evlilik öncesi konuşulan maddi konular bu evlilik nasıl bir evlilik olur?

Çok aç gözlü ve paragöz aile bence , bence hemen ayrıl seni kazanç kapısı olarak görüyorlar . Seni sevdiğine inanmıyorum şu yazdıklarınla ,seni yolunacak kaz gibi görmüş hepsi . Ben evlenene kadar eşimin ne kazandığını dahi sormadım ve bilmiyordumda bu konular evlendikten sonraki konular . Evlenmeden daha iki ayda konu maaşa nasıl geldi ve senin maaşı duyupta arabanın yenisini almak bence bana çok garip geldi .

Bence güzel olmuş böyle soruları sorup kendini belli etmesi.
Ailece maaşınıza hatta ailenize ait olan arabaya bile göz koymuşlar.
Kendi arabasını da size güvenip yenileyecek, malum maaşınız yüksekmiş onunkinden, o borcunu öder, siz evi gecindirirsiniz. Çalışir çalışır, maaşınız kocaniza verirsiniz olduğu gibi. Planı bu.

Sizde bu muhabbetlerden sonra devam etmezsiniz herhalde.

Çakal şimdiden sizin paranızın üstünde söz sahibi olduğunu düşünüyor.Ailece oturup sizinle evlenince ekonomik olarak rahatlayıp neler alacaklarını ( ev , yeni araba) konuşuyorlar çok miğde bulandırıcı.İsaretleri görmeyip ülkede evlenecem derseniz geçmiş olsun maaş kartınızı şimdiden verin rahat edin .....

Ayrılın.... hiç düşünme, ayrılın.
Daha evlenmeden ailesiyle görüştüğü kadının maaşının hesabını yapan adamdan da o aileden de hayır gelmez.
Şimdiden yolunu yapmaya çalışıyor "tüm maaşını eşine veren kuzeni"ni örnek göstererek.
Ailesiyle oturmuş sizin maaşınız üzerinden hesap yapıyorlar.
Böyle biri ile evlilik yoluna girerseniz hata edersiniz.
Paranıza konmak için her türlü taklayı atar.
Böyle çiğ bir adamla ömür çürütmüş olursunuz sadece.

bu arada şunu söylemeyi unutmuşum, ortak hesaba hepsini atmayalım dediğimde sen beni sevmiyor musun seven insan böyle şeyleri sorun etmez dedi
seni 2 ayda daha sevemedim sakin ol chapm diyebilirsiniz:)) bu adamın nesi sevilebilir ki. 2 aydır tanıdığınız birine hayatınız boyunca biriktirdiğiniz tüm birikime çöktürmediğiniz için " beni sevsen saf olurdun her şeyini verirdin ama sen zeki çıktın o yüzden seni duygusuz olmakla suçlayayım ki tapuları bana ver, sorgulama, sen kadınsın parayı idare edemezsin, benim uyduruk araba zevkime çalışacaksın tamam mı" demek istemiş. tutmayın küçük enişteyi.

Öncelikle adam berbat kesinlikle ayrıl.
Ama ortak hesap mantıklı.Ortak hesaba neden karşı çıkılır ki.Evlenince senin paran benim param mevzusu olmamalı.Bunu anlamıyorum

Adam arabasını yenilemek için sizi kafalamis, neyini anlamadınız ki? Siz evin kirasını, taksitleri, kredi kartini falan ödersiniz, alışveriş yaparsınız o da arabasinin kredisini oder , kendi parasını harcar. Gül gibi geçinir gidersiniz.

*Bayılıyorum böyle adamlara. Kadına para vermeyecek, parasını onun adına yönetecek kadar ataerkil errrrkek
Ama karısını çalıştıracak kadar da modern

Evliyim ve eşim hesabımda ne kadar para var ya da yok bilmez. Böyle bir adamdan uzak durun. Sadece kendisi değil, tüm aile paranıza göz dikmiş.
Bu sizin ona güvenden kaynaklı bence.Gerekli olduğunda ortaya çıkarıp koyuyorsunuzdur o yüzden.Böyle olmasa sizce sormaz mı?Diğer türlü olsa eşinizde bu kadın benim parama göz dikmiş der

bu arada şunu söylemeyi unutmuşum, ortak hesaba hepsini atmayalım dediğimde sen beni sevmiyor musun seven insan böyle şeyleri sorun etmez dedi

kendini ne olarak görüyor da ona kul köle olacağınızı sanıyor acaba..
pardon ya, errrkek ya...
dünyanın önüne serilmesi için bunun yeterli olduğunu düşünüyordur büyük ihtimalle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…