Evlilik kararı...

Mehram

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2017
19
6
28
4 bucuk yıldır süren çok güzel bir ilişkimiz var beraber çok mutluyuz ve artık evlenme vaktinin geldiğini düşünüyoruz ama bunu aileme nasil soyliycez bilmiyorum çünkü...
Ben suanda 18 yasimdayim ( biliyorum daha çok küçük vs. Şeyler düşüneceksiniz ama çok uzun bir hikaye var bunun arkasinda) söyle ki ben 12 yasima kadar anneannemle dedemle büyüdüm ondan sonra asil biyolojik ailemle, onlarla büyük bir iletisim kopyklugum var ozelikle babamla (kendisi bana yapmadigini birakmadi dövdüğüde oldu sövdüğüde iftira attığıda hakaret ettiği herkesin yaninda küçük düşürdüğü vs.) Uzun lafin kisasi sevgi nedir bilmiyordum ta ki sevdiğim adami taniyana kadar onunla gercekten çok mutluyum ondan once hergun ağlardım her gun bilmem bilirmisiniz ama yaşarken ölüydüm (daha bircok sebebi var) simdiyse evlenmek istiyorum burdan bu eziyetdende kurtulmak ama nasil söyleyecem bunlari onlara bilmiyorum hepsi biliyor aslinda iliskimizi bilmeyen kalmadi ama baba tarafim karşı cünkü baskasina vermek istiyorlardi ve onlarin istedigi gibi asiri zengin vs. de degil
Ben suanda aölde okuyorum yurtdisinda kaliyoruz ama busene böyle bitirmeye karar verdim (yine bircok sebebi var) ve sonum oyle yada böyle türkiye zaten sinavlara gidip gelmem gerekiyor (bunada karsi babam) sevdigim adamda orda ve benim icin bir fark olmiycak ders calismakta cünkü burda köleden farkim yok zaten evdeki durum piskolojik maf ediyor beni zaten
Gerçekten çok zor dayanıyorum artık ve hastayim bunlardan biride yumurtaligimdaki kist doktorun söyledigine gören evlenince oda düzelecekmis buyüzdende beklemek istemiyorum
Sadece mutlu huzurlu bir yuvam olsun istiyorum ne parada pulda gözüm var ne baska birseyde sadece mutlu huzurlu olan bir yuvamiz ailemiz olsun istiyorum
Neyse çok uzattim özür dilerim
Kisacasi iletisim kopuklugu var, okul bitmedi meslegim yok diye, yaşımdan dolayı ve onu istemediklerinden dolayı nasıl istemeye gelecekler bilmiyorum lütfen yardimci olun

Not: sevdiğim adamin ailesi çok ıstiyor evlenmemizi, bu aylarda restorant acicaklar ve evimizde hazir var
Kendisi ayrica üniversite mevzunu ve benimle berabere tekrar okuycak beraber büyüycez herzamanki gibi
Ayrica 22 yasinda ve türkiyede yasıyor uzaktan akrabayiz
Gercek bir aile gibi olduk onlarla ❤

Son düzenleme:
Hedefiniz gerçekten bu mu ? Evlenip çoluk çocuk yapmak mi ? 18 yaş gerçekten çok erken değil mi kariyer yapmak sonrasında güzel bi iş sahibi olmak varken ?

Eğer bu durumda olmasaydim bende çok isterdim önce bunlari yapmayı ama dediğim gibi artık dayana bileceğim bir seviyede değilim
Eğitim konusunda devam ediyorun zaten ediceğimde hatta onunla beraber kariyere gelirsekte yine bazi aklimdan gecenler var onlari gerceklestirmek istiyorum eşim olacak insanda beni benden daha çok destekliyor
Sizcede sağlım kariyerden paradanda önce gelmezmi?

