcem var benden 2 yaş büyük abla demiyorum yaşlarımız yakın diye abisiyle evliyim. Aramızda sorun yok çok şükür ama abisini kıskandığını hissediyorum o yüzden tam anlamıyla kız kardeş gibi olamıyorum. Kendisi evli bu arada. Kayınvalidemle aynı binadayız onunlada aramız iyi ama çalışıyorum ben izin günlerimde bana sormadan plan yapıyor bunaltıyor ister istemez biraz kendini geri çektim bana karşı sıcaklığıda azaldı gibi. Ne doğru ne yanlış bilmiyorum. Ben mi üstüme düşeni yapmıyorum acaba ? Ya da yeni olduğu içi beni mi benimseyemediler bilmiyorum. Sizi de sıkmayayım nasıl geçiniyorsunuz eşinizin ailesiyle. Bizimkiler bana gelince ayıp olmasın diye her seferinde çağırmak zorunda kalıyorum ama ailemle kocamla başbaşa yemek yemek istiyorum çağırmazsam kötü gelin mi olurum ? Ama çağırdığımdada kızınıda çağırmamız için eşimi zorluyor hiçbirşey anlamıyorum annemden babamdan yemekten hizmet etmekten. Sınırlarınızı nasıl çiziyorsunuz ? İlerde keşke dememek adına fikir almaya geldim ❤️
Görümce ile abla kardeş gibi olan varmı gerçekten ya. Ayrıca her anne babanız geldimi çağırmak zorunda değilsiniz kötü gelinde olmazsınız. Mesafe herzaman iyidir kimsenin canı sıkılmaz

Merhabalar öncelikle hepinizin kadınlar gününü kutluyorum iyiki varsınız ❤️ Sizlerle biraz sohbet etmek istedim. Eşlerinizin ailesiyle nasılsınız mesafeli mi yoksa çok mu yakın ? Ne kadar sıklıkla görüşürsünüz davet ederseniz ? Eşlerinizle rahatsız olduğunuz durumları nasıl çözersiniz ? 7 aylık evliyim tecrübelerinizden faydalanmak istedim. Benim sadece görümcem var benden 2 yaş büyük abla demiyorum yaşlarımız yakın diye abisiyle evliyim. Aramızda sorun yok çok şükür ama abisini kıskandığını hissediyorum o yüzden tam anlamıyla kız kardeş gibi olamıyorum. Kendisi evli bu arada. Kayınvalidemle aynı binadayız onunlada aramız iyi ama çalışıyorum ben izin günlerimde bana sormadan plan yapıyor bunaltıyor ister istemez biraz kendini geri çektim bana karşı sıcaklığıda azaldı gibi. Ne doğru ne yanlış bilmiyorum. Ben mi üstüme düşeni yapmıyorum acaba ? Ya da yeni olduğu içi beni mi benimseyemediler bilmiyorum. Sizi de sıkmayayım nasıl geçiniyorsunuz eşinizin ailesiyle. Bizimkiler bana gelince ayıp olmasın diye her seferinde çağırmak zorunda kalıyorum ama ailemle kocamla başbaşa yemek yemek istiyorum çağırmazsam kötü gelin mi olurum ? Ama çağırdığımdada kızınıda çağırmamız için eşimi zorluyor hiçbirşey anlamıyorum annemden babamdan yemekten hizmet etmekten. Sınırlarınızı nasıl çiziyorsunuz ? İlerde keşke dememek adına fikir almaya geldim ❤️
Şu kayınailenin evini onlara iade edip kiraya çıksanız tüm sorunlarınız çözülecek.

İ Kötü gelin miyim ? Kötü gelin olur muyum ? Üa. Diye sürekli sormuşsunuz , kötü gelin olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşadığınız an keşke en başından kötü gelin olsaymışım diyeceksini :)
İnsana kendini yapmak zorunda gibi hissettiriyorlar. Yapmayınca kotu hissediyorsun.hep gıtmek zorunda aramak zorunda hissediyorsun. Yapınca beklentiler daha da artıyor

Kötü gelin miyim ? Kötü gelin olur muyum ? Diye sürekli sormuşsunuz , kötü gelin olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşadığınız an keşke en başından kötü gelin olsaymışım diyeceksini :)
Gerçekten mi hafifler miyim sürekli iyi olmaya çalışıyorum mutlu olsunlar memnun olsunlar istiyorum hatalıyım biliyorum ama nasıl çözüceğimi bilmiyorum zamanmı lazım acaba

İnsana kendini yapmak zorunda gibi hissettiriyorlar. Yapmayınca kotu hissediyorsun.hep gıtmek zorunda aramak zorunda hissediyorsun. Yapınca beklentiler daha da artıyor
Ah malesef öyle sanki çağırmak zorundaymışım ilgilenmek zorundaymışım gibi gitmem gerekiyor söylediklerini yapmak zorundaymışım gibi hissediyorum.

X