Evlilik Sohbeti

Boşansam hayatımda neler değişeceğini düşündüm, aksine bireysel de ben geriye gideceğim. Şimdi eşim çocuklarla benden daha çok ilgilenir, işimden geç gelsem yemek yapar, çocukları doyurur onlarla ilgilenir, gözüm hiç arkada kalmaz. Nadir de olsa şehir dışına çıkmam gerekse sorun etmez, şiddet gibi şeyler evimizde söz konusu değil ve burada eşler hakkında yazılanları okurken bazen kendimi şanslı görüyorum. Hayatımda bu standardı yakaladıktan sonra vaz geçmek de kolay olmuyor. Bir kere boşanmayı konuştum, başta annem olmak üzere beni tatminsiz, şımarık olmakla suçladılar. Mutlu muyum değilim ama boşanmak hele 40lı yaşlarda 2 çocukla kolay alınacak bir karar değil.

Bence en büyük sorun 25 yaşındayken 40 yaşında biriyle evlenmeyi tercih etmenizde olmuş. Az buz değil 15 yaş, aranızda resmen bir kuşak farkı var, yaşlar büyüdükçe bu farkın dezavantaj olan yönleri daha da ortaya çıkmış. İlişki terapisti işe yarayabilir belki, akışına bırakmaktansa denemekte fayda var diye düşünüyorum.

Bence en büyük sorun 25 yaşındayken 40 yaşında biriyle evlenmeyi tercih etmenizde olmuş. Az buz değil 15 yaş, aranızda resmen bir kuşak farkı var, yaşlar büyüdükçe bu farkın dezavantaj olan yönleri daha da ortaya çıkmış. İlişki terapisti işe yarayabilir belki, akışına bırakmaktansa denemekte fayda var diye düşünüyorum.
Bunu denedim, eşim sorun olmadığını, benim abarttığımı düşünmekte. Genelde böyle sohbetlerden kaçınan bir karakter, TV de bile görse kanal değiştirir.

Rahatsız eden ikinci konu da üstten konuşması, kendisinin yapmadığı şeyleri çocukça olarak ifade ederek beni küçümsemesi. Oysa evliliğin ilk zamanları, nışanlıyken eli kolu durmayan o id, hiç de sen ne yapıyorsun demedim

Maalesef olumlu yorum yapamicam adam evlendiğinde de 40mış olgun yaştaymış, 25lik kızla neyine güvenip evlenmiş? Aklıma Adnan bey & Bihter ikilisi geliyor bu kadar yaş farkında

Boşansam hayatımda neler değişeceğini düşündüm, aksine bireysel de ben geriye gideceğim. Şimdi eşim çocuklarla benden daha çok ilgilenir, işimden geç gelsem yemek yapar, çocukları doyurur onlarla ilgilenir, gözüm hiç arkada kalmaz. Nadir de olsa şehir dışına çıkmam gerekse sorun etmez, şiddet gibi şeyler evimizde söz konusu değil ve burada eşler hakkında yazılanları okurken bazen kendimi şanslı görüyorum. Hayatımda bu standardı yakaladıktan sonra vaz geçmek de kolay olmuyor. Bir kere boşanmayı konuştum, başta annem olmak üzere beni tatminsiz, şımarık olmakla suçladılar. Mutlu muyum değilim ama boşanmak hele 40lı yaşlarda 2 çocukla kolay alınacak bir karar değil.
10 yıllık evli olduğunuza göre çocukların yaşı da küçük.
Ben çocuklu evliliklerde çok büyük sorunlar yoksa boşanmanın en son çare olması gerektiğini düşünüyorum açıkçası. Hele de böyle ilgili bir baba varken ortada. Size baskı uygulayan, hayatınızı kısıtlayan biri de değilmiş eşiniz.
Paylaşımlarınız daha çok olsa elbette güzel olur ama şu aşamada boşanmak sizin için bir kurtuluş ya da olmazsa olmaz bir durum gibi durmuyor.

Bugün bir konuda gördüm, bir üye yedi yıllık eşinden utanıyormuş. İlk başta çok şaşırdım ama sonra düşününce yetiştirilme tarzıyla ve toplumsal baskılarla alakalı olduğu kanısına vardım. Artık insanların bunu aşması lazım

7 sene ama yahu. Eşi de kendine benziyordur herhalde, yoksa zamanla geçerdi. İnsan 7 sene utanir mi? 🤔

60 ina merdiven dayamis adamin poposunu sikinca boyle tepki veriyo demek, gerci benim de esim 50 yasinda heryerde herbiyerini sikarim, benim manyak oldugumu bildigi icin guler, bunlar da olmasa ölürüm ben sikintidan, hayatta normal takilmami bekleyen bi adamla yasayamam, bence seni oldugun gibi kabul etmeyip, ustune vaaz veriyosa o iste bi yanlislik var.

60 ina merdiven dayamis adamin poposunu sikinca boyle tepki veriyo demek, gerci benim de esim 50 yasinda heryerde herbiyerini sikarim, benim manyak oldugumu bildigi icin guler, bunlar da olmasa ölürüm ben sikintidan, hayatta normal takilmami bekleyen bi adamla yasayamam, bence seni oldugun gibi kabul etmeyip, ustune vaaz veriyosa o iste bi yanlislik var.
İletişiminiz ne kadar güzel, nazar değmesin ilişkinize.

Yani eger ben boyle de yasarim, buna alisirim dersen, devam et, kimisine gore buyuk sorun,kimisi icin hayallerinin evliligi anlattigin evlilik, buna ancak sen karar verebilirsin, dilerim neyi secersen sec mutlu olursun, 🥰
Teşekkürler. 🥰

X