Evlilik kararı...

madem bu kadar sorunlu aile niye takiosunki. kafana göre takil.

evlencem...
vermionuz mu iyi hadi ben gidiom!

4 bucuk yıldır süren çok güzel bir ilişkimiz var beraber çok mutluyuz ve artık evlenme vaktinin geldiğini düşünüyoruz ama bunu aileme nasil soyliycez bilmiyorum çünkü...
Ben suanda 18 yasimdayim ( biliyorum daha çok küçük vs. Şeyler düşüneceksiniz ama çok uzun bir hikaye var bunun arkasinda) söyle ki ben 12 yasima kadar anneannemle dedemle büyüdüm ondan sonra asil biyolojik ailemle, onlarla büyük bir iletisim kopyklugum var ozelikle babamla (kendisi bana yapmadigini birakmadi dövdüğüde oldu sövdüğüde iftira attığıda hakaret ettiği herkesin yaninda küçük düşürdüğü vs.) Uzun lafin kisasi sevgi nedir bilmiyordum ta ki sevdiğim adami taniyana kadar onunla gercekten çok mutluyum ondan once hergun ağlardım her gun bilmem bilirmisiniz ama yaşarken ölüydüm (daha bircok sebebi var) simdiyse evlenmek istiyorum burdan bu eziyetdende kurtulmak ama nasil söyleyecem bunlari onlara bilmiyorum hepsi biliyor aslinda iliskimizi bilmeyen kalmadi ama baba tarafim karşı cünkü baskasina vermek istiyorlardi ve onlarin istedigi gibi asiri zengin vs. de degil
Ben suanda aölde okuyorum yurtdisinda kaliyoruz ama busene böyle bitirmeye karar verdim (yine bircok sebebi var) ve sonum oyle yada böyle türkiye zaten sinavlara gidip gelmem gerekiyor (bunada karsi babam) sevdigim adamda orda ve benim icin bir fark olmiycak ders calismakta cünkü burda köleden farkim yok zaten evdeki durum piskolojik maf ediyor beni zaten
Gerçekten çok zor dayanıyorum artık ve hastayim bunlardan biride yumurtaligimdaki kist doktorun söyledigine gören evlenince oda düzelecekmis buyüzdende beklemek istemiyorum
Sadece mutlu huzurlu bir yuvam olsun istiyorum ne parada pulda gözüm var ne baska birseyde sadece mutlu huzurlu olan bir yuvamiz ailemiz olsun istiyorum
Neyse çok uzattim özür dilerim
Kisacasi iletisim kopuklugu var, okul bitmedi meslegim yok diye, yaşımdan dolayı ve onu istemediklerinden dolayı nasıl istemeye gelecekler bilmiyorum lütfen yardimci olun

Not: sevdiğim adamin ailesi çok ıstiyor evlenmemizi, bu aylarda restorant acicaklar ve evimizde hazir var
Kendisi ayrica üniversite mevzunu ve benimle berabere tekrar okuycak beraber büyüycez herzamanki gibi
Ayrica 22 yasinda ve türkiyede yasıyor uzaktan akrabayiz
Gercek bir aile gibi olduk onlarla ❤
Çok büyük bir hataya girmek üzeresin. Sakin diyorum sakın!
Zaten ailen yüzünden zorluklar yaşamışsın ki o zaman çocuktun ve sana birileri baktı.

Peki 30 yaşında ışsiz terkedilmiş çocuklu bir kadın olsaydın kim bakardı?
Hayatta herşey bizim için, ekonomik özgürlüğünüzü kazanmadan sakın evlenmeyin, sakın!

Şimdi evleneceksin.
O çok sevdiğin adam yarın birgün yanlış yaptığında nereye gideceksin?
Ailede mutlu değilim diyerek evlenilmez.
Kariyer vs vs diyorsun, yarın es kaza çocuğun olsa o kariyer işi yatar, gerçekler.
Aklını başına al derim. Başta herkes iyidir; eş, kv, kp, görümce vsvsvs

18 mi? O yaslarda okuldan baska pek bisey dusunmuyordum.. devir ne hizla degisti ya? Daha cok gencsin bence evlilik icin

Tontriko Kızı anlıyorum aslında ama konu sahibesine konularımı okumasını öneririm bir başka çıkış yolu olmalı ve bu yolu kullanmalı hayatını mahvedecek haberi yok aynı hatayı yaptım zira

