EVLİLİK NASIL BİR ŞEY ?

Bende hep Allah'tan gorumcelerim yok diyorum
Eltim olacak ama galiba . Dün bulmuşlar bitane 😅😅😅cok korkyorum
Ben görümce iyi diye düşünüyorum. Büyükse zaten annesi gibi oluyor ve kaynanaya göre daha iyi oluyor, sana değilse kardeşine kıyamıyor, daha yapıcı oluyor. Hem evlenmiş kendi hayatında ise zaten çok alışverişin olmaz, rekabet alanı daha az olur. 😀

Ben görümce iyi diye düşünüyorum. Büyükse zaten annesi gibi oluyor ve kaynanaya göre daha iyi oluyor, sana değilse kardeşine kıyamıyor, daha yapıcı oluyor. Hem evlenmiş kendi hayatında ise zaten çok alışverişin olmaz, rekabet alanı daha az olur. 😀
Bu bahsettigin gorumceler dünyanın tam olarak hangi kıtasında oluyorlar ? 😅😅😅

bakın bu güzel fikir. Babama değil de erkek kardeşim var ona alabilirim. Eşim bir şey derse de kardeşim evlenecek ilerde ona hazırlık yapıyorum derim.
Aynen öyle. Hayır ortada paraya konacak biri varsa kardeşin baban olsun ya, kocan ve sümsük eltin değil. Çok sinirlendim

Evlenmiş büyük görümce dedin ya hah ondan bende 3 tane var ve toplamda 4 kaynanam var. Birkaç yıl oluruna bakmayı denedim yaparım sandım.
Sonuç: 4üyle de görüşmüyorum 😂😂👍🏻👍🏻

Aynen öyle. Hayır ortada paraya konacak biri varsa kardeşin baban olsun ya, kocan ve sümsük eltin değil. Çok sinirlendim
Ay hakikaten ha. Madem eşi bey ailesine veriyor, konu sahibi de ailesine versin. Bi aile paşamda yok ya. Kusura da bakmasın artık.

Evlenmiş büyük görümce dedin ya hah ondan bende 3 tane var ve toplamda 4 kaynanam var. Birkaç yıl oluruna bakmayı denedim yaparım sandım.
Sonuç: 4üyle de görüşmüyorum 😂😂👍🏻👍🏻
4 kaynana ahahaha. Benim 2 görümce eşimden büyük, biri küçük. Kaynana ile problem çıksa beni tutarlar, ama kaynananın başkası ile problemi çıksa daima kaynanamı tutarlar.

yaaa gerçekten miii?İnanın sizi çok iyi anlıyorum. Benim vajinismus olduğum zaman da paraya ihtiyacımız olduğunda kv dem çeyrekleri satın sonra yerine alırız dedi. Ölse 1 lira vermez ben bilmiyor muyum. Eşim sonra motorunu satmızdı
Size tavsiyem enerjinizi düşürmeden herşeyi anlatıp sınır çizin. “ evliliğimizde bu tarz harcamaları doğru bulmuyorum, bu tarz bunalmak beni yıpratıyor, önceliğimiz kendi düzenimiz. “ gibi. Sizle bağı arttıkça inanın düzelicek. Fakat ilk önce aile apartmanından taşınmalısınız. Gereksiz huzur bozuyor.

Size tavsiyem enerjinizi düşürmeden herşeyi anlatıp sınır çizin. “ evliliğimizde bu tarz harcamaları doğru bulmuyorum, bu tarz bunalmak beni yıpratıyor, önceliğimiz kendi düzenimiz. “ gibi. Sizle bağı arttıkça inanın düzelicek. Fakat ilk önce aile apartmanından taşınmalısınız. Gereksiz huzur bozuyor.
ben bu dediklerinizi sakin bir dille anlatmaya çalıştım. ama anlamadı. Onlar tek maaşla geçiniyorlar hem de asgari dedi. Ben yeğenim için yapıyorum herşeyi rahat büyüsün yemesi gerekenleri yesin içsin diye dedi. Ben de daha bir şey dememeye karar verdim çünkü anlamıyor

ben bu dediklerinizi sakin bir dille anlatmaya çalıştım. ama anlamadı. Onlar tek maaşla geçiniyorlar hem de asgari dedi. Ben yeğenim için yapıyorum herşeyi rahat büyüsün yemesi gerekenleri yesin içsin diye dedi. Ben de daha bir şey dememeye karar verdim çünkü anlamıyor
Eşiniz ÖZ ailesi olduğu için bu duruma katlanıyor. Siz EL olan bu insanlar için kaç sene katlanmayı düşünüyorsunuz bu duruma?
Kalkıp da elalemin karnını doyuracağınıza boşanın kendi ÖZ ana babanızı kardeşinizi doyurun.

Sakın susmayın ve bunu normalleştirmeyin. Tepkisiz kalırsanız bunu yapmaya hak görür. “ bende bilirdim tek maaşla geçinmeyi ama eşek gibi çalışıyorum diyin. Çocuğumuz olursa daha iyi ya da çocuğumuza daha iyi imkanlar için. Herkesin tercihi bu senin görevin ve sorumlululuğun değil böyle yaparak kendinden uzaklaşıyorsun herşeyin dozu var” diyin. Anlamicaktır tekrar diyin. İlgilenmeyin bedel ödetin zamanla düzelicek. Bazen eşimde derdi kardeşi için onlar 6 sene daha ev kredisi ödicek diye. Bizde bilirdik araba kredisni 10 sene çekmeyi ama görüyorsun 3 sene çektik ter akıtıyoruz biyerimizden çabuk bitirelim diye dedim. Yani tepkisiz kalmayın.

İşte bu yüzden çalışan kadınlar evlenirken 10 kez düşünmeli. Bazı erkekler sırf maaş kartı için aşk taklidi yapıyorlar evlenince de çift maaş keyfi sürüyorlar.
Genel olarak bütün evlenenler 2 kez düşünmeli. Çalışmayan kadını da hizmetçi niyetine alanlar var maalesef.

X