EVLİLİK NASIL BİR ŞEY ?

eşin de sende evlilik sorumluluğu altında ezilmişsiniz

o sizin düşüncslerinize saygı duymamış.

ben olsam o evi satıp krediyi ödeyelim başka yerden alalım derdim ya da ev almaz gider o evi kiraya verir başka yerde de kiraya çıkardım.

madem kariyeriniz var işi asla bırakmayın.

Tapu üstlerinde degil. Isteseler bile satamazlar

bende . Ama biliyor musunuz ben eğer en başında mal mülk için sevdiğim adamdan ayrılsaydım bu sefer de vefasız para göz mal delisi denilecekti. Gerçi keşke denilseydi şimdi ona bile razıyım.
Biri bana standartlarımın altına düşmek istemediğim için paragöz damgası yapıştırırsa onun alnını karışlarım. Akşama kadar çalışıp didinip evde kuluçka makinesi gibi çocuk çıkartan eltiye verince yüce gönüllü olacaksam kalsın kardeş, paragöz desinler bana. Sana güvenir 2.yi de yaparlar artık.

eşin de sende evlilik sorumluluğu altında ezilmişsiniz

o sizin düşüncslerinize saygı duymamış.

ben olsam o evi satıp krediyi ödeyelim başka yerden alalım derdim ya da ev almaz gider o evi kiraya verir başka yerde de kiraya çıkardım.

madem kariyeriniz var işi asla bırakmayın.
güya var böyle bir düşünce. Bana öyle demişti. Kredisi bitince kiraya verir istedeğin yerden ev alır ya da kiraya çıkarız demişti. ama ben bu konuda ciddi olduğunu nedense düşünmüyorum. Kredi 5 senelikti. 2 senesi bitmek üzere. Toplu para gelecek kredinin biri kapanacak diğeri kalacak. Yani 1200 lira ödemesi kalacak 2 buçuk yıl falan. Dedim kredinin biri kapanır kapanmaz ben işten çıkıcam. Ben seni zorla çalıştırmıyorum diyor. Görücez bakalım o zman. Ama kendi kendimi dipsiz kuyuya atmış olacağım ona üzülüyorum

işte.. Çingene işi resmen. Ben onu uyarınca bana kızdı bizim ailede öyle şeyler olmaz. kimse aldığımız eve gelip hak talep edemez dedi. Ben de uzatmadım. Ama inş öyle bir sey olur da o zaman ben demiştim diye avaz avaz bağırmak istiyorum
Paran gidiyor paran, giden gittikten sonra bağır çağır nereni yırtıyorsan yırt.

Sizin kendi çekirdek aileniz yok sanırım bi ailenin içine dahil edilmişsiniz. Herkesin parası birbirine dönüp duruyor. Bence maaşınızdan kalan parayı biriktirin asla işten çıkmayın. Resmen kabus gibi üstüne üstün oturduğunuz evde bi hakkınız yok.Boşuna sıkıntı çekiyorsunuz.

ben böyle bir şey yapsam o hesapta para kalmaz inanın. saçar savurur parayı. Ama o bunun iyi bir sey olduğunu düşünüyor. yardım etmekle enayilik arasındaki farkı bir türlü anlamıyor.
Anlatmaya çalıştıkça anlamicaktır o yüzden şöyle yapıyorsunuz paranızı harcıyorsunuz. Mesela gidin kuzeninize hediye alın. Mesela gidin harçlık verin. Yani biliyorum kıyamazsınız ama en azından veriyormuş gibi yapın. Madem o doğru olduğunu düşünüyor “ sen öyle yapınca bende yapabiliriz sanmıştım hayatım niyeki sakıncası mı var” dersiniz. Bizde yaşadık ilk zamanlar bunları o sıkışık dönemimizde annesi aldığı paraları vermedi üstğne çeyreklerim gitti. Zamanla düzeliyor

güya var böyle bir düşünce. Bana öyle demişti. Kredisi bitince kiraya verir istedeğin yerden ev alır ya da kiraya çıkarız demişti. ama ben bu konuda ciddi olduğunu nedense düşünmüyorum. Kredi 5 senelikti. 2 senesi bitmek üzere. Toplu para gelecek kredinin biri kapanacak diğeri kalacak. Yani 1200 lira ödemesi kalacak 2 buçuk yıl falan. Dedim kredinin biri kapanır kapanmaz ben işten çıkıcam. Ben seni zorla çalıştırmıyorum diyor. Görücez bakalım o zman. Ama kendi kendimi dipsiz kuyuya atmış olacağım ona üzülüyorum
İşten çıkma, babanın üzerine arsa al kredisini öde, mesela maaşın 6 bin mi 5 bini krediye ver 1000 kendine harçlık ayır hepsini de harca

Biri bana standartlarımın altına düşmek istemediğim için paragöz damgası yapıştırırsa onun alnını karışlarım. Akşama kadar çalışıp didinip evde kuluçka makinesi gibi çocuk çıkartan eltiye verince yüce gönüllü olacaksam kalsın kardeş, paragöz desinler bana. Sana güvenir 2.yi de yaparlar artık.

Katılıyorum buna canı gönülden.
Ayrıca çocuk neye engel ki?
Hamileyken bile çalışıp borç ödüyor insanlar bakınız ben.
Ama millete diğeri daha kolay geliyor işte.