Ailenden kurtulmak istiyorsn oku çalış kendi ayaklarının üstünde dur. Birine muhtaç gidersen herşeye boyun rğmek zorunda kalırsın, bağımsız ol. Hala evlenmek mantıklı geliyorsa evlenirsin. 18 oldum ailemden kurtulmak için evlenmeliyim diye evlenen ve mutlu olan hiç görmedim.

Eğitiminizin önünde engel mi aileniz
Mesela çalışıp üniversiteyi kazanırsanız örgün olarak karşı çıkarlar mı
Çıkmazlarsa bence kendinizi kasın ve üniversiteyi örgün okuyun
Yok aileniz karşı ise ve sıkıntı çıkarıyorlarsa,erkek arkadaşınızın eğitiminizin arkasında duracagindan eminseniz ve 5 6 sene çocuk yapmayacak kariyere odaklanacaksaniz dediğiniz olabilir
Farkında iseniz sadece kariyer odaklı düşünüyorum,eğitim herşeydir

18 mi? O yaslarda okuldan baska pek bisey dusunmuyordum.. devir ne hizla degisti ya? Daha cok gencsin bence evlilik icin

Hiç bir zaman kendimi anlatamadigimi dusunurdum gercektende öyleymiş ama sizde haklısınız normal benim yaşlarımda bir insanın dediginiz gibi olmalı ama durumum çok farklı siz babasız annesiz sevgisiz büyüdünüzmü? Sizde ailenizden şiddet gördünüzmü ve durumunuz okadar kötüye gitti ki bir kac tane hastalık edindinizmi? Herkes tarafından dışlandınızmı? Aileniz tarafından okumaya destek olmak yerine engellendinizmi?
Lütfen biraz benim açımdan bakmaya çalışın oysa burda anlattıklarım hayatımın çok çok küçük bir kısmı...

Eğitiminizin önünde engel mi aileniz
Mesela çalışıp üniversiteyi kazanırsanız örgün olarak karşı çıkarlar mı
Çıkmazlarsa bence kendinizi kasın ve üniversiteyi örgün okuyun
Yok aileniz karşı ise ve sıkıntı çıkarıyorlarsa,erkek arkadaşınızın eğitiminizin arkasında duracagindan eminseniz ve 5 6 sene çocuk yapmayacak kariyere odaklanacaksaniz dediğiniz olabilir
Farkında iseniz sadece kariyer odaklı düşünüyorum,eğitim herşeydir

Sonunda anlayan biri olduğunu düşünüyorum teşekkür ederim.
Aynen dediğiniz gibi engeller ve aslinda okumak benim için herşeydi ama inan ki burda bile zor nefes aliyorum
Gercekten o duyguları anlatamıyorum size ve yaşadığım diğer herşeyi.
Eğer gelecegimi eğitimimi vs. Goze almasaydim dusunmeseydim bu uzun sure icinde çoktan gitmezmiydim? Ama artık gercekten dayanamıyorum ve dediğim gibi evleniceğim insanda aileside arkamdalar destek oluyorlar.

Hiç bir zaman kendimi anlatamadigimi dusunurdum gercektende öyleymiş ama sizde haklısınız normal benim yaşlarımda bir insanın dediginiz gibi olmalı ama durumum çok farklı siz babasız annesiz sevgisiz büyüdünüzmü? Sizde ailenizden şiddet gördünüzmü ve durumunuz okadar kötüye gitti ki bir kac tane hastalık edindinizmi? Herkes tarafından dışlandınızmı? Aileniz tarafından okumaya destek olmak yerine engellendinizmi?
Lütfen biraz benim açımdan bakmaya çalışın oysa burda anlattıklarım hayatımın çok çok küçük bir kısmı...
Bakiyoruzda tatlim durumun zor ama daha buyuk bi zorlugun icibe girio olabilirsin boyle bi kararla.. ama eminsen kararindan devam et.. genc evlenince illa mutsuz olacaksin dute bir durum yok

Ailenden kurtulmak istiyorsn oku çalış kendi ayaklarının üstünde dur. Birine muhtaç gidersen herşeye boyun rğmek zorunda kalırsın, bağımsız ol. Hala evlenmek mantıklı geliyorsa evlenirsin. 18 oldum ailemden kurtulmak için evlenmeliyim diye evlenen ve mutlu olan hiç görmedim.

