Evlilik hazırlıkları nasıl ilerler

Çok naziksiniz ve hayırlı olsun demek isterim ilk önce 🤍 yani bende çok fazla eşyaya gelebilen biri asla değilim düğün seneye temmuz ayında olacak benim kendi evimde kullandığım sıfır aldığım çoğu elektronik dışında (ütü tost makinesi airfryer Türk kahvesi makinası çaycı tencere seti birde 12 kişilik hala günlük mü kulllansam yoksa misafirlik mi olarak karar veremediğim yemek takımım dışında hiç mir şeyim yok ) dışında herhangi bir şeyim yok. Evimde ekstra olarak organizelerim boy aynam falan var birde hepsi sıfırdan alındı. Ama ne organizasyonum var ne bir hazırlığım var yani ortada hiç bir şey yok doğruyu söylemek gerekirse
O zaman önce şunları belirleyin düğün tek yerde mi olacak kına ve nişan ayrı ayrı yapacak mısınız nikahınız ne zaman olacak ekstra çekim vs düşünüyor musunuz bunlar hakkında bilgi verirseniz yardımcı olabilirim? Eşyalar zaten dediğim gibi ana gerekli şeyler alındıktan sonra tabak vs bunlara yaşarken de karar verebilirsiniz çamaşır bulaşık buzdolabı fırın ocak olduktan sonra ama en azından hepsinden 1 takımınız olsun çatal kaşık vs. Ben mesela çay bardağı kahve takımı 2-3 takım almıştım daha sadece 1 takım kullandım aynı şekilde çatal bıçak seti almıştım daha hiç kullanmadım günlük takımımı kullanıyorum 2 tane çelik tencere seti ve granit set almıştım 1 çelik takımı daha hiç kullanmadım gerek duymadım ama baharatlık saklama kabları erzak düzenleyiciler çok işe yarar oluyor etrafı toparlamaya düzen oluşturmayı sağlıyor.

O zaman önce şunları belirleyin düğün tek yerde mi olacak kına ve nişan ayrı ayrı yapacak mısınız nikahınız ne zaman olacak ekstra çekim vs düşünüyor musunuz bunlar hakkında bilgi verirseniz yardımcı olabilirim? Eşyalar zaten dediğim gibi ana gerekli şeyler alındıktan sonra tabak vs bunlara yaşarken de karar verebilirsiniz çamaşır bulaşık buzdolabı fırın ocak olduktan sonra ama en azından hepsinden 1 takımınız olsun çatal kaşık vs. Ben mesela çay bardağı kahve takımı 2-3 takım almıştım daha sadece 1 takım kullandım aynı şekilde çatal bıçak seti almıştım daha hiç kullanmadım günlük takımımı kullanıyorum 2 tane çelik tencere seti ve granit set almıştım 1 çelik takımı daha hiç kullanmadım gerek duymadım ama baharatlık saklama kabları erzak düzenleyiciler çok işe yarar oluyor etrafı toparlamaya düzen oluşturmayı sağlıyor.
Düğün ve kına bir olacak çünkü aynı memleketteniz. Nikahımız mayıs ayında olacak düğün temmuzda olacak. Saklama kaplarım baharatlıklarım erzak kaplarımda var hepsi cam bambu kapalı olanlardan. Aslında ben atandığımda evime ne alırsam evlenirkende kullanırım mantığında aldığım için çoğu masrafım yok gibi ama yine trendyolda önemli olam şeyleri sepete attım ne kadar tutacak diye baktım 47bin tuttu

X