Evlilik Sohbeti

Bence boşanmayın, eşinizin içi geçmiş ama çocuklar ufak az biraz idare edin derim🤦‍♀️ Erkeklerin çoğu öküz zaten, boşanıp romantizm ararsanız bulacağınız adamlar da farklı olmaz diye düşünüyorum🤦‍♀️
Sizin gibi düşünüyorum. Boşanmak hayatıma olumlu yönden hiç bir şey katmayacak.

Asansörde popo sıkan sen misin eşin mi 😲 Cidden ancak ergence bir hareket kusura bakma. Biri 40 biri 55 yasında insanlarsınız yani. Bunun dışında aradaki 15 yıllık farkın acıga cıktıgı zamanlar gelmiş normal 🤷‍♀️
Niye ergence olsun 🤔 ayrica bende hep esimi sıkıştırırım mesela o yapmaz ama tepkide vermez hatta güler biz severiz öyle şeyleri butarz şeyleri sadece erkekler mi yapar saniyorsunuz gercekten

Rahatsız eden ikinci konu da üstten konuşması, kendisinin yapmadığı şeyleri çocukça olarak ifade ederek beni küçümsemesi. Oysa evliliğin ilk zamanları, nışanlıyken eli kolu durmayan o id, hiç de sen ne yapıyorsun demedim
Sizin üzerinizden gençlere uyarı yapalım o zaman evleneceğiniz adam sizden 7 yaştan fazla (bence 5 ama yine biraz tolerans olsun) olmasın, baştan güzel olsa da yaşlar ilerleyince uyum bozuluyor.

Maalesef eşiniz eleğini asma moduna geçmiş, bunun için yıva yıkılır mı bilmem ama sizin yaşamak istedikleriniz içinizde kalacak. Ben de 38 yaşındayım, çocukları büyütüp ancak rahata erip keyfini çıkaracağınız yaşta eşinizin heyecanı uyku moduna geçmiş. Acaba bu eski meseleleri ısıtıp ısıtıp gündeme taşıma meselesi için destek mi alsanız. Ya da iş yaparken zihninizi geçmişe yöneltip bunları düşüneceğinize bir tablet edinip netflixten dizi falan mı izleseniz. Bu sizi geçmişte yaşamaktan uzaklaştırabilir. Bir psikolog önerisiydi bu ben denedim çok işime yaradı. Belki siz bu surumdan çıkarsanız eşinize de biraz yaşam enerjisi gelir.

Sizin üzerinizden gençlere uyarı yapalım o zaman evleneceğiniz adam sizden 7 yaştan fazla (bence 5 ama yine biraz tolerans olsun) olmasın, baştan güzel olsa da yaşlar ilerleyince uyum bozuluyor.

Maalesef eşiniz eleğini asma moduna geçmiş, bunun için yıva yıkılır mı bilmem ama sizin yaşamak istedikleriniz içinizde kalacak. Ben de 38 yaşındayım, çocukları büyütüp ancak rahata erip keyfini çıkaracağınız yaşta eşinizin heyecanı uyku moduna geçmiş. Acaba bu eski meseleleri ısıtıp ısıtıp gündeme taşıma meselesi için destek mi alsanız. Ya da iş yaparken zihninizi geçmişe yöneltip bunları düşüneceğinize bir tablet edinip netflixten dizi falan mı izleseniz. Bu sizi geçmişte yaşamaktan uzaklaştırabilir. Bir psikolog önerisiydi bu ben denedim çok işime yaradı. Belki siz bu surumdan çıkarsanız eşinize de biraz yaşam enerjisi gelir.
Yazdığınız her satıra katılıyorum.

5 yaş en fazla olması gereken fark bence. Bu farkı yaşayan birisi olarak söylüyorum. Aksi durumlarda var biliyorum ama kuşak farkı olmaması için 5 yaştan fazlası riskli.

Ben kendimi işime verdim, başarılı da olduğunu düşünüyorum, şunu da belirtmem gerek işimde yakaladığım başarı da eşimin payı da var. Çocuklarla bu kadar ilgilenmese, şehir dışına çıkmamı sorun etse kariyerim için engel olurdu.

Asansorde popo siktirmak tarzi olmayabilir eyvallah ama asil sorun ustten ustten konusmasi. Sizi cocukca bulmasi. Beraber gulup eglenip bazen sacmalamayinca ne anlami kaliyor iliskinin? Renk lazim heyecan lazim. 55 yas ustune ölü topragi atilmasi icin de erken aslinda. Gun icinde cok mu yoruluyor esiniz?
Ben de bir mesajımda bu üstten konuşmasına değinmiştim, sizin de dikkatinizi çekmiş.