Ben galiba eklemeyi unutmusum eğitimime zaten suanda türkiyede devam ediyorum ama yurtdisinda kaliyoruz
Dedemin destegiyle türkiyeye gidip sinavlarimi verip geliyorum (tabi bidahaki sinavima engel olunmazsa)
Meslekte burda yurtdisinda edine bilmem mümkün değil gibi birşey (sebebleri var ama detayina girmek istemiyorum)
Diğer türlü daha onceden temizliklere gidiyordum otelde calistim vs. yaklask 3000€ biriktirdim ve dedigim gibi kariyerim içinde bazı planlarım var Allah nasip ederse belki evlenmeden önceye yetişir ve evlendikten sonrada eğitimime devam edicem zaten

Bakiyoruzda tatlim durumun zor ama daha buyuk bi zorlugun icibe girio olabilirsin boyle bi kararla.. ama eminsen kararindan devam et.. genc evlenince illa mutsuz olacaksin dute bir durum yok

Sadece yansita bildigimi sığdıra bildiğimi ifade ede bildiğimi yansıta biliyorum buraya hani bir laf vardir ya en iyi yasayan bilir diye o şekilde aldim bu karari
Ama asil sorun suan bu kararı aldim ama aileyi nasıl ikna edicem

Sonunda anlayan biri olduğunu düşünüyorum teşekkür ederim.
Aynen dediğiniz gibi engeller ve aslinda okumak benim için herşeydi ama inan ki burda bile zor nefes aliyorum
Gercekten o duyguları anlatamıyorum size ve yaşadığım diğer herşeyi.
Eğer gelecegimi eğitimimi vs. Goze almasaydim dusunmeseydim bu uzun sure icinde çoktan gitmezmiydim? Ama artık gercekten dayanamıyorum ve dediğim gibi evleniceğim insanda aileside arkamdalar destek oluyorlar.
Bak henüz çok gencsin,duyguların düşüncelerin zaman için de o kadar evrilecek ki sen bile sok olacaksın. Dünyaya su an pembe gözlüklerin ile bakiyorsun ama ben sana bir de gerçekleri anlatayım
Sen 18sin çocuk 22,ailesi de seni çok istiyor,ve çocuk okumana destekçi anlattığına göre
Bak bu şekilde sana zibilyon tane ornek sayarim evlenene kadar sayıp dünyaları ayağına seren evlendikten sonra evden burnunu çıkarmayan,ne okulu diyip sayan söven,ailesine hizmet ettiren bi dolu örnek sayarim,bi dolu boşanma davası anlatabilirim bir dolu da boşanamayan daha çok mağdur tarafı da anlatabilirim örnekler hic iç açıcı değil.
Yağmurdan kaçıp doluya tutunman çok olası
O yüzden ilk önce mesleğin eğitimin olsun,yarin oburgun kapiyi vurup çıkabilesin ayakların yere sağlam basabilsin diye.
Ailen boyleyken kocan da fos çıkarsa ne yapacaksın,ya herşeyi yalansa ya köprüyü geçene kadar ayıya dayi diyorsa
Sen sanıyorsun ki herşey güllük gulistanlik ama değil
He tersi de olabilir adam 4x4luk çıkar muhteşem biridir ama sana yüzdelik olarak belirtecek olursam %3 falan bu ihtimal
Çocuk senin ailenle durumunu biliyor,ailesi kendi içinde demiştir şimdi bu kız sahipsiz gelir buraya kafesimize alırız diye uzaktan akrabayi bırak yakından akraban olsa kaç yazar ki
İyi düşün iyi hareket et,mağdur olmanı hic birimiz istemeyiz
Önünde uzun yıllar var
İpleri tamamen senin elinde olan güzel bir gelecek kur kendine