Herkes mutlu mesut ailelerin içerisinde büyüyüp, bir eli yağda bir eli balda bu yaslara gelmiyor ki. Benim öğrencilerimin çoğu bahsettigin tarzda hatta daha kötüsü ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Daha dün bir öğrencimin evine ziyarete gittim, evlerinde yakacakları kömürleri yok baba anneyi aldatıp başka kadına gitmiş öğrencim en büyükleri ve minicik dört tane kardeşi var. Bu durumda bile denemelerde ilk on sıradan alta düşmüyor, haftasonlari sokakta mendil satıp haftaicleri de okuluna devam etmeye çalışıyor. Bu öğrencim de kız ve aklının ucundan dahi evlilik geçmiyor, çünkü kendi ayakları üzerinde durması gerektiğini biliyor. Kimler ne zorluklarla hayatına devam etmeye çalışıyor haberin var mı senin, okumak zor geliyor ve evlilik tatlı geliyor şu an sana. Onun için türlü bahanelerin ardına saklanıp kendini kandırıyorsun. 18 yaş nedir Allah aşkına silkelenip kendine gelmelisin ve hayatın için mücadele vermelisin. Başkasının sırtına yaslanarak minnet altında bir ömür sürmek sandığın kadar kolay değil çünkü.

4 bucuk yıldır süren çok güzel bir ilişkimiz var beraber çok mutluyuz ve artık evlenme vaktinin geldiğini düşünüyoruz ama bunu aileme nasil soyliycez bilmiyorum çünkü...
Ben suanda 18 yasimdayim ( biliyorum daha çok küçük vs. Şeyler düşüneceksiniz ama çok uzun bir hikaye var bunun arkasinda) söyle ki ben 12 yasima kadar anneannemle dedemle büyüdüm ondan sonra asil biyolojik ailemle, onlarla büyük bir iletisim kopyklugum var ozelikle babamla (kendisi bana yapmadigini birakmadi dövdüğüde oldu sövdüğüde iftira attığıda hakaret ettiği herkesin yaninda küçük düşürdüğü vs.) Uzun lafin kisasi sevgi nedir bilmiyordum ta ki sevdiğim adami taniyana kadar onunla gercekten çok mutluyum ondan once hergun ağlardım her gun bilmem bilirmisiniz ama yaşarken ölüydüm (daha bircok sebebi var) simdiyse evlenmek istiyorum burdan bu eziyetdende kurtulmak ama nasil söyleyecem bunlari onlara bilmiyorum hepsi biliyor aslinda iliskimizi bilmeyen kalmadi ama baba tarafim karşı cünkü baskasina vermek istiyorlardi ve onlarin istedigi gibi asiri zengin vs. de degil
Ben suanda aölde okuyorum yurtdisinda kaliyoruz ama busene böyle bitirmeye karar verdim (yine bircok sebebi var) ve sonum oyle yada böyle türkiye zaten sinavlara gidip gelmem gerekiyor (bunada karsi babam) sevdigim adamda orda ve benim icin bir fark olmiycak ders calismakta cünkü burda köleden farkim yok zaten evdeki durum piskolojik maf ediyor beni zaten
Gerçekten çok zor dayanıyorum artık ve hastayim bunlardan biride yumurtaligimdaki kist doktorun söyledigine gören evlenince oda düzelecekmis buyüzdende beklemek istemiyorum
Sadece mutlu huzurlu bir yuvam olsun istiyorum ne parada pulda gözüm var ne baska birseyde sadece mutlu huzurlu olan bir yuvamiz ailemiz olsun istiyorum
Neyse çok uzattim özür dilerim
Kisacasi iletisim kopuklugu var, okul bitmedi meslegim yok diye, yaşımdan dolayı ve onu istemediklerinden dolayı nasıl istemeye gelecekler bilmiyorum lütfen yardimci olun

Not: sevdiğim adamin ailesi çok ıstiyor evlenmemizi, bu aylarda restorant acicaklar ve evimizde hazir var
Kendisi ayrica üniversite mevzunu ve benimle berabere tekrar okuycak beraber büyüycez herzamanki gibi
Ayrica 22 yasinda ve türkiyede yasıyor uzaktan akrabayiz
Gercek bir aile gibi olduk onlarla ❤
Bana mantıklı geldi evlenmeniz inşalalh aileniz karşı çıkmaz. Mutlu olursunuz dilerim.