Eşimin işi daha kolay olduğunu düşünüyorum, ayrıca 1,5 senedir evde.

Başkalarının yanında gülüp eğleniriz ama baş başa kalınca farklı oluyor veya standartların dışına çıkınca tepki veriyor. Daha stabil bir hayat yaşamayı tercih ediyor. Bu noktada biraz farklı düşünüyoruz.

Eşimin akşam benimle sohbet etmemesi üzerine dayanamadım, beni beğenip beğenmediğini sordum, beğeniyorum ama sürekli seninle ilğilenmemi istiyorsun, biraz dengesiz davranıyorsun, her şeyi sana sormamı sana anlatmamı istiyorsun, kontrol delisi oldun ve bir an sinirleniyorsun bir saat sonra sinirin geçiyor, 2 sene sonra o konuya tekrar sinirleniyorsun dedi... örnek vermesini istedim, babamın arabası ile yaptığı kazayı örnek verdi (babamın arabasını baştan boya çizmiş ve evin kapısında bırakıp gitmişti). Üzüldüm ama sinirlenmedim, böyle samimi bir konuşma üzerine bende evliliğimizin çok monoton olduğunu kendisinin sıkılıp sıkılmadığını sordum, halen kendini genç sanıyorsun, şu sohbet bile çok çocukça, evliliğin sürekli eğlenmek değil, asansörde başkaları varken popomu sıkmak nedir yahu, artık yaşına göre hareket etmem gerektiği konusunda sanki karşısında bir öğrencisi varmış gibi nasihat verdi... İkimiz de kurtlarımızı döktük, duygularımız karşılıklı olduğunu öğrendim, bekledim bu evlilikten sıkıldım, senden nefret ediyorum demesini ama demedi gene... Halen içimde vicdan hesabı yapıyorum, bir türlü boşanmak için kendimi ikna edemiyorum.
Sürekli bize kendimizi tuhaf hissettiriyorlar ama tuhaf olan onlar. Hep biz onları anlamak zorundaymışız gibi. Onlar bizi anlamak istemiyor. Manipüle ediliyoruz. Bir evlilik 40 yılda olsa monoton olmamalı. Mesela benim eşim de öyle ilişkiye can veren benim. Ama onun dediği gibi olmuyorum. Olmayacağım da... sorunlu olan kendisi. Tatile heyecan duymayan kendisi mesela. Bana çok abartıyorsun çocuk gibi diyor :)
Yavv biz kadınlar erkeklerle evlenerek çocuk büyütüyoruz , adam gelmiş bana çocuk gibisin diyor mesela...

Sürekli bize kendimizi tuhaf hissettiriyorlar ama tuhaf olan onlar. Hep biz onları anlamak zorundaymışız gibi. Onlar bizi anlamak istemiyor. Manipüle ediliyoruz. Bir evlilik 40 yılda olsa monoton olmamalı. Mesela benim eşim de öyle ilişkiye can veren benim. Ama onun dediği gibi olmuyorum. Olmayacağım da... sorunlu olan kendisi. Tatile heyecan duymayan kendisi mesela. Bana çok abartıyorsun çocuk gibi diyor :)
Yavv biz kadınlar erkeklerle evlenerek çocuk büyütüyoruz , adam gelmiş bana çocuk gibisin diyor mesela...
Genelleme yapmadan eşim için konuşayım...

Eşim tembeldir, zamanında bunu keşfettim ve tehdit, kavga ile bir düzene soktum. Ona bıraksam bugün ailesinin yanına taşınacak. Sizin örneğimiz çok güzel tatil, bizde de aynı sorun yaşanmakta. Son yıllarda gelmiyor bile. Ben anlamlarla veya tek başıma çocuklarla gidiyorum, ısrar da etmiyorum, şu zaman gidiyoruz biz diyorum gelirse gelir... Üzerine gittikçe saçma sapan noktalara gidiyor sohbetimiz.

Valla ben de eşime kimse görmezken yaparım öyle şeyler. Uzaktaysa öpücük atarım falan:KK53:
Ben önce öpücük atıp sonra dilimi çıkarıyorum sjdnfkfkf öksürerek dilini içeri sok diyor gözleriyle :KK70: asansörde popo avuclamak bana baya edepli geldi o yüzden 🤣

Asansörde cinsel ilişkiye girmedik hanımefendi..
Ayrıca Sadece evde cinsel ilişkiye girilse şuan İç Anadolu ve Karadeniz nüfusu yarı yarıya azalırdı...
Eşinize bişey diyemediniz buradan bana yazın tabi 🙂 eşiniz izin vermedigi içindir. Neyse konusmayı uzatıp böyle sacma bir konudan ban falan yemek istemiyorum 🙋‍♀️

X