Evlilik ve aile ilişkisi

Sizin yerinizde olsam ana-oğul arasındaki iletişime pozitif/negatif hiçbir tepkide bulunmam. Kendimi de asla suçlu hissetmem.

Siz olayların bu noktaya gelmesinde kendi hatalarınızın da olduğunu düşünerek vicdan yapıyor ve üzülüyorsunuz sanırım. Ama karşınızda da iki yetişkin insan var. Onlar da yaptıklarını/hatalarını kendileri görüp düzeltsinler.

Siz 'üçüncü kişi' konumuna hiç düşmeyin derim.

Siz bir kere söyleyin olmadı ikinci kere söyleyin gitmek istemiyorsa da gitmesin, onun annesi. Belki size söylemediği başka sebepler de var ki uzak kalıyor.

Eşiniz görüşmek istemiyorsa yapacak pek bir şey yok neticede sen ne yaşarsan yaşa ben annemle görüşeceğim diyebilirdi. Çok üstelemeyin duruşunuzu belli edin gerisine kendisi karar versin.
Aslında ben de yorum bile yapmayacağım diyorum ama bazen de aklıma geliyor üzülüyorum eşime.Kötü olacağına iyi olsun diye.Bu yüzden çabam

Sizin yerinizde olsam ana-oğul arasındaki iletişime pozitif/negatif hiçbir tepkide bulunmam. Kendimi de asla suçlu hissetmem.

Siz olayların bu noktaya gelmesinde kendi hatalarınızın da olduğunu düşünerek vicdan yapıyor ve üzülüyorsunuz sanırım. Ama karşınızda da iki yetişkin insan var. Onlar da yaptıklarını/hatalarını kendileri görüp düzeltsinler.

Siz 'üçüncü kişi' konumuna hiç düşmeyin derim.
Yok kendi hatam olduğunu düşünmüyorum en azından onlar acısından anlamaya çalıştım ve ilişki bozulmasın diye çabaladım.Elimden geleninin fazlasını yaptım.Kendi açımdan mesafeli olmak en doğrusu.Benle olan ilişki konusunda sıkıntı yok.Eşim üzülsün istemiyorum.Bir anne baba oğlu evlenmeden önce nasıl evlatları ise evlendikten sonra da öyle kalsın,gelinin kocası olarak görmeye başlamasınlar.Gelinlerden bağımsız devam etsinler ilişkiye

Siz bir kere söyleyin olmadı ikinci kere söyleyin gitmek istemiyorsa da gitmesin, onun annesi. Belki size söylemediği başka sebepler de var ki uzak kalıyor.
Çok geçerli sebepleri var herşeyi de yazmak istemedim.Gizli saklımız hiç olmadı eşimle.Küs kalması benim derdim.Mesafeli olmak isterse olsun,ona karışmam yorum yapmam

Yani kalsın mı? Annelik benim hassas noktam,daha anne olamadığım için belki.Çoktan mesafe konulması gereken bir ilişkiydi bizimki ama tamamen kopukluk da olmasa mi ikisi arasında.Bunu benim düşünüyor olmam da rahatsız ediyor beni
Sen eşini anneni sil diyerek azmettirdin mi.
Etkiledi mi
Olayları büyüttün mü
Eğer bunları yapmadıysan eşin hür iradesi ile konuşmuyorsa demek ki kvdenn de kabahat büyük.
Sen yine eşine görüşmesini telkin et.
Kendin mesafeyi korumakta haklısın

kendim gibi gördüm seni bende 2 yıldır görüşmüyorum eşim bundan sonra gidip gelmeyeceksin onların derdi bizi ayırmak dedi yani kendi istedi. Eşimde bi kaç ay görüşmedi sonra gitmeye başladı onlarla iyi olunca bu sefer senin içinin ateşi ne zaman sönecek ne zaman gideceksin annemlere diye baskıları başladı benimde içimden gelmiyor artık. kısas yapmak istedi bu seferde sen benim aileme gitmeyceksen bende seninkine gitmem diye. şuna emin ol ki biraz zaman geçsin eşin normale dönecektir annesiyle ama sizle ne olur onu bilemedim
Katılıyorum size. Aile ile sorun varsa ya o evlilik iflah olmuyor ya da sürekli mutsuzluk. Kendi ailesi sonuçta. Affeder. Eskisinden de iyi olurlar. Sonra da eşinin de görüşmesini ister. Ne olursa olsun gene suçlu el kızı olan kişi olur. Orası kesin ve net

Esiniz mesafeli olsun siz gorusmeyin dicem ama. Aile nasil. Esiniz gorustukce kirk yilin basinda gittiginde onlarin surekli sizin hakkinizdakk kotulemeleri dinleyecekse barismasin. Cunku bu sizin evliliginizi de etkiler

Eşim annesi ile görüşmüyor ama bana kalsa gidip konuşmalı,bayramda en geç onlara gitmesi icin ikna edeceğim onu.Ben kendim için görüşmek istemiyorum bu kararın arkasında durmak istiyorum
Esinize bu konuda karismayin. Aralarini duzeltmeyi kendileri beceremiyorlarsa birakin daginik kalsin. Hem toplarsiniz hem de suclu olursunuz.

Esiniz mesafeli olsun siz gorusmeyin dicem ama. Aile nasil. Esiniz gorustukce kirk yilin basinda gittiginde onlarin surekli sizin hakkinizdakk kotulemeleri dinleyecekse barismasin. Cunku bu sizin evliliginizi de etkiler
Aslında bazen iyi anlaşıyoruz ya da ben öyle düşünüyorum.Belli aralıklarla olay çıkarmasalar ben konuşmasını vs kabullenmiştim kafaya takmıyordum.Çok iyi gibi oluyor bazen,bazen de ben herşey güzel diye düşünürken laf ediyorlar.

Esinize bu konuda karismayin. Aralarini duzeltmeyi kendileri beceremiyorlarsa birakin daginik kalsin. Hem toplarsiniz hem de suclu olursunuz.
El kızını suçlamak kolay geliyor insanlara galiba.Eşimin alındığı noktaları hiç görmek istemediler.eger oğulları uzaklaştı ise mutlaka gelin yapmıştır.bu düşünce var

El kızını suçlamak kolay geliyor insanlara galiba.Eşimin alındığı noktaları hiç görmek istemediler.eger oğulları uzaklaştı ise mutlaka gelin yapmıştır.bu düşünce var
Ogullarinin akilsiz oldugundan eminlerdir. Akli olan hic kimse bir baskasinin lafiyla ailesine cephe almaz.

Katılıyorum size. Aile ile sorun varsa ya o evlilik iflah olmuyor ya da sürekli mutsuzluk. Kendi ailesi sonuçta. Affeder. Eskisinden de iyi olurlar. Sonra da eşinin de görüşmesini ister. Ne olursa olsun gene suçlu el kızı olan kişi olur. Orası kesin ve net
aynen canım bizde öyle oldu malesef bu düzen hiç bir zaman değişmez. Ara uzar sıkıntılar biter onlar daha iyi olur olan bize olur

X