Herkes mutlu mesut ailelerin içerisinde büyüyüp, bir eli yağda bir eli balda bu yaslara gelmiyor ki. Benim öğrencilerimin çoğu bahsettigin tarzda hatta daha kötüsü ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Daha dün bir öğrencimin evine ziyarete gittim, evlerinde yakacakları kömürleri yok baba anneyi aldatıp başka kadına gitmiş öğrencim en büyükleri ve minicik dört tane kardeşi var. Bu durumda bile denemelerde ilk on sıradan alta düşmüyor, haftasonlari sokakta mendil satıp haftaicleri de okuluna devam etmeye çalışıyor. Bu öğrencim de kız ve aklının ucundan dahi evlilik geçmiyor, çünkü kendi ayakları üzerinde durması gerektiğini biliyor. Kimler ne zorluklarla hayatına devam etmeye çalışıyor haberin var mı senin, okumak zor geliyor ve evlilik tatlı geliyor şu an sana. Onun için türlü bahanelerin ardına saklanıp kendini kandırıyorsun. 18 yaş nedir Allah aşkına silkelenip kendine gelmelisin ve hayatın için mücadele vermelisin. Başkasının sırtına yaslanarak minnet altında bir ömür sürmek sandığın kadar kolay değil çünkü.
Konu sahibi okumayacağım demiyor ki, evlenince eşimle birlikte okuyacağız diyor zaten.

Konu sahibi okumayacağım demiyor ki, evlenince eşimle birlikte okuyacağız diyor zaten.

birlikte okuyacağız diyor da adam üniversite mezunu imiş iyi kötü bir diploması var yani,

restoran açacaklar vs demiş

konu sahibi ile birlikte neden okusun ki

hatta konu sahibine de oku tabii ama bak yumurtalık kistlerin de var bebek yapalım demeyeceği ne malum

okursun deyip geçiştirilme ihtimali çok yüksek

Tontriko Kızı anlıyorum aslında ama konu sahibesine konularımı okumasını öneririm bir başka çıkış yolu olmalı ve bu yolu kullanmalı hayatını mahvedecek haberi yok aynı hatayı yaptım zira
Bir musibet bin nasihatten iyidir demişler. Muhtemelen kimseyi dinlemeyip evlenecek ve pişman olacak.

birlikte okuyacağız diyor da adam üniversite mezunu imiş iyi kötü bir diploması var yani,

restoran açacaklar vs demiş

konu sahibi ile birlikte neden okusun ki

hatta konu sahibine de oku tabii ama bak yumurtalık kistlerin de var bebek yapalım demeyeceği ne malum

okursun deyip geçiştirilme ihtimali çok yüksek
Zaten uzak mesafe ilişkisi anladığım kadarıyla.
Kıza toz pembe hayaller kurduruyorlar ailecek. 10 yıl sonra kucağında iki çocukla ne yaptım ben diyecek.

Açık öğretimden liseyi bitirmene kaç ay, kaç yıl var??
Biraz daha orada çalışsan, paranı biriktirsen.. Turkiyede ders çalışabileceğin, uniye hazırlayacağın bir yurt bulsan ( sakin ilk gördüğüne güvenme ,iyi araştır), ayni zamanda da is bulup çalışsan nasıl olur acaba ??
Seni seven bir kaç yıl daha bekler ama senin bu hayatta güçlü olman gerekiyor; çünkü herkezin arkasinda bir ailesi var dönebileceği senin ise sadece kendin var.. Ve hata yapma şansın çok az dikkatli olmalısın..

Tamam ben de okudum ama ne zorluklarla o iş sıkıntı ben diyeyim her okul günü 2 saat uykularla geçirdim o ara hamile kaldım ev işi çocuk okul 4 yılda da bitirdim şükür ama neye yarar mahvoldu hayatım gerçeklerle yüzleşince normale dönünce şimdi yanımda yavrum yarılamıyorum uzun süre istemediğim evlilikten bu mu olsun hayaller hayatlar her zaman farklıdır

Hiç bir zaman kendimi anlatamadigimi dusunurdum gercektende öyleymiş ama sizde haklısınız normal benim yaşlarımda bir insanın dediginiz gibi olmalı ama durumum çok farklı siz babasız annesiz sevgisiz büyüdünüzmü? Sizde ailenizden şiddet gördünüzmü ve durumunuz okadar kötüye gitti ki bir kac tane hastalık edindinizmi? Herkes tarafından dışlandınızmı? Aileniz tarafından okumaya destek olmak yerine engellendinizmi?
Lütfen biraz benim açımdan bakmaya çalışın oysa burda anlattıklarım hayatımın çok çok küçük bir kısmı...