Ben olsam o parayı sokağa atar gene de yedirmem.

annem kalp hastası ına bir şey demeye gelmiyor hemen ayılıp bayılıyor babam da çok pasiftir. Ailem arkamda aslında ama onlara bunları anlatamıyorum işte . birazını anlattığım halde annem hemen üzülmeye başlıyor.
Çalışan işi gücü olan kadınsın, kimseden icazet alma durumun yok. Annene bişey deme, yapacağını kendin yap, ben bunu yaptım haberiniz olsun de. Neden çocuk gibi rapor veresin ki herşeyi zaten.

Katılıyorum buna canı gönülden.
Ayrıca çocuk neye engel ki?
Hamileyken bile çalışıp borç ödüyor insanlar bakınız ben.
Ama millete diğeri daha kolay geliyor işte.

Ben olsam o parayı sokağa atar gene de yedirmem.
Bi akraba vardı eşimin, iyi çocuktur hoş çocuktur. Bi ara borç istemişti, yok zamanımızdı tam. Ben de dedim, '' Kusura bakmasın, karıyı kıskanıp evde oturtmayı biliyor, çalışırken aklıma gelip gelip zoruma gider bu durum. '' dedim. Vermedi eşim.

işin en kötü kısmı bu ya bina tek tapu üstüne. Amcalarının . Ama bunlara kalsa o bina da 3 hisseleri var artık. Kentsele girince dubleksimiz olacak. ölmez sağ kalırsak.......
Affedersiniz ama eşinizde hiç akıl yok. Dua edin de amcası hakkınızı versin.

Eşiniz sizin maaşınıza güvenerek hareket ediyor, bu saatten sonra cebinizden tek bir kuruş bile çıkmamalı bence.

Bekara koca boşamak kolay derler ama böyle bir adamla evli kalınmaz ki yahu. Ömür törpüsü resmen.

işte ben buna kızıyorum . eşim böylee.... böyle bu adam. kardeşine aldı evi kendine değil. Biz o zaman birlikte değildik. Biz evlenmeye karar verince de aşağısını biz aldı sağ olsun (!)

Aşağısını alırken de size güvendi demek ki peki kayın 1000 tl veriyor ama öğle yemeği parasını ona verince eşiminki yaklaşık 800 tl gibi bişe aslında geri vermiş oluyor belli ki tüm aile maddi olarak size güvenmiş

atma kendini dipsiz kuyuya
Niye işten çıkıyorsun ki
Kadınların kocaya kapak atınca işi bırakmasına ayar oluyorum
BU devirde sonradan iş bulmak kolay mı ?
Boşansan , eşin ölse , dünyanın bin bir türlü hali var
İşte hiç bir şeyin olmazsa sigortan olur

Eşinizle maaşlarınız ne kadar? Ayrıca kredi kayınvalide ve kayınpedere çıktıysa tapu kimin üstüne??

Bi akraba vardı eşimin, iyi çocuktur hoş çocuktur. Bi ara borç istemişti, yok zamanımızdı tam. Ben de dedim, '' Kusura bakmasın, karıyı kıskanıp evde oturtmayı biliyor, çalışırken aklıma gelip gelip zoruma gider bu durum. '' dedim. Vermedi eşim.

Valla katip aç kalmadık ama çok zor günlerden geçtik hala daha geçiyoruz.
Gidip kimseden 1 lira almadık.
Benim işle ilgili sıkıntılarımı yazsam salak mısın hala orada çalışıyorsun dersiniz ama ne oldu çalışmak zorunda kaldım.
Benim durumumu biliyorsunuz evlendiğimden beri borcun içinden çıkamadım hala daha öyleyim ama kimsenin bana laf edecek durumu yok en azından.
Bizde bilirdik kışın evde kalalım, yazın tatillere koşalım ama olmadı işte hayat mücadelesi diyoruz.
Ama hem olmayıp hem de çocuk yapan insanlar işte diğerlerine güvendikleri için yaşıyorlar.

Ben yapamazdım, yapmadım da.

Anlatmaya çalıştıkça anlamicaktır o yüzden şöyle yapıyorsunuz paranızı harcıyorsunuz. Mesela gidin kuzeninize hediye alın. Mesela gidin harçlık verin. Yani biliyorum kıyamazsınız ama en azından veriyormuş gibi yapın. Madem o doğru olduğunu düşünüyor “ sen öyle yapınca bende yapabiliriz sanmıştım hayatım niyeki sakıncası mı var” dersiniz. Bizde yaşadık ilk zamanlar bunları o sıkışık dönemimizde annesi aldığı paraları vermedi üstğne çeyreklerim gitti. Zamanla düzeliyor
yaaa gerçekten miii?İnanın sizi çok iyi anlıyorum. Benim vajinismus olduğum zaman da paraya ihtiyacımız olduğunda kv dem çeyrekleri satın sonra yerine alırız dedi. Ölse 1 lira vermez ben bilmiyor muyum. Eşim sonra motorunu satmızdı

İşten çıkma, babanın üzerine arsa al kredisini öde, mesela maaşın 6 bin mi 5 bini krediye ver 1000 kendine harçlık ayır hepsini de harca
bakın bu güzel fikir. Babama değil de erkek kardeşim var ona alabilirim. Eşim bir şey derse de kardeşim evlenecek ilerde ona hazırlık yapıyorum derim.

X