Bak henüz çok gencsin,duyguların düşüncelerin zaman için de o kadar evrilecek ki sen bile sok olacaksın. Dünyaya su an pembe gözlüklerin ile bakiyorsun ama ben sana bir de gerçekleri anlatayım
Sen 18sin çocuk 22,ailesi de seni çok istiyor,ve çocuk okumana destekçi anlattığına göre
Bak bu şekilde sana zibilyon tane ornek sayarim evlenene kadar sayıp dünyaları ayağına seren evlendikten sonra evden burnunu çıkarmayan,ne okulu diyip sayan söven,ailesine hizmet ettiren bi dolu örnek sayarim,bi dolu boşanma davası anlatabilirim bir dolu da boşanamayan daha çok mağdur tarafı da anlatabilirim örnekler hic iç açıcı değil.
Yağmurdan kaçıp doluya tutunman çok olası
O yüzden ilk önce mesleğin eğitimin olsun,yarin oburgun kapiyi vurup çıkabilesin ayakların yere sağlam basabilsin diye.
Ailen boyleyken kocan da fos çıkarsa ne yapacaksın,ya herşeyi yalansa ya köprüyü geçene kadar ayıya dayi diyorsa
Sen sanıyorsun ki herşey güllük gulistanlik ama değil
He tersi de olabilir adam 4x4luk çıkar muhteşem biridir ama sana yüzdelik olarak belirtecek olursam %3 falan bu ihtimal
Çocuk senin ailenle durumunu biliyor,ailesi kendi içinde demiştir şimdi bu kız sahipsiz gelir buraya kafesimize alırız diye uzaktan akrabayi bırak yakından akraban olsa kaç yazar ki
İyi düşün iyi hareket et,mağdur olmanı hic birimiz istemeyiz
Önünde uzun yıllar var
İpleri tamamen senin elinde olan güzel bir gelecek kur kendine

Tabikide bunlarıda göz önünde bulundura biliyorum gerçekten çok düşündüm...
Onunda ailesininde davranacağı tavri artık iyi şekilendire biliyorum aramizda öyle bir bağ var ki çok farklı yani öyle "sevgili" gibi birşey değil... herneyse diyelim böyle değil tam tersi olacak ama peki burda nolacak
Burda kalirsam egitimime devam etme imkanim kalmiycak meslekde edinemiycem (yırtdısindayin ve beni ise almamalarinin cok sebebi var) en fazla otelde oda temizliycem yerleri silicem vs. ve bu sure içinde pisikolojik dahada yıpranıcam belki hastalığımda ilerliycek...
Peki ozaman nolucak ne geçmis olacak elime?
Eğer evlenirsem gercekten mutlu ola bilecegim yere gidersem hatta eğitimime bile devam ede bilirsem bu sectiğim yol daha mantıklı olmazmı?

Güzelim bizler de ne durumlardan geçtik,birçoğumuz anlatmaya kalksa annenin babanın elini öpersin,yine de evlenmekte,vakitsiz maceralara atılmakta bulmadık kendimizi...

Konu açmışsın ona güvenerek yorum yapıyorum,senin hayatın bu fakat ne yaşın evlenme yaşı,ne düşüncelerin evlenince okula devam edebileceğin yönde,büyük İhtimal hemen çocuk olur,çocuk olunca da akıllar başa gelir,o büyük büyü bozuluverir,gerisin geri o beğenmediğin ana babaya el açtığında o Zaman anlarsın ama iş işten geçer.

Eski Zaman'da degiliz 18 oldu mu evde kalmış muamelesi yapılsın.Kültürlü,eğitimli,ayakları yere sağlam basan bir bayan olursan o Zaman emin adımlarla yürüyebilirsin.Eş tarafının restaurantları senin için bir tercih sebebi olmamalı.

4 yıl ilişki ve şu an 18 yaşındalar evlenecekler hmmm.(sonrasını okumadım)
Ben uyuyayım en iyisi

X