Gordum.
Okulum bitmeden evlendiğime pismanim.
Keske okulum bittikten sonra evlenseydim.
Kendi dengimle kendi dusuncelerimle uyumlu biriyle evlenirdim.

O yuzfen kendi durumunu acilastirmak isine yaramaz.
Yasayan biri olarak söylüyorum
Adam akilli oku ve kendinle uyumlu biriyle evlen.
14 yasindaki dusuncenle 18 yasindaki dusuncen ayni mi?
Ek olarak okulun bittigindr ayni mi kalacak saniyorsun.
Hem calisip hem okuyup hem ev gecindirmekte kolay degil.

Sen aileyi iknayı sormuşsun ama çevremde erken yaşta evlenen kim varsa hepsi pişman.
Senin aöl den sonra üniversite için mücadele edip çalışıp önce kendi hayatını kazanman gerekiyor. Evden kurtulmak için seviyorum dediğin adamın eline bakmaya gideceksin. Durumunun özeti bu..

Hayali ve umutları dar kalıp biri için yaşanabilir bir hayat tabi ki.. Ne diyelim hayırlısı olsun.. Babandan önce başka bir aile büyüğünüzle konuş o ikna etsin..

Tamam ben de okudum ama ne zorluklarla o iş sıkıntı ben diyeyim her okul günü 2 saat uykularla geçirdim o ara hamile kaldım ev işi çocuk okul 4 yılda da bitirdim şükür ama neye yarar mahvoldu hayatım gerçeklerle yüzleşince normale dönünce şimdi yanımda yavrum yarılamıyorum uzun süre istemediğim evlilikten bu mu olsun hayaller hayatlar her zaman farklıdır
O konuda birşey diyemem.

Kalbim sıkıştı okurken. Konu özeti:Sevgisizim beni sahiplenecek birine ihtiyacım var. İlk ilgi gösterene aşık oldum ve hayatım muhtelem geçecek sanıyorum.

Konu sonucu: Eşinin ailesi canından bezdirdi. Adam birden bambaşka birine dönüştü. Yemek, içmek, gider hep eşin ailesiyle birleşti. 20 yaşında bir çocukla baba evine döndü.

Evlenme. Aklın varsa okulunu oku, bi meslek edin. Evlenme. Evlilik bi kaçıs değil, bi tedavi yöntemi değil. Aklın başındayken al bu kararı. Boşlukta sallanırken değil.

Sen çocuksun, çocukken tanıştığın adamdan sevgili değil oyun arkadaşı olur. Sevgi görmediğini söylüyorsun bu adamın seni sevdiğini nEreden biliyorsun? Kendi ailen bunca çektirmişken elin adamı neler yapmaz? Bekle 22 yaşına kadar bekle en azından

eğer orda da okuyamayacaksan neden durasın ki?neden türkiyede okuyup bi yere gelme şansın varken -küçümsemek istemem-yurtdışında temizlikçilik yapasın?
evet şuan sen bi riski göze almak üzeresin.
Allah inşallah aldığın riskin sonucunda yüzünü güldürür.ne eşini ne ailesini değiştirmez.
Her zaman her şeyin kötüsünü yaşıcaz diye düşünmemek lazım ama ihtimal dahilinde olduğunu bilmek lazım.
ben evlenerek bir şey kaybedeceğini düşünmüyorum belki kazanacaksın da kimbilebilir ki :sus:

Açık öğretimden liseyi bitirmene kaç ay, kaç yıl var??
Biraz daha orada çalışsan, paranı biriktirsen.. Turkiyede ders çalışabileceğin, uniye hazırlayacağın bir yurt bulsan ( sakin ilk gördüğüne güvenme ,iyi araştır), ayni zamanda da is bulup çalışsan nasıl olur acaba ??
Seni seven bir kaç yıl daha bekler ama senin bu hayatta güçlü olman gerekiyor; çünkü herkezin arkasinda bir ailesi var dönebileceği senin ise sadece kendin var.. Ve hata yapma şansın çok az dikkatli olmalısın..

Bu sene son in sha Allah
Bende aslinda böyle yapmak istedim başından beri ama oraya gidemem ki engell olurlar... :/

X